Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 22:15   #21
Pitanje je o tome što je najbolje za čovjeka kao vrstu, dakle u principu što bi mu najbolje odgovaralo da boravi 24h na otvorenom, a to zima i snijeg zasigurno nisu...
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 22:21   #22
ali za čovjekovu psihu jesu
ne znam kako vi u Dalmaciji tamo možete bez snijega.
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 22:25   #23
Ja apsolutno mrzim zimu i njeno djelovanje na moju psihu je pogubno, tako da...
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 22:34   #24
ne znam.meni nema ljepšeg kad se ustanem ujutro,i vidim snježnu panoramu pred sobom
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 12:46   #25
Snijeg je zakon.
__________________
I can't hear you from the sound how awesome I am!
buzinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 14:09   #26
umjerena kontinentska-kao što kaže-jedna umjerena klima,s dobrim rasporedom topline i hladnoće.ne treba čovjeku samo toplina,treba se malo i na hladnoću navić.
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 22:43   #27
Koliko se sječam Sri Lanka je vrlo pogodna za zdravlje.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 00:07   #28
meni kao primorcu je već na 15c pomalo hladno
što se tiče klime,znam da je najoptimalnije da se vlaga
kreće od 35-45%,glede temperature možda sicilija
marinboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 01:31   #29
kako je tko navikao.meni je u tim primorskim krajevima prevruće,nemožeš osjetit pravo osvježenje.
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 17:22   #30
Pozovem te onda kad zimi zapuse bura...da vidis osvjezenja...altrochè snijeg

A i ljeti je uglavnom najtopliji grad u Hr. ili Osijek ili Knin...tako da nije bas da je primorje prevruce...nadodaj na to jos i sparinu u unutrasnjosti...
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 18:18   #31
Quote:
user_name kaže: Pogledaj post
-jugozapadna JAR
Nije ni jugoistok los!Lagana sutropska klima; rijetko ispod 10, rijetko iznad 30. Jedino sto je sparno ljeti (javim ako prezivim).
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 20:17   #32
Quote:
LazyFox kaže: Pogledaj post
Nije ni jugoistok los!Lagana sutropska klima; rijetko ispod 10, rijetko iznad 30. Jedino sto je sparno ljeti (javim ako prezivim).
jugistok....
pa tamo je u blizini rt dobre nade?

pre sparno.....zatušit ces se
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 20:23   #33
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
jugistok....
pa tamo je u blizini rt dobre nade?

pre sparno.....zatušit ces se
Ne, rt je kod Cape Town-a, dakle jugozapadno i tamo je klima slicna sredozemnoj. Ja sam na drugoj strani, na Indijskom oceanu. I jos nisam bila ovdje ljeti, tak da javim naknadno jel' se da prezivjeti.
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 13:55   #34
Quote:
user_name kaže: Pogledaj post
O ovome sam počeo razmišljati nešto u zadnje vrijeme, pošto me oduvijek zanimao zemljopis
Jasno mi je da se čovjek može prilagoditi praktički svim klimama, ali me zanima koja klima je najpogodnija ljudskom tijelu? tj. čovjeku kao vrsti koja postoji ovakva kakva je...
Logički bi to nekako bila sredozemna klima, sa toplim ljetima i blagim zimama ali me baš zanima, ako postoji možda neki "znanstveni" podatak.
Pitanje ti je strahovito neprecizno. Najpogodnija klima je ona u kojoj obitavaš. Dugogodišnjom evolucijom i adaptacijom je (generalno) svatko rođen na mjestu gdje mu je najpovoljnije. Logično. Isto vrijedi i za činjenicu da svatko na individualan način podnosi klimat u kojem je. Mene bi recimo Amazona-uvjeti ili nešto slično ubili. Ne podnosim vlažan zrak + visoku temperaturu, sparinu i sl. Lakše mi je u uvjetima snažne insolacije nego u nekoj hipotetskoj prašumi. Barijera u Slavoniji mi je 33C ljeti... tada prokuham i pokušavam zaspati a pretprošlo ljeto je bilo zbilja vruće. Tada estiviram Zimska barijera? Najniža temperatura na kojoj sam bila vani je -29C prije 5-6 godina i daleko lakše ju podnosim od sparine. Mislim da mogu uredno podnijeti i daleko više iako nemam slanine kao tuljan
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 17:04   #35
Evo malo ontopičnog humora

20°C Na Havajima uzimaju drugi pokrivač.
+18°C Dalmatinci, Talijani i Grci uključuju grijanje.
+15°C Dalmatinci panično kupuju drugu jaknu od perja s kapuljačom.
+10°C Dio životinja priprema se za zimski san.
+5°C Dalmatinci masovno odlaze na bolovanje.
0°C Talijanski automobili ne mogu upaliti.
-1°C Dah se jasno vidi, a Rusi jedu sladoled i piju hladnu pivu.
-5°C Pas vam se uvaljuje u krevet.
-10°C Francuski automobili ne mogu upaliti.
-12°C Političari počinju pričati o beskućnicima.
-15°C Američki automobili ne mogu upaliti.
-20°C Dah se može, ne samo vidjeti već i čuti.
-25°C Japanski automobili ne mogu upaliti.
-28°C Vašeg psa ne možete ni batinama istjerati iz kreveta.
-29°C Njemački automobili ne mogu upaliti.
-30°C Rusi zakopčavaju gornje gumbe na košuljama.
-35°C Ni jedan normalni automobil ne može upaliti.
-40°C Ruski automobil ne može upaliti.
-50°C Mnogi stanovnici Helsinkija umiru od hladnoće.
-60°C U Moskvi zakopčavaju kapute, navlače šubare i rukavice.
-80°C Čak i odvjetnici zavlače ruke u vlastite džepove.
-100°C Oceani su pokriveni višemetarskim ledom te izumire posljednja flora i fauna na zemlji.
-120°C Alkohol se smrzava, a Rusi padaju u tešku depresiju.
-273,15°C Takozvana "apsolutna nula" prekida kretanje elementarnih čestica u svakoj materiji. Sa smrznutim suzama na licu, zadnji preživjeli Rus posljednjom snagom liže okamenjeni grumen votke.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:52   #36
Podižem ovu temu da vas obavijestim da sam našao istraživanje od University of Syracuse, profesora klimatologije Thomasa Whitmore-a, da je Las Palmas na otoku Gran Canaria na Kanarskim otocima grad koji ima najpovoljniju klimu.
Dao bi vam link, ali ne mogu naći trenutno, morat će te mi vjerovat na riječ.

gotterdamerung - Jasno je meni da je pitanje neprecizno i jako opširno, ali ipak je čovjek vrsta, a različiti narodi sa svojim fizičkim različitostima su podgrupe jedne te iste vrste, i Eskimi i ne znam, Tuarezi su ljudi, i postoji mjesto na kojem bi se opet svi osjećali ugodno, ovo ostali su ekstremi, jasno je meni da da Eskim ne bi mogao u Africi i obrnuto.
user_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 19:16   #37
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post

Ali eto ako bas insistiras na ljudma bez razuma, inteligencije, odjece i tehnolgije onda je najbolja klima u savanama istocne Afrike, tamo smo i evoluirali u ljudsku vrstu pa pretpostavljam da smo za takvu klimu dobro prilagodjeni .
S ovim se potpuno slažem.
Inače, čitao sam istraživanje prema kojem je zaključeno da se ljudska unutarnja temperatura ne mijenja na temperaturama od +12 do +60 stupnjeva Celzijusovih.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 07:31   #38
LG
__________________
"možda je čovjek mislio da mozgom izoliraju građevinske objekte, u što se ne bih štela mešat." by Herp
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 02:31   #39
Kanarski otoci imaju super klimu od 20 do 30 stupnja,ugodno toplo,a suho,vjetrovi topli!
sol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 23:15   #40
Quote:
sol kaže: Pogledaj post
Kanarski otoci imaju super klimu od 20 do 30 stupnja,ugodno toplo,a suho,vjetrovi topli!
Ja dodajem Madeiru i Azore.
crux australis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.