Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 15:23   #2241
prije par godina smrdljivih martina je bilo samo zelenih i smeđih i ne u tolikim količinama,zeleni su dok su mladi,posmeđe kad ostare.
danas ih ima jako puno vrsta i veličina od sitnih crnih sa crvenim tufnama,jednobojnih do šarenih,svi smrde i bude ih invazija.
primijetila sam da su što se tiče šara,boja i dezena i bubamare mutirale.
nisam primijetila da martini išta jedu,već ostavljaju i ubrizgavaju svoju toksičnu,smrdljivu kiselinu u paradajz,al´ako nema paradajza prelaze na papriku i sve ostalo što im se nađe na putu.

hvala na savjetima i receptima.
@djemba je i ono iz linka je smrdljivi.
@tanita da mi je za svakog po pedeset lipa,zaradila bi ko´ šortijev šaban milion od dva miliona boca

i ja koristim od gnoja pelete konjsko,nojevo,kozje kako koje bude dostupno.
humus.
ureu zbog dušika.
juhe od koprive za zalijevanje.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 22:44   #2242
help. pregusto mi je nikla rukola i salata. masu klijanaca sam pocupala vec. hocu li ostavit da jos malo poraste pa da presadjujem? ako ih ovako njezne izvucem pa presadjujem bojim se da ih necu moc lijepo premjestit...a jesam glupa...
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:07   #2243
itko?
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:20   #2244
Salatu možeš rasađivati, rigu baš i ne.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:34   #2245
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Salatu možeš rasađivati, rigu baš i ne.
ok. hvala
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 20:43   #2246
Quote:
mirna1982 kaže: Pogledaj post
help. pregusto mi je nikla rukola i salata. masu klijanaca sam pocupala vec. hocu li ostavit da jos malo poraste pa da presadjujem? ako ih ovako njezne izvucem pa presadjujem bojim se da ih necu moc lijepo premjestit...a jesam glupa...
zelenu salatu možeš presadit kad već ima nekoliko perca razvijenih

ja ti rukolu sijem u liniji, ono povučem crtu u zemlji i pomalo sipam sjeme. nikne na pojedinim mjestima malo gušće ali uvijek se sve biljke lijepo razviju i nisam primjetila da im smeta ako gusto rastu - nakon nekog vremena po cijeloj liniji izrastu jednako veliki i razvijeni buseni
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 23:21   #2247
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
ja ti rukolu sijem u liniji, ono povučem crtu u zemlji i pomalo sipam sjeme. nikne na pojedinim mjestima malo gušće ali uvijek se sve biljke lijepo razviju i nisam primjetila da im smeta ako gusto rastu - nakon nekog vremena po cijeloj liniji izrastu jednako veliki i razvijeni buseni
Meni rukola brzo procvijeta
Već sad je ona jesenska sva puna rupica, šta je to?
I da li ju treba zaljevati?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 00:12   #2248
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
zelenu salatu možeš presadit kad već ima nekoliko perca razvijenih

ja ti rukolu sijem u liniji, ono povučem crtu u zemlji i pomalo sipam sjeme. nikne na pojedinim mjestima malo gušće ali uvijek se sve biljke lijepo razviju i nisam primjetila da im smeta ako gusto rastu - nakon nekog vremena po cijeloj liniji izrastu jednako veliki i razvijeni buseni
ja sam pocetnica u povrtlarstvu. kupila sjeme u kauflandu, napravila gredice, isto tako sijala u jarak i sve zivo i nezivo niklo, sto posto klijavost hahha...aj dobro, bolje vise nego manje...isto tako sam blitvu u kontejner od stiropora pa u jednoj rupici niklo i do sest komada a sijala po dvi tri sjemenke pa mi ne ide u glavu..
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 08:54   #2249
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Meni rukola brzo procvijeta
Već sad je ona jesenska sva puna rupica, šta je to?
I da li ju treba zaljevati?
trebaš te pupoljke otkidat, čim ugledaš da se počinje formirati odmah ga otrgni, meni isto dosta cvate
kad ti ode u cvijet više nije tako fina

rupice su vjerojatno od malih puževa ili nekih drugih podstanara u vrtu
meni je isto uvijek rupičasta ali to doživljavam kao potvrdu da imam bio-vrt normalno jedem takvu rukolu već godinama

ja zalijevam kad počne toplije vrijeme, bude bujnija i bolje arome
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 08:56   #2250
Quote:
mirna1982 kaže: Pogledaj post
ja sam pocetnica u povrtlarstvu. kupila sjeme u kauflandu, napravila gredice, isto tako sijala u jarak i sve zivo i nezivo niklo, sto posto klijavost hahha...aj dobro, bolje vise nego manje...isto tako sam blitvu u kontejner od stiropora pa u jednoj rupici niklo i do sest komada a sijala po dvi tri sjemenke pa mi ne ide u glavu..

rekao bi moj dida: to sjeme ti je sigurno radioaktivni gmo iz černobila

ja sam samouka u povrtlarstvu, gradsko dijete pa nisam imala od koga učiti, puno mi je pomogla ova knjiga: http://www.vbz.hr/knjiga/kreuter-marie-luise-bio-vrt
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 20:26   #2251
kad mogu tikvice presadit u vrt? dalmacija
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 08:48   #2252
Quote:
mirna1982 kaže: Pogledaj post
kad mogu tikvice presadit u vrt? dalmacija
one su osjetljive na mraz i niske jutarnje temperature
na kontinentu ih sadim tek u drugom dijelu travnja
možda da pričekaš barem da prođe ovaj hladni val kojeg su prognozirali za idući tjedan
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 11:18   #2253
Quote:
mirna1982 kaže: Pogledaj post
kad mogu tikvice presadit u vrt? dalmacija
nakon 15.4. bez problema
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:05   #2254
ok. hvala na savjetu
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 14:09   #2255
Quote:
mirna1982 kaže: Pogledaj post
help. pregusto mi je nikla rukola i salata. masu klijanaca sam pocupala vec. hocu li ostavit da jos malo poraste pa da presadjujem? ako ih ovako njezne izvucem pa presadjujem bojim se da ih necu moc lijepo premjestit...a jesam glupa...
nisam nikada sijala rukolu.
a´ salatu rasađujem u jesen,proljetno rasađivanje salate mi je uvijek u sjeme otišlo.
ako ti nešto gusto izraste,trebaš to prorijediti.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 14:46   #2256
Ovaj vikend sam konačno završio sa sijanjem/sađenjem ranih kultura .
Piknuh si mrkvu ,ciklu,grašak,špinat i rotkvicu.

Špinat i rotkvica su već nikli a ponešto štete mi je već napravila voluharica i to na mjestima gdje mi je povišena gredica bez postavljene mreže.
Glupu grešku sam napravio jer nisam svagdje stavljao istu no htjedoh reči da tamo gdje sam sadio bob voluharica nema ( isto povišena gredica ) .

Za sada mi drži vodu teza da bob tjera voluharice ali ne bih brzao s zaključcima no vrijedi probati (ako ste u sadnji boba) .
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 15:14   #2257
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Ovaj vikend sam konačno završio sa sijanjem/sađenjem ranih kultura .
Piknuh si mrkvu ,ciklu,grašak,špinat i rotkvicu.
Špinat i rotkvica su već nikli a ponešto štete mi je već napravila voluharica i to na mjestima gdje mi je povišena gredica bez postavljene mreže.
Glupu grešku sam napravio jer nisam svagdje stavljao istu no htjedoh reči da tamo gdje sam sadio bob voluharica nema ( isto povišena gredica ) .
Za sada mi drži vodu teza da bob tjera voluharice ali ne bih brzao s zaključcima no vrijedi probati (ako ste u sadnji boba) .
Čekam da prođe ovaj val hladnoće i da se tlo zagrije a onda sijem mrkvu, peršin, pastrnjak, ciklu, grašak šećerac, blitvu i rotkvicu.
Probat ću kukuruz naklijat u vodi pa da imam rasadu.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 15:22   #2258
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post

Za sada mi drži vodu teza da bob tjera voluharice ali ne bih brzao s zaključcima no vrijedi probati (ako ste u sadnji boba) .
oko mojeg boba voluharice ruju na veliko
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 15:55   #2259
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
oko mojeg boba voluharice ruju na veliko
Hm,šteta , baš sam se ponadao da će bob fercerati .

U rupe potrpah pseču dlaku ( kavkaski ovčar ,zajeban tip ) i zalih gredicu homeogarden preparatom za tjeranje voluharica pa ću provjeriti i taj sustav.

Ove godine mi zakazale krtice ,nisam uspio gotovo ništa krtičnjaka skupiti .
E da netko me pitao za folijarnu primjenu ,prskam s Megagreenom .
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 20:20   #2260
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
nisam nikada sijala rukolu.
a´ salatu rasađujem u jesen,proljetno rasađivanje salate mi je uvijek u sjeme otišlo.
ako ti nešto gusto izraste,trebaš to prorijediti.
prorijedila sam u par navrata, sad već počinje sličiti u nešto i biljke se bolje razvijaju
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.