Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2015., 15:29   #61
Pozdrav

Moli li netko krunicu Oslobođenja?

Nastavno na temu, kolika je zaista snaga krunice?
Ivka Divka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 18:29   #62
Krunica ima svoju meditativnu ulogu u praksi. No gledjući racionalno, ovakav pristup naići će na kritike sa vih strana.

Treba biti otvoren prema, naočigled, primitivnim metodama prakticiranja vjerskih rituala, i sagledati konačan rezultat.

Svaka osoba treba ljubav. LJubav od strane bića kao što su i oni.
Božja ljubav je fikcionalni bjeg u svjest duhovne egzistencije koji pokuša nadoknaditi našu primarnu potrebu za smislom.

Da li krunica pomaže? Da. Da li je oblik litanije racionalni iskaz duhove težnje za božanskom spoznajom? Naravno da nije,on je emocionalni.

Čovjek je emocionalno biće , a ne samo racionalno.
Emocionalna glad je opasno stanje za ljudsku dušu i takva osba mora primiti duhovnu hranu, po svaku cijenu.
Jedan zagrljaj svog bližnjeg vrijedniji je od milijun krunica, ali u ovo svijetu pohlepe i sebičnosti teško je naići na nekog tko je spreman ponuditi kroz, najobičniji i najprimitivnij zagrljaj, hranu za ljudsku dušu.

Svi smo mi jadni i očajni pojednici i uplašena dječica.

Sami i očajni , da, čak i u besmislenom ponavljanju neke mantre pokušavamo pronaci utjehu od apsurda života.

Da li je krunica dobra , zar je bitno, ono što nam treba je bliskost.
Da dođemo do nje spremni smo na sve.

Ljubimo jedni druge, i molimo krunicu zajedno.

Naglasak je na zajedno.


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 18:46   #63
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Evo, otvaram ovu temu jer me baš zanima pitanje , odnosno iskustva ljudi koji su odlučili početi ili to već dulje vrijeme rade - mole krunicu!
Čula sam a i vjerujem da je molitva dosta pouzdana ako je se iskreno i iz dubine srca, sa puno vjere moli. Također postoje ljudi koji kažu da im je krunica donijela određene blagoslove...

nažalost , danas živimo u vremenima koja su poprilično izopačena, sve se pretvorilo u previše materijalizma , ljudi su se otuđili, jako je teško naći i zadržati iskrenog prijatelja, a i situacije sa traženjem posla/financijama nisu baš bajne.... razdore obitelji i brakova da ne spominjem
Molitva i obraćanje Bogu su jednostavno neophodni ako želimo zadržati unutrarnji / duhovni mir, a za kojeg je poznato da jedino Bog to pruža......

Koji je vaš razlog i što očekujete od molitve krunice? Je li vam se neka želja / nakana obistinila, a zbog koje ste odlučili moliti krunicu?

Recimo, ja molim krunicu jer molim Gospu da me makne od svih zlih ljudi koji mi nisu istinski prijatelji nego samo u mojoj blizini služe što iz navike pošto se znamo godinama, a što iz (možda pretjerujem) ali nekih zlih namjera.... energetski vampiri, reklo bi se.
Imam feeling da se stvari polako ali sigurno kristaliziraju i da sve dolazi na svoje - dvije "prijateljice" za koje sam sumnjala u njihove dobre namjere tj.da mi žele od srca dobro, lagano se već distanciraju , pogotovo ova jedna.... a ova druga ne bježi od mene ali ja imam sve manji i manji poriv za druženjem s njom.... nalazim se s njom i javljam joj se čisto eto jer čovjek ima potrebu s nekim sjest na kavu jednom u možda 2 tjedna i ispričati se/podružiti.




Ja sam molila Devetnicu Gospi od Svete krunice i molitva mi se uslisala Uz to sam jos molila krunicu Sv. Josipa, molitvu Sv. Riti, Sv. Marti.. Samo treba bit ustrajan u molitvi i vjerovat da ce se uslisat
noname57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 17:21   #64
Quote:
noname57 kaže: Pogledaj post
Ja sam molila Devetnicu Gospi od Svete krunice i molitva mi se uslisala Uz to sam jos molila krunicu Sv. Josipa, molitvu Sv. Riti, Sv. Marti.. Samo treba bit ustrajan u molitvi i vjerovat da ce se uslisat
koliko "gospi/gospa" (kako li se već kaže..) ima ?
gospa od ovoga, gospa od onoga,...ne bi li trebala biti samo jedna gospa ?

to me podsjeća na parodiju montipajtonovaca kad su spominjali gospu 'od bezvrijednih čuda'
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.