Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2016., 22:05   #261
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Hrvatska I-2016-3075/4524(-1449) I-2015-3233/5139(-1906) U I mesecu 2016.god. je 158 manje rodjenih i 615 manje umrlih u odnosu na I mesec 2015.god.
Treba da se opasulje sto pre, inace ce postati kao i balticke zemlje. Jedino sto smatram jeste da ce se stanje normalizovati tek za 10ak godina. Prvih nekoliko godina ulaska u EU i dobijanje pristupa trzistu rada EU nosi sa sobom ogromne zrtve, cije razmere cemo videti na sledecem popisu. Srbiji bi bilo bolje da se opasuljila na vreme (sto je da se ne lazemo nemoguce), jer ako bi jednom i usla u EU, odavde bi se iselio svaki peti-sesti stanovnik u roku od 5-10 godina.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 01:01   #262
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Treba da se opasulje sto pre, inace ce postati kao i balticke zemlje. Jedino sto smatram jeste da ce se stanje normalizovati tek za 10ak godina. Prvih nekoliko godina ulaska u EU i dobijanje pristupa trzistu rada EU nosi sa sobom ogromne zrtve, cije razmere cemo videti na sledecem popisu. Srbiji bi bilo bolje da se opasuljila na vreme (sto je da se ne lazemo nemoguce), jer ako bi jednom i usla u EU, odavde bi se iselio svaki peti-sesti stanovnik u roku od 5-10 godina.
loki ovo za nas u srbiji si nažalost u pravu što si napisao za ulazak u eu, koji se nadam da neće ni doći,a ovo oko hrvata mislim da su pukli ko i svi u regionu od grcke,albanije , bugarske , rumunije do slovenije, ove veće zemlje tipa rumunija ima šanse da se izvuće, ali ove manje od ispod 5 miliona stanovnika, jako teško da če da se izvuku bez spoljnih migracija i asimilacije tog stanovništva.
PRZENICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 08:55   #263
Quote:
PRZENICA kaže: Pogledaj post
loki ovo za nas u srbiji si nažalost u pravu što si napisao za ulazak u eu, koji se nadam da neće ni doći,a ovo oko hrvata mislim da su pukli ko i svi u regionu od grcke,albanije , bugarske , rumunije do slovenije, ove veće zemlje tipa rumunija ima šanse da se izvuće, ali ove manje od ispod 5 miliona stanovnika, jako teško da če da se izvuku bez spoljnih migracija i asimilacije tog stanovništva.
Odakle si samo izvukao ovo za Sloveniju?
Je dio regije, je Balkan po mnogo čemu, ali nije gubila stanovništvo, a broj Slovenaca koji su nakon ulaska u EU iselili je posve zanemariv.
mattija18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 09:29   #264
Quote:
mattija18 kaže: Pogledaj post
Odakle si samo izvukao ovo za Sloveniju?
Je dio regije, je Balkan po mnogo čemu, ali nije gubila stanovništvo, a broj Slovenaca koji su nakon ulaska u EU iselili je posve zanemariv.
napisao sam do slovenije a ne sloveniju, citaj malo bolje
a i slovenija da joj nije došlo iz bivših republika juge za vreme rata i malo posle toga nekih 100 000 ljudi i oni bi pali dole. evo pada im i natalitet , 2015 godine na nekih 10 ,5 promila, a koliko li je tu ucešče rođenih beba slovenaca
zašto su izbacili sa popisa nacionalno izjašnjavanje
nenam ništa protiv slovenaca, ali sa 2 miliona stanovnika i 20 000 rođenih su teška banana država
PRZENICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 15:01   #265
Quote:
PRZENICA kaže: Pogledaj post
ovaj pad rođenih u hrvatskoj, evo već 4 godina zaredom bukvalno iz meseca u mesec, ne moze biti skroz samo starenje populacije već itekako imaju udela migracije fertilnog stanovništva u inostranstvo
evo šta se dešava kada uđeš u evropsku razvalinu a nisi ekonomski prirpremljen dovoljno. uzmu ti sve najobrazovanije i najpametnije iz zemlje i puste te da propadneš
mi u srbiji moramo se učiti ina greškama ostalih da se nam ne ponovi ovo što se desilo od ulaska u eu tamnicu od poljaka do hrvata
Ovaj sijecanj je u prosjeku kao i proslih par godina,primjerice 2011. je u sijecnju bilo 3004 rodenih,a ove godine 3075,sto je dobro,broj umrlih je kao sto sami rekao dosta pao....nije istina da najobrazovaniji odlaze uz svih djelova Hrvatske,iz primorske Hrvatske ih se bas i ne iseljava kao u Slavoniji,a najobrazovaniji nisu uvijek najpametniji,to vidimo po politicarima...
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 15:05   #266
Quote:
mattija18 kaže: Pogledaj post
Odakle si samo izvukao ovo za Sloveniju?
Je dio regije, je Balkan po mnogo čemu, ali nije gubila stanovništvo, a broj Slovenaca koji su nakon ulaska u EU iselili je posve zanemariv.
To je jer njima Srbi nisu unistili sve sto se dalo unistiti....
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 16:04   #267
ima li neko egzaktne brojke o vanjskim migracijama
lethargy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 18:43   #268
RAST BROJA VJENČANJA

2013. je čini mi se bila najgora u povijesti što se tiče vjenčanja,18 855,zatim smo imali rast za nekih +500 u 2014,odnosno 19329 vjenčanja,u 2015. za sada po podacima 19567 vjenčanja,što je opet plus za nekih +240,a siječanj 2016 imamo +30 vjenčanja više u odnosu na siječanj 2015...za sada smo u 2016. krenuli dobro s obzirom na ono što je očekivano...drastičan pad broja umrlih
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 18:54   #269
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
2013. je čini mi se bila najgora u povijesti što se tiče vjenčanja,18 855,zatim smo imali rast za nekih +500 u 2014,odnosno 19329 vjenčanja,u 2015. za sada po podacima 19567 vjenčanja,što je opet plus za nekih +240,a siječanj 2016 imamo +30 vjenčanja više u odnosu na siječanj 2015...za sada smo u 2016. krenuli dobro s obzirom na ono što je očekivano...drastičan pad broja umrlih
Nije bila hladna zima.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 19:26   #270
Ljudi zaradili u europi pa dosli doma se vjenčati i nazad na posao u Njemačku, Irsku, Švedsku i tako dalje.

Pa će se sukladno tome broj rođenih podebljati tamo, a ne u RH...
Histri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 21:32   #271
Quote:
Histri kaže: Pogledaj post
Ljudi zaradili u europi pa dosli doma se vjenčati i nazad na posao u Njemačku, Irsku, Švedsku i tako dalje.

Pa će se sukladno tome broj rođenih podebljati tamo, a ne u RH...
A ti mi sve znas..bas si pametan...To je broj koji je preracunat po prebivalistu...zasto uvijek neko na ovom forumu ide ocrnit bilo sto
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 20:26   #272
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
A ti mi sve znas..bas si pametan...To je broj koji je preracunat po prebivalistu...zasto uvijek neko na ovom forumu ide ocrnit bilo sto
Evo ga još jedan rođo koji nije savladao pristojnu komunikaciju.:klap:
Rođenih nikad manje, a vjenčati se ne možeš koliko su sale rezervirane u naprijed.
Objasni mi taj paradoks.
Meni je jedino logično objašnjenje ono što sam napisao.
Histri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 01:57   #273
Quote:
Histri kaže: Pogledaj post
Evo ga još jedan rođo koji nije savladao pristojnu komunikaciju.:klap:
Rođenih nikad manje, a vjenčati se ne možeš koliko su sale rezervirane u naprijed.
Objasni mi taj paradoks.
Meni je jedino logično objašnjenje ono što sam napisao.
Još jedan pametni roďo koji bi trebao znati da se brakovi iz inozemstva ne racunaju u ukupan zbroj
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 02:00   #274
Quote:
Histri kaže: Pogledaj post
Evo ga još jedan rođo koji nije savladao pristojnu komunikaciju.:klap:
Rođenih nikad manje, a vjenčati se ne možeš koliko su sale rezervirane u naprijed.
Objasni mi taj paradoks.
Meni je jedino logično objašnjenje ono što sam napisao.
Kao što vidiš bije ni broj vjenčanja vrtoglavo visok,samo sam prikazao porast u odnosu na prosle godine..a toce se tek odraziti na broj rodenih u sljedecin godinama,iako to nebi trebalo nista popraviti,ali nece biti veliki pad rodenih kao sto je bio sa 2014 na 2015...e vidis zasto to,zato jer je 2013. bilo najmanje brakova i posljedice toga se vide nakon pola godine do godinu ipo :klap:
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 02:02   #275
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Nije bila hladna zima.
Zar bi to trebalo puno utjecati?Bit je u tome da bi sada trebao nesto pasti broj umrlih jer otprilike umiru generacije rodene u 2.svj ratu,koje su nesto malobrojnije od proslih...
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 21:01   #276
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Još jedan pametni roďo koji bi trebao znati da se brakovi iz inozemstva ne racunaju u ukupan zbroj
Hrvatski drzavljani s hrvatskim dokumentima, koji nisu odjavili prebivalista, a realno zive vani. Sumnjam da se biljeze kao inozemci

Duboko sam uvjeren da će i sljedeće godine, tj. ove biti manji broj rođenih od lanjske jer ne primjećujem smanjivanje odlazaka ljudi van.

Evo ovdje kod nas na moru prvi put da se pojavio ozbiljniji problem pronalaska sezonaca

Bilo bi zanimljivio vidjeti koliki broj hrvatske dijece se radja vani.
Histri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 13:22   #277
Šteta što dugo vremena na ovoj temi nema forumaša koji su imali dobre upise i analize.
Dečki, jel čitate i dalje Forum? : )
Dudu, Michael Collins, Bubba i ostali...

Ajmo malo osvježit temu.
Kormilar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 16:09   #278
Quote:
Kormilar kaže: Pogledaj post
Šteta što dugo vremena na ovoj temi nema forumaša koji su imali dobre upise i analize.
Dečki, jel čitate i dalje Forum? : )
Dudu, Michael Collins, Bubba i ostali...

Ajmo malo osvježit temu.
Cijeli podforum Blisko politici je pao u zadnje vrijeme, ne samo tema.

Većina postova je sada na pdf Politička scena, dogodio se i odlazak velikog dijela starijih forumaša, možda kada se objavi popis u BiH malo teme o demografiji zažive
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 18:47   #279
Quote:
Kormilar kaže: Pogledaj post
Šteta što dugo vremena na ovoj temi nema forumaša koji su imali dobre upise i analize.
Dečki, jel čitate i dalje Forum? : )
Dudu, Michael Collins, Bubba i ostali...

Ajmo malo osvježit temu.
Čitamo naravno.
Nema se baš trenutno šta nadodat pametnog, situacija u državi nam je prilično jasna.

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 20:35   #280
Quote:
PRZENICA kaže: Pogledaj post
napisao sam do slovenije a ne sloveniju, citaj malo bolje
a i slovenija da joj nije došlo iz bivših republika juge za vreme rata i malo posle toga nekih 100 000 ljudi i oni bi pali dole. evo pada im i natalitet , 2015 godine na nekih 10 ,5 promila, a koliko li je tu ucešče rođenih beba slovenaca
zašto su izbacili sa popisa nacionalno izjašnjavanje
nenam ništa protiv slovenaca, ali sa 2 miliona stanovnika i 20 000 rođenih su teška banana država
Dakle, kad napišeš "od Rumunjske do Slovenije", Slovenija se ne podrazumijeva.
Čudna neka logika - izgleda da su nam jezici puno različitiji nego što sam mislio.

Što se tiče nacionalnosti roditelja, to je u ovom slučaju posve irelevantno. Govorili smo o natalitetu.
mattija18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:23.