Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 21:29   #41
Vidiš, argument kojeg se nisam sjetio.
jednoumlje is offline  
Old 23.11.2017., 21:35   #42
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Vidiš, argument kojeg se nisam sjetio.
da,neka objasne meteore jer po njihovoj logici to je kupola.E da tvoj argument o onome što misle da se nalazi izvan kupole ja mislim da misle da se nalazi voda .premotaj na 3:31 video :
https://www.youtube.com/watch?v=6xPQRgEdHaA
cro vojnik is offline  
Old 23.11.2017., 21:39   #43
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
To je točno. No pri tom treba nadodati da ako netko želi konzistentno sumnjati u tvrdnju da je Zemlja okrugla, tada mora sumnjati i u gomilu drugih standardnih znanstvenih tvrdnji. Problem je u tome što oni koji ne vjeruju da je Zemlja okrugla najčešće nisu u stanju razumjeti logičku povezanost sa svim tim ostalim znanstvenim tvrdnjama.
Nažalost, i ne mora razumjeti. Imala sam priliku čuti to na svoje uši. Da je netko rekao da je sve laž, da Zemlja nije okrugla, da nema gravitacije, ničeg, da je sva fizika laž. Najgore iskustvo u mom životu.

Naravno da možda jest ravna. Ja vjerujem, i osjećam da nije. No kad zamislim da jest, bolje se osjećam. Tako se i autor tog bolje osjetio i nije na tome stao.
duhovnjakinja is offline  
Old 23.11.2017., 21:43   #44
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Nažalost, i ne mora razumjeti. Imala sam priliku čuti to na svoje uši. Da je netko rekao da je sve laž, da Zemlja nije okrugla, da nema gravitacije, ničeg, da je sva fizika laž. Najgore iskustvo u mom životu.

Naravno da možda jest ravna. Ja vjerujem, i osjećam da nije. No kad zamislim da jest, bolje se osjećam. Tako se i autor tog bolje osjetio i nije na tome stao.
Nemoj vjerovati u takve gluposti i budalaštine.Kad kažeš Zemlja nije okrugla isto kao da kažeš Nepostoji fizika i geografija!
cro vojnik is offline  
Old 23.11.2017., 21:57   #45
Da crovojnik, naknadno sam se sjetio vode.

DUhovnjakinja, a zašto bi se bolje osjećala da živimo pod kupolom? Ajde da nam to daje neku sigurnost, ali kako onda objašnjavaš primjerice potrese, tsunamije unutar kupole? Hm vidiš to bi ravnozemljaši isto trebali objasniti kako oni nastaju ako nema tektonike ploča..
jednoumlje is offline  
Old 23.11.2017., 22:01   #46
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Da crovojnik, naknadno sam se sjetio vode.

DUhovnjakinja, a zašto bi se bolje osjećala da živimo pod kupolom? Ajde da nam to daje neku sigurnost, ali kako onda objašnjavaš primjerice potrese, tsunamije unutar kupole? Hm vidiš to bi ravnozemljaši isto trebali objasniti kako oni nastaju ako nema tektonike ploča..
Objašnjenja za to su najgluplje stvari koje sam čuo u životu.I da letimo prema granici ravne Zemlje Šta bi se dogodilo ,prošli bi kroz portal ili nešto,ne stvarno nema logike da nemožemo letiti prema Jugu.I da Kako onda rakete ne udare kupolu kad se lansiraju?
cro vojnik is offline  
Old 23.11.2017., 22:02   #47
Nek odu do Ushuaia, Argentina 22.12. i zapitaju se kako im Sunce svijetli s drugog kraja diska...

https://www.timeanddate.com/sun/argentina/ushuaia
MrBlc is offline  
Old 23.11.2017., 22:04   #48
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Nek odu do Ushuaia, Argentina 22.12. i zapitaju se kako im Sunce svijetli s drugog kraja diska...

https://www.timeanddate.com/sun/argentina/ushuaia
našli bi ti debili neko glupo objašnjenje i za to
cro vojnik is offline  
Old 23.11.2017., 22:21   #49
Quote:
cro vojnik kaže: Pogledaj post
Objašnjenja za to su najgluplje stvari koje sam čuo u životu.I da letimo prema granici ravne Zemlje Šta bi se dogodilo ,prošli bi kroz portal ili nešto,ne stvarno nema logike da nemožemo letiti prema Jugu.I da Kako onda rakete ne udare kupolu kad se lansiraju?
Pa jer je cijela NASA jedna velika prevara.
jednoumlje is offline  
Old 23.11.2017., 23:18   #50
znanstvene tvrdnje dolaze u paketu...ili ih prihvacas sve ili nista...nema da prihvatis jednu koja ti se svida a ostale negiras...buduci su sve te tvrdnje medusobno povezane...oni koji biraju su najobicniji LICEMJERI...stoga da bi ti koji tvrde o zemlji kao ravnoj ploci uopce mogli bilo koga uvjeriti,prvo tribaju prestati biti LICEMJERI i postati VJERODOSTOJNI,a da bi postali VJERODOSTOJNI,morali bi odbaciti sve sto ima veze sa znanoscu kao i svi ti izumi koji su proizasli iz znanosti...A to budimo realni nitko od njih nece uciniti
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Old 24.11.2017., 08:31   #51
Quote:
cro vojnik kaže: Pogledaj post
Meni to sve zvuči kao jedna velika glupost.Ti ljudi misle da NASA lažira slike,da sateliti ne postoje,da je slijetanje na mjesec lažno i sl.I nemoguće bi bilo da ne postoje putovi prema jugu.Usput ako je već sve kupola kako onda meteori dospijevaju na Zemlju?
Ovo o slijetanju na mjesec ne spada u navedeni niz. Bila zemlja okrugla, vrtila se oko sunca i skupa sa suncem spiralno ili lelujavo (svejedno) oko središta galaksije i tako dalje, ili ne bila, nema nikakve veze s mogućom "predstavom" oko slijetanja na mjesec. Uostalom, američkih predstava smo se nagledali i u ne tako davno vrijeme, od oružja za masovno uništenje u Iraku, preko obojanih revolucija, kojekakvih proljeća i umjerenih oporba....

No, s druge strane, nekidan naletim u dnevno.hr (!) na članak o tome kako na mjesecu živi već 250 milijuna ljudi
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 24.11.2017., 09:22   #52
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
A koji su to dokazi da je Zemlja okrugla?
Fotografije Zemlje iz svemira? Osim ako ne vjeruješ ni da su ljudi bili u svemiru.

A ima još jedan kojeg se nitko nije sjetio. Ako je Zemlja ravna, kako onda komercijalni let avionom Australija-jug Južne Amerike (preko Antarktika) može biti tako jeftin?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Old 24.11.2017., 09:28   #53
Postoje li Australci koji vjeruju da je Zemlja ravna? Ako da, kako izgleda njihova karta svijeta?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Old 24.11.2017., 09:42   #54
u Australiji nejma ljudi svisu popadali
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Old 24.11.2017., 10:08   #55
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
u Australiji nejma ljudi svisu popadali
A odakle omda snimke klokana na diskaveri čenelu?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Old 24.11.2017., 10:19   #56
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
A odakle omda snimke klokana na diskaveri čenelu?
Kompjutoriman napravito....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 24.11.2017., 10:26   #57
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Fotografije Zemlje iz svemira? Osim ako ne vjeruješ ni da su ljudi bili u svemiru.

A ima još jedan kojeg se nitko nije sjetio. Ako je Zemlja ravna, kako onda komercijalni let avionom Australija-jug Južne Amerike (preko Antarktika) može biti tako jeftin?
Fulao si, nisam ja taj koji vjeruje u ravnu zemlju

Ali da, ravnozemljasi tvrde da su slike zemlje lazne, da ne postoji jedna cjelovita slika, vec je napravljena od vise dijelova.

Dalje ravnozemljasi tvrde da ljudi nisu bili u svemiru nego na nebu.

E vidis, to je caka, tvrde da ne postoje letovi preko antarktike a za to stvarno ne znam jel doista tako.
jednoumlje is offline  
Old 24.11.2017., 10:29   #58
Btw, ne znam za sve ravnozemljase, ali autor knjige je zastupnik teorije mlade zemlje (znaci nastala prije 6000 godina). Ne znam jel to dolazi u kompletu
jednoumlje is offline  
Old 24.11.2017., 10:35   #59
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Btw, ne znam za sve ravnozemljase, ali autor knjige je zastupnik teorije mlade zemlje (znaci nastala prije 6000 godina). Ne znam jel to dolazi u kompletu
..a kako drugačije...evo bez da znam autora predmijevam da ima snažan nacionalni a pogotovo religijski zanos.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 24.11.2017., 10:41   #60
Pa kazem da je glupost..Ja zamisljam tu njihovu ravnu zemlju upravo onako kako prikazuju planet od Thora,upravo tako..More se preljeva doslovno u svemir..
Da je zemlja kupola kao sto oni tvrde kako se onda postave sateliti u svemiru,kada bi ispalili raketu prema gore ona bi se unistila kada bi dodirnula kupolu.
Isto tako zasto su dinosauri izumrli? Ili i to je laz? Nije pao komet sa svemira?
Po toj logici ako svemirska tjela mogu padati na zemilji onda i mi mozemo pasti sa ruba zemlje ,hodajuci,plivajuci,leteci itd..

Kuzim da se nekada vjerovalo da je ravna zemlja jer ljudi nisu letjeli,pa je bilo svetogrdje tvrditi da je zemlja okrugla,ljude su palili na lomacu zbog te tvrdnje.

A sada u 21 stoljecu da netko vjeruje da je zemlja ravna to mi je malo bizarno.
Nemoguce da bas svi lazu da je zemlja okrugla pa i amerikanci,kinezi,rusi itd..
Sta imaju od toga da lazu?
Kakva je to bila svemirska utrka izmedju Sssr i Usa i trosenje toliko bilijardi dolara za tko ce prije na mjesec da nakraju lazu zajedno,pa u to vrijeme te dvije drzave su bili neprijatelji i nisu imali razloga lagati da je zemlja okrugla ili da nisu stigli na mjesec itd..
__________________
Be a good person
Xxmen is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.