Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 14:16   #2021
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Državljanstvo Francuske dobiju, samo kada? Samim stupanjem u Legije ne!

Informiran sam jako dobro jer mi je bratić odgulio 10 godina u Legiji i danas ima njihovo državljanstvo i tamo živi, tako da me ne moraš poučavati.

A i nije nikada bio nasilnik, a kamoli plaćeni ubojica kao što si naveo za one koje Legija prima!
Nope dobijaju zbog ljepih očiju.Rekao sam da prima sitne krimose,a to kaj tvoj bratić je bio savršen ne znači da ostali nisu.Jel ti bratić pričao o kolegama detaljno.Izvini al ako mogu izać,a prije to nije bilo moguće i još su im promjenili imena.Tamo je najvažnija fizička spremnost,a nasilnici tu podbacuju.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:19   #2022
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kad bi bilo tako US ne bi bi bilo provala. Liberalizacija oružja bi samo donijelo više mrtvih, na žalost u svakom sustavu netko završi kao tvoj siroti otac na pravdi boga.
Ne kažem ja da ne bi bilo opet provala, bi sigurno, ali bilo bi nekog utjecaja. Bilo je u posljednih 2-3 godine u USA više primjera gdje je majka sa djecom uspjela obraniti se od provalnika samo zahvaljujući oružju, da je i samo jedan takav slučaj znači puno.
Žrtva mora imati pravo na obranu. Ali jebiga uvijek je lakše raspravljati o tim stvarima kad te se ne tiču i kad nisi žrtva.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:37   #2023
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ne kažem ja da ne bi bilo opet provala, bi sigurno, ali bilo bi nekog utjecaja. Bilo je u posljednih 2-3 godine u USA više primjera gdje je majka sa djecom uspjela obraniti se od provalnika samo zahvaljujući oružju, da je i samo jedan takav slučaj znači puno.
Žrtva mora imati pravo na obranu. Ali jebiga uvijek je lakše raspravljati o tim stvarima kad te se ne tiču i kad nisi žrtva.
Pa tko ti brani da se braniš?!?
U ovoj državi samoobrana nije ilegalna.
Postoje razni načini samoobrane, a samo neki uključuju napucavanje drugih.

Ili bi možda trebao držati 9mm pod jastukom, čisto da mi ne bi banuo lopov po noći?
Nekako mi je praktičnije zdravoseljački kako smo naučili u djetinjstvu: nogom u jaja, šakom u zube. A tko se ne zna ili ne želi tući neka vježba sprint i zvanje u pomoć. Provjereno rješava 99% kriznih situacija.

Hoćemo sad počet davati djeci poluautomatske pištolje da ih u školi ne bi koji bully napastvovao? Kontrolori u tramvaju da ponesu po jedan M16, ako im švercer kaže fuck off. Švercer bi mogao imati jedan Uzi ako kontrolor potegne M16. A bakica tri sjedala dalje u torbi minigun, ako zakasni penzija i baš je pukne kriza.
IceClimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:39   #2024
Quote:
IceClimber kaže: Pogledaj post
Pa tko ti brani da se braniš?!?
U ovoj državi samoobrana nije ilegalna.
Postoje razni načini samoobrane, a samo neki uključuju napucavanje drugih.

Ili bi možda trebao držati 9mm pod jastukom, čisto da mi ne bi banuo lopov po noći?
Nekako mi je praktičnije zdravoseljački kako smo naučili u djetinjstvu: nogom u jaja, šakom u zube. A tko se ne zna ili ne želi tući neka vježba sprint i zvanje u pomoć. Provjereno rješava 99% kriznih situacija.

Hoćemo sad počet davati djeci poluautomatske pištolje da ih u školi ne bi koji bully napastvovao? Kontrolori u tramvaju da ponesu po jedan M16, ako im švercer kaže fuck off. Švercer bi mogao imati jedan Uzi ako kontrolor potegne M16. A bakica tri sjedala dalje u torbi minigun, ako zakasni penzija i baš je pukne kriza.
A de mi reci kako se to moj pokojni otac onda trebao braniti goloruk protiv oružja?!

Ne govorim o benignim situacijama, sitnim tučama i sl.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:55   #2025
vidio sam uživo obje situacije, kada svaki kreten ima oružje i kada pošten čovjek nema nikakvu zaštitu od države i iskreno, ne znam šta je gore....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 15:30   #2026
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Nope dobijaju zbog ljepih očiju.Rekao sam da prima sitne krimose,a to kaj tvoj bratić je bio savršen ne znači da ostali nisu.Jel ti bratić pričao o kolegama detaljno.Izvini al ako mogu izać,a prije to nije bilo moguće i još su im promjenili imena.Tamo je najvažnija fizička spremnost,a nasilnici tu podbacuju.
Fizička spremnost, ali prije svega inteligencija.

Znaš onu poslovicu, snaga klade valja, ali um caruje!
krekre is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 15:39   #2027
Može li se procijeniti jeli ovaj lik samo pas koji laje po fejsu a ne ujeda ili kad mu kvrcne će napraviti tulum kao onaj Korade ??
__________________
Liberalčić. Progresivčić.
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 15:46   #2028
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Fizička spremnost, ali prije svega inteligencija.

Znaš onu poslovicu, snaga klade valja, ali um caruje!
Po onom sto citah od vojnih lica, djelom i zbog internacionalne strukture i ogranicenosti komunikacije,upravo je manjak razmisljanja i inicijative te slijepo slijedjenje naredbi karakteristika legije stranaca. U usporedbi sa prosjekom vojske, svi naravno vojnici imaju visoku razinu hijerarhijske discipline, ali su neki bas kod legje isticali nadprosjecno zatiranje individualne snalazljivosti, izbora i inteligencije kao potencijalnu manu na terenu u nekim situacijama (prednost naravno u drugim)
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 02:04   #2029
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Fizička spremnost, ali prije svega inteligencija.

Znaš onu poslovicu, snaga klade valja, ali um caruje!
Ponovo sam preslušala intervju legionara srbina i ugl reče da nije isključeno
da ima sitnih krimosa.Gle ak si izdržljiv onda ne možeš biti glup.On reče kak je mislio da neće bit problem jer se bavio sportom te je izjavio da se po tom pitanju sjebo iako je prošo test,al ima taj neki Gestapo kad te rešetaju pa ako lažeš i sl ondak ne prođeš.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 05:23   #2030
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Fizička spremnost, ali prije svega inteligencija.

Znaš onu poslovicu, snaga klade valja, ali um caruje!
upravo to nam dokazuje nato...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 06:59   #2031
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Isti kao i onaj južnoamerikanac što je tomsonu posudio novac za kuću....
Aha.
Vjerojatno onaj isti koji mi je i posudio novac da plati porez koji je zamračio...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:36   #2032
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Ponovo sam preslušala intervju legionara srbina i ugl reče da nije isključeno
da ima sitnih krimosa.Gle ak si izdržljiv onda ne možeš biti glup.On reče kak je mislio da neće bit problem jer se bavio sportom te je izjavio da se po tom pitanju sjebo iako je prošo test,al ima taj neki Gestapo kad te rešetaju pa ako lažeš i sl ondak ne prođeš.
koji sitni krimosi...
pola su krvni delikti...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:46   #2033
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
upravo to nam dokazuje nato...
Tu je još jače jer oni nemaju djevojke ni žene osim generala tj onih na položajima.Jer em žene ne vole obične legionare em to nije dobro za njih.
Oni idu bez emocija ikakvih (a mržnja je isto emocija)zato i mogu odbiti da idu ratovati u svoju zemlju.U NATO-u su oni koji imaju svoju obitelj.Čini mi se da u Legiji ne smiješ kontaktirati roditelje,braću il sestre.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 12:57   #2034
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Naoružavanje kao odgovor na naoružavanje nije ništa drugo nego tko ima veći pištolj. Ako to ne razumiješ nećeš ništa razumjeti..i što je najgore sam si prije stavio link u kojem se upravo to tvrdi. Ako to nije skok u vlastita usta onda ne znam što jest. Status oružja i svega oko njega nije čak primjeren niti americi koja to njeguje stoljećima iz sasvim unikatnog povijesno-društvenog razvoja a kamoli bilo gdje drugdje. Problem s ljudima poput tebe je nerazumijevanje da se neka rješenja (u ovom slučaju k tome i upitna) ne mogu preslikavati na druge zemlje drugačijeg backgrounda i tradicije. Maleni moj ja sam u toj zemlji o kojoj pričamo živio skoro dvije kuke i naslušao se rasprava oko oružja za i protiv i to od amera, stoga ostavi se dociranja o stvarima o kojima stvarno ništa ne kužiš. Kao dokaz u raspravu stavljati tekst bloga jednog prononsiranog pro gun tipa može samo potpuni amater i nepoznavatelj kako stvari u US funkcioniraju. Kao drugi dokaz u ovom gore quotu gdje u prvoj rečenici piše..."The highest murder rate was in Louisiana, with 10.8 murders reported per 100,000 people. The Deep South state is notoriously pro-gun rights." Ti se brate sam objesiš, nitko ti ne treba. Mogao si si barem dati truda pa barem staviti priopćenja ljudi iz gun club-a ukoliko imaš dume što je to.
Da ne duljim vise o ovom, znao da ces se zaletjeti ko som na dobar mamac. Zato sam te pustio da dobro zagrizes, pa ti evo sad durdubak na kraju:

Studija americkog Kongresa je donijela podatke za cijele SAD, za razdoblje 1993-2013, i po njoj je u tih 20 godina kolicina privatnog vatrenog oruzja porasla za 56 posto, dok je broj ubojstava pao za 49 posto.

http://www.cnsnews.com/commentary/cn...-1993-and-2013
.

Mogao bih jos o ovome tone materijala stavit, ali se nadam da ti je i ovo dosta, pa da se jednom okanes corava posla raspravljati o stvarima u koje se manje razumijes nego kisna glista u pomrcinu Mjeseca.

Zadnje uređivanje Plavobili : 27.05.2017. at 13:16.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 13:13   #2035
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ubojstvo oca nije bilo u kući, a kako je imao dosta ratnog iskustva oruzje bi mu sigurno pomoglo i imao bi šanse barem 50-50, ovako je to bilo ravno nuli.

Glede provale, stavimo se u kozu provalnika, neće sigurno ići provaljivat tamo gdje ima oruzja, velika je to razlika.
Moja sucut zbog tragicne smrti oca. Tesko je kad roditelj umre u prilicnoj starosti, posebno teze ako se to desi iznenada, ali kad bude ubijen jos relativno mlad, i to jos nakon sto je i rat prosao, mogu samo naslutiti kroz kakvu tugu i strahotu ste prolazili.

Zato sam s posebnim zgrazanjem citao sto ti sve "ekspert" pise, pa ne mogu vjerovati kolika je to bescutnost kojom se brani zatucana ljevicarska ideologija. I kad sam vec mislio nesto napisati, sjetim se da doticnom u avataru stoji "PSYCHO DAD I SIROVINA, Location: U birtiji". Nema vise potrebe bilo sto komentirati, sve je sam o sebi rekao.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:17   #2036
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Da ne duljim vise o ovom, znao da ces se zaletjeti ko som na dobar mamac. Zato sam te pustio da dobro zagrizes, pa ti evo sad durdubak na kraju:

Studija americkog Kongresa je donijela podatke za cijele SAD, za razdoblje 1993-2013, i po njoj je u tih 20 godina kolicina privatnog vatrenog oruzja porasla za 56 posto, dok je broj ubojstava pao za 49 posto.

http://www.cnsnews.com/commentary/cn...-1993-and-2013
.

Mogao bih jos o ovome tone materijala stavit, ali se nadam da ti je i ovo dosta, pa da se jednom okanes corava posla raspravljati o stvarima u koje se manje razumijes nego kisna glista u pomrcinu Mjeseca.
Da i? A taj broj je i dalje 10 puta veći nego u drugim zemljama....bojim se da dubinski ne razumiješ problem niti specifikum us i njihove tradicije. Nevjerojatno je kako si površan.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:21   #2037
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Moja sucut zbog tragicne smrti oca. Tesko je kad roditelj umre u prilicnoj starosti, posebno teze ako se to desi iznenada, ali kad bude ubijen jos relativno mlad, i to jos nakon sto je i rat prosao, mogu samo naslutiti kroz kakvu tugu i strahotu ste prolazili.

Zato sam s posebnim zgrazanjem citao sto ti sve "ekspert" pise, pa ne mogu vjerovati kolika je to bescutnost kojom se brani zatucana ljevicarska ideologija. I kad sam vec mislio nesto napisati, sjetim se da doticnom u avataru stoji "PSYCHO DAD I SIROVINA, Location: U birtiji". Nema vise potrebe bilo sto komentirati, sve je sam o sebi rekao.
Ti siroti i dalje ništa ne razumiješ van moj je veći od tvoga principa a kamoli ono što sam napisao. Jbga kad je netko balvanski redneck američkog tipa koji nije u stanju razumjeti prvu aproksimaciju. Čak i u us je savjet policije kad ti netko naoružan u kuću da se ne upuštaš u gun fight. ...kao da to nešto znači balvanu poput tebe.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 17:45   #2038
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Po onom sto citah od vojnih lica, djelom i zbog internacionalne strukture i ogranicenosti komunikacije,upravo je manjak razmisljanja i inicijative te slijepo slijedjenje naredbi karakteristika legije stranaca. U usporedbi sa prosjekom vojske, svi naravno vojnici imaju visoku razinu hijerarhijske discipline, ali su neki bas kod legje isticali nadprosjecno zatiranje individualne snalazljivosti, izbora i inteligencije kao potencijalnu manu na terenu u nekim situacijama (prednost naravno u drugim)
Francuska Legija Stranaca upravo postiže obukom da se izbaci emocionalni sklop i zamijeni se dominantnom logikom snalaženja, borbene spretnosti spremnosti i unošenja duha kolektiva u pojedinca.
Ne znam kako djeluje španjolska Legija Stranaca, ali Željko možda nije bio najbistriji ni za obje, ali posluženo topovsko meso nikad nije naodmet..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 20:57   #2039
Nisam znao da i u Španjolskoj ima Legija stranaca
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 12:49   #2040
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Nisam znao da i u Španjolskoj ima Legija stranaca
Kako ne...Osnovana 1920., 90 godina poslije francuske, za angažmane u kolonijama..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.