Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 01:56   #41
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Zamisli samo da ti dijete bude gej. Bi li ga htjela odgajati s tim čovjekom? Doduše, nažalost, on će mu uvijek biti otac. Jebiga.
On mu je otac i jednakopravni su u odgoju.
Ako se negdje zeznula, neka proba složiti dogovor (kao kaj joj preporučuju) od odgoju (i financiranju) klinca/klinke.
I to je to.

Jbg. po meni je licemjerno nekog otkantati radi stavova ili radi društva.
S malim djetetom će joj se ionako društvo prorijediti, a bit će joj bitnije dobre pelene od toga je li nekom "ćaća bio ustaša ili partizan".
Ako ju dečko voli, ako radi sve što treba... Trebala bi razmisliti.
Kao što rekoh, odgoj je ionako pola-pola, djete nije samo njeno, pitanje je više svakodnevnog života.
Iako je tu dečko taj koji je u nebranom grožđu. Spucati nekog radi mišljenja okoline... Jbg. to je malo plitko.
Njen život i njeni izbori.
Ako ga ne voli, ne bi se trebala udati.

Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Takodjer mislim da je "I told you so" par mjeseci puno bolje nego dublje se zapetljavat u nesto sto nisi sigurna. Ako nista drugo, odgodi vjencanje, ali mozda je cak i bolje da odmah prekines jer poslije ce bit samo teze.
Ono sto je vazno je da prihvatis da je otac tvog djeteta i da ce biti dio njegovog zivota i da trebate suradjivat bez obzira na razlike. Ja imam dijete s covjekom s kojim se valjda ne slazem u nicemu osim u ljubavi prema tom djetetu i donekle u smislu za humor. Sad je dijete jos jako malo, ali sigurno ce bit hrpa trzavica i nesuglasica sto se tice odgoja.
No mi dvoje smo se dogovorili na nekoliko osnovnih pravila (vrlo, vrlo osnovnih), imam povjerenje u njega u smislu da ce se trudit bit dobar otac, a i bar ce dijete upoznat siroku paletu nazora i ljudi u njegovom i mojem svijetu .
I stvarno mi je drago da smo se razisli, disem od tada punim plucima, iako bi puno ljudi moju situaciju opisali kao groznu (samohrana majka, blabla, a to je tek pocetak ).
Ovo je dobar savjet
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour

Zadnje uređivanje Azz : 17.02.2017. at 09:39. Reason: spajanje postova
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 07:35   #42
Mene zanima sta spada jos u to sto navodis da se ste suprotni u jos mnogo toga?
Pusti sad politicke stavove oni vam nemogu graditi kompletni odnos,dok vasi karakteri potrebe zelje hoce itekako.
Kratko ste skupa,znaci fakticki se jos "upoznajete"..
Bitnije je kako bi izgledao vas zajefnicki zivot.. Kajo funkcionirate kroz zajednicka 24h..
Ima ki izmedju vas slaganja u drugim stvarima tolerancije dogovora?
A zbog tvoje sumnje (nikada ti predosjecaji nas ne prevare) kako bas si i ne odgovarate ne bih bas srljala u brak..
Stignete se i poslije vjencati ako se situacija izmedju vas poboljsa..
Vi vise niste sami kako god sada niste samo cura&decko,vec ste buduci roditelji i odgovorni za djete koje dolazi..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 09:27   #43
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Da stvarno ,koliko godina imaš i koliko ima tvoj dragi ?

Pusti politiku na miru , pa nećete živjeti od politike nego od rada .
Brak će biti uspješan ako si budete davali prostora da svatko od vas ima svoje "ja" različito od zajedničkog "mi"

Ne donosi ishitrene odluke a pogotovo ovakve životne dok si pod utjecajem hormona.

Stavove mu mijenjati ne možeš , niti su tvoji ,niti si ih znala prije.
Nije da nisi mogla pitati - no očito ti nije bilo važno.
Zašto ti je sada odjednom to toliko bitno da bi radije bila samohrana majka ?
oboje smo u ranim 30-ima, on je malo stariji od mene. Opcija odgode zaruka ne dolazi u obzir jer je manje više sve plaćeno i dogovoreno, a i on će to vjerojatno doživjeti kao prekid, tako da ili idem do kraja ili prekidam sve. Mislim da mi neka odgoda nije rješenje, stvorit će samo dodatni stres i tenzije, a beba to osjeti. O financijskoj strani da ne pričam, nisam u situaciji di mogu baciti par tisuća kuna u vjetar.

Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Da stvarno ,koliko godina imaš i koliko ima tvoj dragi ?

Autorice, nemoj se udavati, to će dodatno zakomplicirati situaciju. Očito je lik krkanski nabrijan, a ti stavovi će ti se itekako odražavati i u odgoju djeteta. Meni bi to bio razlog za prekid, ne bih mogla biti s osobom u braku, ma niti imati bliže prijateljstvo s osobom kojoj je primjerice Markićka simpa.

Ukoliko se odlučiš za prekid, možeš li se snaći u smislu da imaš gdje živjeti i da si zbrinuta što se tiče hrane i potrepština dok ne budeš opet mogla raditi?
Nije krkanski nabrijan, jednostavno ima svoj stav i opciju koju ja ne podržavam. Ukoliko se odlučim za prekid potpuno sam zbrinuta.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
On mu je otac i jednakopravni su u odgoju.
Ako se negdje zeznula, neka proba složiti dogovor (kao kaj joj preporučuju) od odgoju (i financiranju) klinca/klinke.
I to je to.

Jbg. po meni je licemjerno nekog otkantati radi stavova ili radi društva.
S malim djetetom će joj se ionako društvo prorijediti, a bit će joj bitnije dobre pelene od toga je li nekom "ćaća bio ustaša ili partizan".
Ako ju dečko voli, ako radi sve što treba... Trebala bi razmisliti.
Kao što rekoh, odgoj je ionako pola-pola, djete nije samo njeno, pitanje je više svakodnevnog života.
Iako je tu dečko taj koji je u nebranom grožđu. Spucati nekog radi mišljenja okoline... Jbg. to je malo plitko.
Njen život i njeni izbori.
Ako ga ne voli, ne bi se trebala udati.
Ovo je dobar savjet i hvala. Mislim da sam se nespretno izrazila pa je ekipa dobila dojam da se ja sramim lika, što nije točno. Ja se samo bojim kako će stvari funkcionirati, kao što se i bojim da će, ponavljam, blebnuti nešto pred mojim roditeljima ili prijateljima.

Prijatelje sam spomenula prve jer se s njima češće viđam. Volim svog dečka, ali nakon svake njegove izjave, zapitam se ''koga ja to volim zapravo''. Mogu li ga voljeti iako ne podržavam velik dio njegovih razmišljanja o politici i sličnim temama?

A to nije samo politika, jer ta razmišljanja su produkt stavova koji kroje milijun drugih mišljenja i tema za razgovor. Jednog dana ću djetetu pričati kako su se tisuće ljudi skupile na trgu da podrže kurikularnu reformu, a on će reći da je hrpa besposličara podržala propalog psihologa. Karikiram, ali mogu to zamisliti.

Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Bitnije je kako bi izgledao vas zajefnicki zivot.. Kajo funkcionirate kroz zajednicka 24h..
Ima ki izmedju vas slaganja u drugim stvarima tolerancije dogovora?
A zbog tvoje sumnje (nikada ti predosjecaji nas ne prevare) kako bas si i ne odgovarate ne bih bas srljala u brak..
Stignete se i poslije vjencati ako se situacija izmedju vas poboljsa..
Vi vise niste sami kako god sada niste samo cura&decko,vec ste buduci roditelji i odgovorni za djete koje dolazi..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Naš zajednički život izgleda skroz ok, poslovi su podijeljeni kao i obaveze, tolerancija dogovora postoji i svak je slobodan svoje slobodno vrijeme provesti kako i s kim mu odgovara.

Zadnje uređivanje Azz : 17.02.2017. at 09:52. Reason: spajanje postova
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 09:49   #44
pazi draga rita.
prije svega, vas dvoje niste klinci, ali ćete imati klinca o kojem ćete oboje trebati brinuti, nebitno o tome što će biti s vas dvoje kao s parom.
a u životu postoje stvari koje su nam različito rangirane po nekim grupama. pa onda imamo set stvari koji nam ne predstavlja nešto strašno i preko čega prelazimo. s druge strane, postoji set stvari koji nam je izuzetno bitan i preko čega ne može i nećemo.
i uopće nije upitno o čemu se tu radi, stvar je u tome koliko je nama samima nešto visoko na listi prioriteta, značenja (a u toj vrijedi ona - sto ljudi, sto ćudi, sto žena dvjesto sisa).
nitko osim tebe u ovoj situaciji ne može odlučiti umjesto tebe, a ti sama trebaš razmisliti koliko duboko i daleko u odnos prodire ova problematika, na što se sve te razlike sutra odnose, na koji način se s njima nosite kroz život, koliko ste oboje spremni na kompromise i prihvaćanja.
bilo bi lijepo kad bi ti za početak ovu temu otvorila pred svojim zaručnikom i s njim otvoreno porazgovarala. to bi bilo fer za vaš odnos, jer ćeš i njemu pružiti priliku da zna kako stvari stoje.
i ne, nisu trudnički hormoni za sve "krivi".
dakle, možeš li s njim pričati o ovome i doznati što on misli o svemu?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 09:53   #45
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
pazi draga rita.
prije svega, vas dvoje niste klinci, ali ćete imati klinca o kojem ćete oboje trebati brinuti, nebitno o tome što će biti s vas dvoje kao s parom.
a u životu postoje stvari koje su nam različito rangirane po nekim grupama. pa onda imamo set stvari koji nam ne predstavlja nešto strašno i preko čega prelazimo. s druge strane, postoji set stvari koji nam je izuzetno bitan i preko čega ne može i nećemo.
i uopće nije upitno o čemu se tu radi, stvar je u tome koliko je nama samima nešto visoko na listi prioriteta, značenja (a u toj vrijedi ona - sto ljudi, sto ćudi, sto žena dvjesto sisa).
nitko osim tebe u ovoj situaciji ne može odlučiti umjesto tebe, a ti sama trebaš razmisliti koliko duboko i daleko u odnos prodire ova problematika, na što se sve te razlike sutra odnose, na koji način se s njima nosite kroz život, koliko ste oboje spremni na kompromise i prihvaćanja.
bilo bi lijepo kad bi ti za početak ovu temu otvorila pred svojim zaručnikom i s njim otvoreno porazgovarala. to bi bilo fer za vaš odnos, jer ćeš i njemu pružiti priliku da zna kako stvari stoje.
i ne, nisu trudnički hormoni za sve "krivi".
dakle, možeš li s njim pričati o ovome i doznati što on misli o svemu?
Mogu probati, iako mislim da on ni u čemu ne vidi problem, vjerojatno će mi reći da se smirim i dođem sebi.
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 10:07   #46
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam kako ovo početi, niti kome se obratiti jer se bojim osude okoline a i onog ''I told you so''.

Ostala sam trudna nakon par mjeseci veze. Budući da smo bili jako zaljubljeni, nisam ni pomišljala ni na što drugo osim na bebu i brak. Sve je bilo ružičasto i idealno. Odmah nakon te vijesti sam se i zaručila i odredili smo datum vjenčanja, s tim da je to više išlo od njegove nego moje strane, ja sam čak i bila za opciju da radimo pir kad se beba rodi, no nisam ustrajala na tome.

Kako vrijeme i zajednički život odmiču, sve manje sam oduševljena idejom o braku, točnije idejom o braku s njim. Svjetonazorski smo dosta udaljeni, o nekim temama uopće ne razgovaramo jer se ne možemo složiti (uglavnom politika), izbjegavam ga voditi kad se nalazim s društvom jer se bojim da će blebnuti nešto i osramotiti me. Što se tiče odnosa, pomaganja i poštovanja prema meni, tu mu stvarno nemam što zamjeriti. Svejedno, nisam sigurna želim li odgajati dijete i provesti ostatak života s njim.

Čak mislim da nije stvar u tome što je nestalo te početne zaljubljenosti, već što sam u par mjeseci zajedničkog života otkrila da sa svojim možda budućim suprugom i nemam previše toga zajedničkog što se tiče pogleda na svijet. I to me strašno guši i deprimira, ali možda pretjerujem pod utjecajem hormona i rutine.

Jedan dio mene govori mi da bih sada trebala misliti na dijete i ne donositi nikakve nagle odluke prije njegova rođenja (a i ne donositi odluke dok mi hormoni divljaju), probati život u braku, pa ako ide, ide.

Drugi dio mene govori mi da pobjegnem glavom bez obzira i ne potpisujem ništa u što nisam 100% sigurna, pa i pod cijenu toga da riskiram ostati samohrana majka.

Ima li ljudi sa sličnim iskustvima?

Kad si zasrala, a mnogi zaseru bar pokušaj posložiti prioritete:
1) zdravlje djeteta i održavanje trudnoće
2) rođenje djeteta i skrb u prvim mjesecima života (najosjetljivije razdoblje za svako dijete u psihičkom aspektu)
3) nakon što staneš na svoje noge razmišljanje kako i što sa svojim brakom

Ja se samo nadam da ti shvaćaš kako dijete ne mora odgovarati za vaše blesave odluke u životu, i kako će te i ti i on bez obzira kakvo to dijete bilo morati brinuti o njemu do njegove punoljetnosti, a ne dao bog i do kraja života.
Nije problem staviti k u p.. ali ona narodna da poslije jebanja nema kajanja nije samo skup riječi nego nešto jako jako konkretno.

Dakle, održati trudnoću ukoliko si se odlučila na dijete, ukoliko vagaš oko rođenja djeteta nikako ne savjetujem pobačaj (jer su psihičke posljedice istog devastirajuće i za oca i za majku), pobrinuti se da djetetu omogućiTE sve što možete a o vašoj vezi odlučiti nakon toga kada se stvari dodatno iskristaliziraju.. Iskrenosću sada u ovom razdoblju nećeš pomoći ni sebi ni partneru, bez obzira koliko to nemoralno zvučalo.

Oni koji se ovdje isčuđavaju samo ću reći da nitko od nas nije cijepljen protiv gluposti...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 10:17   #47
On mora sudjelovati u odgoju, ali vi ne morate ostati zajedno.
Odgoj mu ne mozes uskratiti

Znam jedan par koji se tako razisao usred trudnoce, danas zive odvojene zivote, a mala ima ljubav oba roditelja i svih djedova i baka.
Netko bi rekao, nije idealno, ali nije ni lose.
Puno je bolje nego da se roditelji stalno kolju i svadjaju.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 10:29   #48
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
A to nije samo politika, jer ta razmišljanja su produkt stavova koji kroje milijun drugih mišljenja i tema za razgovor. Jednog dana ću djetetu pričati kako su se tisuće ljudi skupile na trgu da podrže kurikularnu reformu, a on će reći da je hrpa besposličara podržala propalog psihologa. Karikiram, ali mogu to zamisliti.
Nekad se suprotnosti i privuku. Ako se ne radi o ekstremima, možete jedno drugom biti osvježenje u svakodnevnici.
Međusobno ćete možda prelijevati stavove i formirati drugačija mišljenja zahvaljujući toj pluralnosti.
To može biti super.
Nemoj biti u grču oko toga. Revidiraj jesu li te vaše razlike stvarno tolike ili trčiš pred rudo.

Quote:
Naš zajednički život izgleda skroz ok, poslovi su podijeljeni kao i obaveze, tolerancija dogovora postoji i svak je slobodan svoje slobodno vrijeme provesti kako i s kim mu odgovara.
Ako ima kemije, ne vidim u čemu je problem.
Smiri se i uživaj.

I reci mu svoje sumnje i pričajte. Opet i opet.
Tek ste se počeli upoznavati.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 10:48   #49
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Nekad se suprotnosti i privuku. Ako se ne radi o ekstremima, možete jedno drugom biti osvježenje u svakodnevnici.
Međusobno ćete možda prelijevati stavove i formirati drugačija mišljenja zahvaljujući toj pluralnosti.

To može biti super.
Nemoj biti u grču oko toga. Revidiraj jesu li te vaše razlike stvarno tolike ili trčiš pred rudo.



Ako ima kemije, ne vidim u čemu je problem.
Smiri se i uživaj.

I reci mu svoje sumnje i pričajte. Opet i opet.
Tek ste se počeli upoznavati.
Mislim da dugoročno ovo što si tu napisala nema ama baš nikakve šanse za uspjeh.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:04   #50
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
MM stalno gleda vijesti i zna sve o politici, meni se živo jebe za to. Ne želim se nervirati jer ionako ništa ne mogu promijeniti. Stavim slušalice na uši i gledam filmove za vrijeme dnevnika
Ako je samo do politike, to je glup razlog za prekid. Iako se meni čini da tu ima puno više problema od toga.
Nije problem kad je jednom bitno, a drugom nebitno, problem je kad je oboma bitno, a na različitim su stranama.
Nema šanse da bih mogla živjeti s nekim tko je svjetonazorski na suprotnoj strani.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:08   #51
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Nije problem kad je jednom bitno, a drugom nebitno, problem je kad je oboma bitno, a na različitim su stranama.
Nema šanse da bih mogla živjeti s nekim tko je svjetonazorski na suprotnoj strani.
Niti ja...ni u najluđim snovima.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:18   #52
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Mislim da dugoročno ovo što si tu napisala nema ama baš nikakve šanse za uspjeh.
Razliciti stavovi ne moraju biti razlog za prekid, ako su oboje koliko toliko sposobni, recimo,politicke stavove ne gledati kao krucijalni kamen spoticanja.
Podsjetilo me ovo malo i na one sto su se rastali poslije 30 godina braka zato sto je muz glasao za Trump-a.
Mislim da bi autorica trebala staviti sve pro i contra, pa da se onda odluci sto ce dalje raditi. To ne bi bio kompromis, vec jednostavno da objektivno sagleda situaciju. A sto se tice pogleda sa strane koji govore "Sta ces ti sa njim?"- sto ti je toliko bitno? Osim toga, cini mi se da zivis sa njim, pasete u svakodnevnom zivotu, odlucili ste se za dijete i brak,niste klinci...to sto ti je smetalo sada trebalo bi da ti je smetalo i prije. Dok god eugeniku ne smatra pravednim nacinom poboljsavanja stanovnistva, kaze da je tebe izabrao zbog dobrih gena,posto je provjerio tvoju genealogiju,te ima malo drasticnije ideje za rijesavanje problema prenapucenosti i sl- mislim da bih mogla zivjeti sa nekim stvarima(a i uvijek je moguca zanimljiva diskusija-dok god ste u granicama padanja u vatru bez razloga)
Sa druge strane- vjeridba i je tu da bi ljudi vidjeli zele li u brak ili ne, neces biti ni prva ni poslijednja koja je prekinula vjeridbu i odlucila se da odgaja dijete "sama"
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:18   #53
Ma moguće je, moj muž i ja smo poprilično različiti. U mnogim stvarima, bitnim i manje bitnim. U svakom slučaju, vrlo je zanimljivo. Eto ljudima je čudno kad im kažem da se nisam naspavala jer smo se onak zapričali.

Ono što može biti problem je prihvatiti društvo koje s tom osobom dolazi, jer svog bračnog druga voliš i sve te različitosti su dio tvoje intime, dok s ostalim ljudima u njegovom životu ne gajiš tu prisnost.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:23   #54
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
...
A to nije samo politika, jer ta razmišljanja su produkt stavova koji kroje milijun drugih mišljenja i tema za razgovor. Jednog dana ću djetetu pričati kako su se tisuće ljudi skupile na trgu da podrže kurikularnu reformu, a on će reći da je hrpa besposličara podržala propalog psihologa. Karikiram, ali mogu to zamisliti.
...
žao mi je što padate kao žrtve bezumlja koje vlada našim društvom
ali s obzirom da vam je, izgleda, podjednako važno svjetonazorski se svrstati u 'naše ili vaše', možda je bolje da ne stvarate obitelj
svejedno, čak i ako ne ostanete skupa, odgoj zajedničkog djeteta će postati ozbiljan izazov
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:32   #55
Kriva odluka nije vrijedna nikakvih para..
Rastava puno skuplje kosta,ne samo novcano..

Po ovome sto navodis,znaci cak i ako uvidjas da nisi za brak,suzivot i sve sto nosi,ako se i budes osjecala nesretno,ti ces se ipak udati jer ste ulozili novac..

Cemu onda propitkivanje kroz ovu temu,ako si odlucila?

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:33   #56
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
On mora sudjelovati u odgoju, ali vi ne morate ostati zajedno.
Odgoj mu ne mozes uskratiti

Znam jedan par koji se tako razisao usred trudnoce, danas zive odvojene zivote, a mala ima ljubav oba roditelja i svih djedova i baka.
Netko bi rekao, nije idealno, ali nije ni lose.
Puno je bolje nego da se roditelji stalno kolju i svadjaju.

Možda je zato i neloše, jer su se rastali na vrijeme.


E, da me autorica krivo ne shvati - ne znam što bih joj rekla. Ali - još bih i vjerovala u davanje šanse odnosu s obzirom na tek par mjeseci poznanstva, kad tu ne bi bilo dijete, koje će se kao bumerang zaletjeti među njih i sve prevrnuti naopačke. Podcjenjivanje partnera u svakom slučaju nije nikakav temelj za išta. Neugodu pred prijateljima još bih možda i shvatila da se radi o najviše ranim dvadesetima. Ja bih svakako probala popričati s čovjekom.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:47   #57
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
voli naglašavati svoje političke stavove, pritom ne krije koga simpatizira. S obzirom da je školovan i ima širok krug prijatelja, čovjek ne očekuje takve stavove, način i diskurs.
Ovo ti je potpuno pomašeno i radi se o tome da gledaš na stvari iz svoje perspektive. Nema garancije da su njegovi politički stavovi krivi, a tvoji ispravni, postoji samo tvoj pogled na te stavove, dakle tu ne postoji neki znanstveni konsenzus da bi se ti mogla zgražati nad njegovim političkim stavovima kao pogrešnim. I to što je školovan opet nema veze, najobrazovanija osoba može biti ljevičar kao i desničar. S tim da ja ne znam jel ovaj tvoj ljevičar ili desničar, mada nije ni bitno. Ajde, mogu razumit ako je baš neki ekstrem pa da veliča Pavelića, Tita, Hitlera i tu ekipu, to onda je dosta nezgodno.

No ako nije baš takav ekstremist onda je to po meni prebanalna stvar za raskid zaruka. Ako ga voliš, a i on tebe, onda vam pogledi na politiku ne mogu biti prepreka.

Pogled na politiku je samo 1 od xy faktora koji definiraju čovjeka. Jednom ćeš pronaći problem u političkim stavovima, drugom u tome da slobodno vrijeme provodi na igricama, trećem da ne spušta dasku, četvrtom da ne radi dovoljno dobar posao, petom možda da nema društveni status kakav bi željela...
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:59   #58
Pa što on kaže na tu činjenicu da te sramoti pred tvojim prijateljima? Mogu zamisliti tu scenu kad lupi nešto, a svi se zgroze i na faci( bez da išta kažu) im se sve vidi, užas. Dobro razmisli i zapitaj se želiš li s tim čovjekom provesti život, tu odluku ipak moraš sama donijeti, ti ćeš živjeti s njim.

Ja ne bih mogla biti s nekim tko hoda" za život, tko bi uskratio ženama pravo na izbor, tko smatra da istospolni parovi ne bi trebali imati pravo na brak, tko pokazuje sklonost rasizmu, antisemitizmu, mržnju prema drugima nacijama, vjerama i ostalo, politika me ne zanima u smislu da se dijelim na lijevu ili desnu stranu, ali s osobom koja dijeli takve stavove i drugima bi branila osnovna prava ja nemam što raditi.

Zadnje uređivanje kosjenka- : 17.02.2017. at 12:12.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:06   #59
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Volim svog dečka, ali nakon svake njegove izjave, zapitam se ''koga ja to volim zapravo''. Mogu li ga voljeti iako ne podržavam velik dio njegovih razmišljanja o politici i sličnim temama?

A to nije samo politika, jer ta razmišljanja su produkt stavova koji kroje milijun drugih mišljenja i tema za razgovor. Jednog dana ću djetetu pričati kako su se tisuće ljudi skupile na trgu da podrže kurikularnu reformu, a on će reći da je hrpa besposličara podržala propalog psihologa.
Jel te tvoj čovjek pokušava preobratiti na svoje stavove i uvjerenja? Ili je problem isključivo u tome što su ti stavovi i uvjerenja drukčiji od tvojih? Jer ovo prvo ne bi bilo dobro, a s ovim drugim vam barem ne bi bilo dosadno.

Ha gle, možda možeš voljeti samo one ljude koji su isti kao ti (pretpostavljam da i tvoji prijatelji imaju slična viđenja svijeta kao i ti). Zato već sad zamišljaš kako ćeš i svoje dijete podučavati u skladu sa svojim razmišljanjima, a on će svojim zamjerkama sve pokvariti.
zbunjolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:16   #60
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Pogled na politiku je samo 1 od xy faktora koji definiraju čovjeka. Jednom ćeš pronaći problem u političkim stavovima, drugom u tome da slobodno vrijeme provodi na igricama, trećem da ne spušta dasku, četvrtom da ne radi dovoljno dobar posao, petom možda da nema društveni status kakav bi željela...
Ja sam stekla dojam da je njegov politički stav vrlo izražen kad ima potrebu ga naglašavati i pričati o tome u društvu. Još kad ljudi iz tog društva se zgražaju postavlja se pitanje točno kakav je njegov politički svjetonazor i što sa sobom "nosi". Kako će ta osoba reagirati u određenim životnim situacijama, što će dijete uz takvu osobu "usvojiti"? Npr. hoće li ljude svrstavati na bosance koji kradu posao, lijene komunjare koje gube dane na filozofskom trošeći njegovu lovu iz poreza, kurve koje su se jebale a sad bi na abortus, itd....
Netko tko jako puno polaže i stalno naglašava/iznosi svoj politički stav svojoj okolini je naporan i vrlo vjerovatno očekuje da okolina ili dijeli ili bar potvrdi njegove političke stavove sa njim.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.