Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2015., 11:13   #241
ja sam na prvi pregled išla kod socijalnog ginekologa, platila sam ultrazvuk 120kn. rekao mi je da mogu ići u bolnicu na ultrazvuk, ako neću njemu plaćati, ali da se "jako dugo čeka".
račun nisam dobila.

kad sam završila u bolnici, pa poslje hospitalizacije išla u tu istu bolnicu na taj isti ultrazvuk, termin sam doslovno mogla birati sljedeći tjedan, čak me žena pitala kad mi suprug ima pauzu na poslu da me može dopeljati. znači "ne čeka se dugo".
ali mi je za taj ultrazvuk trebala njegova uputnica, doslovno mi je rekao preko telefona da mi to više nije palo na pamet, da moram k njemu hodati na ultrazvuk, a ne da on troši uputnice na mene.

onda sam se prebacila privatnom ginekologu (inače je socijalni ali nije bilo mjesta jer ima veliku navalu), plaćala ultrazvuk 100kn (znači još manje nego kod ovog koji mi je bio "socijalni") dok se nije oslobodilo jedno mjesto pa me prebacio k sebi, i od onda nisam plaćala ništa. račun sam svaki put uredno dobila, fiskaliziran.

sve zavisi od ginekologa do ginekologa.

Zadnje uređivanje vlovrec : 24.05.2015. at 11:14. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 11:02   #242
Kod moje socijalne ginekologinje se vaginalni pregled radi pri potvrdi trudnoće kao i uzv, poslije toga samo uzv (do 16.tt vaginalni, poslije abdominalni) svaka 4 tjedna ako je sve uredu. Ako je specifična/rizična trudnoća, onda i češće. Pri uzv uvijek pogleda cerviks (dužinu i oblik), ako primijeti nešto onda ide i vaginalni pregled. Inače ne, sve do 32.tt kad uzima briseve. Nikad nisam ništa platila (osim trudničke knjižice 20 kn), svaki put uzv prebaci i na 4d da malo bolje pogleda (pogotovo u 12tt i oko 20tt). Ako se odlučim na to, snima i slika na pregledima tijekom trudnoće u 4d, i onda na kraju kupim taj CD za 400 kn (to pita unaprijed ako želim).
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 15:16   #243
Redovni trudnički pregledi se u prvom i drugom tromjesečju obavljaju svaka četiri tjedna nakon prvog pregleda i utvrđivanja trudnoće, zatim svaka tri tjedna, a od 34. tt svaka dva tjedna. Redovni pregledi ne podrazumijevaju svaki puta ultrazvuk (obavezno se rade tri uz pregleda), a on se definitivno ne plaća kod "socijalnih" ginekologa i svatko tko ga na taj način naplaćuje, treba biti prijavljen.
Neki ginekolozi ne rade vaginalne preglede (npr. u drugoj trudnoći po "novom" su me u bolnici vaginalno pregledali tek kad sam prešla 39. tt, za razliku od prve trudnoće prije 3 g. kada su me pregledavali na svakom pregledu ), neki ih zagovaraju.
Svaki redovni pregled obuhvaća mjerenje visine, težine, krvnog tlaka i pregled urina trakicom.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 09:01   #244
evo mene baš jučer sa pregleda

pošto sam ja sad kod tog ginekologa preko hzzo-a, nisam platila niti pregled, niti vaginalni ultrazvuk (miom mi je gledao), što sam prije kad sam bila "privat" plaćala.

napravio mi je i papu (u trudnoći sam je platila 250kn, isto kad sam bila privat), sad je rekao da imam pravo besplatno ali da se rezultati čekaju 2 mjeseca, a ako hoću sljedeći tjedan onda je 150kn. ja sam pitala šta mi preporuča, rekao je da mi ne može ništa preporučiti ali da je njemu draže da bude brže gotovo jer ako npr. imam neku gljivicu, da se to ne kvasi toliko dugo, a možda i prođe samo od sebe u tih 2 mjeseca koliko se čeka nalaz. a on onda možda liječi nešto čega sad više nema, a bilo je kad se papa vadila. a i ja sam imala 100 problema u trudnoći i povlačila se po bolnicama i prije i poslje poroda, pa bolje da se to iskontrolira.

no, platila sam 150kn, dobila fiskalizirani račun, moje ime, njegovo, piše gore papa test.
malo sam i zujkala po ordinaciji, ima i izvješeni cjenik onako lijepo uokviren visi na zidu, ne možeš ga fulati, u nos te lupi. tako da nema iznenađenja.

uglavnom, ja sam jako zadovoljna sa ginekologom. čak me sestra zvala doma kad se oslobodilo mjesto da pređem k njemu preko hzzo-a, da ne moram više ništa plaćati.

e da, nisam niti nikakvu participaciju platila, vidim da to žene navode u onom članku. a malo mi je čudno, nisu trudnice oslobođene participacije?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 15:01   #245
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
U prvoj trudnoći sam sve ultrazvuke uredno plaćala 100 kn , sad na prvom pregledu u ovoj trudnoći ultrazvuk nisam platila , platila sam papa test 250 kn jer sam htjela da bude gotov za 7 dana , a mogla sam ne platiti i čekati na nalaz 2-3 mjeseca pa san rađe platila.

Sad idem u ponedeljak na drugi pregled , baš me zanima da li će mi ovaj put naplatiti uzv.. Nekako predosjećam da hoće...
BlueDice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 15:51   #246
jel se naplaćuje 10kn za pregled ako nemam dopunsko? moja mi nikad to nije naplatila.
moja ginićka je na GO i išla sam kod zamjenskog idiota, a on je imao i zamjenskog med.brata koji mi je to naplatio i još mi napomenuo, kad sam počela gunđat i prigovarat, da se raspitam hoće li mi naplatiti ležanje u bolnici za porod ako nemam dopunsko. malo mi je falilo da ga pitam jel on to u fušu prodaje dopunsko pa zato to priča.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 16:12   #247
Za pregled ne znam, ali mislim da će ti bez dopunskog naplatit boravak u bolnici.
Raspitaj se, za svaki slučaj.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 16:36   #248
Ja nemam dopunsko, i do sada mi nisu naplatiti niti jedan pregled, niti jedno vađenje krvi. Samo lijekove sam morala doplatiti.
Ovo mi je prvi glas da trudnice išta plaćaju
__________________
Mali princ ❤
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 18:57   #249
Quote:
MinnieMouse kaže: Pogledaj post
Ja nemam dopunsko, i do sada mi nisu naplatiti niti jedan pregled, niti jedno vađenje krvi. Samo lijekove sam morala doplatiti.
Ovo mi je prvi glas da trudnice išta plaćaju
Ja sam bas pitala lijecnicu treba li mi dopunsko i rekla mi je da trudnice ne placaju apsolutno nista sto ima veze s trudnocom i da mi ne treba dopunsko.
Z_maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 15:14   #250
i meni je rečeno da trudnice ne plaćaju ništa, a opet sam većinu ljekova morala nadoplatiti
jer su to kao ljekovi koji nisu direktno povezano s trudnoćom, nego se daju i ovako (spasmex, duphaston)
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 15:56   #251
Ja Duphaston nisam morala doplaćivati
Očito za svaku ljekarnu i svakog doktora vrijede različita pravila
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 23:55   #252
I ja sam Duphastone plaćala, iako mi je sve pod šifrom nadzor trudnoće. To je bilo sad u 5. I 6 . Mjesecu.
__________________
Mali princ ❤
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 08:19   #253
Duphastone sam i ja plaćala, tek otkad imam dopunsko ništa ne plaćam.
Uzimala sam ih u različitim ljekarnama i uvijek su naplatili.
A šifra mi je rizična trudnoća.

Nema to veze sa šiframa i ljekarnama, mislim da je to lijek koji se jednostavno plaća tako da ne znam kako si ti, lala, dobila njega besplatno.

Što se pregleda tiče, ja sam do sada bila na tri vaginalna ultrazvuka svaka tri tjedna (u 6.,9., i 12tt) s time da je ovaj zadnji uključivao rani kombinirani probir.
Na sljedećem ću pregledu biti skoro 15tt i nadam se da neće više biti vaginalnih uzv-a nego preko trbuha.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 09:42   #254
Mislim da je lala bila trudna dok je sve bilo besplatno. To se isto mijenjalo.
Ja idem svakih 4 tj na pregled, s 12 tt je bio vaginalni uzv, a sa 16 tt abdominalni. Mislim da ce ti i s 15 prek trbuha gledati mrvicu
__________________
Mali princ ❤
MinnieMouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 20:18   #255
Ja sam išla na prvi pregled sa 7 tj i gledala je vaginalno i vaginalni uzv, papu nije radila i dobila sam slikicu s uzv.. drugi put sam išla za 4 tj znači 11 tj i napravila mi je uzv preko trbuha ali nije mi dala slikicu i nikad ne napiše koliko je dijete naraslo i to, nekako mi je to glupo onak znam samo taj prvi put da je bilo 1,42 cm... ne plaćam ništa jer imam dopunsko ali onako svaki put ako mi nešto je daje neke vaginalete koje dođu oko 100 kn što je onak malo pretjerano..
Piggy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 10:15   #256
Quote:
Piggy05 kaže: Pogledaj post
Ja sam išla na prvi pregled sa 7 tj i gledala je vaginalno i vaginalni uzv, papu nije radila i dobila sam slikicu s uzv.. drugi put sam išla za 4 tj znači 11 tj i napravila mi je uzv preko trbuha ali nije mi dala slikicu i nikad ne napiše koliko je dijete naraslo i to, nekako mi je to glupo onak znam samo taj prvi put da je bilo 1,42 cm... ne plaćam ništa jer imam dopunsko ali onako svaki put ako mi nešto je daje neke vaginalete koje dođu oko 100 kn što je onak malo pretjerano..
A,zasto ne trazis sliku? Napomeni joj prije pregleda da ti da sliku, i da te zanima koliko je beba velika, pa ti to moze odmah izmjeriti i dati na istoj slici

ne razumijem doktore koji skrtare na tako necemu
Ja sam do sad svaki puta dobila sliku,osim jednom jer nije imao papir u masini
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 10:17   #257
Meni je ovo s vaginaletama sumnjivo. Dosad sam koristila tri vrste od različitih proizvođača i doplatila sam 10, možda 20 kn najviše.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 11:57   #258
Quote:
maybelline kaže: Pogledaj post
A,zasto ne trazis sliku? Napomeni joj prije pregleda da ti da sliku, i da te zanima koliko je beba velika, pa ti to moze odmah izmjeriti i dati na istoj slici

ne razumijem doktore koji skrtare na tako necemu
Ja sam do sad svaki puta dobila sliku,osim jednom jer nije imao papir u masini
pa mislim da ću joj sad baš reći jer je skroz čudna onako samo da te se riješi u 10 min.. i mislim ovo mi je prva trudnoća i mlada sam i svega me strah i kad ju pitam neš samo mi kaže ma proći će to...
Piggy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 11:59   #259
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Meni je ovo s vaginaletama sumnjivo. Dosad sam koristila tri vrste od različitih proizvođača i doplatila sam 10, možda 20 kn najviše.
a ona meni da baš onak samo na nekom papiriću koje se baš moraju kupit ne da mi na knjižicu tak da moguće da ima profita i ona od toga..
Piggy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 12:01   #260
Hm. Ako je na onom papiriću, onda logično da plaćaš (sve). Mene recept čeka u ljekarni. Koje si koristila, baš me zanima jesam i ja te jer ako su iste, onda si trebala dobiti na recept.

Ovak na prvu ne lajkam tu tvoju ginekologicu. Umjesto da se osjećaš sigurno i da je možeš sve pitati, ona zbrzava.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.