Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2006., 23:42   #201
Jel' ti to s rucnikicem stopiras kroz galaksiju?
Ma da, imas pravo, previse je onih koji lazu i mazu. I meni je zlo od toga. Zao mi je sto je zbog takvih prekognicija postala cirkus.
U svijetu je to vrlo cijenjen talent. Na svjetskim burzama rade specijalizirani prekognicisti za to podrucje, sjajni analiticari buducnosti, ali takav tempo mogu izdrzati samo tri do cetiri godine. Onda presahnu.
Koliko se ja sjecam, Alen je par mjeseci prije Tragedije bio tamo. I cesto se od tada znalo pricati o tome kako je nemoguce da Manhattan dozivi potres jer je granitna stijena jedna od najtvrdjih. Od granita su sagradjene egipatske piramide. Tek kad smo na CNN-u vidjeli sto se dogadja shvatili smo sto je on zapravo "vidio".
pravednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 00:22   #202
Quote:
pravednik kaže:
Vec me je treci put nakon velikog posta storpediralo van. Ocito imam problem, danas mi je prvi dan na forumu, imas savjet?
Idem ponovo, pjeske da se s tobom ukrcam na Stablobrod. Volim Endimion, ali Hiperion volim vise. Sjajan SF. Drago mi je da je ovdje jos jedan stanovnik svemira.
Prije nego sto ti odgovorim za WTC htjela bih objasniti razliku izmedju vidovitosti, prekognicije i prorostva. Mislim da ce se tada bolje razumjeti sto hocu reci. A meni je bitno da budem jasna.
Onaj koji trazi proroke neka ih nadje u Bibliji. To su ljudi koji govore u ime Boga. Alen to nije, niti se kiti takvim perjem. Vidovitost je mogucnost gledanja kroz materiju, dakle, vidis u drugu sobu kao da zid ne postoji. Alen nije ni to. Nazivaju ga vidovnjakom jer se u nasem narodu uvrijezio taj naziv za one koji "vide" buducnost.
Alen je prekognicist (grcki:iz toka misli), izraz se upotrebljava od 50-tih godina proslog stoljeca kad su akademski krugovi napravili metodologiju po kojoj su razvrstali IZVANOSJETILNE SPOSOBNOSTI i objasnili je kao mentalni fenomen. U mentalne fenomene spadaju, recimo i telekineza ili telepatija. Da, i ja mislim da smo svi mi vlasnici prekognitivnih sposobnosti. Sebi to objasnjavamo kao intuiciju. Za razliku od nas Alen posjeduje znatno vecu kolicinu prekognicije koja pokriva i proslost i buducnost. Takav je rodjen.
A sad prica o WTC-u - iako ste je mogli procitati u novinama. Alen je prije te strasne tragedije za citavo covjecanstvo bio na samom vrhu WTC-a. I od tada je poceo govoriti da ima osjecaj da ce se Blizanci srusiti. Medjutim, on je to percipirao kao potres. Svi su mu govorili da je to nemoguce jer su sagradjeni na granitu. I dogodilo se ono sto se dogodilo. A novine su Alenu stavile naslov koji su htjele. On i tako manje gleda na svijet a vise na individue, no, nitko od ljudi s kojima je razgovarao u USA nije stradao, niti nitko iz njihovih obitelji, tako da ni s te strane nije mogao jasnije percipirati dogadjaj. Ono sto se treba dogoditi dogoditi ce se, prekognicist ne moze mijenjati svijet. Nadam se da je sad malo jasnija slika o tome kako funkcionira prekognicizam.
Ne bih o Alenu i njegovim sposobnostima, već želim dati svoju Spoznaju na ovo koje sam podvukao i obilježio masnim slovima.

1. Ne postoji Prošlost, već postoji Memorija koja je Stvorena u Prošlom VREMENU, i koja se Memorija nalazi OTISNUTA u: energetskom polju, odnosno monadi, odnosno "zrncu" struna...
Dakle svaki onaj koji tvrdi da se može neko VRATITI U Prošlost je iluzionist.
No, doći do Određene Informacije iz Prošlog VREMENA koja se nalazi kao Otisak u nekom energetskom polju, i to iz neke ukupne Memorije je moguće.

2. Postoji samo Sadašnje VRIJEME u kojem se tvori Memorija - koja ISTOG MOMENTA PO STVARANJU postaje Memorija koja je stvorena u Prošlom VREMENU.

3. Budućnost NE POSTOJI, već postoji Stvorena Memorija u Prošlom VREMENU po kojoj se u dosta slučajeva, po aktiviranju u Budućem VREMENU, odvijaju "sinoptičke" Scene u tom momentu ŽIVLJENJA.

Eto, iz ovog možete doći do nekog vlastitog zaključka - u vezi vizionarstva.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 01:28   #203
Cuj Delijo, ne znam koliko ce druge ova tema o postojanju ili ne postojanju vremena zanimati i ulazi li mi se sada u nju, ali mi je drago da ljudi o tome razmisljaju i smatraju prekognicizam mogucim.
Koliko sam shvatila ti govoris o MATRICI. O svevremenom nepromjenjivom Otisku. O onom o cemu su davni govorili rijecima "Tako je zapisano, tako ce i biti", spominjes monade, individualnu memoriju sadasnjosti i skupnu memoriju bezvremenosti - kako ja to dozivljavam. Da bih s tobom komunicirala, mislim da je potrebno naci neki jednostavniji zajednicki jezik.
Ja ne bih prekogniciju smatrala vizionarstvom. Vizija za mene nije samo slika onoga sto mi nazivamo vremenom, vizija je mnogo vise od toga. Nadam se da se slazes sa mnom?
pravednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 01:28   #204
Quote:
pravednik kaže:
Jel' ti to s rucnikicem stopiras kroz galaksiju?
Ma da, imas pravo, previse je onih koji lazu i mazu. I meni je zlo od toga. Zao mi je sto je zbog takvih prekognicija postala cirkus.
U svijetu je to vrlo cijenjen talent. Na svjetskim burzama rade specijalizirani prekognicisti za to podrucje, sjajni analiticari buducnosti, ali takav tempo mogu izdrzati samo tri do cetiri godine. Onda presahnu.
Koliko se ja sjecam, Alen je par mjeseci prije Tragedije bio tamo. I cesto se od tada znalo pricati o tome kako je nemoguce da Manhattan dozivi potres jer je granitna stijena jedna od najtvrdjih. Od granita su sagradjene egipatske piramide. Tek kad smo na CNN-u vidjeli sto se dogadja shvatili smo sto je on zapravo "vidio".
heh, da, http://en.wikipedia.org/wiki/Towel-Headed_Man
ručnikić
za wtc sam mislio na pravi potres, no dobro, ima thread za to...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 01:34   #205
Quote:
pravednik kaže:
Ok MrQ, pitati cu ga tko si.
Nikoga ne reklamiram i nemam nikakve koristi od toga. Ali ne trpim blacenje dobrih ljudi.
Odgovor za Roya:
Alen je pocetkom devedesetih imao svoju kontakt emisiju na Stojedinici pod nazivom VAM i dvije je godine direktno razgovarao s ljudima u eteru. I danas je njihov suradnik. Mislim da su mu to bili prvi poceci u javnosti. Puno su ga puta zvali na tv ali je on to uvijek odbijao zbog toga sto su ljudi koji mu dolaze bili protiv toga. Smatrali su da bi ih na taj nacin iznevjerio, izdao njihovu intimu. Izbjegava se zbog toga puno pojavljivati u medijima, a sto se tice Glorije - njihov je vanjski suradnik. Alen se nigdje ne reklamira, pa mu ni ovo sto ja sad radim nije potrebno. Smatra da je dobar glas onih kojima je pomogao jaci od bilo cega. S novinarima Glorije veze ga dugogodisnje prijateljstvo - nije rijec o honoraru. On je sam prognozirao izdavanje Glorije, rast tiraze i mjesto koje ona danas zauzima u tiskanim medijima. Nije rijec o tome da ne moze pisati sto hoce zato sto bi mu to neko tamo branio, nego ga veze odgovornost prema buducim dogadjajima. Da je napisao nogometne rezulatate - sto mislis koliko bi ljudi zavrsilo u kladionicama? I sto mislis - kako bi poslije toga izgledao njegov zivot?
da.. pitao sam te izvor financijskih sredstava i za koga radi.
eto, da ti umirim taštinu dotad, ću ti reći da je on dobar u čemu god ti hoćeš.
hajde, možeš ti to
ma nisam ja mi!!!

Zadnje uređivanje mrQ : 23.07.2006. at 04:40.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 01:56   #206
Hvala ti Q na razumijevanju. Moja tastina je presretna. A vidim da je i tvoja narasla od JA na MI. Mora da se u tvojim Zvjezdanim stazama dogodila neka neobjasnjiva singularnost koja je Q-ua multiplicirala.
Sada cu mirno usnuti. Mogu ja to!
Ciaos
pravednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 04:41   #207
odgovori, nesretnice! ne bježi od pitanja!
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 10:31   #208
Quote:
pravednik kaže:
Cuj Delijo, ne znam koliko ce druge ova tema o postojanju ili ne postojanju vremena zanimati i ulazi li mi se sada u nju, ali mi je drago da ljudi o tome razmisljaju i smatraju prekognicizam mogucim.
Koliko sam shvatila ti govoris o MATRICI. O svevremenom nepromjenjivom Otisku. O onom o cemu su davni govorili rijecima "Tako je zapisano, tako ce i biti", spominjes monade, individualnu memoriju sadasnjosti i skupnu memoriju bezvremenosti - kako ja to dozivljavam. Da bih s tobom komunicirala, mislim da je potrebno naci neki jednostavniji zajednicki jezik.
Ja ne bih prekogniciju smatrala vizionarstvom. Vizija za mene nije samo slika onoga sto mi nazivamo vremenom, vizija je mnogo vise od toga. Nadam se da se slazes sa mnom?
U potpunosti se slažem s tobom da prekognicija nije vizionarstvo.
Naime prekognicija je daleko više od vizionarstva.
Na žalost ljudi - ljudi nisu svjesni da Sve u PRIRODI podliježe SUGESTIJI koja dolazi upravo od strane JEDNIH OD OBLIKA PRIRODE koje znamo pod imenom Monade...
I upravo svi oni koji nisu "zatucani pobornici materijalističkog pogleda na svijet" mogu da Primaju SUGESTIJU, koja se u neku ruku može nazvati vizionarstvom.

Da bih u vezi prethodnog bio jasniji iznijet ću ovaj primjer.
Od 14.7. povremeno sam osjećao u svom Materijalnom sistemu veliki MISAONI Pritisak koji mi je "najavio" da nešto neće biti dobro.
Na žalost, sticajem općih okolnosti nisam se mogao u potpunosti upustiti u traženju Informacije, koja se je ticala tog nečeg što neće biti dobro.
U nedjelju, 16.7. poslije podne moja se supruga nije osjećala dobro i imala je temperaturu preko 38,5 st.
"Obradivši" je bioenergetskim potencijalom - uspio sam skinuti temperaturu na normalu i donekle sam smanjio ostale tegobe (bol, kašalj...).
U ponedjeljak 17.7. temperatura se je povratila nakon čega smo otišli kod kućnog doktora, koji je nakon pregleda smatrao da ima jaku prehladu - nakon čega joj je dao antibiotik u kapsulama.
No tad sam ja osjetio još veći Misaoni pritisak koji me nije napuštao sve do 18.7. kada sam po SUGESTIJI (do koje sam došao Misaonom meditacijom i viskom) odlučio da odem u stanicu Hitne pomoći.
Nakon kompletnih hitnih pretraga ustanovljeno je da moja supruga ima jače zapaljenje plučne maramice na lijevoj strani pluča, pomanjkanje zraka u krvi, slab rad pluča...
Svakako, hitno je prebačena na odio bolnice za plučne bolesti.
Danas je dosta bolje, ali još će je neko vrijeme zadržati u bolnici.

Nakon toga, analizirajući sve kroz šta smo oboje prošli u potpunosti sam shvatio SUGESTIVNE PORUKE koje su stizale do moje Materijalne svijesti prije nego je supruzi bilo loše.
Srećom, ipak sam na vrijeme prihvatio SUGESTIJU da hitno odemo na Hitnu.

Eto, tako se odvija prekognicija.

Zadnje uređivanje delija : 23.07.2006. at 11:31.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 14:18   #209
Vidovnjak

nedavno je jedna osoba posjetila alternativca, vidovnjaka koji joj je "prorekao" budućnost

ta je osoba član moje obitelji i, iako nisam tražila, ona mi je rekla što ću doživjeti u životu što me uznemirilo i sad se osjećam napeto zbog toga

prije svega me naljutila nekultura te osobe, jer ako ja ne želim znati svoju budućnost, ne treba me nitko drugi upućivati na nju. reagirala sam vrlo burno!

sad me zanima koliko je istine u svemu tome, naime- ako mi se i dogodi neka od tih "situacija", bojim se da ću je namjerno htjeti promijeniti iako nema baš nikakve veze s onim što je vidovnjak rekao. užasno me to uznemiruje i čini mi se kao zatvoren krug

osoba koja zna svoju budućnost, nema razloga ni da je dočeka, gdje je tu izazov, gdje su iznenađenja!
 
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 15:18   #210
Pozdravi zenu, zelim joj brzi oporavak!
Primjer koji si iznio pokazuje prekognitivno stanje. Ti tu sposobnost dozivljavas na svoj nacin, sto mi je prihvatljivo, kao sto su mi sve razlicitosti i slicnosti prihvatljive. Mislim da ljudi trebaju postivati tudje logicke sisteme.
Vizionarstvo je za mene, za razliku od prekognicije, pojam koji koristim prvenstveno za opisivanje duhovnih vizualnih sadrzaja.
pravednik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 15:42   #211
nedavno je jedna osoba posjetila alternativca, vidovnjaka koji joj je "prorekao" budućnost

ta je osoba član moje obitelji i, iako nisam tražila, ona mi je rekla što ću doživjeti u životu što me uznemirilo i sad se osjećam napeto zbog toga

prije svega me naljutila nekultura te osobe, jer ako ja ne želim znati svoju budućnost, ne treba me nitko drugi upućivati na nju. reagirala sam vrlo burno!

sad me zanima koliko je istine u svemu tome, naime- ako mi se i dogodi neka od tih "situacija", bojim se da ću je namjerno htjeti promijeniti iako nema baš nikakve veze s onim što je vidovnjak rekao. užasno me to uznemiruje i čini mi se kao zatvoren krug

osoba koja zna svoju budućnost, nema razloga ni da je dočeka, gdje je tu izazov, gdje su iznenađenja!
 
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 16:12   #212
Ma sta da ti kazem, ti "vidovnjaci" govore apstraktne stvari, tako da sto god da ti se desi u buducnosti, oni ljudi koji im vjeruju stvaraju dojam da je to bas ono sto su im oni (vidovnjaci) rekli...
odmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 16:41   #213
kako je moguće da je taj vidovnjak "pogodio" neke stvari iz prošlosti i to konkretne (odnosi u obitelji, nasljedne bolesti, bračno stanje...)?

ma sve me to uznemirilo i ne znam kako ću izbaciti iz glave ovo kaj sam čula o svojoj budućnosti, otuda i post
 
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 16:50   #214
Znači nisi ti bila kod vidovnjaka nego neki tvoj rođak.

Vidovnjak je navjerojatnije pogodio te stvari o tebi jer je tog člana tvoje obitelji jednostavnim psihološkim trikovima naveo da mu kaže sve o tvojoj prošlosti. Pa je ispalo da je on to "vidio".

Uglavnom ti to tako ide kod tih vidovnjaka tako da se nemaš o čemu brinuti.

Da se slučajno radi o astrologu to bi već bila druga priča
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 17:00   #215
Jedno se mora priznati tim prevarantima, a to je da su puno bolji psiholozi od psihologa samih. Ebiga, ljudi ih sami traže, traže osjećaj sigurnosti, da znaju stvari unaprijed, da imaju osjećaj kontrole nad svojim životima, da im netko kaže da će sve biti u redu... a ovi to, normalno, maksimalno koriste.

Ni jednom "vidovnjaku" nije strana ljudska psiha tako da će on vrlo brzo uz par uhodanih trikova reći baš tako da ispadne kako je on baš sve "pogodio" .

Jabučice, oslobodi se toga, ne vjeruj u budalaštine. "Vidovnjaci" su isti od Pitije preko Nostradamusa do danas - prevaranti čije se riječi mogu tumačiti na stotine načina i kada se nešto od toga dogodi da ispadne upravo tako kao da su oni to "prorekli". Moš mislit

Jeftini psihološki trikovi, ništa više.
Paladinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 17:04   #216
thanx, ljudi!

ma ne bi mene to uopće diralo da on nije pogodio neke stvari iz prošlosti koje su se dogodile. je li moguće da oni mogu nekako saznati te informacije? to su konkretne informacije. užasno je to što ono bilo kome mogu pričati o trećoj osobi bez prisustva te osobe, to je ravno blaćenju, gadi mi se sve to

sorry, malo sma ljuta
 
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 23:50   #217
Quote:
jabučica kaže:
thanx, ljudi!

ma ne bi mene to uopće diralo da on nije pogodio neke stvari iz prošlosti koje su se dogodile. je li moguće da oni mogu nekako saznati te informacije? to su konkretne informacije. užasno je to što ono bilo kome mogu pričati o trećoj osobi bez prisustva te osobe, to je ravno blaćenju, gadi mi se sve to

sorry, malo sma ljuta
Nisam bas dovoljno upoznat u ove vode, ali ja mislim da mogu znati stvari iz proslosti..sto se tice buducnosti, to nemogu! Zapravo mogu nesto "lupat" apstraktno... eh sad malo me zbunjuje cinjenica da zna o tebi, jer mu ti nisi isla? ...
odmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 00:30   #218
Quote:
jabučica kaže:
ma ne bi mene to uopće diralo da on nije pogodio neke stvari iz prošlosti koje su se dogodile. je li moguće da oni mogu nekako saznati te informacije? to su konkretne informacije.
Je li ta osoba iz tvoje obitelji te informacije imala?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 03:07   #219
ja samo znam da cemo svi u skoroj buducnosti uotici u drugi svjet i svima ce se nesto lose desiti a i dobro imacemo problema u ljubavi ali sredit ce se to ja nikad necu nauciti pisati normalno na forumima makar cu postati i prjedsednikom i dalje cu bit nepismen.....eto to je ono kaj ja vidim u buducnosti
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 16:07   #220
Quote:
Endimion17 kaže:
heh, da, http://en.wikipedia.org/wiki/Towel-Headed_Man
ručnikić
za wtc sam mislio na pravi potres, no dobro, ima thread za to...

heh, ne, rucnikic... Mislila sam da aludiras na " Vodic kroz galaksiju za autostopere" koji izjavljuje par stvari u vezi s rucnicima: (...) Rucnik ima izuzetnu psiholosku vrijednost. Iz nekog razloga, ako strag (strag: ne-autostoper) otkrije da stoper posjeduje vlastiti rucnik, automatski ce pretpostaviti da posjeduje i cetkicu za zube, sapun, kutiju keksa, cuturu, kompas, mapu, sprej protiv gamadi, kisnu kabanicu, skafander itd. Stovise, strag ce u tom slucaju drage volje posuditi stoperu nesto od svega toga ili od desetine drugih stvari koje je stoper mogao izgubiti. Strag ce u stvari misliti da covjek koji je u stanju da stopira uzduz i popreko kroz galaksiju, da bez uobicajenih udobnosti odlazi i na najgora mjesta, da se bori i sa najtezim nedacama i izadje na kraj s njima, a da ipak zna gdje mu je rucnik, OCIGLEDNO PREDSTAVLJTI OSOBU NA KOJU VRIJEDI RACUNATI."
No, izgleda da i nisam tako puno pogrijesila. Pogledala sam si tvoju cudesnu umjetnicku horror galaksiju. Dobra je i neobicna. Rijedak ukus.
Zapravo me zavelo ime Endymion pa sam mislila da brijes i SF.
Jucer sam si dala malo truda, jer sam na Forum uletila bez ikakvih informacija, i malo pogledala tko je tko, pa su mi sad stvari jasnije.
pravednik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.