Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2010., 18:57   #201
Ljudi s čime vi čistite svoju staklokeramičku ploču? Naime moja se redovito poslije ručka zaprlja tako da ju non stop čistim. Imam onu struglaicu sa žiletom, imam Mr Muscolo, imam ono neko posebno sredstvo za čišćenje takvih ploča. Ali tu masnoću nikako da očistim do kraja. Samo strugalica pomaže ali s njom baš treba jako strugati. Ima li neko neki trik?
azzie83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:59   #202
Roditelji su pred nekih godinu dana kupili Končar štednjak sa staklokeramičkom pločom.Već nakon par mjeseci na 2 ploče se počela pojavljivati fleka, kao da je odozdo izgorila ploča.Zvali smo servis i uvjeravali su nas da je to prljavo, međutim unatoč glancanju 3 puta dnevno, te fleke stoje i još se povećavaju.Ima li itko iskustva s time?Svi kažu da de ne treba opterećivati ali kad daš skoro 5000kn za štednjak, očekuješ da će i izgledati tako.

Zahvaljujem!
anguis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:04   #203
Anchy, mojoj prijateljici se nedavno razbila ploca Servis ce ju doci oko 1500kn. Koliko sam shvatila: mijenja se staklokeramicki dio (donja struktura ploce ostaje ista: žice itd.)
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:30   #204
Quote:
**Anchy** kaže: Pogledaj post
Dok je busija nesto za gornje elemente pa mu je metar na nju, i to tocno na rub ploce
?!?!
jel ti stolar radio cijelu kuhinju ili si samo nešto nadopunjavala?!

A pitam zato jel je moj stolar ploču stavio kad je sa svime bio gotov,što mi je i logično!
miss_djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 09:54   #205
Quote:
azzie83 kaže: Pogledaj post
Ljudi s čime vi čistite svoju staklokeramičku ploču? Naime moja se redovito poslije ručka zaprlja tako da ju non stop čistim. Imam onu struglaicu sa žiletom, imam Mr Muscolo, imam ono neko posebno sredstvo za čišćenje takvih ploča. Ali tu masnoću nikako da očistim do kraja. Samo strugalica pomaže ali s njom baš treba jako strugati. Ima li neko neki trik?
1. strugalica
2. mokra krpa
3. denkmit sredstvo za keramičke ploče - od ovoga odustajem i tražim novu marku jer su promijenili formulu; stara formula je bila bijela tekućina u srebrnoj bočici i stvarno je bila super; nova formula je zelena tekućina u crnoj bočici i ne sviđa mi se to što sadrži prah/pijesak (nešto slično VIMu), a ni efekt čišćenja uopće nije na razini starog sredstva
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 10:39   #206
Quote:
azzie83 kaže: Pogledaj post
Ljudi s čime vi čistite svoju staklokeramičku ploču? Naime moja se redovito poslije ručka zaprlja tako da ju non stop čistim. Imam onu struglaicu sa žiletom, imam Mr Muscolo, imam ono neko posebno sredstvo za čišćenje takvih ploča. Ali tu masnoću nikako da očistim do kraja. Samo strugalica pomaže ali s njom baš treba jako strugati. Ima li neko neki trik?
1. Strugalica ...ali jako rijetko prije ovo pod 2 i 3 dolje
2. DM sredstvo za ploče ili Cif vim tekući
3. Sredstvo za stakla sa alkoholom i ubrusi
MorganV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 13:31   #207
čišćenje ja nemogu doć sebi od lakoće čišćenja staklokeramike nakon inoxa plinskog...čistim poslje ručka, navečer većinom ne koristim ploču

- strugalica (upotrebljena jedančut u 6 mj)
- Sidol sredstvo za čišćenje mislim da nekih 50 kn košta, u 6 mj fali možda 1/5, čistim svaki dan
- truleksica
- papirnati ručnici

Namočim trulexicu, ostavim je da bude malo vlažnija tj ne ocjedim do kraja, stavim mrvicu sredstva za čišćenje na trulexicu, dobro pobrišem ploču, okrenem krpu i sa drugom stranom još jedanput prijeđem i posušim papirnatim ručnicima..sve traje ni minutu...

Sredstvo super otopi masnoću, papir je uglanca..čak ni ujutro nema prašine na njoj..
Nakon čišćenja inoxa plinskog meni je ovo zanemariv posao a zadovoljava mene picajzlu

ako malcu kuham griz ili nešto sl navečer samo pobrišem ako je negdje ostao neki trag mokrom trulexicom i opet posušim papirom..
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 26.03.2010. at 13:41.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 23:01   #208
Quote:
miss_djurdja kaže: Pogledaj post
?!?!
jel ti stolar radio cijelu kuhinju ili si samo nešto nadopunjavala?!

A pitam zato jel je moj stolar ploču stavio kad je sa svime bio gotov,što mi je i logično!
Cilu kuhinju, samo mu je ostalo nesto izbušit za napu. Stolar je dobar prijatelj tako da je stvarno bilo slucajno i nova ploca je stigla u roku 2 dana tako da stvarno nismo imali zamjerki. Evo sam saznala i cijenu za sredit ovu 3500,00kn kad smo je kupili kostala je 3900,00
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 23:23   #209
moja prijateljica platila je 1500kn za popravak ploce. promijenili joj staklokeramiku.
evo fotke razbijene ploce

fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 10:55   #210
Jel postoji neka zaštita za keramičke ploče?
Ono da stoji na njoj dok se ne koristi
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 17:28   #211
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Jel postoji neka zaštita za keramičke ploče?
Ono da stoji na njoj dok se ne koristi
Izgleda da misliš na ovo

http://cgi.ebay.it/Coperchio-piano-c...item3cab86e0cd

ali opet se radi o staklenom poklopcu, a koji kod nas još nisam vidila za kupiti.
more14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 20:36   #212
da, mislim na tako nešto..samo nisam nikad čula da netko to ima ili da je vidio igdje a vidim dosta popucanih ploča...a moji su šeprtljavi doma pa da se osiguram
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:07   #213
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
da, mislim na tako nešto..samo nisam nikad čula da netko to ima ili da je vidio igdje a vidim dosta popucanih ploča...a moji su šeprtljavi doma pa da se osiguram
Stvarno ni ja nisam nikada vidjela u trgovini ali evo da se naći i kod nas

http://stolarijamraz.com/shop/index....sid=bwxihcfqit

http://www.prodaja-ponuda.com/ugradbena-tehnika/

pa sad gdje ti je bliže ili povoljnije......
more14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 22:18   #214
Koja je razlika između staklokeramičke ploče i ploče na kaljenom staklu?
slavonka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 11:21   #215
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
čišćenje ja nemogu doć sebi od lakoće čišćenja staklokeramike nakon inoxa plinskog...čistim poslje ručka, navečer većinom ne koristim ploču

- strugalica (upotrebljena jedančut u 6 mj)
- Sidol sredstvo za čišćenje mislim da nekih 50 kn košta, u 6 mj fali možda 1/5, čistim svaki dan
- truleksica
- papirnati ručnici

Namočim trulexicu, ostavim je da bude malo vlažnija tj ne ocjedim do kraja, stavim mrvicu sredstva za čišćenje na trulexicu, dobro pobrišem ploču, okrenem krpu i sa drugom stranom još jedanput prijeđem i posušim papirnatim ručnicima..sve traje ni minutu...

Sredstvo super otopi masnoću, papir je uglanca..čak ni ujutro nema prašine na njoj..
Nakon čišćenja inoxa plinskog meni je ovo zanemariv posao a zadovoljava mene picajzlu

ako malcu kuham griz ili nešto sl navečer samo pobrišem ako je negdje ostao neki trag mokrom trulexicom i opet posušim papirom..
mandy

gdije ima ovaj sidol, ja nisam vidila u Hr ?!

i sto je trulexica ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 18:41   #216
Sidol ja našla u Mulleru...
trulexica - tako ja zovem onu tanku spužvastu krpu za kuhinju...nekad je baš bio proizvođač Trulex http://www.gthemija.com/galerija/alb...TrulexKrpe.jpg

al ja stalno kupujem DM-ove http://imagesb.ciao.com/ide/images/p...h__2512789.jpg piše na njima Schwamm tuch, nemam pojma što to znači
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 18:42   #217
Quote:
slavonka123 kaže: Pogledaj post
Koja je razlika između staklokeramičke ploče i ploče na kaljenom staklu?
Ja prvi put čujem za ploču za kuhanje od kaljenog stakla...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 18:26   #218
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
1. strugalica
2. mokra krpa
3. denkmit sredstvo za keramičke ploče - od ovoga odustajem i tražim novu marku jer su promijenili formulu; stara formula je bila bijela tekućina u srebrnoj bočici i stvarno je bila super; nova formula je zelena tekućina u crnoj bočici i ne sviđa mi se to što sadrži prah/pijesak (nešto slično VIMu), a ni efekt čišćenja uopće nije na razini starog sredstva

Potpuno isti princip, samo još pod
4.papirnatim ubrusom prebrišem
ali mi je puno jednostavnije bilo očistiti obične one ploče
šta su prije svi imali odnosno štednjak i ploča u komadu, iako na te stare bi popucali rubovi pa me to nerviralo ali arf i krpa i gotovo
a ove nove staklokeramike......ponekad me izlude

Ponekad koristim umjesto sredstva za ploče, sredstvo za stakla, ali to je kad nešto malo koristim ploču

sa strugalicom sam se izpraksirala i dobro mi skine i dođe mi kao odmor za živce
i slažem se za ovo sredstvo od denkmita u crnoj bočici, lošije je i ne sviđa mi se radi tog mrvljenja
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:43   #219
Quote:
azzie83 kaže: Pogledaj post
Ljudi s čime vi čistite svoju staklokeramičku ploču? Naime moja se redovito poslije ručka zaprlja tako da ju non stop čistim. Imam onu struglaicu sa žiletom, imam Mr Muscolo, imam ono neko posebno sredstvo za čišćenje takvih ploča. Ali tu masnoću nikako da očistim do kraja. Samo strugalica pomaže ali s njom baš treba jako strugati. Ima li neko neki trik?
negdje sam pročitao da dok je još vruća ploča posipaš je sa solju i pustiš je da se ohladi i poslije postružeš.
možda upali
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:29   #220
Ekipa, di ste nabavili tu strugalicu za staklokeramičku ploču? U DM-u nemaju...
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.