Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2014., 23:16   #1
Otac je opsjednut mojim učenjem za faks

Pozdrav, ja sam novi na ovom forumu i nisam bas upoznat sa strukturom i radom pa ako sam postavio ovu temu na pogresno mjesto molim vas prebacite je. Ovako, imam 19 godina i ove godine sam upisao fakultet za informacijske tehnologije. Upisao sam ga jer me veoma zanima informatika, kompjuteri, programiranje i tako to. Sa upisivanjem fakulteta znam da dolaze vece obaveze od skolski sistema ucenja. Znaci moj glavni problem tice se ucenja i situacije u kuci u kojoj zivim s roditeljima. Moj otac je opsjednut ucenjem tj. on zeli da ja ucim kad kod sam slobodan. Posto je on ters covjek i lako se nazivcira ja moram uvjek popustit. Pocetkom fakulteta u mene se ovako sveo dan: ustani, idi u wc, jedi, idi ucit, kad mi se ide u wc il idem jest tad ne ucim, kad to zavrsim idi opet ucit sve dok nekrenes spavat i tako svaki dan. Ako mene otac vidi da ja ne ucim odma pocne sa zvocanjem sto ne ucis, jesi li naucio. Nedo Bog da sjedim za kompjuterom tu odma krene zivciranje i nerviranje cak iako radim nesto za fakultet. Cak iako drzim mobitel u ruci on pita jel se to opet igras, ostavi to, oces ti da ja to razbijem. Evo bas ovog dana isao sam na fakultet i vratio se i sad normalno sjeo sam da odmorim. Za 5 minuta otkako sam doso on je uletio u sobu i reko haj uci. Posto sam danas kasno lego i rano usto lego sam malo spavat. Medjutim za pola sata ulazi mi otac u sobu i vidi mene kako spavam. Prisao mi je i poceo me budit i kad sam se ja probudio on je ponovo reko sto ne ucis i haj ucit. Mislim covjek je opsjednut ucenjem. Znaci po njegovoj logici ja sami trebam bit u sobi i povazdan ucit. Ako neko ima neko rjesenje kako da rijesim ovaj problem i smanjim tenzije bio bih mu jako zahvalan jer ja vise ovako nemogu. Ima i po milion situacija kad ja sjedim u sobi po 5-6 sati i on u tom vremenu dolazi provjeravat jel ja ucim i nakon tih 6 sati ostavim knjigu i upalim tv. Kad otac udje u sobi pocne zvocanje zasto ne ucim, sta ja mislim. Mislim da je ovo stvarno pretjerano i smatram se kao neki zatvorenik u sobi i mislim da ce ovo vjecno trajat dokle god budem iso na fax. HVALA
fening is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:29   #2
Je li i prije bio takav ili tek kad si upisao faks?
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:31   #3
I prije se to desavalo al ne u ovolikoj mjeri.
fening is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 22:25   #4
hm možda ga je malo strah jer vecina ljudi se pogubi pri prijelazu na fakultet jer svi misle "ima vremena do ispita" pa izgube godinu. Sačekaj da vidiš hoće li popustiti kad dođu prvi uspješni rezultati tj kad se uvjeri da si se snašao na fakultetu
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 23:22   #5
To sam i ja mislio, ha vidjet cemo.
fening is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 21:35   #6
Traži sobu u domu
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 21:38   #7
Hm, hm... pa ima li ikakvih rezultata ili je rano još?
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 15:44   #8
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Traži sobu u domu
Sta ce mi soba kad imam vlastitu kucu. :klap:
fening is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 15:47   #9
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Hm, hm... pa ima li ikakvih rezultata ili je rano još?
Ima rezultata i ja sam zadovoljan s njima, al kolko god bili super, extra rezultati ko da se nista nije desilo. Evo npr. juce ja doso s faxa tj. radio test i vratio se kuci i sjeo za komp da odmorim i kontam da se nista nece desit. I nakon pola sata provedenih na kompu on dolazi i kaze sto ne ucis? Pa wtf zavrsili testovi, nemam sta ucit.
fening is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 21:02   #10
Quote:
fening kaže: Pogledaj post
Sta ce mi soba kad imam vlastitu kucu. :klap:
Pa da malo vidiš kako je kad si sam, bez roditelja i njihovog nadzora

Da osjetiš studentski život

Da ti ćaća ne visi za vratom
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 23:34   #11
Sad studenti s prebivalištem u gradu u kojem studiraju imaju pravo na dom?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 14:14   #12
otkud znam

onda nek nađe neki poslić i nađe cimere s kojima će dijeliti sobu i plaćati
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 14:16   #13
nemoj poluditi samo. znam jednog decka iz ulice kojeg otac kontrolira od rodenja, sve mu je birao: od srednje skole pa do faksa. i sad ce raditi zajedno. ukratko, sjebao mu je zivot.
geronimo12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 17:46   #14
baš mi te je žao...ja bi na tvojem mijestu izbivala iz kuće što više... tipo : imamo vježbe ili užim sa prijateljem ili imaš neke druge obaveze na faksu, il bi jednostavno otišla odmorit kod frenda ili frendice...pa kad dođeš doma onda uči pa ti neće srat...a da li ti je palo na pamet da odeš van studirat?
nirvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 22:08   #15
Quote:
fening kaže: Pogledaj post
Sta ce mi soba kad imam vlastitu kucu. :klap:
E pa onda trpi da ti otac visi non stop nad vratom.
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 23:19   #16
Ti živiš samo s tatom? Ako ti je i mama tu negdje probaj joj objasniti situaciju, da ga ona proba malo smiriti. Alternativno, probaj s njim otvoreno razgovarati o tome, da tebe to užasno nervira, da te umara i da ne znaš kako ćeš završiti faks kad te on toliko uznemirava konstantno. Ako ni to ne upali, kupit si novu bravu s ključem za vrata od sobe.
Saphi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 17:02   #17
I, kakvi su rezultati? Sad bi već mogao imati položen prvi semestar, barem kolokvije i poneki jednosemestralni.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 18:59   #18
Quote:
Maca Micko kaže: Pogledaj post
E pa onda trpi da ti otac visi non stop nad vratom.
pa piše ti iznad da studenti s prebivalištem u gradu gdje im je fax nemaju pravo na dom.

uostalom, kao da ga je lako dobiti, pogotovo kada si brucoš
tropics is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.