Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 16:49   #41
Sad vidim da je ovo za faggot urbana legenda.


The explanation that male homosexuals were called faggots because they were burned at the stake as punishment is an etymological urban legend. Burning sometimes was a punishment meted out to homosexuals in Christian Europe (on the suggestion of the Biblical fate of Sodom and Gomorrah), but in England, where parliament had made homosexuality a capital offense in 1533, hanging was the method prescribed.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 16:52   #42
Po meni 13 godina u nastavi nije dovoljno za konstataciju da ne možeš ništa ako oni ne žele znati, meni je to poražavajuće.

Što se dogodilo s pišom?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 18:22   #43
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Po meni 13 godina u nastavi nije dovoljno za konstataciju da ne možeš ništa ako oni ne žele znati, meni je to poražavajuće.

Što se dogodilo s pišom?
13 godina sa srednjoskolcima (1 godina gimnazija, 12 godina strukovna) + 2 godine u osn. skoli, mislim da je to sasvim dosta za neke konstatacije.
a to da je porazavajuce - sigurno da je.


Ne znam sto se dogodilo s pisom, po meni je to jedini normalan izraz za 12-godisnjakinju, a ne stidnica, vulva ili picka.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 19:13   #44
Pišo je u mom kraju izraz za muški spolni ud

Ženski... nijedan mi nije nešto child friendly, a da nije neka priglupa umanjenica ili neki kurac.

Najdraži mi za vlastiti otvor i popratne sadržaje - Gospođa
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 19:55   #45
Quote:
majamama kaže: Pogledaj post
Najdraži mi za vlastiti otvor i popratne sadržaje - Gospođa
eto. i sad zamislimo jedan obični treći razred srednje škole u na primjer mađarskoj, gdje profesor stranog jezika, na primjer hrvatskog, kaže dječici: "znate, žene u hrvatskoj svoje vagine između ostalog zovu i gospođa, đurđa, manda... to vam je zato što...".
meni to stvarno zvuči genijalno.


extreme, ne kužim što hoćeš reći. koje dijete? od koliko godina? u kojem kontekstu? je li mi bed ako će dijete od 17 godina u razgovoru sa svojim prijateljem reći pička umjesto vagina? nije. smatram li primjerenim da to isto dijete svom doktoru opće prakse kaže da ga boli kurac a ne penis? ne, ali isto smatram neprimjerenim da kaže da ga boli tvrtko.
jesi li na to mislila?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 20:18   #46
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Pišo je u mom kraju izraz za muški spolni ud
Kod mene su uvijek bili pisO i pisA.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 20:21   #47
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
eto. i sad zamislimo jedan obični treći razred srednje škole u na primjer mađarskoj, gdje profesor stranog jezika, na primjer hrvatskog, kaže dječici: "znate, žene u hrvatskoj svoje vagine između ostalog zovu i gospođa, đurđa, manda... to vam je zato što...".
meni to stvarno zvuči genijalno.
ma daaaaj... ne da nije genijalno nego je totalno besmisleno.

A zasto ju zovu gospodja, djurdja, manda...? Jel bar objasnjenje spektakularno?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 00:15   #48
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post

extreme, ne kužim što hoćeš reći. koje dijete? od koliko godina? u kojem kontekstu? je li mi bed ako će dijete od 17 godina u razgovoru sa svojim prijateljem reći pička umjesto vagina? nije. smatram li primjerenim da to isto dijete svom doktoru opće prakse kaže da ga boli kurac a ne penis? ne, ali isto smatram neprimjerenim da kaže da ga boli tvrtko.
jesi li na to mislila?
Napisala si da je tebi psovka isto kao i svaka druga riječ... Jebi se i poštanski ured ti je isto.
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
napisala sam ti zašto mislim da im je mjesto u učionici. zato što su dio jezika i kulture. meni je psovka riječ kao i svaka druga. paprika, poštanski ured, krov, spajalica, jebi se. isti kurac
E pa.. Slijedom toga, kad je tebi to isto kao i svaka druga riječ, zanimalo me bi li ti bilo u redu da tvoje dijete koristi izraz pička umjesto neke druge djetetu primjerenije riječi?
Kako je to tebi riječ kao i svaka druga, onda mi se nameće zaključak i da nemaš ništa protiv da tvoje dijete upotrijebi takav izraz umjesto nekog primjerenijeg?

(Nije važno da li tvoje dijete psuje ili ne, ali da upotrijebi takve riječi-bi li ti to bilo svejedno?)
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 00:21   #49
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
eto. i sad zamislimo jedan obični treći razred srednje škole u na primjer mađarskoj, gdje profesor stranog jezika, na primjer hrvatskog, kaže dječici: "znate, žene u hrvatskoj svoje vagine između ostalog zovu i gospođa, đurđa, manda... to vam je zato što...".
meni to stvarno zvuči genijalno.
i? Zašto netko ženski spolni organ zove manda ili đurđa?
Nema nikakvog spektakularnog odgovora niti skrivene senzacije.., vjerovatno netko u zezanciji provalio i riječ se proširila...

Ali, ako su psovke toliko fascinantne i kulturoloski tako jako značajne- stvarno ne znam zašto ne bi krenuli od materinjeg nam jezika (posto ionako šišamo pola svijeta po sočnosti i brojnosti psovki)? Zašto ne krenemo na hrvatskom jeziku prvo obrađivati psovke i djeci pojasniti naše sočne izraze?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 05:52   #50
burek na malezijskom znači kurac

sjetite se toga kad ćete u pekari sljedeću put naručiti burek odnosno kurac
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 19:03   #51
postovi o imenima spolnhi organa prebaceni su ovdje....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 02:06   #52
Hvala.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 16:26   #53
Ja predajem strani jezik i ne bih posvetila čitav sat psovkama, zbog nekoliko stvari:

Prvo, ne vidim razloga. A još bi mi se manje zajebavalo s gomilom dodatne papirologije u vidu pisanja pisma obrazloženja roditeljima, pa onda prikupljanja potpisa. I šta ako jedan roditelj ne pristane da mu dijete uči o psovkama? Dijete neće biti na tom satu? Gdje će biti i koje će biti opravdanje?

Druga stvar, djeca znaju psovke na stranom jeziku.
Ako govorimo o engleskom.
Fuck, motherfucker, shit, dick, cunt, asshole.
Ovo ostalo su varijacije na temu, i ne vidim kako bi se tome posvetio sat čitav, a još manje zašto. To se može obaviti u 15 minuta.

Sljedeća loša stvar: zbog psovanja djeca će prestati nastavu i nastavnika shvaćati ozbiljno tj. mnoge granice će se pomaknuti. Oni će smjeti psovati, uzimat će si to za pravo jer i ti psuješ i jer si im upravo na tom satu objasnio da je to normalan dio jezika. Djeca nisu glupa i imaju sve manje osobnih granica prema svemu i svakome. Mogla bi to biti medvjeđa usluga.

Kao što vidite po ovom i ostalim postovima, psujem i koristim psovke, čisto da mi netko ne bi spominjao puritanizam.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 23:27   #54
Meni je solidna zamisao. Nama je profesorica iz talijanskog jedan šk. sat objašnjavala krasote koje se daju naći među talijanskim psovkama. A zašto sam za? Osim zabavnog faktora, tu je i korisnost: da student kasnije u svom životu zna kad mu je neki stranac opsovao, i da može opaliti kontru.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 01:07   #55
Ja sam gimnaziju pohađala prije ohoho godina, i profa iz talijanskoga nas je učila, između ostaloga, i psovke (baš je posvetila sat tome, vježbali smo, stavljali u kontekst i tako to). Rekla je da moramo znati kad nas netko pošalje u materinu.

Nije tražila nikakva dopuštenja roditelja, to bi mi tad bilo pomalo i smiješno, iskreno. Na pragu sam punoljetnosti, a otac mi potpisuje što smijem "čuti"?! Pa u knjižnicama sam nalazila i prljavije priče od ovih nekoliko psovki pa nikome ne bi palo na pamet da mi oduzme člansku iskaznicu .
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.