Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2013., 01:15   #221
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Imate li iskustva sa ovom glaz.školom? i ovom?
AKo da, kakva su?
Ovako mogu reci tebi a i svima ostalima ovako!
Za Glazbenu skolu Zlatka Balokovica mogu reci da je vrhunska glazbena skola bez daljnjeg!
Evo ovaj covijek je ranvatelj te skole i profesor Harmonike

http://www.youtube.com/watch?v=188eqhPlk20

(ali samo ima par ucenika jel ima puno obaveza)
Ovako ja sam zavrsio Glazbenu skolu Ivana Zajca smjer Harmonika!
Ja sam malo kasno krenuo negdje u 6 razredu osnovne skole!
Ali ovako mogu vam reci sve najbolje o toj skoli rade vrhunski prfesori i strucnjaci!
Ja sam isao u podrucno odjeljenje studenski grad! Mogu reci da su profesori dobro prvo kao ljudi a onda kao profesori znaju objasnit kako treba!
Moj profesor Harmonike bio je Gospodin Davor Horvat i mogu samo reci sve pohvale i sve superlative o tom profesoru i covijeku!
Covijek zna objasniti sve ljepo lagano smireno i nema nikakvih problema treba se samo vijezbat!
Što se tiće profesora sollfegia mogu reci sve najbolje samo!
A tu su i rezultati covijek je sa svojim zborom osvajajo zlata i srebra na skoro svim natjecanjima (ukljucujuci i olimpijadu zborova u KINI) ! Cijenjen je od strane svih profesora glazbenih skola!
A sto se tice dobi upisivanja!
Najbolje je upisat se negdje u drugom razredu osnovne skole kad dijete nauci citat i pisat!
Eto jos jednom svima veliki pozdrav!
To su moja iskustva i moja misljenja!
harmonikas221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 14:40   #222
Zanima me kakva su iskustva s funkcionalnom glazbenom školom? Kako se nastava odvija? Koliko sati tjedno ima dijete u prva tri-četiri razreda u toj školi? U čemu su prednosti te škole? Koliko su fleksibilni s rasporedom?
Naime, živimo 20 km od Zagreba, no u Zagrebu ide u OŠ pa nam je i Zagreb prihvatljiv za glazbenu školu, ali bez previše čekanja. Koje profesore klavira preporučujete?

Druga nam je opcija Glazbena škola Ferdo Livadić u Samoboru. Malena kaže da je zanima klavir. Kakva su iskustva s profesorima klavira? Svi su stručni, to znamo, no treba nam netko veseo, netko tko zna uspostaviti dobar odnos, zbog koga neće osjećati pritisak.

I sve ostale preporuke dobro su došle, u vezi s klavirom i početnim razredima. Naime, cilj nam je da svira i da se tome veseli. Ambicije da bude glazbenica ja nemam, no kad sama stasa, pitat ću nju pa će sama reći (i pokazati). Ne bih nikako htjela da joj glazbena bude stres i opterećenje i da odustane zbog toga.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 17:38   #223
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Zanima me kakva su iskustva s funkcionalnom glazbenom školom? Kako se nastava odvija? Koliko sati tjedno ima dijete u prva tri-četiri razreda u toj školi? U čemu su prednosti te škole? Koliko su fleksibilni s rasporedom?
Naime, živimo 20 km od Zagreba, no u Zagrebu ide u OŠ pa nam je i Zagreb prihvatljiv za glazbenu školu, ali bez previše čekanja. Koje profesore klavira preporučujete?

Druga nam je opcija Glazbena škola Ferdo Livadić u Samoboru. Malena kaže da je zanima klavir. Kakva su iskustva s profesorima klavira? Svi su stručni, to znamo, no treba nam netko veseo, netko tko zna uspostaviti dobar odnos, zbog koga neće osjećati pritisak.

I sve ostale preporuke dobro su došle, u vezi s klavirom i početnim razredima. Naime, cilj nam je da svira i da se tome veseli. Ambicije da bude glazbenica ja nemam, no kad sama stasa, pitat ću nju pa će sama reći (i pokazati). Ne bih nikako htjela da joj glazbena bude stres i opterećenje i da odustane zbog toga.

Prije nego li si počneš postavljati gomilu teških pitanja kako bi bilo da dijete prođe pripremni solfeggio? Tek iza toga slijedi audicija i mogućnost upisa željenog instrumenta s tim da imaj na umu da je klavir vrlo željena opcija i da je konkurencija opaka. Tek nakon toga ima smisla razmišljati kako dalje.

Glazbena škola baš i nije "šala mala". Ja imam dvije klinke u glazbenoj a vjerojatno će i treća njihovim smijerom. Ispada da zadnjih godina žena i ja živimo za glazbenu školu.


Dakle starija ide u 5. razred glazbene (6. osnovne) što znači:
2x tjedno solfeggio + instrument
1x tjedno orkestar
2 x tjedno zbor (napominjem, orkestar i zbor nisu obavezni).

Grdo zar ne? A to je tek redovita nastava. Naravno, uz to bi i svakodnevno trebalo vježbati, pisati domaće radove iz solfeggia...

Onda taj "nesretni" zbor postane uspješan pa ulete u dvije opere (Mali dimnjačar i Carmen), takmičenja... i zbor uskoro postane primarna zanimacija. Bilo je dana da ode iz kuće u školu (osnovnu) ujutro u 8 a vrati se doma (iz glazbene) navečer u 10:30. Dakle, poželjno je da glazbena škola bude što bliže kući i osnovnoj školi.

Mlađa ide u 2. razred glazbene (3. osnovne) ali je isto u zboru a to pak znači:
2x tjedno solfeggio + instrument
2 x tjedno zbor

A zatim, na sve to, upadnu i pripreme za takmičenje pa zbor postane svakodnevna obveza.


Ukratko, na trenutke se ta glazbena zna pretvoriti u horor, čak i uz činjenicu da su djeca samostalna pa, u velikoj većini slučajeva, sama busom idu u glazbenu.

S druge strane, radosti su nemjerljive. Evo, upravo jučer:
http://www.rva.hr/vijest/2015/1628-f...-aurea-cantata Dijete (mlađe) presretno.

Starija je upravo sa prijateljičinog rođendana otprašila na probu zbora (a nedjelja poslijepodne je) no nagrada je zamamna. U svibnju idu na takmičenje u Veneciju.

Ukratko, glazbena škola može postati jako veliki izazov, na trenutke i teret ali, donosi puno toga lijepog i vrijedi svake uložene minute, kune....
Do kraja života ću pamtiti lice i riječi svoje kćeri kad je izašla sa premijere Malog dimnjačara "tata, toliko sam sretna da bi sad najrađe plakala". Čisto sumnjam da bi se tako osijećala da je dobila 2 petice iz matematike i peticu iz povijesti.

Zadnje uređivanje dr.Bojler : 29.03.2015. at 17:54.
dr.Bojler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 21:12   #224
joj kad se ja sjetim - ja, dijete od 12 godina (6. razred OŠ; 6. razred (završni) GŠ) - ponedjeljak i četvrtak solfeggio, utorak i petak klavir, jedino srijeda slobodna + svaki dan vježbanje klavira minimalno pola sata + 15 minuta solfeggia (nije mi trebalo više)

užas

da sad biram ponovno, izabrao bi udaraljke
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 22:03   #225
Quote:
dr.Bojler kaže: Pogledaj post
Prije nego li si počneš postavljati gomilu teških pitanja kako bi bilo da dijete prođe pripremni solfeggio? Tek iza toga slijedi audicija i mogućnost upisa željenog instrumenta s tim da imaj na umu da je klavir vrlo željena opcija i da je konkurencija opaka. Tek nakon toga ima smisla razmišljati kako dalje.

Glazbena škola baš i nije "šala mala". Ja imam dvije klinke u glazbenoj a vjerojatno će i treća njihovim smijerom. Ispada da zadnjih godina žena i ja živimo za glazbenu školu.


Dakle starija ide u 5. razred glazbene (6. osnovne) što znači:
2x tjedno solfeggio + instrument
1x tjedno orkestar
2 x tjedno zbor (napominjem, orkestar i zbor nisu obavezni).

Grdo zar ne? A to je tek redovita nastava. Naravno, uz to bi i svakodnevno trebalo vježbati, pisati domaće radove iz solfeggia...

Onda taj "nesretni" zbor postane uspješan pa ulete u dvije opere (Mali dimnjačar i Carmen), takmičenja... i zbor uskoro postane primarna zanimacija. Bilo je dana da ode iz kuće u školu (osnovnu) ujutro u 8 a vrati se doma (iz glazbene) navečer u 10:30. Dakle, poželjno je da glazbena škola bude što bliže kući i osnovnoj školi.

Mlađa ide u 2. razred glazbene (3. osnovne) ali je isto u zboru a to pak znači:
2x tjedno solfeggio + instrument
2 x tjedno zbor

A zatim, na sve to, upadnu i pripreme za takmičenje pa zbor postane svakodnevna obveza.


Ukratko, na trenutke se ta glazbena zna pretvoriti u horor, čak i uz činjenicu da su djeca samostalna pa, u velikoj većini slučajeva, sama busom idu u glazbenu.

S druge strane, radosti su nemjerljive. Evo, upravo jučer:
http://www.rva.hr/vijest/2015/1628-f...-aurea-cantata Dijete (mlađe) presretno.

Starija je upravo sa prijateljičinog rođendana otprašila na probu zbora (a nedjelja poslijepodne je) no nagrada je zamamna. U svibnju idu na takmičenje u Veneciju.

Ukratko, glazbena škola može postati jako veliki izazov, na trenutke i teret ali, donosi puno toga lijepog i vrijedi svake uložene minute, kune....
Do kraja života ću pamtiti lice i riječi svoje kćeri kad je izašla sa premijere Malog dimnjačara "tata, toliko sam sretna da bi sad najrađe plakala". Čisto sumnjam da bi se tako osijećala da je dobila 2 petice iz matematike i peticu iz povijesti.
Gomilu teških pitanja postavljam upravo zato što sam svjesna da glazbena škola nije odluka za dva tjedna.
Uopće ne sumnjam da će proći prijemni... Nakon jednog nastupa dobili smo poziv od triju profesora iz zagrebačkih GŠ, no malo mi je daleko Zagreb... ako moram čekati cijeli dan na sat...
Više me brine hoćemo li za dva sata solfeggia i dva sata instrumenta morati dolaziti 4 puta tjedno ili će to biti moguće u dva dana, i hoće li joj solfeggio biti težak u 2 razredu. Zanimaju me i profesori...
Kaj je s funkcionalnom? Je li tamo solfeggio integriran...?
Ima li tko iskustva sa samoborskim profesorima klavira?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 22:17   #226
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
I sve ostale preporuke dobro su došle, u vezi s klavirom i početnim razredima. Naime, cilj nam je da svira i da se tome veseli. Ambicije da bude glazbenica ja nemam, no kad sama stasa, pitat ću nju pa će sama reći (i pokazati). Ne bih nikako htjela da joj glazbena bude stres i opterećenje i da odustane zbog toga.
to ti jako ovisi od karaktera djeteta. u glazbenoj školi, za razliku od redovne, nemoguće je napredovati samo praćenjem nastave. instrument se mora vježbati svakodnevno. ne samo zanimljive kompozicije, već i ljestvice, tehničke etide, vokalize (kod puhačkih)...

sama satnica nije djeci problem. moja dvanaestogodišnjakinja ima ukupnu tjednu satnicu aktivnosti barem koliko i nastave, nekad i više. ako ti je dijete nadareno ili izainteresirano i ozbiljno, u glazbenoj možeš očekivati dodatni "presing" u vidu dodatne nastave, besplanih sati, pripreme za natjecanja, koncerte, nukanja u komorne skupine i slično. to se u pravilu ne odbija, već si im zahvalna što se trude oko napretka djeteta. kad se tako trude, zadaju djetetu vježbanje doma od 2 x 45 minuta i očekuju se da će svirati barem jednu turu, svakodnevno. za vrijeme praznika i vikendom obje.
ako ti dijete ne upadne u "izabrane" onda je puno ležernije, tj. bitno da napreduje i savlada program.

raspored solfeggia i instrumenta je kako ti zapadne. puno je djece i teško je složiti da dijete ide isti dan i na jedno i na drugo. moja ima sreće da joj je svake godine sviranje odmah nakon solfeggia i to je idealan raspored. većini. poznaničin sin sam traži da mu mu sve bude odvojeno po danima (solfeggio, sviranje, orkestar). njemu tako paše.

možeš birati profesora instrumenta, ako nije već zauzet.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 10:53   #227
Evo , ja sam sad banula ovdje kao s marsa pa se unaprijed ispričavam zbog mogućih "nebuloza".
Rado bih da sin pohađa glazbenu, ja i suprug smo totalno neuki šta se tiče svega toga, ne znamo ima li uopće dara no dosta familije sa strane supruga ima dara pa je možda nešto zalutalo i našamu djetetu. Iako, moje mišljenje je da za baviti se pomalo glazbom i uživati u njoj ne moraš biti nužno super talentiran vjerujem da je dovoljno imati barem malo sluha. E sad, zašto ja njega želim upisati? Djete je nadprosječno inteligentno, elokventno, živahno, ljevak i kao takav ima i neke problemčiće što se tiče kratkotrajnog pamćenja i pažnje. Čitajući i informirajući se vidjela sam da su mnogi roditelji takve djece oduševljeni učinkom glazbene škole na svoje klince odlučili smo pokušati i mi ali nemam pojma na koji način uopće vidjeti šta bi njemu pasalo. Vidjela sam da je netko spomenuo pripremni solfeggio.. kakva iskustva imate sa tim? Ili bi možda bilo bolje da ga samo upišem na neki tečaj ? Voli gitaru, imamo doma suprugovu akustičnu koju su mu starci kupili dok je bio klinac pa je rekao da bi rado gitaru no kako voli rock, već on sanja o elektičnoj . Inače ima 8 godina, sad će u 2. osnovne.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 20:54   #228
gitara je u gš jako tražena i bolje da tamo ne pokušava ako nije stvarno talentiran i ima želju za vježbanjem.
uz to, upisi za predrazred, što bi najbolje odgovaralo njegovoj dobi, su prošli. ja bi ga ovu godinu upisala na neki tečaj, možda se stvarno pronađe i pomalo i sazrije pa ćeš vidjeti za sljedeću godinu, da li nastaviti s tečajem ili probati upisati gitaru u gš ili upisati neki manje tražen instrument.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 21:01   #229
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Zanima me kakva su iskustva s funkcionalnom glazbenom školom? Kako se nastava odvija? Koliko sati tjedno ima dijete u prva tri-četiri razreda u toj školi? U čemu su prednosti te škole? Koliko su fleksibilni s rasporedom?
Naime, živimo 20 km od Zagreba, no u Zagrebu ide u OŠ pa nam je i Zagreb prihvatljiv za glazbenu školu, ali bez previše čekanja. Koje profesore klavira preporučujete?

Druga nam je opcija Glazbena škola Ferdo Livadić u Samoboru. Malena kaže da je zanima klavir. Kakva su iskustva s profesorima klavira? Svi su stručni, to znamo, no treba nam netko veseo, netko tko zna uspostaviti dobar odnos, zbog koga neće osjećati pritisak.

I sve ostale preporuke dobro su došle, u vezi s klavirom i početnim razredima. Naime, cilj nam je da svira i da se tome veseli. Ambicije da bude glazbenica ja nemam, no kad sama stasa, pitat ću nju pa će sama reći (i pokazati). Ne bih nikako htjela da joj glazbena bude stres i opterećenje i da odustane zbog toga.
Iako je stari post, jos nisu gotovi upisi u glazbenu pa mozda nekome dobro dodje...lima mi ide na klavir u ferdu u samoboru, sad ce 5.r. i to kod prof. Lahnita. Odlican je prema klincima, zna se s njima razgovarati i uspostavlja fer odnos koji zahtijeva i angazman roditelja. Za malog pocetnika mislim da je najbolji u toj skoli. Mi za sada zadovoljni. Eto, nisam bas odmah odgovorio na pitanje, ali je barem u istoj kalendarskoj godini. :-)
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 20:59   #230
Wink

Ja mislim da je glazbena škola jedan od najvećih darova kojeg možete svojem djetetu dati. Završila sam OGŠ i sada idem u srednju. Mogu reći da mi je glazbena škola promijenila život. Imam stvarno puno obaveza, nemam puno slobodnog vremena, ali isplati se. Toliko mi se mogućnosti otvara sa glazbenom školom. Već sam gotovo sigurna da želim na akademiju. Idem u Bersu (nalazi se na britiancu, i stvarno imam sam pohvale za školu). Uz glazbenu školu sam doživjela neke trenutke svoga života, koje sam prije mogla samo sanjati. Sam pomisao da nastupam u lisinskom ili hrvatskom glazbenom zavodu me veseli. Zato, bez straha, ako dijete ima dara ili ga zanima glazba to će mu biti najljepše godine života
vodka-is-life is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 11:39   #231
Puno je djece u glazbenoj jer roditelji imaju svoje trenutke kao ti pa žele da im djeca to prožive, ali djeca im jednostavno nisu taj tip.

Moja je najveća skrivena želja da obojica sviraju i muziciraju, da idu u glazbenu školu i dobiju formalno obrazovanje, ali ako im takvi afiniteti ne budu bliski, morat ću se s tim pomiriti.

Također poznajem mnogo darovitih koji su vrlo kasno krenuli i ostvarili se u tom svijetu, ne u koncertnom muziciranju, ali u mnogim drugim sferama koje se nude u svijetu glazbe i glazbenog obrazovanja.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 11:33   #232
Muž i ja smo muzičari i naš ,sada 14-ogodišnjak je ,kada smo ga pitali da li želi ići u muzičku,odmah rekao da želi jer je valjda u tom trenutku njemu to bilo normalno budući da mama i tata to rade,a on odrasta u svemu tome.No ja sam rekla,neka ide ,naravno,bila sam prezadovoljna što želi,ali isto sam bila svjesna da je i pre mali da bi znao što želi.Tako da smo muž i ja odlučili neka ide par godina,no ako vidimo da to nije to,da ide na silu,ponuditi ćemo mu opciju ispisa,no eto ,sada završava osnovnu muzičku,svira gitaru i niti u jednom trenutku u ovih 6 g. nije zaželio ispis.Jako sam sretna zbog toga što je prošao to iskustvo,koncerte i razne nastupe,mislim da djeca zdravije psihički odrastaju uz muzičku naobrazbu,a i uz puno obaveza između dvije škole i ostalih aktivnosti steknu naviku za rad i za želju za postizanjem boljih rezultata u svemu kasnije u životu.
Svatko kome dijete krene u muzičku treba biti svjestan da to nije igra,da je to još jedna ozbiljna škola!Moj mali ode ujutro od kuće i vraća se navečer.Zadaću piše i uči u gradskoj knjižnici u kratkim rupama između škole ,muzičke i poneke strasti(pjevanje),tu je sada i priprema za krizmu .Mi se vidimo ako uspije proći kod mene na posao ili se čujemo par puta telefonom..On u muzičkoj ima dva puta tjedno solfeggio,dva do tri puta gitaru/duet (ovisno da li se spremaju za koncert-takmičenje),jednon tjedno teoriju glazbe i jednom tjedno klavir.
Mislio je nastaviti i sa srednjom,ali ima drugačiju viziju svoje budućnosti,a muzikom se kroz svirke i ovako može i dalje baviti...Inače muž i ja nemamo muzičku školu,samouki smo i evo već 16 g. na gažerskoj sceni sa bendom
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:23   #233
Curica od 9 godina bi krenula u glazbenu školu na gitaru.
zanima me kakvu gitaru kupiti za 1. razred GŠ?
Akustičnu? Klasičnu? Metalne ili plastične žice?
Koja veličina gitare i gdje uopće u Zagrebu ima kupiti takvih gitara manjih dimenzija?
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 13:49   #234
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Curica od 9 godina bi krenula u glazbenu školu na gitaru.
zanima me kakvu gitaru kupiti za 1. razred GŠ?
Akustičnu? Klasičnu? Metalne ili plastične žice?
Koja veličina gitare i gdje uopće u Zagrebu ima kupiti takvih gitara manjih dimenzija?
Nazovi skolu I vidi sve s njima, gitara je jako trazena I cesto nevuspiju svi upisati.

Koliko se sjecam, djeca su ppcinjala na klasicnoj, u velicine se ne razumijem. Pitam ti frenda pa javim, ali mislim da trebate vidjeti sa skolom.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:41   #235
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Curica od 9 godina bi krenula u glazbenu školu na gitaru.
zanima me kakvu gitaru kupiti za 1. razred GŠ?
Akustičnu? Klasičnu? Metalne ili plastične žice?
Koja veličina gitare i gdje uopće u Zagrebu ima kupiti takvih gitara manjih dimenzija?
Klasičnu (takva se svira u glazbenoj) i na njoj su uvijek plastične žice.

Za početnike tog uzrasta ide gitara 3/4. Preporuka je Yamaha C40, cijena oko 800 kn (nova, rabljene se mogu dobiti i u pola cijene). I da, torba (ruksak) je nešto bez čega se ne može.

Za koju godinu će trebat nešto bolje i veće (4/4) npr. Alhambra no, otom-potom.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:05   #236
curica 8 g, upisala glazbenu školu, violina. savjeti? kupnja instrumenta? najam?
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:20   #237
Najam, za pocetak, dok ne budete sigurni u to da ce zaista svirati dugo.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 23:15   #238
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Najam, za pocetak, dok ne budete sigurni u to da ce zaista svirati dugo.
hvala kolegice
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:09   #239
Koju glazbenu školu izabrati u centru ZG? Prvašić želi svirati gitaru... I kad upisati dijete?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 13:50   #240
Evo da se ja updateam... mi na kraju nismo upali na gitaru. Upisali smo violinu. Instrument ćemo posuditi u glazbenoj.

Zanima me da li znate ima li negdje za skinuti na netu knjiga od Rodionova Početna škola za violinu i postoji li prijevod na hrvatski ili je samo na srpskom?
Ako znate gdje ima za skinuti može na PP
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.