Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2016., 11:17   #1
kriv za nepostojeće (lažne) prometne prekršaje

Pozdrav svima,
pokušat ću skratiti svoju štoriju koliko god je moguće.

Na ljetovanju ove godine, u Dalmaciji, sam zaustavljen od strane policije zbog "skretanja preko pune uzdužne linije". Koliko god stupidna bila situacija, istina je da je ovaj prekršaj stvarno postojao i ne mogu ga negirati. Na mjestu događaja bila su dva policijska službenika od kojih me jedan zaustavio na način da je doslovce skočio pred vozilo i mašući rukama dao mi do znanja da se od mene očekuje da skrenem sa magistralne ceste i zaustavim se u blizini službenog vozila koje je stajalo sa upaljenim rotacijskim svjetlima. Što se tiče komunikacije, ponašanje i odnos službenika je bio krajnje bezobrazan. Oni su se zapravo pozicionirali na takvom mjestu gdje gomila ljudi radi isti prekršaj i očekivali da ljudi keširaju po 250kn, što im je sa strancima, kojih je u ljeti masa na njihovim prometnicama, mahom i uspjevalo. U trenutku kada je službenik zaustavio mene, zaustavio je još dva automobila. Obrada je trajala (pre)dugo, oko pola sata, i službenica koja je obrađivala mene je simultano obrađivala još i automobil koji je zaustavljen iza mene. Uzela je moje dokumente i otišla do njegovog automobila, te obzirom da je on bio voljan platiti kaznu na licu mjesta obradila njega prije nego mene.

Sve to mi je dalo dovoljno vremena da napustim automobil i ulovim nekoliko fotografija cijele situacije. Naime, oni su automobile zaustavljali na pristupnoj cesti gdje je znak "obrnutog trokuta" i koja se priključuje na magistralu. Na fotografiji se jasno vidi da su taj priključak na magistralu kompletno zagušili službenim vozilom i sa još tri zaustavljena automobila. Na licu mjesta sam došao do policijskog službenika i rekao mu da svojim postupanjem ugrožavaju promet i kako bih ga mogao prijaviti, na što je on, uz nervozne gestikulacije, odgovorio "pa prijavi, boli me ku*ac". Nakon što sam se vratio u automobil, čekao sam još kojih 5 minuta prije nego je službenica došla i vratila mi dokumente te rekla da se smatram upozorenim i kako mogu ići bez kazne. Da sam bilo kakvu kaznu dobio gdje piše ime ili broj službenika, stvarno bih i prijavio njihovoj internoj inspekciji. Cijeli slučaj sam uskoro i zaboravio.

Fast forward mjesec dana, dolazi "plava koverta". Kazna na ukupno 2000kn. Osim prelaska pune crte, piše još i da nisam bio vezan i da sam ubrzavao na način da su mi proklizavali kotači. Ove dvije zadnje stvari su kompletno sranje, totalna laž i čista odmazda tih službenika. Netko im je na licu mjesta ukazao da griješe, to im se nije svidjelo i sada me terete za nešto što ne može biti. Uostalom, ako je sve što su napisali istina, zašto me onda nisu na licu mjesta zaustavili, napisali kazne i makar priveli kad sam takav kriminalac?

Koje su mi opcije sada?
Žaliti se - OK. Kako, Kome?
Gdje da dođem do tih strašnih dokaza protiv mene? Koliko shvaćam iz obrazloženja, "prekršaji su utvrđeni neposrednim zapažanjem, odnosno obavljenim nadzorom policijskog službenika". Oni isto nemaju nikakve druge dokaze, jednostavno je moja riječ protiv njihove.
Vrijede li mi što fotografije cijele situacije, još uvijek ih imam?
gus fring is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 12:41   #2
sudu ćeš se žalit.tu ti je primjer.slike ti ne vrijede za navedene prekršaje (tvoje).mogu ti nalog poslat i doma,a uostalom i zaustavili su te.U prigovoru traži saslušanje kod suca i sučenje sa tim policajcima.
http://e-kako.geek.hr/wp-content/upl...lba_brzina.pdf
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 12:58   #3
Dakle ovaj prekršajni nalog ignoriram, čekam kada dođe nešto od suda?
Mogu li i kako prijaviti te službenike radi krivog postupanja i po kojim osnovama?
gus fring is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 13:04   #4
Ne ignoriraš nego pišeš prigovor onako kako ti i piše u uputi o pravnom lijeku pa onda nalog i prigovor idu na sud.

Žalit se možeš http://www.mup.hr/main.aspx?id=104 pa po osnovama da su ti pisali prekršaje koje nisi počinio.Al to moraš i dokazat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 13:24   #5
Ok, jasno sve.
Smatram prilično ironičnim da oni mogu reći što god žele, a ja sam taj koji mora imati dokaze za suprotno. Po toj logici svaki puta kada te zaustave, ako ti žele napakostit, ti mogu napisati iste stvari - nije vezao pojas, naglo je ubrzavao. Pa ti dokaži da nisi.
Mogu li u svojoj obrani i u kojem trenutku koristiti činjenicu da su me zaustavili, pustili bez kazne da bi mi kasnije slali na kućnu adresu prekršajni nalog?
gus fring is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 09:36   #6
Točno tako,mogu svašta pokušavat ili radit.

Imaju pravo poslat ti nalog doma,ne moraju ga odmah napisat na licu mjesta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.