Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2016., 19:39   #1
MOGU LI NAĆI POSAO AKO SAM KAŽNJAVAN?

Ukratko, upravo sam počeo raditi u Hrvatskog Telekoma i tamo su tražili "Potvrdu o ne kažnjavanju" koju sam dignuo i predao.

Isti dan, kada sam poslao, na**ao sam te sada se protiv mene vodi kazneni postupak...

Postupak je u tijeku, ja radim, za sada je sve ok.

No zanima me, kada se postupak jednom završi, te dobijem pravomoćnu presudu, nadam se uvjetnu ... mogu li dignuti tu istu potvrdu ...nije mi jasno da li je to potvrda da se TRENUTNO ne vodi postupak, ili da doista nisam kanžnjavan?

Može li netko upućen pojasniti?
__________________
You don't know what you got until it's gone.
hifilofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:16   #2
potvrda je da u trenutku dizanja iste nije pokrenut postupak (očito je kod tebe pokrenut par sati ranije) i da trenutno nisi pod kaznom. dok ti bude trajala uvijetna, nećeš moći dobiti potvrdu o nekažnjavanju. čim završi uvjetna, sam odeš tamo da ti "skinu" iz sistema jer sudovi obično periodički brišu presude onima koji sa sami ne jave.

nemoj reći poslodavcu da se sada vodi postupak. sami sigurno neće saznati, a nadaj se da ti je neće tražiti ponovo (npr, kod prelaska rada na određeno na neodređeno). ako se odlučiš mijenjati posao, dok traje postupak ili dok si pod kaznom nećeš moći dobiti potvrdu, no ne traže je svi poslodavci, a nekima ne smetaju određena kaznena djela iz prošlosti radnika, bitno da nije krađa, pronevjera ili nanošenje teških tjelesnih.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:44   #3
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
potvrda je da u trenutku dizanja iste nije pokrenut postupak (očito je kod tebe pokrenut par sati ranije) i da trenutno nisi pod kaznom. dok ti bude trajala uvijetna, nećeš moći dobiti potvrdu o nekažnjavanju. čim završi uvjetna, sam odeš tamo da ti "skinu" iz sistema jer sudovi obično periodički brišu presude onima koji sa sami ne jave.

nemoj reći poslodavcu da se sada vodi postupak. sami sigurno neće saznati, a nadaj se da ti je neće tražiti ponovo (npr, kod prelaska rada na određeno na neodređeno). ako se odlučiš mijenjati posao, dok traje postupak ili dok si pod kaznom nećeš moći dobiti potvrdu, no ne traže je svi poslodavci, a nekima ne smetaju određena kaznena djela iz prošlosti radnika, bitno da nije krađa, pronevjera ili nanošenje teških tjelesnih.
dilanje droge je u pitanju, ali prvi je put kazneno, surađivao sam (dobrovoljno predao), financijska situacija nije najbolja... ima olakotnih okolnolsti.
nisam ni mislio ništa spominjati.
__________________
You don't know what you got until it's gone.
hifilofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 09:42   #4
potvrda o nekažnjavanju nije da nikad niste kažnjavani nego da se protiv vas trenutno ne vodi kazneni postupak...

ti si dobro prošao... dobit ćeš uvjetnu i to je to
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.