Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2017., 11:43   #1
Tužba za nazivanje debilom

Zanima me sljedeće - na jednoj web stranici vodila se rasprava ispod objavljenog članka u kojem se spominjala i određena osoba A (ona radi s djecom i prezentirane su bile njezine aktivnosti na tom polju, u školi). Osoba B, koja ne poznaje osobu A, niti ima ikakve veze sa školstvom, napisala je u komentaru da ne radi dobro svoj posao, itd.,itd.....Osoba A civilizirano odgovara u komentaru i poziva osobu B da argumentira što je rekla, da bi se nakraju javila osoba C (bliski prijatelj osobe B) i rekla osobi B u komentaru da s debilima ne treba raspravljati.

Pitanje - ima li osoba A pravo na tužbu i ako da, kakvu, obzirom da se riječ debil odnosila direktno na nju?

Hvala
__________________
Abysum abysum invocat (...)
Taormina412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 11:47   #2
Pa normalno da ima! Netko će zaraditi!
Gle kaj je napisao na Religiji:
morskigolub
I ateisti isto kao i lažni vjernici religijski se ponašaju kao zvijeri i svinje, psi jer se jašu sa kim stignu sexualno i ratuju itd. ....
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 11:53   #3
Quote:
Taormina412 kaže: Pogledaj post

Pitanje - ima li osoba A pravo na tužbu i ako da, kakvu, obzirom da se riječ debil odnosila direktno na nju?
Ima,privatnu za čl.147 ili 148 http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 12:46   #4
Quote:
Taormina412 kaže: Pogledaj post
Zanima me sljedeće - na jednoj web stranici vodila se rasprava ispod objavljenog članka u kojem se spominjala i određena osoba A (ona radi s djecom i prezentirane su bile njezine aktivnosti na tom polju, u školi). Osoba B, koja ne poznaje osobu A, niti ima ikakve veze sa školstvom, napisala je u komentaru da ne radi dobro svoj posao, itd.,itd.....Osoba A civilizirano odgovara u komentaru i poziva osobu B da argumentira što je rekla, da bi se nakraju javila osoba C (bliski prijatelj osobe B) i rekla osobi B u komentaru da s debilima ne treba raspravljati.

Pitanje - ima li osoba A pravo na tužbu i ako da, kakvu, obzirom da se riječ debil odnosila direktno na nju?

Hvala
Izjava s debilima ne treba raspravljati je općenita, ne vidim zašto bi se to odnosilo na osobu A.

Da meni to oponent kaže, složila bih se s njim jer da s budalama ne treba raspravljati je istina.
Tko bi tu koga smatrao budalom, druga je stvar, no to ovdje nije konkretno rečeno.


Nisam pravnik, ali ako je ovo ovako kako je prezentirano doista kažnjivo ...
Illana is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.