Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 12:45   #1801
Zanima me,s aspekta ugostitelja i strane gostiju da li vraćate na doradu pogrešno donešeno jelo ili jelo koje ne odgovara minimalnim standardima struke?Moram priznati da slijedim nepisano pravilo da ne vraćam jer se bojim izlučevina koje će biti poslužene gratis ako to uradim.Jedino sam odbio platiti kada mi je nenaručeno jelo došlo na računu,blagovremeno sam rekao osoblju ali ipak na kraju mi je došao onaj predračun(nije pravi račun)sa oba uračunata jela.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:49   #1802
Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
Zanima me,s aspekta ugostitelja i strane gostiju da li vraćate na doradu pogrešno donešeno jelo ili jelo koje ne odgovara minimalnim standardima struke?Moram priznati da slijedim nepisano pravilo da ne vraćam jer se bojim izlučevina koje će biti poslužene gratis ako to uradim.
+1
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:56   #1803
Ja sam ovo ljeto vratio tunu sa žara da malo dopeku... jedan komad koji je bio zapečen ni pol milimetra sa svake strane,
konobar rekao "mi to ovdje tako radimo" a ja mu rekao okej, ali daj ti ovo još malo stavi na vatru.
Inače se ne sjećam kad sam (i dali sam ikada) napravio tako nešto.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 16:38   #1804
Nikada se nisam ljutio ako bi gost vratio jelo da mu ga "dopečem" jer želi jače pečeno.
Baš mi se to u zadnje vrijeme zna događati često srijedom kada u dnevnoj ponudi imamo ramstek . naruči jače pečenog . i dobi takvog. ali on želi još jače pečenog (doslovce skurenog) . želiš skureno meso ? ma evo ti ga , u čemu je problem. nikada nisam gostu u ili na jelo stavio nikakvu svoju izlučevinu . jer mi savjest ne dopušta nešto takvo. nadam se , iz pozicije gosta da i drugim kuharima ne dopušta
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 18:15   #1805
pa da, ne vidim razlog zbog čega bi kuhari i konobari pljuvali gostu u hranu... vjerojatno imaju pametnijeg posla od takvih gluposti
naravno, podrazumjeva se da nisam bahat i bezobrazan gost
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 18:53   #1806
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pa da, ne vidim razlog zbog čega bi kuhari i konobari pljuvali gostu u hranu... vjerojatno imaju pametnijeg posla od takvih gluposti
naravno, podrazumjeva se da nisam bahat i bezobrazan gost
niti bahatim i bezobraznim ne bi mogel nekaj takvo napraviti. njima se samo malo , ili malo više sjetim njihove mame
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:07   #1807
Neki dan ugostiteljski objekt koji rado pohodim.
I jedan od najnesimpatičnijih, najneugodnijih konobara u metropoli.
Lanište.
Uđemo gladni unutra, vidimo kako je većina stolova zauzeta, no ima pokoji prazan.
Dva konobara (među kojima i dotični) uz ugostiteljsku stranu šanka.

A šank prazan.

Čekamo strpljivo, gotovo skrušeno.
Vide nas, ali nastavljaju trkeljati.
Prilazimo, pokušavamo uspostaviti eye-contact, no trkeljanje se nastavlja.
Na prvi upit o slobodnom stolu se oglušuju (nije bila takva buka).
Kad smo konačno uspjeli privući pozornost "prezaposlenih" ugostiteljskih radnika odgovor je bio "Ae, a pričekajte malo, oslobodit će se neki stol, neko će se ustat".

A, šank i dalje prazan.

Nekako je izostalo ono uobičajeno "Trenutno smo popunjeni, no uskoro će se osloboditi mjesto, izvolite, sjednite za šank, popijte nešto (ne očekujem od takvih ništa na račun kuće) pa ćemo vas uskoro smjestiti".

Lupi petama, okret nadesno i druga jedidbena destinacija (gdje smo dobro jeli).

Inače, u istom lokalu radi par vrsnih konobara, odlična usluga, klopa standarno dobra, ništa spektakularno, ali za ponoviti posjet.

Nemam baš više volju u dogledno vrijeme tamo kročiti
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:28   #1808
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Neki dan ugostiteljski objekt koji rado pohodim.
Paesano?

Neki dan mi se konobar tamo toliko trudio biti ljubazan da mi je postalo neugodno
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:33   #1809
Tako je

Dijametralno suprotan pristup, ovisno o konobaru
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 10:11   #1810
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Lupi petama, okret nadesno i druga jedidbena destinacija (gdje smo dobro jeli).

Inače, u istom lokalu radi par vrsnih konobara, odlična usluga, klopa standarno dobra, ništa spektakularno, ali za ponoviti posjet.

Nemam baš više volju u dogledno vrijeme tamo kročiti
E ovo me najviše ojadi. Ono kad ti je fina hrana i lokal ok i sve zasere ovakva neka situacija.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 11:22   #1811
Možda poslat prigovor?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 18:47   #1812
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Neki dan ugostiteljski objekt koji rado pohodim.

I jedan od najnesimpatičnijih, najneugodnijih konobara u metropoli.

Lanište.

Uđemo gladni unutra, vidimo kako je većina stolova zauzeta, no ima pokoji prazan.

Dva konobara (među kojima i dotični) uz ugostiteljsku stranu šanka.



A šank prazan.



Čekamo strpljivo, gotovo skrušeno.

Vide nas, ali nastavljaju trkeljati.

Prilazimo, pokušavamo uspostaviti eye-contact, no trkeljanje se nastavlja.

Na prvi upit o slobodnom stolu se oglušuju (nije bila takva buka).

Kad smo konačno uspjeli privući pozornost "prezaposlenih" ugostiteljskih radnika odgovor je bio "Ae, a pričekajte malo, oslobodit će se neki stol, neko će se ustat".



A, šank i dalje prazan.



Nekako je izostalo ono uobičajeno "Trenutno smo popunjeni, no uskoro će se osloboditi mjesto, izvolite, sjednite za šank, popijte nešto (ne očekujem od takvih ništa na račun kuće) pa ćemo vas uskoro smjestiti".



Lupi petama, okret nadesno i druga jedidbena destinacija (gdje smo dobro jeli).



Inače, u istom lokalu radi par vrsnih konobara, odlična usluga, klopa standarno dobra, ništa spektakularno, ali za ponoviti posjet.



Nemam baš više volju u dogledno vrijeme tamo kročiti


Znala sam da je rijec o Paesanu...ili je ultra ljubazan konobar ili ovaj grozni


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:04   #1813
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Tako je

Dijametralno suprotan pristup, ovisno o konobaru
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Možda poslat prigovor?
Quote:
Ani2306 kaže: Pogledaj post
Znala sam da je rijec o Paesanu...ili je ultra ljubazan konobar ili ovaj grozni


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja bi se vjerojatno na vašem mjestu potrudio da vlasnik putem maila ili poruke na fejsu sazna moje mišljenje o konobarima tj pohvalio bi ovog dobrog a bio bih i tužibaba kaj se tiče ovog lošeg .
doduše , u zadnje vrijeme se sve manje opterečujem sa lošim konobarima , prodavačima i slično ali pohvalim one odlično. Nedavno sam pohvalio tako jednu optičarku njezinom gazdi u Zgu i curka bila sva sretna kad sam došao po naočale i zahvaljivala kaj sam ju tak lijepo pohvalil . al zbilja si je dala truda oko okvira koji bi mi pasao
Vjerujem da bi i konobaru bilo drago kad bi ga netko pohvalio gazdi
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 21:03   #1814
Paesano možemo promatrati kao paradigmu shizme ugostiteljske scene u lijepoj našoj.

Nekad sam vodio korespondenciju, kako za pozitivne tako i za negativne dojmove.
Sad mi se doslovce gade takvi objekti i gotovo u pravilu (ima izuzetaka, naravno), više ne zalazim u taj lokal.

Nekako sam postao rezigniran, ako mi se ne sviđa, uletim nazad u prometalo i promijenim jedidbenu destinaciju.
Konkurencija je poprilična, dragom Bogi i poduzetničkom Sv. Duhu hvala
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 11:57   #1815
http://www.index.hr/black/clanak/spl...ze/986500.aspx

Evo još jednog koji bi želio da goste kroji po svom rezonu te naravno na kraju očekuje i masnu napojnicu.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 13:11   #1816
Tipični splitski retard. Ništa čudno.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 15:18   #1817
Ne cudi mene sto poneki padobranac ovako nesto napise nego sto je sad po svim medijima i ekipa odusevljena sa njegovim tekstom. Cijeli tekst je samo plakanje za mancom, nista drugo. Po njegovom gost koji dodje i naruci brdo hrane, vina, deserta i sve uredno plati a ne ostavi njemu napojnicu ne valja.
Procitao sam dosta ovakvih tekstova na mrezama gdje sezonci i privremeni konobari prodaju pamet i pljuju goste svojih lokala. Van svih normalnih razmisljanja, kao da su oni tu eto neko cudo a gost samo smeta. Tjesim se da je vecina konobara ipak normalna i rade kako treba, takvi ne placu za napojnicom jer ju dobiju.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 21:42   #1818
Meni je tekst bas simpaticno napisan, malo za promjenu pise ju neko s mozgom u ugostiteljstvu. Ocito je u tome tek sezonski

Normalno bi bilo ostaviti napojnicu, a vidimo kako je znatno cesce slucaj da toga bas i nema u slapovima u dzepovima konobara.
Pitanje je kako i oni rade svoj dio posla, a ovaj buduci je pametan lik - vjerujem da je svjestan da osmijeh, lijepa rijec i dobra ualuga cine maksimum koji moze pruziti. No kad i iza toga ne dobije nista od gostiju koji znaju biti samo takva stoka - nazovimo ih obda pravima imenom... stoka škrta u nepristojna. Nadam se da se nisu ovdje mnogi nasli prozvani lol. Ne mislim na vas. Nego na drugu sto... gospodu turiste.
I ja sam tek gost. Pa nisam suvjektivan u koriat ugostitelja.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 21:49   #1819
Postoji i druga strana priče: tourist trap mjesta gdje su cijene poduplane, hrana katastrofalna
a konobar ti s uvlači kao da si engleska kraljica... pored svega mogu prijeći, ali ako je ogromni nesrazmjer između kvalitete hrane
a s druge strane bi komopenzacija za cijenu trebalo biti ljigavo uvlačenje konobara, onda to na kraju adekvatno (ne)honoriram.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 00:01   #1820
Hranu placas cijenom koja pise na racunu. Uslugu placas napojnicom ukoliko mislis da je zasluzio.
Nazalost kod nas ljudo to prilicno rijetko pomisle.
Ili zaokruze 2...3...4 kn iznad iznosa.
Sto je ok za racun d9 30...40kn.
Za onaj od 800 kn vec nije.

Ako hrana nije dobra onda se ne vracas tamo. A danas u eri interneta tesko da ces ocekivati 2 michelin zvjezdice hranu, a da cete docekati burger bar okusi s Velesajma.
Ti bar provjeris 1001 put prije nego negdje /ne/ odes.

Osobno u 95 posto slucajeva provjerim gdje sam to. Ocjenama i iskustvima ljudi koji su tamo bili.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.