Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 19:29   #881
Kolač od jabuka i pekmeza od kajsija. Može i neki recept koji uključuje kolač sa pekmezom od šljiva sa ili bez jabuka. A može i recept za jednostavan i dobar kolač od jabuka.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 20:34   #882
kolači s jabukama 1. i 2.
jabuke i pekmez od marelica.
ovaj je jako fini.
i još jedan fini kolač.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 21:52   #883
Kakvi recepti. Mislim da od bar 2 recepta mogu da napravim dobar kolač. Hvala lepo.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 22:24   #884
sve sam ih isprobala tak da ne bi trebalo biti problema niti s jednim.
da te upozorim- ovaj drugi od lebovitza je baš pravi francuski iz kojeg se cijedi maslac. meni je odličan, ali znam da većini možda to i neće baš pasati.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 08:24   #885
Ne znam jel da pitam tu ili na kolačima...

Enivej, tražim neku ideju za desert za osobu koja je alergična na hrpetinu namirnica
Cheesecake je ok osim podloge (keksi, brašno nikako ne smije...). Jel se može podloga nekako iskemijati sa kokosovim brašnom? Čudo, smije i orašaste plodove
Ili neka torta/kolač od mrkve... Nisam nikad radila pa bih trebala provjereni recept.
Nemam drugih ideja, slobodno brainstormajte

Hvala!
__________________
No espere más. Aquí están. En mi corazón.

llegó 40+4
Alhambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 08:36   #886
pogledaj si ovdje. vjerujem kak buš pronašla nekaj kaj ti odgovara.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 08:52   #887
^^ Ako je problem u glutenu, postoje bezglutenski keksi. Sto se tice podloge od orasastih, dosta "zdravih" recepata koristi jednostavnu bazu od orasastih plodova & datulja npr. kao ovaj
modelmanija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:59   #888
Quote:
Alhambra kaže: Pogledaj post
Ne znam jel da pitam tu ili na kolačima...

Enivej, tražim neku ideju za desert za osobu koja je alergična na hrpetinu namirnica
Koje su to namirnice? Teško je preporučit nešto ako se ne zna na što je sve alergična.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:08   #889
ak me sjećanje dobro služi netko je jednom spominjao dobar recept za krafne iz pećnice. lepo prosim.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 20:39   #890
Ima li tko provjereno dobar recept za pulled beef....i koji tocno dio mesa uzimam i jel to govedina ili junetina...treba li neka specijalna posuda u kojij se to radi...hvala
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 23:36   #891
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Ima li tko provjereno dobar recept za pulled beef....i koji tocno dio mesa uzimam i jel to govedina ili junetina...treba li neka specijalna posuda u kojij se to radi...hvala
To se najčešće radi od dijela koji se zove brisket. Neki peku i chuck.



Ja radim najčešće od junetine, neki rade i od teletine. Uglavnom ista shema kao i pulled pork. Natrljam začinima, polako i dugo pečem. Napravim umak.
Začini su stvarno proizvoljni. Neki za rub miješaju tučeni korijandar, kumin, papar, sol, smeđi šećer, kajensku i dimljenu papriku. Neki samo sole. Neki stave sol, šećer i dimljenu ili običnu papriku..

Ja jako rijetko stavljam šećer, ali i općenito pojednostavim s mesom i radije oko umaka kemijam. Meso najčešće natrljam mješavinom soli i dimljene paprike. Ostavim preko noći i drugi dan pečem. Oko njega nešto kasnije stavim peći luk, ponekad i jabuke, to blendam kad se ispeče, dodajem začine u taj umak, kojeg onda pomiješam s mesom. U umak se može dodati i soja sos, worchestershire itd.
Ponekad kupim veće količine pa pečem par komada istovremeno, a ponekad pečem samo jedan komad. Dužinu pečenja prilagodiš težini.

Ne treba nikakva posebna posuda i nebrojeno puta sam pekla u običnoj tepsiji od pećnice. Možeš peći u nekoj s poklopcem, a možeš i neku bez poklopca pokriti folijom.
Za peciva preporučam brioche buns.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 23:51   #892
tražim neki provjereno dobar recept za obične muffine. imala sam neki koji je donedavno bio dobar, ali eto ispekla se već 4. tura što mi ne ispade dobro pa da provjerim samo

2 šalice brašna
1 prašak za pecivo
1/2 šalice šećera
1 vanilin šećer

1 jaje
1 šalica mlijeka
1/4 šalice ulja

* šalica je čaša od najobičnijeg vindija jogurta, punu računam da je onako baš dok se sve poravna pa dođe do ruba

mokre izmiješati posebno, suhe posebno pa ih dodati u mokre.

obično u smjesu dodam na komadiće nasjeckanu čokoladu, sušenih marelica ili brusnica, kikirikija, lješnjaka, ovisi čeg imam pri ruci.

podijelim u silikonske kalupiće koje napunim do 2/3, stavim na 180°C u ugrijanu pećnicu. ne ispadnu onako lijepi kao iz pekare, nego budu ravni, ne napuhnu se i ne raspuknu onako lijepo. ispune kalup do ruba i to je to.

jel radim nešto krivo ili recept ne valja?
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:42   #893
Cula sam za neki fini kolac-gore i dolje je kuhano tijesto kao za princess krafne. Pece se u velikom protvanu. Fila se sa slasticarskom kremom ili pudingom, vocem i slatkim vrhnjem. Ne mogu naci kaj bi to bilo?
Znaci slicno princesskama, ali u velicini protvana.
Enibadi?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 11:16   #894
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Cula sam za neki fini kolac-gore i dolje je kuhano tijesto kao za princess krafne. Pece se u velikom protvanu. Fila se sa slasticarskom kremom ili pudingom, vocem i slatkim vrhnjem. Ne mogu naci kaj bi to bilo?
Znaci slicno princesskama, ali u velicini protvana.
Enibadi?
Karpati
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 11:18   #895
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
tražim neki provjereno dobar recept za obične muffine. imala sam neki koji je donedavno bio dobar, ali eto ispekla se već 4. tura što mi ne ispade dobro pa da provjerim samo

2 šalice brašna
1 prašak za pecivo
1/2 šalice šećera
1 vanilin šećer

1 jaje
1 šalica mlijeka
1/4 šalice ulja

* šalica je čaša od najobičnijeg vindija jogurta, punu računam da je onako baš dok se sve poravna pa dođe do ruba

mokre izmiješati posebno, suhe posebno pa ih dodati u mokre.

obično u smjesu dodam na komadiće nasjeckanu čokoladu, sušenih marelica ili brusnica, kikirikija, lješnjaka, ovisi čeg imam pri ruci.

podijelim u silikonske kalupiće koje napunim do 2/3, stavim na 180°C u ugrijanu pećnicu. ne ispadnu onako lijepi kao iz pekare, nego budu ravni, ne napuhnu se i ne raspuknu onako lijepo. ispune kalup do ruba i to je to.

jel radim nešto krivo ili recept ne valja?
Da ti prašak za pecivo nije loš/star/ovlažio, ili ti pobjegne previše dodataka pa zaguše smjesu? Recept mi izgleda ok, i ja radim tako nekako

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:25   #896
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Karpati
Hvala
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 09:40   #897
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
tražim neki provjereno dobar recept za obične muffine. imala sam neki koji je donedavno bio dobar, ali eto ispekla se već 4. tura što mi ne ispade dobro pa da provjerim samo

2 šalice brašna
1 prašak za pecivo
1/2 šalice šećera
1 vanilin šećer

1 jaje
1 šalica mlijeka
1/4 šalice ulja

* šalica je čaša od najobičnijeg vindija jogurta, punu računam da je onako baš dok se sve poravna pa dođe do ruba

mokre izmiješati posebno, suhe posebno pa ih dodati u mokre.

obično u smjesu dodam na komadiće nasjeckanu čokoladu, sušenih marelica ili brusnica, kikirikija, lješnjaka, ovisi čeg imam pri ruci.

podijelim u silikonske kalupiće koje napunim do 2/3, stavim na 180°C u ugrijanu pećnicu. ne ispadnu onako lijepi kao iz pekare, nego budu ravni, ne napuhnu se i ne raspuknu onako lijepo. ispune kalup do ruba i to je to.

jel radim nešto krivo ili recept ne valja?
Suhe posebno
Mokre posebno ali i bjelanjak posebno od mokrih
Bjelanjak istuci u snijeg i dodaj zadnjeg u smjesu suhog i mokrog (tu racunam i te dodatke koje si spomenula) nikako, ali nikako ne mikserom dodavati već samo lagano onako drvenom kuhačom ili onom plastičnom.
Znaci ovo ti je zadnji korak prije nego ćeš puniti muffin-kalupe.
Bjelanjak istucen s zericom soli, dodan rukom, daje rahlost i pospješuje dizanje kolača.
Tako ja radim ama bas uvijek i digne se.
Prije kad sam sve skupa muckala (davno nekad) - bilo je do crte i pomalo zilasto.

Obično napunim kalupe do pola, a kad su pečeni budu do preko onako dignuti.

Zerica soli ti fali u cijelom kolaču.

Isprobano!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 11:28   #898
Ima netko nekakav provjereni recept za finu čokoladnu tortu za dječji rođoš?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 11:33   #899
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
tražim neki provjereno dobar recept za obične muffine. imala sam neki koji je donedavno bio dobar, ali eto ispekla se već 4. tura što mi ne ispade dobro pa da provjerim samo

2 šalice brašna
1 prašak za pecivo
1/2 šalice šećera
1 vanilin šećer

1 jaje
1 šalica mlijeka
1/4 šalice ulja

* šalica je čaša od najobičnijeg vindija jogurta, punu računam da je onako baš dok se sve poravna pa dođe do ruba

mokre izmiješati posebno, suhe posebno pa ih dodati u mokre.

obično u smjesu dodam na komadiće nasjeckanu čokoladu, sušenih marelica ili brusnica, kikirikija, lješnjaka, ovisi čeg imam pri ruci.

podijelim u silikonske kalupiće koje napunim do 2/3, stavim na 180°C u ugrijanu pećnicu. ne ispadnu onako lijepi kao iz pekare, nego budu ravni, ne napuhnu se i ne raspuknu onako lijepo. ispune kalup do ruba i to je to.

jel radim nešto krivo ili recept ne valja?
ovaj radim već godinama, fora je u brašnu za dizana tijesta, budu tako lijepo svilenkasti i uvijek bez greške


http://www.damijenestoslatko.com/sla...venim-ribizom/
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 11:36   #900
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ima netko nekakav provjereni recept za finu čokoladnu tortu za dječji rođoš?
uvijek radim ovaj biskvit jer mi je prefin, bude onako mokar i fini

SASTOJCI
za biskvit
75 g tamne čokolade
150 ml mlijeka
75 ml slatkog vrhnja
250 g brašna
175 g maslaca
200 g šećera
3 jaja
½ vrećice praška za pecivo
prstohvat soli


POSTUPAK
za biskvit

Čokoladu stavite u posudu debljeg dna, dodajte joj mlijeko i slatko vrhnje pa je otopite na laganoj vatri.
Maslac sobne temperature miksajte sa šećerom dok ne postane kremast.
Dodajte jedno po jedno jaje te svako dobro umiješajte u smjesu od maslaca.
Prosijajte brašno s praškom za pecivo i prstohvatom soli pa dodajte maslacu.
Sve dobro izmiješajte te na kraju dodajte otopljenu čokoladu.
Ja sam nakon ovog smjesu podijelila na dva jednaka dijela i pekla dvije odvojene kore u kalupu promjera 20 cm.
Svaku sam pekla u pećnici zagrijanoj na 190 stupnjeva oko pola sata.


Pošto uglavnom radim ticino dječje torte, radim ganache u omjeru 1:1

Jako je fino i nutela i mascarpone krema, recimo ovaj biskivt na dno i gore ta krema - prefino
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.