Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2008., 12:23   #1
Punch

Znate ono u američkim filmovima gdje na zabavama piju crveni punč iz onih ogromnih kristalnih zdjela iz kojih se grabi kacijolom (šefljom za ZG govorno područje)...šta je to i kako se to radi?
Gledala sam po internetu i ima svakakvih recepata ali nisu svi "crveni" Ja bih taj crveni po kojem plutaju naranče i limuni
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:07   #2
Baš nitko? Pa di je ekipa iz dijaspore?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:06   #3
Piju punch, pa ne stignu!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 03:33   #4
ja mislim da ti za to ne postoji neki recept, već da je njima punč bilo kakav sok pomiješan s bilo kakvim alkoholom. ako je više vrsta soka i alkohola, tim bolje. tak da je taj crveni prozirni ziher neki sok od brusnice ili nekih drugih bobica s tekilom (amerima je tekila bliskija od votke), nabacano limuna i leda unutra i udri
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 14:33   #5
Evo pronašla sam si jedan s brusnicama, samo sastojke u tom obliku u kojem se tu traže nisam vidjela kod nas.

Cranberry Lemon/Lime Punch

1 can frozen cranberry juice
1 can frozen lemon-aide
1 can frozen lime aide or lime daquari mix
1/2 liter Sprite, ginger ale, or 7 UP

Mix in a very large container with 3 cans of water, then dilute with more pop to taste.Should be quite tart.
Add lemon and lime slices as garnish.
Frozen cranberries are attractive too!
http://www.ourmarriage.com/html/punch_recipes.html

Jeli ima kod nas tih pakiranja sa zamrznutim koncentratom? Jednom jako davno sam naišla na jedno pakiranje zamrznutog koncentrata od naranče u Dioni, brijem još prije rata da je to bilo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.