Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2013., 14:35   #3821
Tangerin tvoja gin ti je to rekla? Jer da si isla na VV ili bilo koju drugu bolnicu to bi bio GD po novim standardima.
PeggyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 18:16   #3822
Quote:
PeggyB kaže: Pogledaj post
Tangerin tvoja gin ti je to rekla? Jer da si isla na VV ili bilo koju drugu bolnicu to bi bio GD po novim standardima.
odlično..

da, moja gin mi je rekla da je u granicama normale i to je to
šta da ja radim sada?
tangerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 20:27   #3823
Quote:
tangerin kaže: Pogledaj post
odlično..

da, moja gin mi je rekla da je u granicama normale i to je to
šta da ja radim sada?
Imaš li se za posavjetovat s još kojim doktorom ili npr. na VV klinici? Mislim nije to tako strašno, ali za dobrobit tebe i bebe mislim da trebaš otići k nekom drugom liječniku.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 21:05   #3824
Quote:
tangerin kaže: Pogledaj post
odlično..

da, moja gin mi je rekla da je u granicama normale i to je to
šta da ja radim sada?
Pa mozes traziti ili drugo misljenje ili ponovi ogtt na vv. Ili ako si uz i radjas u vg ili petrovoj kad vide te nalaze, morat ces profil napraviti
PeggyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 22:52   #3825
a šta je vv?
nisam iz zg-a inače..
tangerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 23:15   #3826
Quote:
tangerin kaže: Pogledaj post
a šta je vv?
nisam iz zg-a inače..
bolnica Vuk Vrhovec (bar mislim ), oni su baš specijalizirani za dijabetes...
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 23:27   #3827
cure, hvala vam na savjetima..
vidjeti ću što ću
možda odem do svog dr opće prakse pa njega pitam još
tangerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 11:29   #3828
cure jel bi mi itko stručan objasnio zbog čega se kod ogtt-a negdje rade dvije vrijednosti, a negdje tri?
odnosno zašto se nekad uzima samo vrijednost natašte i nakon 2h, a negdje natašte, nakon 1h i onda nakon 2h?
da li je onda ovaj ogtt od dvije vrijednosti uopće pouzdan?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 12:21   #3829
Pa ja stvarno ne znam zašto to rade, ali ako su u referentnim vrijednostima 3 vrijednosti, onda bi valjda trebalo izvaditi 3. Baš zbog toga da se vidi kako gušterača razgrađuje šećer. Jer definitivno je razlika između sat vremena i 2 sata. Zato nakon sat vremena vrijednost može biti viša, a nakon 2 sata bi trebala past na onu kao natašte.
Kak sam se sva raspisala
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 08:43   #3830
Quote:
PeggyB kaže: Pogledaj post
Eruditio u kojoj si sobi bila ?Naime i mene su zbog sumnje u preeklampsiju zadrzali u Vg u cetvrtak navecer pa sam bila tamo do jucer da mi i usput naprave i profil koji je bio uredan

Prosli put su me inducirali sa tocno 39 tt jer sam im tek tad dosla na pregled, a ovaj put nemam pojma, kontrola za 2 tj (sad sam 33tt).
Cimerici u sobi nisu bili najbolji profili pa su rekli i dalje stroga diheta i za 2 tjedna ponovo kod njih na profile
mislim da je bila soba broj 6, ona koja ima samo 2 kreveta, odmah do onog internog lifta i sobe na kojoj pise "sestre" (a sestara nikad u toj sobi)...cimerica dosla istim poslom, al iz ovoga sto pises, mislim da mi nisi ti bila cimerica
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 12:48   #3831
pozdrav svima! ja sam u 25 tjednu i dr će mi sad u pon dati uputnicu za ogtt ...zanima me dal se naručuje ili samo dođe na Vuk Vrhovec ili ga možda mogu obavit i negdje drugdje? Pretpostavljam da se treba doći rano ujutro?
thanks
davegahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 14:38   #3832
Quote:
davegahan kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! ja sam u 25 tjednu i dr će mi sad u pon dati uputnicu za ogtt ...zanima me dal se naručuje ili samo dođe na Vuk Vrhovec ili ga možda mogu obavit i negdje drugdje? Pretpostavljam da se treba doći rano ujutro?
thanks
Meni je ta uputnica automatski otišla u moj dom zdravlja di pripadam po mjestu stanovanja, tak da ne znam kak je kod tvojeg gin.
Meni je moja recimo u Sesvetama a ja vadim u Vrbovcu.

Najbolje da njega pitaš u pon. ili sestru poslije pregleda, uostalom oni bi ti to trebali reći.
Mislim da na VV šalju samo kasnije ako nešto nije ok, prvo provjeravanje je u Domu zdravlja kolko sam ja upućena.

I da trebaš doći gdje god vadiš rano ujutro, natašte skroz, od 7 navečer ništa ne jest ni pit tipa sokove i to. Vodu smiješ.
Ako piješ kakve lijekove provjeri još prije ovisno o tome di ćeš vadit krv jel ih smiješ popit prije vađenja ili nakon tek.
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 14:54   #3833
da, ovaj standardni test mozes obaviti u bilo kojem domu zdravlja, tamo gdje spadas prema dr.opce prakse. Mozes i privatno, ja sam u labor centru platila oko 100kn. Vuk vrhovac ti je referentni centar, mozes i tamo obaviti, ali se moras naruciti (mozes telefonski, prelistaj malo unatrag, stavili smo br.telefona), a u dom zdravlja samo dodjes bez najave
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:04   #3834
U domu zdravlja ti je po meni najlakše, nalaz ti je gotov odmah drugi dan i oni to šalju tvom ginu elektronski.

U svakom slučaju sretno
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:11   #3835
jucer bila na pregledu s 38 tjedana i sve je ok - ponovili su mi da za tjedan dana ocekujem najvjerojatnije hospitalizaciju - e sad znate kako su ti pregledi u bolnicama zbrda zdola, nitko zapravo nema vremena za vas, naravno da se nisam snasla pitala sta im to znaci "najvjerojatnije" - o cemu zapravo ovisi ostajes li ili ne?

I kak to ide - induciraju te taj dan kad ostajes ili te promatraju par dana pa onda induciraju? Ginekolog mi uvijek kaze da se nista ne moze proreci, da je svaki porod prica za sebe, blalbla sve to znam, al eto, zanima me ako cure koje su imale dijabetes kontroliran dijetom mogu napisati koja je procedura, bar okvirno?

Najvise me muzi u kojem casu zvati muza, jer zivimo van zagreba i imamo 2 starije djece, pa nam je organizacijski moment jako bitan. Kad sam lezala tamo zbog guk profila bome sam se nagledala cura koje su cijelu noc setale hodnikom cekajuci da prodjeluje gel/ulje. Moja prosla dva poroda su pocela laganim trudovima, tako da sam nakraju dobila samo drip i nemam uopce iskustva s klasicnom indukcijom
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:25   #3836
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
jucer bila na pregledu s 38 tjedana i sve je ok - ponovili su mi da za tjedan dana ocekujem najvjerojatnije hospitalizaciju - e sad znate kako su ti pregledi u bolnicama zbrda zdola, nitko zapravo nema vremena za vas, naravno da se nisam snasla pitala sta im to znaci "najvjerojatnije" - o cemu zapravo ovisi ostajes li ili ne?

I kak to ide - induciraju te taj dan kad ostajes ili te promatraju par dana pa onda induciraju? Ginekolog mi uvijek kaze da se nista ne moze proreci, da je svaki porod prica za sebe, blalbla sve to znam, al eto, zanima me ako cure koje su imale dijabetes kontroliran dijetom mogu napisati koja je procedura, bar okvirno?

Najvise me muzi u kojem casu zvati muza, jer zivimo van zagreba i imamo 2 starije djece, pa nam je organizacijski moment jako bitan. Kad sam lezala tamo zbog guk profila bome sam se nagledala cura koje su cijelu noc setale hodnikom cekajuci da prodjeluje gel/ulje. Moja prosla dva poroda su pocela laganim trudovima, tako da sam nakraju dobila samo drip i nemam uopce iskustva s klasicnom indukcijom
MOja kuma ima dijabetes od 10te godine i prošle godine kad je rodila često je bila u bolnici po par dana il tjedan dana, ona je rodila u Petrovoj uglavnom, i zadnjih 2 tjedna su je ostavili u bolnici i isto je bilo nešto govora da ako krene prirodno da će možda ići tako ali na kraju je rodila carskim ipak, ali ona je dobila ipak neke trudove ali je bilo puno riskantno za nju da ju prirodno porode pa zato.
Tak da mi je žao kaj ti ne mogu dati više info u vezi toga.

Pa neće te odmah prvi dan kad dođeš u bolnicu inducirati pa pitaj kad stigneš kaj i kako, valjda će ti nešto više reći tada.
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:46   #3837
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
...I kak to ide - induciraju te taj dan kad ostajes ili te promatraju par dana pa onda induciraju? Ginekolog mi uvijek kaze da se nista ne moze proreci, da je svaki porod prica za sebe, blalbla sve to znam, al eto, zanima me ako cure koje su imale dijabetes kontroliran dijetom mogu napisati koja je procedura, bar okvirno?...
ovako je bilo kod mene:
kad sam došla na kontrolu u ta u 39 tt odmah su me ostavili u bolnici radi indukcije. isti taj dan u ponoć sam dobila ricinusovo ulje.
kako nije djelovalo u 6 ujutro je išao klistir pa prva tura gela.
uglavnom mi je rečeno da prvo pokušavaju s uljem, a onda svakih 6 h otprilike ide gel, zavisi već kako se i da li se uopće počneš otvarati.
rekli su mi kao i tebi, da se ništa ne može unaprijed znati.
neke žene su rađale odmah od ulja, neke od prve ture gela, tako da ne možeš nikada znati kako ćeš reagirati na nešto.
nisam ležla u bolnici par dana prije, pa da su me onda tek inducirali, već isti dan kad sam zaprimljena.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 16:11   #3838
Quote:
lila_887 kaže: Pogledaj post
MOja kuma ima dijabetes od 10te godine i prošle godine kad je rodila često je bila u bolnici po par dana il tjedan dana, ona je rodila u Petrovoj uglavnom, i zadnjih 2 tjedna su je ostavili u bolnici i isto je bilo nešto govora da ako krene prirodno da će možda ići tako ali na kraju je rodila carskim ipak, ali ona je dobila ipak neke trudove ali je bilo puno riskantno za nju da ju prirodno porode pa zato.
Tak da mi je žao kaj ti ne mogu dati više info u vezi toga.

Pa neće te odmah prvi dan kad dođeš u bolnicu inducirati pa pitaj kad stigneš kaj i kako, valjda će ti nešto više reći tada.
ma gestacijski dijabetes nije isto sto i ovaj koji imas prije trudnoce, tako da ne mora nuzno biti carski

a mozda hoce odmah ici s indukcijom, evo vidi sto pise Roly

jedino ne bih voljela da me sad promatraju tjedan dana i tek onda induciraju, onda bih ipak radije sacekala doma termin

Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
ovako je bilo kod mene:
kad sam došla na kontrolu u ta u 39 tt odmah su me ostavili u bolnici radi indukcije. isti taj dan u ponoć sam dobila ricinusovo ulje.
kako nije djelovalo u 6 ujutro je išao klistir pa prva tura gela.
uglavnom mi je rečeno da prvo pokušavaju s uljem, a onda svakih 6 h otprilike ide gel, zavisi već kako se i da li se uopće počneš otvarati.
rekli su mi kao i tebi, da se ništa ne može unaprijed znati.
neke žene su rađale odmah od ulja, neke od prve ture gela, tako da ne možeš nikada znati kako ćeš reagirati na nešto.
nisam ležla u bolnici par dana prije, pa da su me onda tek inducirali, već isti dan kad sam zaprimljena.
bas sam se nadala da ces mi ti odgovoriti, puno si mi pomnogla savjetima prosli tjedan kad sam isla na guk profil, pogotovo jer si bila u vingoradskoj, u koju i ja idem
bez tvojih savjeta ja bih naivka dosla s nalazima i bocom vode, bez stvari za noc u bolnici

jasno mi je da se ne moze nista predvidjeti, al lakse je kad covjek zna bar nesto unaprijed, meni je uvijek lakse ako se informiram (da sam se bar u prvoj trudnoci vise informirala o djelovanju dripa, vjerojatno ne bih tako rano jurila u bolnicu)

kad sam dosla roditi drugo dijete, rekli su mi brzo cete vi i odmah poslije klistira me smjestili u box i zvalli muza, pa je svejedno potrajalo jos 7h, tako da stvarno nema pravila

nagledala se prosli tjedan ovih cura kojima gel i ulje nisu djelovali, normalno glupo mi da muz cijelu noc cami u cekaonici, a opet ako ga posaljemo doma u Goricu, strah me da nece stici, a puno znaci kad je muz uz tebe (prvi put rodila bez njega pa znam o cemu pricam)

a kad si ti Roly zvala muza?
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 17:35   #3839
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
ma gestacijski dijabetes nije isto sto i ovaj koji imas prije trudnoce, tako da ne mora nuzno biti carski

a mozda hoce odmah ici s indukcijom, evo vidi sto pise Roly

jedino ne bih voljela da me sad promatraju tjedan dana i tek onda induciraju, onda bih ipak radije sacekala doma termin
Nisam znala o kojem točno pričaš, nisam pokopčala iz posta
Da, nije isto nikako, slažem se.

A jel možeš kako nazvat dr. il nekog već u bolnicu i pitat da znaš kak da se pripremiš?
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 18:51   #3840
ima tko da je imao gestacijski u prvoj trudnoci a u drugoj ne? ja se nekako nadam da sad u drugoj necu imati iako znam da su velike sanse da imam
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.