Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2011., 10:57   #261
Topla (koje pedersko ime ....) su bili sasvim OK akumulatori.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 11:06   #262
Nema do Vesne...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 11:53   #263
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Topla (koje pedersko ime ....) su bili sasvim OK akumulatori.
Bili? Više se ne proizvode ili?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 11:59   #264
Ne, nego ih ja dosta dugo nisam koristio - kad sam ih koristio bili su dobri.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 00:39   #265
dobar akku.kupio sam toplu u brezicama,74 ah dodje nekih 450 kn
zambata14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 11:44   #266
Trebam malu pomoć.

Trenutno u autu (Daihatsu Terios 61kW 1300ccm) imam Bannerov akumulator kapaciteta 62 Ah. Problem je što mi u auto stane samo akumulator nestandardnih dimenzija 235x127x200 mm pa je vrlo teško naći akumulator tako velikog kapaciteta. Na webu sam našao par akumulatora s tim dimenzijama, ali niti jednom kapacitet ne prelazi 45 Ah. E sad, zanima me da li je to dosta?

U korisničkom priručniku ne piše ništa o potrebnom kapacitetu acc-a.
I V A N is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 11:53   #267
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Nema do Vesne...
Istina imao sam i ja jednu Vesnu imala je veeelike .... oči

Vesna akumulatori više ne postoje, prodali se mislim Jonsonu a oni prodali postrojenje u Makedoniju koja je na istim strojevima proizvodila shit od baterije.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 12:11   #268
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pitaj dedu nek izmjeri startnu struju (koja je deklarirana) pa nek onda trkelja. Ili donesi meni u firmu da izmjerimo kapacitet - ako valja ti ćeš platit, ako ne valja - on će platiti i ispitivanje i novi aku.
Vidis , to nisam znao, thx za informaciju naime , znao sam ili sam bio prilicno uvjeren da sama cinjenica sto on kad nije opterecen ostvaruje 12v i nije neki dokaz da je aku ispravan, i dalje mu moze bit kapacitet u kurcu.al deda prica svoje , nis , pa zalit cu se,nije on bog i batina valjda.Ma jucer sam dosao u zitnjak u munju, parkiram tam, dignem haubu, sad cu ja njemu pokazat , kad ono, ostavio garanciju doma
ljut sam zalupio haubu, taj isti deda me gleda u cudu ,mislim si ja samo cekaj da dodjem za par dana.Moj aku je 74 il 75Ah, prilicno sam siguran da nema taj kapacitet jer znam kak je palio kad je bio novi, upalio je moj auto dok su bili jos sjebani i alternator i anlaser (!!) a onda smo ih popravili taj isti tjedan.Jednostavno, verglo je ko konj.

Sve u svemu, nisam mislio da su u Munji tak..frigidni.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 14:34   #269
Quote:
I V A N kaže: Pogledaj post
Trebam malu pomoć.

Trenutno u autu (Daihatsu Terios 61kW 1300ccm) imam Bannerov akumulator kapaciteta 62 Ah. Problem je što mi u auto stane samo akumulator nestandardnih dimenzija 235x127x200 mm pa je vrlo teško naći akumulator tako velikog kapaciteta. Na webu sam našao par akumulatora s tim dimenzijama, ali niti jednom kapacitet ne prelazi 45 Ah. E sad, zanima me da li je to dosta?

U korisničkom priručniku ne piše ništa o potrebnom kapacitetu acc-a.
inače, dosta ti je i tih 45 Ah, samo što će aku kraće trajat.

a jesi tražio opet isti aku od bannera?
http://www.velepromet.hr/poslovnice.html
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 14:42   #270
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
inače, dosta ti je i tih 45 Ah, samo što će aku kraće trajat.

a jesi tražio opet isti aku od bannera?
http://www.velepromet.hr/poslovnice.html
Ma nije mi problem što će trajati kraće, ako je i to razdoblje relativno prihvatljivo (2-3 godine).

Za sad sam tražio samo prek weba.
I V A N is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 14:53   #271
moj akumulator ima 8 godina bio izpražnjavan 6-7 puta i uvjek mi auto pali isprve

proizvođač je Banner (samo to znam jer se etiketa djelomično odlijepila) idući je opet definitivno Banner
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 14:34   #272
Trebam malu pomoć.

Trenutno u autu (Daihatsu Terios 61kW 1300ccm) imam Bannerov akumulator kapaciteta 62 Ah. Problem je što mi u auto stane samo akumulator nestandardnih dimenzija 235x127x200 mm pa je vrlo teško naći akumulator tako velikog kapaciteta. Na webu sam našao par akumulatora s tim dimenzijama, ali niti jednom kapacitet ne prelazi 45 Ah. E sad, zanima me da li je to dosta?




Istina po tim dimenzija ma to je samo akumulator 45 ah,e sad dali imas lijevi ili desni plus te male ili velike kleme,jer su ti japanci i koreanci drukciji sto se tice akumulatora. Inace od 60 ah ti je malo sirji za oko 20 mm
simke16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 17:54   #273
Imam Topla akumulator 54 Ah već 5 godina.
Pali bez problema.
Neznam ,valjda će izdržati ovu zimu,ali shvaćam da je ovo već super koliko je izdržao jer nekima jedva 2 godine izdrži.

Nego,gdje naći te Topla akumulatore? Nisam ih vidjela nigdje u zadnje vrijeme?
Jel se to proizvodi još gdje?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 18:39   #274
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Imam Topla akumulator 54 Ah već 5 godina.
Pali bez problema.
Neznam ,valjda će izdržati ovu zimu,ali shvaćam da je ovo već super koliko je izdržao jer nekima jedva 2 godine izdrži.

Nego,gdje naći te Topla akumulatore? Nisam ih vidjela nigdje u zadnje vrijeme?
Jel se to proizvodi još gdje?
Za jedan yugo55 nedavno kupljena Topla (iznevjerila ga Vesna nakon 5-6god.), pali kao pravi auto odtad
http://www.autoservis-bingula.hr/ind...ori/topla.html
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 08:02   #275
svi naknadno kupljeni akumulatori traju otprilike 4-6 god. naime sve ovisi i o nacinu voznje(koliko se vozi),te jeli je auto garaziran. sve to utjece na akumulator. i naravno treba se kontrolirati razina tekucine u akumulatoru, ako imaju cepove,barem dva puta godisnje
simke16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 12:01   #276
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Vidis , to nisam znao, thx za informaciju naime , znao sam ili sam bio prilicno uvjeren da sama cinjenica sto on kad nije opterecen ostvaruje 12v i nije neki dokaz da je aku ispravan, i dalje mu moze bit kapacitet u kurcu.al deda prica svoje , nis , pa zalit cu se,nije on bog i batina valjda.
(..).
nastavak price , jucer idem u auto po neke mandarine nebitno, otkljucam vrata, nekak cudan zvuk ? pogledam, ne radi centralno, samo su se jedna vrata otvorila.Odmah sam dobro sumnjao kaj je .. ne radi svjetlo u kabini, radio, nista.Probo na kablove,jedva negdje potiho da cujes da vergla,al ono stvarno jedva da cujes.
I sad nemogu nis do ponedjeljka, a i onda jebi prek pol grada do žitnjaka, bas me zanima kaj ce deda sad reci.
Vec trazim sluzbu reklamacija njihovu, naravno stranica im je na razinama na kojim su ocigledno i akumulatori.
JA fakin nemogu vjerovat da oni te akumulatore izvoze u Rusiju, neznam ko je tu ludi, oni ili Rusi koji to kupuju.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 12:18   #277
Quote:
simke16 kaže: Pogledaj post
svi naknadno kupljeni akumulatori traju otprilike 4-6 god. naime sve ovisi i o nacinu voznje(koliko se vozi),te jeli je auto garaziran. sve to utjece na akumulator. i naravno treba se kontrolirati razina tekucine u akumulatoru, ako imaju cepove,barem dva puta godisnje
Moj je auto stalno vani i na -20 upali bez ikakvih problema
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 12:19   #278
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Za jedan yugo55 nedavno kupljena Topla (iznevjerila ga Vesna nakon 5-6god.), pali kao pravi auto odtad
http://www.autoservis-bingula.hr/ind...ori/topla.html
Vesna je isto bio super akumulator,ako se dobro sjećam trajao je negdje 7 godina
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:23   #279
Prijatelj ima vlastitu trgovinu automobilskim dijelovima. To područje ga iskreno zanima već desetljećima, pa između ostalih stvari koje radi a ne bi morao, provjerava iz znatiželje napon akumulatorima. Stajanjem napon najmanje pada, kako kaže, Panasonic akumulatorima.
rwh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:38   #280
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Moj je auto stalno vani i na -20 upali bez ikakvih problema
A ima ih i koji traju 2 godine sve zavisi kak naletis, u manjem postotku.
simke16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.