Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2013., 22:58   #2061
http://www.youtube.com/watch?v=mVsIYdWZlTU

OPERACIJA "KORIDOR 92" RTRS - objavljeno danas na youtubeu

ne znam da li je ono isto što je već objavljivano,nisam pogledao detaljno
vatrozid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 23:03   #2062
Quote:
vatrozid kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=mVsIYdWZlTU

OPERACIJA "KORIDOR 92" RTRS - objavljeno danas na youtubeu

ne znam da li je ono isto što je već objavljivano,nisam pogledao detaljno
Ovaj uradak je već dugo vani...propaganda teška
__________________
Nije vrhunac vještine odnijeti stotinu pobjeda u stotinu bitki. Vrhunac vještine je pobijediti neprijatelja bez borbe. (Sun Tzu)
gorand20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 23:32   #2063
Quote:
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Ne znam napamet točan broj. Poznajem dvojicu koji su ostali bez noge tada (obojica bili u miliciji do rata), jednom od njih je i sin poginuo tada. Već sam govorio da sam dolazio na stadion i čupao ljude koji su htjeli van. Nisu se prema nama pošteno ponijeli tako da više nisam niti pokušavao.
Kad su te mine pale, bili smo u Kričanovu. Prema mojim saznanjima, bile su haubičke.
Mislim da je upravo jedna granata pogodila autobus u kome je bila VP 102.HVO
Je su li srbi u to vrijeme imali polozaj sa koga se vidi stadion,da li se vidi sa Motajice posto nepoznam taj kraj ?
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:16   #2064
Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
Mislim da je upravo jedna granata pogodila autobus u kome je bila VP 102.HVO
Je su li srbi u to vrijeme imali polozaj sa koga se vidi stadion,da li se vidi sa Motajice posto nepoznam taj kraj ?
Imali su avione u zraku, valjda nisi zaboravio. Nisu tukli samo stadion, već i sam centar grada.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:49   #2065
Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
Mislim da je upravo jedna granata pogodila autobus u kome je bila VP 102.HVO
Je su li srbi u to vrijeme imali polozaj sa koga se vidi stadion,da li se vidi sa Motajice posto nepoznam taj kraj ?
Pozdrav
Nisu trebali imati položaj sa koga bi se vidio stadion jer tada su ono imali sve što nismo imali mi,avione ,tenkove,artiljeriju i ostalo,a mi smo o tome mogli samo sanjati u to vrijeme.Dobro sam vidio šta su tih ljetnjih mjeseci radili Sl.Brodu i njihovim stanovnicima a posebno boli stradanje djece.
Bio sam svjedok nekih dešavanja oko stadiona ali da ne razvlačim nije bilo ugodno ni meni a kamoli onima unutra.Vrijeme polako prolazi a neki kažu da je vrijeme najbolji lijek za tugu,a ja im i vjerujem.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 16:59   #2066
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Quote:
Nisu trebali imati položaj sa koga bi se vidio stadion jer tada su ono imali sve što nismo imali mi,avione ,tenkove,artiljeriju i ostalo,a mi smo o tome mogli samo sanjati u to vrijeme.Dobro sam vidio šta su tih ljetnjih mjeseci radili Sl.Brodu i njihovim stanovnicima a posebno boli stradanje djece.
Bio sam svjedok nekih dešavanja oko stadiona ali da ne razvlačim nije bilo ugodno ni meni a kamoli onima unutra.Vrijeme polako prolazi a neki kažu da je vrijeme najbolji lijek za tugu,a ja im i vjerujem.
Pitanje sam postavio zato sto sam siguran da su imali nekoga ko ih je navodio,
prve 2-3 granate su bile van stadiona.
Sto se tice desavanja pogotovo na mostu tesko je bilo al razum je prevladao
iskreno mislim da je pojedincima odgovaralo da dode do sukoba izmedu nas samih.Bio sam sa svojima (nas preko 400)na pocetku kolone bili smo prvi na mostu.Ustvari mi smo jedini organizovani krenuli preko i sjecam se rijeci moga zapovjednika kada je rekao "gdje su svi ovi ljudi bili da smo imali ovoliko ljudi nebi sada bili tu..."
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:44   #2067
Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
Pitanje sam postavio zato sto sam siguran da su imali nekoga ko ih je navodio, prve 2-3 granate su bile van stadiona.

Ako se sjećaš, avioni su stalno bili u zraku. Znam na koje insuinacije misliš, ali koja je logika to uraditi na svom teritoriju?

Evo jedna moja pretpostavka ili insinuacija:

Bili smo razbijeni. Ogromna kolona civila i vojske je bježala. Na stadionu su odvojeni vojno sposobni. Moguća pretpostavka neprijatelja je da bi se ti ljudi ustrojili u nekakvu postrojbu, te ponovo ubačeni u borbe. Preduhitrili su svaku moguću organizaciju tih ljudi.

Ovo je samo pretpostavka, ništa službeno nemam o tome.

Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
sjecam se rijeci moga zapovjednika kada je rekao "gdje su svi ovi ljudi bili da smo imali ovoliko ljudi nebi sada bili tu..."
Ovo smo na ovoj temi već dosta puta prežvakali. Nismo imali organizaciju.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 09:23   #2068
Ja sam čuo priču da je nama javljeno sa vaše strane. A priča mi je potvrđena i poslije rata od strane kotorana. Da li je istina nemam pojma i vjr se neće nikada saznati, a u ratu se svačim trgovalo pa sto ne bi i sa takvim informacijama. mozda su ti ljudi nekom smetali, ajd sad znaj!
chica 053 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 10:57   #2069
Quote:
chica 053 kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo priču da je nama javljeno sa vaše strane. A priča mi je potvrđena i poslije rata od strane kotorana. Da li je istina nemam pojma i vjr se neće nikada saznati, a u ratu se svačim trgovalo pa sto ne bi i sa takvim informacijama. mozda su ti ljudi nekom smetali, ajd sad znaj!
Ovo mi ima još manje logike nego verzija koju je čuo Dobor Kula. Previše svjedoka bi bilo uključeno, a niko normalan sebi ne bi to dopustio.

VRS je imala OKO u zraku. Vidjeli su sva dešavanja, jednostavno su napravili stampedo s tog mjesta i to je bilo za očekivati.

Uzmimo i pretpostavku, da je nekomu bilo u interesu da se ti ljudi ponovo ne uključuju u borbe. Pa dobro znate da su se borbe poslije tog događaja vodile još prilično dugo te da su u borbe uvođeni ljudi koji nisu s tog područja.

Koja bi logika bila uvoditi svoje građane, a puštati da se "oni kojima je to bila obaveza" raštrkaju po cijelom svijetu?
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 12:18   #2070
Quote:
chica 053 kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo priču da je nama javljeno sa vaše strane. A priča mi je potvrđena i poslije rata od strane kotorana. Da li je istina nemam pojma i vjr se neće nikada saznati, a u ratu se svačim trgovalo pa sto ne bi i sa takvim informacijama. mozda su ti ljudi nekom smetali, ajd sad znaj!
Ljudi svašta lupaju i onda se to prenosi i još malo dodaje,nevjerujem u tu tezu,a koja bi nekima odgovarala,a što se tiče kotorana ako stvarno ljudi znaju pa biću malo ironičan pa reći pa možda su im i oni dojavili sobzirom da je postojala postrojba iz okolice b.broda sastavljena od muslimana a borila se na u sastavu vojske bosanski srba.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 12:37   #2071
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Ljudi svašta lupaju i onda se to prenosi i još malo dodaje,nevjerujem u tu tezu,a koja bi nekima odgovarala,a što se tiče kotorana ako stvarno ljudi znaju pa biću malo ironičan pa reći pa možda su im i oni dojavili sobzirom da je postojala postrojba iz okolice b.broda sastavljena od muslimana a borila se na u sastavu vojske bosanski srba.
Radi li se o ovoj postrojbi ?
__________________
Nije vrhunac vještine odnijeti stotinu pobjeda u stotinu bitki. Vrhunac vještine je pobijediti neprijatelja bez borbe. (Sun Tzu)
gorand20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 13:08   #2072
Quote:
gorand20 kaže: Pogledaj post
Radi li se o ovoj postrojbi ?
Da da to je ta postrojba i kako njihov komandir kaže među prvima je ušla u brod.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 14:53   #2073
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
1

Quote:
VRS je imala OKO u zraku. Vidjeli su sva dešavanja.
Toga dana OKO nije bilo u zraku.Slazem se da su sve mogli snimiti iz aviona al nisu imali potrebu jer su i mediji o tome brujali.Korekcije vatre je bilo zato me interesira je su li srbi imali mjesto sa koga su to sve mogli vidjeti.

Quote:
Uzmimo i pretpostavku, da je nekomu bilo u interesu da se ti ljudi ponovo ne uključuju u borbe. Pa dobro znate da su se borbe poslije tog događaja vodile još prilično dugo te da su u borbe uvođeni ljudi koji nisu s tog područja.
Koja bi logika bila uvoditi svoje građane, a puštati da se "oni kojima je to bila obaveza" raštrkaju po cijelom svijetu?
O toj opciji netreba ni razmisljati niti sam na to ikada i pomislio.
Ali o opciji da je to mogla uraditi grupa"ološa" sa BB strane je vec nesto drugo posto smo vec u BB dobijali prijetnje kada smo se smjestili kod neke skole na samom ulazu u grad lijevo u ulici nekih 200m.Bilo je nekih carki ali smo ipak bili naoruzani i drzali se na okupu.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 15:06   #2074
Quote:
chica 053 kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo priču da je nama javljeno sa vaše strane. A priča mi je potvrđena i poslije rata od strane kotorana. Da li je istina nemam pojma i vjr se neće nikada saznati, a u ratu se svačim trgovalo pa sto ne bi i sa takvim informacijama. mozda su ti ljudi nekom smetali, ajd sad znaj!
Za tu pricu prvi puta cujem a sto se tice kotorana kada smo dosli u BB jedan dio
10-15 ljudi smo prikljucili kod nas,bili su razbijeni bez rukovodstva glavesine i imucni mjestani su vec bili preko u HR.Imali su veliki neprijatnosti sa VP BB ljudi su bukvalno plakali i molili nas da nekrecemo na most da ce nas sve pobiti prije mosta.Ali kada su vidjeli da smo odlucni i spremni na sve smirili su se i ostali sa nama ta 2-3 dana u BB dok nismo krenuli u SB.
Chica ako si u nekom kontaktu sa kotoranima pitaj ljude rece ti ko ih je spasio tada(10-15ljudi).
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 18:43   #2075
Dobor Kula,

Jednom sam ovdje spomenuo "Koku" i rekao da je smiješno kako je ranjen. Sad ću u kratkim crtama pojasniti kako je ranjen.

U postrojbi su svi bili jako mladi dječaci. Držali smo ih pod kontrolom koliko smo mogli, nismo im dozvoljavali iznošenje dugog naoružanja kad su negdje privatno išli, ali im nismo uzimali kratko osobno naoružanje, u većini slučajeva je bilo privatno.

Najteže ih je bilo držati pod kontrolom u vrijeme kad stigne vojnička plaća. Tada su bili divlji dan-dva (toliko im je trajala plaća) a poslije toga nisu nigdje niti tražili da idu u život.

Bili smo smješteni u Bukovoj Gredi, to je selo udaljeno možda 5-6 km od Orašja, a najviše kafića je i u ratno vrijeme bilo u Orašju, tamo su i izlazili u "život".

Kad ih se skupi 6-7 koji bi izašli negdje, davali bismo im jedan od landrovera ili rangerovera koje smo koristili i oni bi bili na okupu u slučaju potrebe. Tako je bilo i taj puta. Dali smo im rangerover, otvoreni, bez cerade i krova.

Na putu prema tolisi, ima jedna krivina pod pravim kutom. Dvadesetak metara prije te krivine, "koka" pod "čokom", baci ručnu bombu. Baci ju na desnu stranu i naprijed. U međuvremenu, vozač je vozio normalno i taman kako je krivina zavijala udesno, naišao je pored mjesta gdje je bačena bomba koja je tada detonirala.

U vozilu je bilo 6-7 osoba, a samo je "koka" dobio jednu kuglicu. Njegova bomba - njegova kuglica.

Ako ga kad vidiš, pitaj ga.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 12:25   #2076
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Ovo mi ima još manje logike nego verzija koju je čuo Dobor Kula. Previše svjedoka bi bilo uključeno, a niko normalan sebi ne bi to dopustio.

VRS je imala OKO u zraku. Vidjeli su sva dešavanja, jednostavno su napravili stampedo s tog mjesta i to je bilo za očekivati.

Uzmimo i pretpostavku, da je nekomu bilo u interesu da se ti ljudi ponovo ne uključuju u borbe. Pa dobro znate da su se borbe poslije tog događaja vodile još prilično dugo te da su u borbe uvođeni ljudi koji nisu s tog područja.

Koja bi logika bila uvoditi svoje građane, a puštati da se "oni kojima je to bila obaveza" raštrkaju po cijelom svijetu?

Vjr je informacija došla od laprdala sa punktova (VP i civilna policija).Puno se laprdalo na "motorolama" u toku rata. Pogotovo punktaši - tipa zborno mjesto tu i tu, vojska i izbjeglice se usmjeravaju tu i tu.Ne mislim da je neko direktno nama javio za stadion, već se izlaprdao, moji slušali itd.
chica 053 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 12:51   #2077
Quote:
chica 053 kaže: Pogledaj post
Vjr je informacija došla od laprdala sa punktova (VP i civilna policija).Puno se laprdalo na "motorolama" u toku rata. Pogotovo punktaši - tipa zborno mjesto tu i tu, vojska i izbjeglice se usmjeravaju tu i tu.Ne mislim da je neko direktno nama javio za stadion, već se izlaprdao, moji slušali itd.
To je već moguće. Sjećam se tko je sve koristio radio uređaje u to vrijeme. O stručnosti ne trebam niti pričati.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 11:02   #2078
Quote:
chica 053 kaže: Pogledaj post
Vjr je informacija došla od laprdala sa punktova (VP i civilna policija).Puno se laprdalo na "motorolama" u toku rata. Pogotovo punktaši - tipa zborno mjesto tu i tu, vojska i izbjeglice se usmjeravaju tu i tu.Ne mislim da je neko direktno nama javio za stadion, već se izlaprdao, moji slušali itd.
Ako može jedno pitanje a ako neznaš možda možeš saznati,a to je dali znaš koja je ili koje postrojbe su nakon pada Odžaka čistile teren na pravcu prema B.Brodu.
Nemoj samo banjalučki korpus jer to mi ništa nebi značilo nego recimo koja briga da,jedinica i tako.
Pozdrav
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 12:57   #2079
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Ako može jedno pitanje a ako neznaš možda možeš saznati,a to je dali znaš koja je ili koje postrojbe su nakon pada Odžaka čistile teren na pravcu prema B.Brodu.
Nemoj samo banjalučki korpus jer to mi ništa nebi značilo nego recimo koja briga da,jedinica i tako.
Pozdrav
Srnava - Potočani - Vrbovac - Svilaj Vukovi s Vučjaka, Martićevci
Jakeš - Pećnik isto tako uz još neke (nemam dokumente pri ruci

Uglavnom, postrojbe TG-2
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 13:03   #2080
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Srnava - Potočani - Vrbovac - Svilaj Vukovi s Vučjaka, Martićevci
Jakeš - Pećnik isto tako uz još neke (nemam dokumente pri ruci

Uglavnom, postrojbe TG-2
Pretpostavljaš zašto pitam, ponoviću dali je ikada i pred kojim sudom pokrenuta bilo kakva optužnica pritiv istih sobzirom na učinjene stvari,a to je da većinu zatečeni civila po tim selima su likvidirali a još neki nisu ni nađeni.
Pozdrav
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.