Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2014., 06:44   #121
Quote:
Šimevk kaže: Pogledaj post
...

skoro svaku noc kad lezim u nekom trenutku osjetim u grlu cudan osjecaj na 2 sec. kao da mi srce vise krvi ispumpa,i onda osjetim u grlu nekakav cudan osjecaj i kad mi to bude osjetim da mi mozak blokira kao da ce me mozdani strmoopizdit znaci u tih 2-3sec skroz nekako se sjebano osjecam, jel ko zna sta je ovo i jel opasno...

iso sam na ultrazvuk srca i ekg 3x kazu sve uredu

i...
ovo znači i da si obavio pregled kod liječnika opće prakse koji te slao na te pretrage? pogledaj ovu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=204192 , možda pronađeš odgovor na svoja pitanja
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 07:31   #122
Quote:
Šimevk kaže: Pogledaj post
nije tocan, pa mislim jel mozda nekto zna drugi
Daj nam pliz onda otkrij "tocan odgovor" da skratimo ovu agoniju dupliranja tema i postova
Gle imas tipicne simptome Gastroezofagealnog refluksa ili ti skraceno GERB i puno mladih uslijed lose ishrane, zivciranja zbog skole, nepravilnog drzanja i infekcije helicobacter pylori bakterijom ga ima. Odi si proguglaj malo simptome i razmisli malo ima li onda smisla ignorirat ih ili bi ipak provjerio
Imas 17 srce ti je ko u maratonca, ne znam kaj bi ti najradije da imas.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 21.05.2014. at 08:59.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 15:23   #123
pozdrav ljudi..
sinoc dok sam spavala probudila me cudna bol u prsima i to na dijelu blize vratu i gnedla u grlu.. ta bol je tupa i dolazi u intervalima, a kada gutam je takoder prisutna.. da li netko mozda zna o cemu se radi?
__________________
<3 Rihanna - California King Bed <3
XOXO_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 21:24   #124
Pozdrav svima...

evo da i ja podijelim svoje iskustvo...

naime prije par mjeseci mi se desio napad, bilo je užasno, klasični simptomi infarkta, utrnut dio ruke, abnormalno kucanje srca, znoj, zamagljen vid, osjećaj izgubljenosti... nakon toga odradio hrpu pregleda, od štitnjače, EKG 2x, sve je bilo uredno, krva slika savršena... sada bih još trebao odraditi Ergometriju, ultrazvuk srca i jedan dan nositi HOLTER... iako sada i ja pomalo shvaćam da to nema veze sa srcem već je sve na psihi...

dešava mi se to 2 puta mjesečno, nakon što mi se desilo prošli mjesec, 2 dana nisam mogao doći k sebi, što znači osjećaj nelagode, česte vrtoglavice, loš san... strah od toga da se nebi ponovilo...

osjećaj knedle u grle je kod mene prisutan već cca 2-3 godine, ništa strašno, već sam naučio živjeti s tim... prvi put kad sam došao kod doktorice pripisala je to sinusima i tome što mi se sve slijeva u grlo i stvara knedlu (genetski imam problema sa sinusima).

sada mi se zna dogoditi da u opuštenim situacija srce samo od sebe ubrza, ruke postanu hladne, u glavi imam osjećaj kao da imam temperaturu 40, oči se cakle i crvene su... provjeravam puls na vratu svakih par minuta i naravno nije mi ugodno kad osjetim da imam sigurno 2 otkucaja u sekundi... čak sam zadnji put primjetio i stezanje u prsima i osjećaj kao da me netko na sekundu "nožem probode"... u svakom slučaju nimalo ugodno, pogotovo ako se desi u vožnji...

tip sam koji nikada nije imao problema s tim u svojih 28 godina i užasavam se raznih tableta za smirenje i ostalih kemija...jednostavno ih ne volim...

na žalost, financijska situacija, stresan posao, stresan ljubavni život kroz zadnjih par godina, očito je sve to ostavilo traga na meni...

e sad, vi koji ste prošli to... kako se riješiti toga i smiriti živce, nekako sumnjam da će to proći samo od sebe, nekad imam osjećaj da ću do kraja života provjeravati puls na vratu kada osjetim imalo sličan osjećaj a teško je ne misliti na to i kada će se to idući puta dogoditi...

dosta sam pročitao o tome, malo sam i preletio temu, međutim evo, sada konkretno pišem o svom problemu...

hvala unaprijed,...

p.s. sad sam vidio da sam možda i promašio temu pa neka moderatori premjeste ako je tako... sorry...

Zadnje uređivanje Compa123 : 15.12.2014. at 21:40.
Compa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 14:49   #125
Pozdrav.
Zanima me jel se ikad iko rijesio ovog osjecaja u grlu od gerba.
Znaci, stalan osjecaj lopte-knedle na desnoj strani grla u visini adamove jabucise.
Bas me udavi.
hemija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 22:58   #126
Bol u grlu, gutanje, osecaj oticanja.

Proteklih nekoliko meseci me muci ovo gorenavedeno, bio kod orl i resio problem sa refluxom zelucane kiseline koji sam imao (controloc tablete i korekcija ishrane) medjutim i dalje imam problem, kada gutam osetim kao da se to gutanje prenosi na desno uho, osecam blagu oteklost na toj strani, nemam nikakvih izraslina, grudvica, nekad osetim preskakanje prilikom naglih pokreta glavom, vratom, postao sam osetljiv na Vruce/hladno/gazirano, narocito napitke.
Kaslja nema, simptomi su izrazeni nekad vise, nekad manje, nekad ih nema uopste, katkad samo osecam pritisak na potezu grlo - desno uho...?
halcyon82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 22:17   #127
stezanje u vratu i gušenje

Zadnjih 15-ak dana me steže i guši s lijeve strane vrata. Odvratan osjećaj.
Prije mjesec dana sam zbog drugih simptoma bila kod kardiologa.
Napravio mi je EKG I UZV i sve je ok.
Ima li netko slične smetnje,izluđuju me.
Inače pije AD tablete za spavanje i grozan sam hipohondar.

pozz
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 23:48   #128
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Zadnjih 15-ak dana me steže i guši s lijeve strane vrata. Odvratan osjećaj.
Prije mjesec dana sam zbog drugih simptoma bila kod kardiologa.
Napravio mi je EKG I UZV i sve je ok.
Ima li netko slične smetnje,izluđuju me.
Inače pije AD tablete za spavanje i grozan sam hipohondar.

pozz
Napravi uzv štitnjače.
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 11:47   #129
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
Već dugo godina imam problema sa sinusima (a tek mi je 16). Prošla sam sve moguće pretrage i doktore. Naučila sam živjeti s tim da mi nos curi svakodnevno. Prije 2 godine osjetila sam "kuglicu" u grlu. Kad bi gutala, ona bi se vraćala. Doktori nisu ništa vidjeli. Tad sam primila injekciju protvi alergija i mjesec dana bila sam ok. Otada me svaki dan nešto smeta u grlu pogotovo sada prije ljeta. Davno sam radila alergološke testove i bila alergična na trave i korove. Međutim, prije godinu dana ponovo sam išla i ispostavilo se da nisam alergična i nemam astmu, kako su mi dijagnosticirali. Ne mogu nikako povezati zašto me stalno smeta to grlo, a ponekad i pluća.... Mislila sam i da je psihički, ali nije. Sve što sam uspjela skužiti je da me prije kiše bole sinusi. Imam i GERB (želučana kiselina mi se diže), ali to s grlom. Te kuglice, stezanje i gušenje ne mogu shvatiti. Imate li kakve savjete? Jel itko ima sličnih problema? Hvala....
To je tipicni simptom GERBa. Dakle kontrolom refluksa lijekovima i drzanje reda pri obrocima - vise manjih obroka, zadnji obrok min. dva sata prije pocinka, izbjegavanje teske hrane, alkohola,gaziranog,cokolade,mentola i spavanje
na povisenom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 17:56   #130
Stitnjacu mi je prije par mjeseci pregledao ultrazvukom Dr kad mi je pregledavao grudi.
grozan mi je osjecaj kad mi u vratu stane dah,kao da ce mi srce stati I onda popijem Xanax 0,25
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 20:59   #131
Danas dva puta kao da mi srce poskoči odnosno stane u grlu. Užas!
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 19:38   #132
Molim nekog da mi prokomentira nalaz prije nego odem kod dr.
T3 - 0,947 ( 1.30-3,10)
T4 - 104 ( 58-161)
TSH - 1,00 ( 0,4-4,00)

Prije 2-3 mjeseca mi je dr uz UZV grudi pregledao i štitnjaču i bila je ok.
Hormone sam vadila jer imam gušenja ( inače imam dg. anksioznost i uzimam AD).

LP
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 14:00   #133
Poz,evo i ja imam problema sa tom knedlom u grlu koja mi se pojavila prije mjesec dana i od tada me muci nemogu jesti nista skoro..Ima jedna stvar koja mi je nejasna,znaci kako na vrhu vrata sa svake strane imaju dvije "kuglice" nadam se da ih svi imate jer onda imam jos jedan problem.Sad meni je sa desne strane ta kuglica prilicno manja nego sa lijeve i na toj desnoj strani osjetim tu knedlu.Pa me zanima sto su te kuglice i dali to moze uzrokovati tu knedlu?Inace sam prestao pusiti prije par dana ali i to mi nije pomoglo,cak mi je jos gore (promukao sam) imao sam i zgaravicu koja je izazivala bol u prsima i peckanje u vratu al je prestala odkako ne jedem bas.Znaci sad mi nije problem zgaravica nego samo ta knedla koja me iritira non stop pa me zanima jeli to povezano sa tom kuglicom u vratu?Stvarno bi mi dobro dosao savjet jer nemogu prestati misliti na nju :S
xdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 15:50   #134
ja imam ovaj problem vec danima al samo u desnom dijelu vrata, sta moze to znaciti.
nemam problema s disanjem i kad jedem, samo osjecam kao da mi je nesto u desnom dijelu vrata, nekakvo lagano stezanje, pa ako neko zna sta moze biti?
Ravinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:04   #135
Osjećaj knedle u grlu, i to takav da mislite da ne možete ama baš ništa progutati, može biti i od funkcionalne dispepsije. Kad problem stavite pod kontrolu, nestat će i knedla
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 14:06   #136
Vlovrec prebacila sam tvoje i ostale postove na temu koja mi se činila prikladnija od ove.

Evo link: Problemi sa gutanjem hrane / otežano gutanje
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 22:04   #137
Knedla u grlu

Jucer popodne spavao sam par sati i kad sam se probudio osjecao sam neku knedlu u grlu.Ta knedla nije stalno tu nego dode s nekim laganim podrigivanjem(vise ispustanje zraka nego podrigivanjem)i kad progutam ona nestane i opet se pojavi za par minuta.
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 16:07   #138
Meni su na otorini rekli kako to ima veze s alergijom i devijacijom septuma+stres.
Preporucili su operaciju nosa, ali se nekako bojim iako bih voljela to rjesiti jer ne disem kako spada otkad znam za sebe.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 16:17   #139
Ja skoro tjedan dana imam grčeve vrata koji djeluju čak na čeljust.. U jednom trenutku uhvatio me takav bol dok sam žvakala da je to bilo strašno. Moram dodat da prije nekoliko mjeseci zaštopalo mi se lijevo uho dok sam se tuširala i to je trajalo dosta dugo. Nažalost čini mi se da ga nisam uspjela do kraja počistit i ponekad imam s njim neke probleme: dok žvačem, gutam, puše jači vjetar zna mi se dogodit da se mjenja u njemu pritisak. Čini mi se da je ovaj grč grla pa čeljusti bio nekako povezan sa uhom.jel to moguće?
monique18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 14:26   #140
Osjećaj stranog tijela u vratu

Dobar dan, jucer oko 21.00 sam večerala pršut koji je bio prilično tvrd i jedan poveći oštri komad mi je po mojoj procjeni otišao u krivu stranu.Nisam se počela gušiti, ali mi je konstantan osjećaj da mi taj komad stoji u vratu s lijeve strane pa prema sredini. Nisam otišla jucer na hitnu, ali sam dans ipak otišla na hitnu ORL. Dr mi je pregledao s špahtlicom i uveo mi neku cijev kroz nos pa otprilike do grla. Nalaz je sljedeći. Status: OFs tonzilektomirana, uredan nalaz, Fiberoptički nešto eritematoznija sluznica lijevog ariepiglotskog nabora, inače uredan nalaz endolarinksa i hipofarinksa. ZaključaK. Ne nalazim stranog tijela u gornjem aerodigestivnom traktu. Molim Vas samo za pojašnjenje koja mi je pretraga s cijevi napravljena, što znači endolarinks, hipofarinks i mogu li biti mirna da mi hrana nije nigjde zapela nego mi je taj osjećaj prisutnosti nečega jer mi je zagreblo sluznicu? Unaprijed hvala
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.