Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2011., 20:58   #81
Naravno da znaju, samo je tebi to novost

Ne da ne bi trebao platiti kaznu, nego ni nece. Kao sto rekoh, izjmerena brzina se umanjuje za sigurnosnu razliku. Naravno, svatko treba voziti po propisima, a ne se pouzdati u umanjenje brzine.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 23:30   #82
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Naravno da znaju, samo je tebi to novost

Ne da ne bi trebao platiti kaznu, nego ni nece. Kao sto rekoh, izjmerena brzina se umanjuje za sigurnosnu razliku. Naravno, svatko treba voziti po propisima, a ne se pouzdati u umanjenje brzine.
Ja nisam bio u Hrvatskoj vec nekoliko godina. Kako se propisi stalno mijenjaju bolje se raspitati nego platiti kaznu, zar ne?
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 00:38   #83
Kazna za brzinu, molim savjet

Evo vako, danas me uvatilo da vozim 69 km na sat a ograničenje je bilo 50 u naselju...i sad policajac mi je reka da je kazna 1000kn, ja ništa nisam potpisa i nisam uzea nikakav papir iako mi je nuđen, pošto misto prekršaja spada pod grad imotski oću li ja morat dolazit na sud u imotski i oću li moć ić na prekršajni sud, pošto su mi neki poznanici rekli da se za to više ne ide na sud nego ide ovrha na račun...molim pomoć ne kritike nego pomoć
Srdy St is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 01:44   #84
Šta te je uhvatilo?
Silvester1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 02:02   #85
Quote:
Srdy St kaže: Pogledaj post
Evo vako, danas me uvatilo da vozim 69 km na sat a ograničenje je bilo 50 u naselju...i sad policajac mi je reka da je kazna 1000kn, ja ništa nisam potpisa i nisam uzea nikakav papir iako mi je nuđen, pošto misto prekršaja spada pod grad imotski oću li ja morat dolazit na sud u imotski i oću li moć ić na prekršajni sud, pošto su mi neki poznanici rekli da se za to više ne ide na sud nego ide ovrha na račun...molim pomoć ne kritike nego pomoć

http://www.mup.hr/1158.aspx

tocka 19.

Kazna je 500 kuna ne 1000 kao sto ti je policajac rekao

u naselju:
"za prekoračenje veće od 10 do 20 km/h na sat od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine propisana je novčana kazna u iznosu od 500,00 kuna"
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 05:49   #86
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
http://www.mup.hr/1158.aspx

tocka 19.

Kazna je 500 kuna ne 1000 kao sto ti je policajac rekao

u naselju:
"za prekoračenje veće od 10 do 20 km/h na sat od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine propisana je novčana kazna u iznosu od 500,00 kuna"
I koliko bude jos troskova?
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 09:10   #87
Nisi uzeo zapisnik o očitanju brzine i prekršajni nalog s uplatnicom pa nemaš na osnovu čega platit kaznu.Kad prođe vrijeme od 8 dana za žalbu ili plaćanje kazne predmet će poslat na sud koji će dodat svoje troškove od 170 kn.Ako se sud pozove pa moraš putovat eto ti dodatnih troškova.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 01:05   #88
Ne znam gdje vi ljudi vidite te puste patrole milicije. Ja sam proveo 2 tjedna u Hrvatskoj i nigdje nisam vidio niti jednu patrolu. Dapace, vozio sam od Splita do Dubrovnika i nazad, a od policije ni traga. Nego evo jedno pitanje za sve ovdije:

Vidim da na jednom mjestu ima ogranicenje brzine na 30km/h. To je uredu, jer je u naseljenom mjestu. Ono sto nije u redu je da nema prestanka ogranicenja brzine kada se napusta to mjesto. Sada me zanima kako se zakom primjenjuje u tom slucaju (jer u zakonu pise kako se ne moze ograniciti brzina ispod 40Km/h u normalnim uvjetima). Kako treba postupiti u tom slucaju?? Voziti 30km/h do prvog slijedeceg znaka za ogranicenje brzine, ili ....
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 10:46   #89
Dužan si vozit po znaku.

Znakovi se postavljaju u skladu sa Pravilnikom o prometnim znakovima, signalizaciji i opremi na cestama,Zakonom o sigurnosti prometa na cestama, Zakonom o javnim cestama, Pravilnikom o održavanju i zaštiti javnih cesta..

Znak vrijedi do znaka prestanka zabrane, novog ograničenja /ukoliko je postavljeno/ ili do prvog križanja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 13.08.2011. at 10:53.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 18:37   #90
Mozes li navesti clanak Zakona o sigurnosti prometa gdje to pise?
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 22:39   #91
PRAVILNIK O PROMETNIM ZNAKOVIMA, SIGNALIZACIJI
I OPREMI NA CESTAMA

Članak 28.
Znakovi izričitih naredbi moraju se ponovno postaviti nakon svakoga križanja s drugom cestom ako izričita naredba vrijedi i poslije takvog križanja.
Izričita naredba izražena znakom zabrane i ograničenja ili znakom obveze postavljenim na ulazu u naselje na istom stupu na kojem je postavljen i znak za obilježavanje naseljenog mjesta vrijedi na području cijelog naselja ako na pojedinim cestama ili dijelovima ceste u naselju nije drugim prometnim znakom izražena druga naredba.
Ova naredba odnosi se i na prometne cestovne građevine (tuneli, mostovi i sl.).
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 09:27   #92
Smanjenje kazne

Molim vas za pomoć, ako tko zna.

Dakle, u subotu me zaustavio presretać izvan naselja zbog prebrze vožnje. U selu prije je bilo dopušteno 80km/h i toliko sam i vozio u naseljeu. Na izasku iz naselja (nakon znaka prestanka naselja) pošto je cesta ispred mene bila čista povećao sam brzinu na 110 km/h. Na ovom mjestu gdje sam ubzao se nalaze blagi zavoji i bez problema se vozi s ovom brzinom (nisam u ni jednom trenutku sjekao liniju na cesti). Nakon 300-injak metara od izlaska iz naselja sam primijetio znak prestanka obvezne brzine od 60 km i u tom trenutku su iza mene počeli blicati iz presretaća i zaustavili me te mi naplatili kaznu od 1000kn i 1 kazneni bod. Pokazivali su mi snimku gdje se vidi da u naselju konstantno vozim dozvoljenom brzinom i tek pri izlasku iz naselja povećavam do 110.

Inače nikad ne divljam po cesti, ne pijem i ovo mi je drugi put u 4 godine da su mi naplatili kaznu (prvi put je to bilo dok sam usporavao kod znaka 60 i nisam uspio usporiti točno do 60 već sam u trenutku kad su kod znaka vozio 66).
Pošto mi je ta prva kazna bila prije 2.5-3 godine (ne sjećam se točno) da li mogu pisati žalbu ili zamolbu da mi ponište ili smanje ovu kaznu iz razloga što ne radim česte greške?


U slučaju zamolbe za smanjenje kazne da li moram ići pred sud?

Hvala,
DamirRadic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 11:10   #93
E sad još jedna dopuna vezana za prekoračenje brzine
http://www.poslovni-savjetnik.com/pr...icijskih-sluzb

Prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila neće se utvrđivati u zoni od 100 metara od postavljenog prometnog znaka za obilježavanja naseljenih mjesta ili od prometnog znaka izričitih naredbi »ograničenja brzine«.

Iznimno od stavka 2. ovoga članka, prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila u zonama škola ili drugih ustanova gdje se okuplja veći broj djece mogu se utvrđivati u zoni od 30 metara od postavljenog prometnog znaka izričitih naredbi »ograničenja brzine« ili prometnog znaka opasnosti »djeca na cesti«.

znači do 100 metara od znaka nema snimanja pogotovo ne iskakanja iz "zasjede" kako negdje rade..Koliko je to provedeno u praksi je pitanje i kako dokazati da je bilo snimanje na manje od 100 metara.Zgodno je znati i u slučaju dvojbi kulturno priupitat policajca koliko je metara od znaka naravno ukoliko vidimo znak.Nije da bi bilo dvojbi u svim slučajevima ali se može naići i na takva mjesta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 11:29   #94
Quote:
DamirRadic kaže: Pogledaj post
Pokazivali su mi snimku gdje se vidi da u naselju konstantno vozim dozvoljenom brzinom i tek pri izlasku iz naselja povećavam do 110.
.. da li mogu pisati žalbu ili zamolbu da mi ponište ili smanje ovu kaznu iz razloga što ne radim česte greške?

U slučaju zamolbe za smanjenje kazne da li moram ići pred sud?
Kriv jesi za prekoračenje brzine od 30-50 km/h kad ti se odbije 10%.Kazna je 1000 kn.Ukoliko si dobio odmah nalog da platiš kaznu u roku 8 dana možeš se žalit i tražit pismenu opomenu po čl.294 ZSPC-a.Žalbu ćeš poslat PP koja je donijela prekršajni nalog a oni će prosljedit sudu.Dalje će sud odlučivat o davanju opomene ili propisane kazne.Ne znam da li će te sudac zvat ili odlučit na temelju "papira".
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 11:32   #95
U svakom slučaju, uz priznanje i kajanje će ti sigurno smanjiti novčanu kaznu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 14:29   #96
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
PRAVILNIK O PROMETNIM ZNAKOVIMA, SIGNALIZACIJI
I OPREMI NA CESTAMA

Članak 28.
Znakovi izričitih naredbi moraju se ponovno postaviti nakon svakoga križanja s drugom cestom ako izričita naredba vrijedi i poslije takvog križanja.
Izričita naredba izražena znakom zabrane i ograničenja ili znakom obveze postavljenim na ulazu u naselje na istom stupu na kojem je postavljen i znak za obilježavanje naseljenog mjesta vrijedi na području cijelog naselja ako na pojedinim cestama ili dijelovima ceste u naselju nije drugim prometnim znakom izražena druga naredba.
Ova naredba odnosi se i na prometne cestovne građevine (tuneli, mostovi i sl.).
vidiš, ovo nisam znal. ali to se odnosi samo na znakove izrčitih naredbi. što je sa ostalima?
do kad vrijedi znak "cesta s prednošću prolaska"?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 19:48   #97
To znaci, stalno nosi metar i kameru sa sobom??
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 21:49   #98
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
vidiš, ovo nisam znal. ali to se odnosi samo na znakove izrčitih naredbi. što je sa ostalima?
do kad vrijedi znak "cesta s prednošću prolaska"?
vrijedi samo za prvo raskrižje!! inaće su prometna pravila ako nema znakova

_________________________
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!

Zadnje uređivanje Angang : 15.08.2011. at 21:56.
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 22:03   #99
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
inaće su prometna pravila ako nema znakova
tako je..
a sve se to uči u auto školi...
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 22:08   #100
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post

znači do 100 metara od znaka nema snimanja pogotovo ne iskakanja iz "zasjede" kako negdje rade..Koliko je to provedeno u praksi je pitanje i kako dokazati da je bilo snimanje na manje od 100 metara.Zgodno je znati i u slučaju dvojbi kulturno priupitat policajca koliko je metara od znaka naravno ukoliko vidimo znak.Nije da bi bilo dvojbi u svim slučajevima ali se može naići i na takva mjesta.
kako si ti to pronašao tako i policajci znaju za to od kad je izglasano i stupilo na snagu tako da ne rade suprotno tome jer ih šefovi kontroliraju i gledaju gdje "rade" - kažnjavaju i kad uoće takve nepravilnosti zabranjuju ih je je i policijskim šefovima u interesu da im sud ne odbacuje prijave!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.