Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2015., 21:42   #1061
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
meni to kao roditelju ne bi bio apsolutno nikakav problem, pogotovo ako "projekt" ima svoju svrhu (ne, nije svrha zagorcati zivot pojedinom roditelju) i izrazenu socijalno-pedagosku komponentu.

ali ima svakakvih roditelja...
ima svakakvih roditelja i svakakvih životnih priča. tebi to ne bi bio problem, nekome bi. i to ne znači da je taj netko loš i neobrazovan roditelj koji ne uviđa značaj ciljeva takvih i sličnih školskih projekata, već to može biti nešto sasvim drugo u što ne trebaju ulaziti svi, niti ljude treba dovoditi pred gotov čin da se opravdavaju (primjera radi, moje dijete ide u razred s djevojčicom čija mama radi u trgovini pola dana, a otac je građevinski radnik koji bude po cijeli dan na poslu. plus sve, čovjeku je nedavno dijagnosticirana zločudna tvorba koja je zahtijevala hitan kirurški zahvat. i što sad? jel njima treba uvid u ciljeve školskog projekta ili trebaju preživjeti agoniju dok mlad čovjek, otac dvoje djece misli hoće li sve to dobro proći? misli, ovo je samo jedan primjer, radikalan, naravno da nisu svi takvi, no koliko samo takvih priča ne znamo o ljudima...)
poanta je u tome da ti školski projekti jesu hvalevrijedni i potrebni, većina ih uistinu i uspije (neki izgledaju dobro samo kao slovo u kurikulumu), no o tim se stvarima valja raspravljati na roditeljskim sastancima i dogovoriti se tko to od roditelja može/želi/ima uvjeta i sl.

Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
e, učiteljice, čega vam ono fali u školama? papira za printanje, kreda, spužve?
smiju li roditelji donirati takve stvari?
nekim školama uistinu fali sve...nastavnici dosta tog "sitnog" izdvajaju iz svog džepa, a da ne govorimo onda kad su u pitanju neki malo veći projekti. da, ima škola koje omoguće sva potrebna financijska sredstva, no sve je češće da ni wc papira nema, papir za printanje i fotokopiranje se broji, printanja u boji nema od tko zna kad i sl.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 00:14   #1062
Quote:
marwiiz kaže: Pogledaj post
Nemam dijete i slučajno sam naletila na ovu temu pa nastavila čitati jer je zanimljivo... Jel vam stvarno učiteljice uvale cijeli razred doma ili sam krivo shvatila?
Ne uvale cijeli razred vec troje cetvero djece,pri cemu je uopce ne zanima imamo li mi vremena taj dan biti doma uz njih ili svoje dijete voziti do skolskog kolege radi pravljenja nekakvog panoa.

Zasto se taj pano ne bi mogao napraviti u skoli ,tijekom redovne nastave?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 08:02   #1063
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
e, učiteljice, čega vam ono fali u školama? papira za printanje, kreda, spužve?
smiju li roditelji donirati takve stvari?
ne vidim zasto ne bi smjeli?
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
btw. ak nije problem da kolegicu napišu kaj predaju čisto da onda po postovima znam o čem pišu

znam da afrika predaje engleski

a frupy pretpostavljam hrvatski

a ostale?
strane jezike.
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a škole su u vlasništvu županija? kaj županije ne financiraju svoje škole?
znas li ti koliko je skola na podrucju grada zagreba i zagrebacke zupanije?
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ima svakakvih roditelja i svakakvih životnih priča. tebi to ne bi bio problem, nekome bi. i to ne znači da je taj netko loš i neobrazovan roditelj koji ne uviđa značaj ciljeva takvih i sličnih školskih projekata, već to može biti nešto sasvim drugo u što ne trebaju ulaziti svi, niti ljude treba dovoditi pred gotov čin da se opravdavaju
nisam ja tako nesto ni rekla.
ja uvijek dam mogucnost da mi se netko (bilo ucenik, bilo roditelj) za nesto isprica da ne moze izvesti iz ovog ili onog razloga i sve 5.
te projekte ionako ocjenjujem kao grupni rad pa ce doticni ucenik dobiti nekakav drugacije koncipiran zadatak u sklopu te radne skupine, koji moze obaviti ili u skoli ili sam kod kuce.
sto se toga tice, problema nema.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 08:44   #1064
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ima svakakvih roditelja i svakakvih životnih priča. tebi to ne bi bio problem, nekome bi. i to ne znači da je taj netko loš i neobrazovan roditelj koji ne uviđa značaj ciljeva takvih i sličnih školskih projekata, već to može biti nešto sasvim drugo u što ne trebaju ulaziti svi, niti ljude treba dovoditi pred gotov čin da se opravdavaju (primjera radi, moje dijete ide u razred s djevojčicom čija mama radi u trgovini pola dana, a otac je građevinski radnik koji bude po cijeli dan na poslu. plus sve, čovjeku je nedavno dijagnosticirana zločudna tvorba koja je zahtijevala hitan kirurški zahvat. i što sad? jel njima treba uvid u ciljeve školskog projekta ili trebaju preživjeti agoniju dok mlad čovjek, otac dvoje djece misli hoće li sve to dobro proći? misli, ovo je samo jedan primjer, radikalan, naravno da nisu svi takvi, no koliko samo takvih priča ne znamo o ljudima...)
poanta je u tome da ti školski projekti jesu hvalevrijedni i potrebni, većina ih uistinu i uspije (neki izgledaju dobro samo kao slovo u kurikulumu), no o tim se stvarima valja raspravljati na roditeljskim sastancima i dogovoriti se tko to od roditelja može/želi/ima uvjeta i sl.


nekim školama uistinu fali sve...nastavnici dosta tog "sitnog" izdvajaju iz svog džepa, a da ne govorimo onda kad su u pitanju neki malo veći projekti. da, ima škola koje omoguće sva potrebna financijska sredstva, no sve je češće da ni wc papira nema, papir za printanje i fotokopiranje se broji, printanja u boji nema od tko zna kad i sl.
ne znam zašto misliš da je škola slijepa i gluha za teške obiteljske/životne situacije pojedinih učenika? u mojoj školi (pretpostavljam i u gotovo svim ostalim), ukoliko dijete prolazi kroz životnu krizu, nastojat će mu se pomoći koliko je god moguće. roditelji s karcinomom, dijete s karcinomom ili drugom teškom bolešću, smrt roditelja, ružni razvodi zbog kojih dijete pati, anoreksija/bulimija... što napraviti s djetetom koje dođe u školu bez knjiga jer su je večer prije, zajedno s majkom, iz kuće izbacili djed i baka s kojima žive pa su morale tražiti gdje će prespavati? misliš da bi je bilo koji profesor zdrava razuma tražio da mu pokaže domaću zadaću? u osnovnoj školi u kojoj sam davno radila jednog je dječaka majka vodila na ulicu da zajedno s njom prosjači. misliš li da to učiteljica nije uzimala u obzir zadajući zadatke?
teške životne priče učenika znaju oni za koje je relevantno da to znaju i na profesorima je da, ne namećući se previše u privatni prostor učenika, budu pomoć i podrška i olakšaju mu žvotnu borbu koliko je god moguće.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 08:49   #1065
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
...
te projekte ionako ocjenjujem kao grupni rad .
naravno al, te ocito nije briga što u tom projektu nema ni g. od grupnog rada...
u pravilu njihovo sastajanje se svodi na brbljanje jer u toj grupi je jedan, dva ucenika koji ce se stvarno potruditi i tri, cetiri ona kojima taj projekt nije ni na kraj pameti....pa onda oni koji žele i hoce odrađuju posao za njih 5...i to ne tad, dan dok su zajedno vec nakon toga...kad se svi raziđu...
također, jesi li ikada pomislila da ti klinci i njihovi roditelji imaju i drugih obaveza pa je ponekad teško ili jednostavno nemoguce uskladiti te obaveze s izradom takvih grupnih projekata?
a, šta se tice uređenja panoa, postoje izvannastavne aktivnosti gdje se može sve to odraditi u školi ako treba....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 08:58   #1066
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
ne znam zašto misliš da je škola slijepa i gluha za teške obiteljske/životne situacije pojedinih učenika? u mojoj školi (pretpostavljam i u gotovo svim ostalim), ukoliko dijete prolazi kroz životnu krizu, nastojat će mu se pomoći koliko je god moguće. roditelji s karcinomom, dijete s karcinomom ili drugom teškom bolešću, smrt roditelja, ružni razvodi zbog kojih dijete pati, anoreksija/bulimija... što napraviti s djetetom koje dođe u školu bez knjiga jer su je večer prije, zajedno s majkom, iz kuće izbacili djed i baka s kojima žive pa su morale tražiti gdje će prespavati? misliš da bi je bilo koji profesor zdrava razuma tražio da mu pokaže domaću zadaću? u osnovnoj školi u kojoj sam davno radila jednog je dječaka majka vodila na ulicu da zajedno s njom prosjači. misliš li da to učiteljica nije uzimala u obzir zadajući zadatke?
teške životne priče učenika znaju oni za koje je relevantno da to znaju i na profesorima je da, ne namećući se previše u privatni prostor učenika, budu pomoć i podrška i olakšaju mu žvotnu borbu koliko je god moguće.
Potpis!

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
naravno al, te ocito nije briga što u tom projektu nema ni g. od grupnog rada...
u pravilu njihovo sastajanje se svodi na brbljanje jer u toj grupi je jedan, dva ucenika koji ce se stvarno potruditi i tri, cetiri ona kojima taj projekt nije ni na kraj pameti....pa onda oni koji žele i hoce odrađuju posao za njih 5...i to ne tad, dan dok su zajedno vec nakon toga...kad se svi raziđu...
također, jesi li ikada pomislila da ti klinci i njihovi roditelji imaju i drugih obaveza pa je ponekad teško ili jednostavno nemoguce uskladiti te obaveze s izradom takvih grupnih projekata?
a, šta se tice uređenja panoa, postoje izvannastavne aktivnosti gdje se može sve to odraditi u školi ako treba....
kao prvo, ja govorim o grupnom radu kakav ja zadajem.
radim u srednjoj skoli i moji projekti se ne sastoje od "brbljanja" po kucama.
za zadatak dobiju dovoljno vremena da u miru svatko obavi svoj dio i na kraju uoblice finalnu verziju.
isto tako, moji projekti veze nemaju s roditeljima i njihovim obavezama.
i radovi ne zavrsavaju na panoima.

u konkretnom slucaju, ne znam o kojem se razredu radi ni od cega se sastojao zadatak.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 09:10   #1067
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Kako da roditelji skuže ovakvo što kad nikad u svom životu s tom djecom nisu osmislili nikakav usmjereni zadatak s pomoću kojeg će djecu potaknuti na kreativnost.
Nisam se htjela petljati u raspravu, ali para mi ide na uši, mislim da ste malo svi pretjerali.
sorry i meni ide para na uši kad procitam ovakvu glupost, ne klinci su glupavi, tupavi, nesposobni....sve dok ih vi ucitelji ne naucite....

Quote:
Ako je jebeni problem donijeti aluminijski poklopac s jogurta koji se može kupiti za jednu jebenu kunu, a kladim se da je svatko od vas svakodnevno u trgovini bez obzira na zadatke iz škole, kamo mi kao društvo idemo?
jogurt nije 1 kn vec 3...i da, nekim roditeljima, sve da je i kuna u pitanju, ako je nemaju onda je nemaju...i to je problem....što nije ništa sramotno, pogotovo danas kad 2/3 hr ne radi i nema posao...draga moja spusti se na zemlju
Quote:
I nemojte me zajebavati s tim printanjem, bogavamdragoga, na svakom uglu je neka prčvarnica koja printa za 18 lipa po stranici, a jebene škole nemaju osnovnog materijala za nastavu.
ako jebena škola nema materijala za nastavu onda neka tu nastavu prilagodi onome što ima...
Quote:
Voljni ste kupovati ruksake za 1000 kn koje ćete onda vi nositi iz škole, ko da koga briga koliko ste platili ruksak, ali ne, mora biti, to je prestiž, voljni ste plaćati plivanja, klizanja, nekakva jahanja, a djeca vam dvije lijeve imaju i nema tog plivanja, klizanja ili jahanja koje će mu biti gušt, a problem je isprintati nekoliko stranica. Mislim koji bog... jučer djeca iz prvog razreda sjede u parku na klupi na ajfonima, a tu se mažemo da je problem poklopac od jogurta ili prazna boca od mlijeka...
cekaj ti si neki pedagoški radnik? pa pišeš ovakve gluposti....no sve da je i tako, što je s onim klincima koji nose ruksake s placa za 20 kn, koji su se vec nakon prvog dana raspali?....jel i oni trebaju imati za poklopac od jogurta koji je možda u njihovoj kuci luksuz? zato što je tebi problem osmiliti nešto od starog papira..
Quote:
Ma i da je od danas do sutra, dajte me nemojte, imate valjda i druge polovice, pola od vas ima bake, a bogami naučit ću i dijete da si ode isprintati samo, how hard can it be...
aha, zaposlit cemo i susjede da nam idu u nabavku jer su pojedini ucitelji nesposobni organizirati nastavu bez kojekakvih gluposti, jer im je teško zadatke napisati na plocu pa nek klinci prepisuju i usput nešto zapamte...
bolje je printati, zalijepiti i bilježnicu a, to što se isto nikad nece procitati, nema veze.
Quote:
Uostalom, reciklira li itko od vas? Već vidim kako ću djetetu nositi hrpu poklopaca od jogurta u školu da me na roditeljskom ne smaraju takvim nebulozama, umjesto da obrate pozornost na kakvog bullija ili prestanu dizati ruke za preskupe izlete.
preskupi izleti su stvar odabira škola ne roditelja...jer naravno, treba i škola, ravnatelj, turisticka agencija malo zaraditi...isto kao i fotokopiraone...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 09:26   #1068
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Ne uvale cijeli razred vec troje cetvero djece,pri cemu je uopce ne zanima imamo li mi vremena taj dan biti doma uz njih ili svoje dijete voziti do skolskog kolege radi pravljenja nekakvog panoa.

Zasto se taj pano ne bi mogao napraviti u skoli ,tijekom redovne nastave?
Kakvi su to grupni radovi po kućama??
Tko je to smislio?
Meni je u principu u potpunosti neshvatljivo uvaljivati nekome da nešto s nekom drugom djecom radi po kućama
Jer znate kakva su djeca, ovaj nema svoju sobu, ovaj nema lcd televizor, ovaj ima sve to, pa je jednog sram i svi ga ismijavaju. to bi trebalo ostati svakome djetetu na svoju volju, koga će pozvati k sebi doma

u moje vrijeme se igralo u parku, nitko nikoga nije posjećivao kod kuće. rođendani su se rijetko slavili kao danas, niti kod kuće, niti u mcdonaldsu, niti su se nosili slatkiši u školu.

najbolja učiteljica koje se sjećam iz osnovne škole nam nije zadavala zadaće preko vikenda (samo radnim danom) i uvijek je govorila da djeci treba vremena i za igru, a ne da cijelo popodne radi plakate.
zadaća ajde, ali grupni radovi nikako. to se može odraditi u školi.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 09:30   #1069
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
kao prvo, ja govorim o grupnom radu kakav ja zadajem.
radim u srednjoj skoli i moji projekti se ne sastoje od "brbljanja" po kucama.
za zadatak dobiju dovoljno vremena da u miru svatko obavi svoj dio i na kraju uoblice finalnu verziju.
isto tako, moji projekti veze nemaju s roditeljima i njihovim obavezama.
i radovi ne zavrsavaju na panoima.

u konkretnom slucaju, ne znam o kojem se razredu radi ni od cega se sastojao zadatak.
draga, imam klinca i u srednjoj školi i ovo što pišem ne pišem napamet ili jer sam cula od susjeda...

to što ti misliš da tvoji projekti nemaju veze s roditeljima ili da su dio grupnog rada je samo tvoja zabluda i ništa više,
kad ti u kucu dođe pet srednjoškolaca i zacika cijelu kucu, kad se zasjede do 12 u noci i tvoj klinac do jutra, nakon što oni odu završava taj tvoj projekt da ne bi dobio lošu ocjenu radi njih....itd...onda je to itekako ima vezu i s roditeljima....

i baš mi je drago da si profesorica u srednjoj, eto cisto da te priupitam, koja je svrha tih prezentacija? jer nakon što izgubi hrpu vremena (govorim o svom klincu) i dalje mora uciti satima? pa se radi takvih genijalnosti, dosta cesto desi da ne spava cijelu noc a, sutradan ujutro mora na praksu, popodne na nastavu? di je tu socijalno-pedagoška komponenta?
i šta ako neki klinac nema doma komp? vezu s netom?
znaci li to da on kao takav uz današnje moderne profesore nece moci proci razred bez obzira na perfektno znanje?
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 09:30   #1070
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
.
Jezivo!

I ovakvo nešto predaje djeci u školama??

Prođe me jeza kad vidim kakvi će mi jednog dana predavati djetetu, i što je najgore, ne možeš ništa protiv toga, jer nešto takvo polaže zakonsko pravo da uči nečije dijete. Djeca koja nemaju sreće i rode se na "upisnom području škole" (prava riječ bi bila teritorij), ne mogu baš ništa, nego trpiti ovakve spodobe.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.03.2015., 09:58   #1071
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
ne znam zašto misliš da je škola slijepa i gluha za teške obiteljske/životne situacije pojedinih učenika?
Kakadu, žao mi je da si ti uopće izvela takav zaključak iz mog upisa, tim više što sam u istom jasno naglasila da je riječ o posebnom primjeru (navela sam to samo zato jer su mi ti ljudi susjedi i zato što je to aktualno kod njih, mogla sam navesti i bilo što drugo.) no, nije stvar u primjerima (mogli bi tako u nedogled), već u tome da za dogovaranje školskih projekata koji uključuju veći angažman učenika, pa i njihovih roditelja postoje roditeljski sastanci gdje se te stvari sigurno mogu riješiti, dogovoriti.
nevezano za temu (just for the record) učiteljica mog djeteta i te djevojčice čiji otac ima zdravstvenh problema je učinila sve što normalan čovjek čini u tim trenutcima, te ima razumijevanja za nastalu obiteljsku situaciju.




vezano za grupne radove koji se navode, pretpostavljam da se to nekako vrednuje. a da bi se vrednovalo nastavnik bi trebao biti prisutan zbog dinamike rada grupe, suradnje, preuzimanja inicijative pojedinaca, razmjene ideja, uopće odnosa u toj grupi. tako je naime s radom u grupama na nastavi. pretpostavljam da ovdje navedene grupe koje bi zadatak obavljale kod kuće, van institucije škole, zapravo bi trebale imati neke druge ciljeve jer se ocjenjuje konačan ishod rada (kako ocjenjivač zna tko je radio i na koji način ocijeniti pojedinog člana grupe?), a ukoliko se, pak, radi o nekoj pedagoškoj mjeri kojoj je imperativ u cilju/ciljevima suradnja, zbližavanje, razmjena znanja, ponovo se postavlja pitanje kako vrednovatelj (nastavnik) može vrednovati o dinamici te grupe ukoliko nije bio prisutan. no, moguće da se ovdje govori o nekakvim drugačijim oblicima grupnog rada koji podliježu nekim drugim ciljevima.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.

Zadnje uređivanje Azz : 28.03.2015. at 10:08.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 10:03   #1072
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
.....
ja ću ti sad otvoreno napisati: iz tebe izbija toliko frustracije da je to strašno.

prvo, bar si ovdje među roditeljima kojima je stalo i do odgoja djece i do njihova obrazovanja, pa ne kontam toliku potrebu za nadmenim "bavite se mrvu svojom djecom". budi faca pa to reci roditeljima svog razreda, ne vidim svrhu za virtualnom gorčinom na RiD-u.

drugo, većina nas ovdje ni nema djecu u školi, pa se ovako malo raspravljamo malo zajebavamo, a tek ćemo vidjeti što će biti.
ja sam prva svjesna i nedostatka sredstava u školama i problema koji su nastali jer danas nema ni malo poštovanja prema profesorima.


međutim, nisu sve roditelji krivi. to je u stvari problem i branše kao takve. ona je neorganizirana i nesposobna postići ikakav društveni status. to je i stvar povijesti, pravnici i liječnici su npr. svoja društva imali odavno, vi niste.
također, fakultet je relativno lagano završiti, kasnije je kompletno nejasno kako se neki zaposle u školama, a drugi ne, i nikakve evaluacije rada nema, tj niste ni plaćeni ni otpuštani s obzirom na rezultate.

ovo je sad moguće off, al dajte tu energiju usmjerite (i) prema sebi, umjesto što pizdite što ljudi koji rade do 17 h nemaju volje tražiti klupka vune po gradu (budući je sve krenulo od mame čije je dijete u školi i koja tvrdi da često dobivaju zadatke "donesti idući dan predmete koje u kućanstvima nemamo od 1970-ih"; a onda se meni tvrdi da nije stvar u priručniku za profesore iz 1956.g).
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 10:05   #1073
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post

u moje vrijeme se igralo u parku, nitko nikoga nije posjećivao kod kuće. rođendani su se rijetko slavili kao danas, niti kod kuće, niti u mcdonaldsu, niti su se nosili slatkiši u školu.
vlovrec, to su očito bila neka druga vremena

i nama su ta vremena u lijepom sjećanju, no današnji klinci se odgajaju u nekom drugom habitusu. vremena su se jednostavno promijenila. i nije to nužno loše, dapače. danas, baš kao i nekad, postoje dobre i loše stvari. što se nastave u školama tiče, tu je stanje mnogo bolje nego prije. recimo, nekoć je bio uglavnom zastupljen isključivo frontalni rad održavanja sata, danas se ta metoda sve više napušta, učitelji, nastavnici uvode nove oblike, pa tako recimo imamo i ovaj grupni rad o kojem se ovdje povukla rasprava i koji je zapravo jako dobar i potreban. u njemu se vidi kako svako pojedino dijete funkcionira u manjoj/većoj grupi, tko preuzima inicijativu, tko je sklon pasivnom promatranju, itd, itd.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 10:06   #1074
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
draga, imam klinca i u srednjoj školi i ovo što pišem ne pišem napamet ili jer sam cula od susjeda...

to što ti misliš da tvoji projekti nemaju veze s roditeljima ili da su dio grupnog rada je samo tvoja zabluda i ništa više,
kad ti u kucu dođe pet srednjoškolaca i zacika cijelu kucu, kad se zasjede do 12 u noci i tvoj klinac do jutra, nakon što oni odu završava taj tvoj projekt da ne bi dobio lošu ocjenu radi njih....itd...onda je to itekako ima vezu i s roditeljima....

i baš mi je drago da si profesorica u srednjoj, eto cisto da te priupitam, koja je svrha tih prezentacija? jer nakon što izgubi hrpu vremena (govorim o svom klincu) i dalje mora uciti satima? pa se radi takvih genijalnosti, dosta cesto desi da ne spava cijelu noc a, sutradan ujutro mora na praksu, popodne na nastavu? di je tu socijalno-pedagoška komponenta?
i šta ako neki klinac nema doma komp? vezu s netom?
znaci li to da on kao takav uz današnje moderne profesore nece moci proci razred bez obzira na perfektno znanje?
ne, moji projekti ne moraju imati apsolutno nikakve veze s roditeljima.
ne moraju se sastajati po kucama, mogu se naci i u knjiznici.

projekti itekako imaju svrhu - da primjene sva svoja znanja stecena iz strukovnih predmeta i uoblice prezentaciju na stranom jeziku, u detalje necu ici jer ovdje nije bitno gdje predajem i koja je njihova struka.

kao sto rekoh, projekti su:
1. najavljeni na vrijeme
2. za svaki korak se dobiju detaljne upute
3. svatko ima svoj zadatak
4. imaju dovoljno vremena za napraviti sve kako spada (tjedan, dva, za zahtjevnije zadatke i mjesec dana)
5. na kraju zajedno uoblice prezentaciju

dakle, nema nikakve realne potrebe da se sve dovrsava u gluho doba noci i/ili uz pomoc roditelja.

ako klinac doma nema komp i internet (ah, opet se vracamo na to), onda ce taj doticni klinac
1. dobiti zadatak za koji mu komp i internet ne trebaju
ili
2. dobiti zadatak koji u potpunosti moze napraviti u knjiznici, bilo da se koristi knjigama, bilo da koristi komp u knjiznici.

i ne, nece nitko pasti razred ako doma nema internet.

ima jos kakvih nejasnoca?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 10:51   #1075
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne, moji projekti ne moraju imati apsolutno nikakve veze s roditeljima.
ne moraju se sastajati po kucama, mogu se naci i u knjiznici.

projekti itekako imaju svrhu - da primjene sva svoja znanja stecena iz strukovnih predmeta i uoblice prezentaciju na stranom jeziku, u detalje necu ici jer ovdje nije bitno gdje predajem i koja je njihova struka.

kao sto rekoh, projekti su:
1. najavljeni na vrijeme
2. za svaki korak se dobiju detaljne upute
3. svatko ima svoj zadatak
4. imaju dovoljno vremena za napraviti sve kako spada (tjedan, dva, za zahtjevnije zadatke i mjesec dana)
5. na kraju zajedno uoblice prezentaciju

dakle, nema nikakve realne potrebe da se sve dovrsava u gluho doba noci i/ili uz pomoc roditelja.

ima jos kakvih nejasnoca?
da, ovako govore svi profesori koji forsaju te projekte radi sebe a, ne radi klinaca koji tu školu pohađaju da nešto nauce kako bi sebi uštedjeli vrijeme, tim klincima tovare na leđa nešto što je jednostavno neuskladivo s nekim normalnim nacinom života......
to što si ti misliš da si najavila na vrijeme, opet naglašavam je samo tvoja zabluda...jer ti klinci imaju 10-15 pa i više predmeta i svi profesori misle kako ti klinci imaju vremena...1o predmeta s isto toliko projekata, svaki * 7 dana....koliko bi to mjesec trebao trajati?...a, di su sve druge obaveze, nastava, praksa, ucenje?

svatko ima svoj zadatak...i šta? kakve to veze ima? kad (kao što si sama rekla)
Quote:
te projekte ionako ocjenjujem kao grupni rad .
nema realne potrebe da to rade u gluho doba noci, opet još jedna tvoja pretpostavka jer ocito sebe i svoj predmet doživljavaš kao jedino bitno...sve ostalo za tebe je totalno nevažno...
samo me zanima dal u tom slucaju svojoj kolegici koja predaje neki drugi predmet a, misli i radi kao i ti, si u stanju reci, eto morali su završiti projekt koji sam im zadala pa nisu završili tvoj? ili nemoj ih danas pitati, jucer radi projekta nisu stigli uciti?

daj se malo spusti na zemlju i bar probaj staviti u kožu tih klinaca...koji zahvaljujuci takvim nebulozama doslovno nocima ne spavaju....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 10:54   #1076
zašto se na ovakvim temama uvijek razvije antagonizam između učitelja/profesora i roditelja?

U: ako pokažem volju, energiju i uložim napor da nastavu podignem na višu razinu, zašto umjesto pohvale i suradnje roditelja nailazim na otpor i negodovanje?
R: ne želim nakon napornog radnog dana juriti okolo i tražiti gluposti.
(...)
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 11:17   #1077
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

projekti itekako imaju svrhu - da primjene sva svoja znanja stecena iz strukovnih predmeta i uoblice prezentaciju na stranom jeziku, u detalje necu ici jer ovdje nije bitno gdje predajem i koja je njihova struka.
mene recimo zanima na koji način daješ ocjenu stečenog znanja, kako na osnovu grupnog projekta rađenog kod kuće utvrđuješ usvojeno znanje, te primjenu ukoliko ne znaš da je to rad upravo tog učenika, a ne nekog drugog? i molim te, nemoj ovoj pitanje shvatiti kao provokaciju. samo razgovaramo


Kakadu, apropos "antagonizma" između nastavnika i roditelja na temi, mislim da je dobro razmijeniti mišljenja i iskustva. svatko normalan će znati da je potrebno usuglasiti se i pronaći optimalan put, jer u suprotnom, ukoliko svaka od strana beskompromisno poteže na svoju stranu, znamo svi jako dobro tko će u toj priči izvući deblji kraj. a to, valjda ćemo se složiti, nitko od nas ne želi.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 11:26   #1078
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
zašto se na ovakvim temama uvijek razvije antagonizam između učitelja/profesora i roditelja?

U: ako pokažem volju, energiju i uložim napor da nastavu podignem na višu razinu, zašto umjesto pohvale i suradnje roditelja nailazim na otpor i negodovanje?
R: ne želim nakon napornog radnog dana juriti okolo i tražiti gluposti.
(...)
nije istina, ako kao ucitelj želiš nastavu podici na višu razinu to možeš napraviti i bez razno-raznih gluposti kojima maltretiraš em, klince, em roditelje...
kao ucitelj/profesor imaš svoj plan i program pa onda ne vidim zašto bi bio problem upoznati roditelje s tim planom bar mjesec dana unaprijed da se stignu pripremiti ako je to nešto vec toliko neophodno za tu tvoju želju da nastavu digneš na višu razinu?

također, te razne prezentacije, plakati koje klinci moraju odrađivati doma kod nekog nemaju veze s dizanjem nastave na višu razinu, prije na spuštanje na nižu...jer na taj nacin ti kao ucitelj/profesor, ocjenjuješ grupni rad koji u vecini nema veze s grupom...i, iz kojeg pojedinim klincima daješ samo mogucnost da bez imalo volje i truda mogu zaraditi dobru ocjenu...
a, na osnovu toga može se izvuci samo zakljucak da nam se školstvo svodi na pripremu klinaca odmalena na robovanje za druge...ako želiš uspjeh, moraš raditi za 5 lijenih al, podobnih....

inace, imam curku u prvom razredu cija uciteljica si stvarno daje truda...na pocetku šk. godine je lijepo rekla šta ce trebati i, da se isto stavi u kutiju i donese u školu... , da ako tko ima na poslu papira koji su isprintani a, na drugoj strani prazni da donese za crtanje pod odmorom....nakon toga, više ništa...osim papirnatih rucnika otprilike jednom mjesecno...
žena se stvarno snalazi s onim što ima i ne davi roditelje...npr...kad slave rođendan, obavezno roditelji pošalju i papirnate tanjure, čaše...ona je sve to uredno skupljala i kad se skupio dovoljan broj istih, od njih su radili neke maske, od kartonskih tuljaka papirnatih rucnika, sad su radili zecice...
a, ako može ona, ne vidim zašto isto ne bi mogla i svaka druga
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 11:34   #1079
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
svatko normalan će znati da je potrebno usuglasiti se i pronaći optimalan put, jer u suprotnom, ukoliko svaka od strana beskompromisno poteže na svoju stranu, znamo svi jako dobro tko će u toj priči izvući deblji kraj. a to, valjda ćemo se složiti, nitko od nas ne želi.
naravno.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 12:17   #1080
ajmo se sad malo odmoriti i smiriti pa se pišemo dalje za koji dan...
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.