Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2015., 11:03   #1
Kako nagrađujete diplomiranje?

Moram se pohvaliti, odnosno pohvaliti sina, koji je u roku diplomirao težak fakultet.

Međutim, sad se pitam kako ga prigodno nagraditi.

Organizirati mu neku feštu, "okrenuti janjca" ili slično, nije baš primjereno
jer sigurno neću znati i moći okupiti ekipu do koje je njemu stalo ...

On sam nije baš "sensible" za jednostavno ga pitati, jer nema živaca razmišljati,
pa kod njega nema razumne sredine između odgovora "Ne treba ništa!"
i neke nerealistične želje koju je teško ispuniti ako si prosječnog imovnog stanja ...

Uglavnom, kako ste (ili kako biste) vi nagradili takvu diplomu djeteta?
Jeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 13:11   #2
Kad sam ja diplomirala moji su organizirali rucak u restoranu na kojeg sam pozvala par frendova, bili su starci, baka i moja sestra.
Kad je sestra diplomirala, onda smo starci, ona, ja i moj sin otisli na rucak, a navecer je ona proslavila sa svojom ekipom.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 13:19   #3
Ovaj dio mi je totalno nejasan.

Quote:
Jeka kaže: Pogledaj post
On sam nije baš "sensible" za jednostavno ga pitati, jer nema živaca razmišljati,
pa kod njega nema razumne sredine između odgovora "Ne treba ništa!"
i neke nerealistične želje koju je teško ispuniti ako si prosječnog imovnog stanja ...

možda ne želi proslavu tipa "okrenut janjca", a vidi da mu se nešto nudi pa kad mu se nudi onda lupeta gluposti (bijesni motor). a ako zbilja mislite da ga treba nekako nagraditi onda mi se čini okej neka novčana nagrada u skladu sa mogućnostima. par tisuća kuna nek se nađe.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 19:45   #4
Nagradi ga novčano, sama znaš koliko možeš odvojiti pa odluči, a on s tim novcima nek časti ako želi koga želi i kako želi...

Ovo s okretanjem janjca zapravo nikad ni nema veze sa željama mladog diplomiranog čovjeka, već sa željama njegovih roditelja da se pohvale obitelji...široj
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 21:46   #5
Novčana nagrada je najbolja mogućnost jer on zna gdje će se počastiti. Danas i maladjeca više vole novac nego poklone tako da je to to
tašamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 22:12   #6
ili kakvo kraće putovanje, za njega i osobu po njegovom izboru.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 01:26   #7
Nisam diplomirala (jos)
Ali koliko znam u zadnje vrijeme je obicaj otic u restoran poslje dodjele diplome..
Tri brata su diplomirala i sva tri su poslje diplome isla u restoran s rodbinom. (stricevi/ujcevi/tete ko je vec bio) pocastili se i navecer oni s drustvom.. Od roditelja su dobili dar koji ce imat za zivota (sat/Lancic) i to je to..

Sad ce cetvrti diplomirat (najavljuje diplomu vec izvjesno vrijeme), mislim da ce on imat festu doma jer je takav, drustveno obiteljski tip i njemu ce znacut da se satanemo doma i poslje ce s par prijatelja na neki izlazak od par dana..

Ako mu vec kupujes nesto, kupi mu ono sto ce imat za uspomenu, trajnu. Koja ce ga podsjecat dozivotno na vas..

Cestitke sinu
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 02:00   #8
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Kad sam ja diplomirala moji su organizirali rucak u restoranu na kojeg sam pozvala par frendova, bili su starci, baka i moja sestra.
Kad je sestra diplomirala, onda smo starci, ona, ja i moj sin otisli na rucak, a navecer je ona proslavila sa svojom ekipom.
tako je bilo i kod mene
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 04:57   #9
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
ili kakvo kraće putovanje, za njega i osobu po njegovom izboru.
Meni je ovo lijepo.

Iskreno, lancici, satovi i to, takve stvari sam ja gubila i gubim i nekako mi nikad nisu bile previse bitne. Osim kratke masovne hipnoze za vrijeme studija medicine kad sam, pod utjecajem kolegica i kolega, kratkotrajno gledala izloge draguljarnica.

S druge strane, putovanja/lijepa iskustva* su me uvijek vise veselila.

(no naravno da nas ima razlicitih)

*npr moze se platiti neki tecaj na koji zeli ici, ako nesto ima tako.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 12:39   #10
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
ili kakvo kraće putovanje, za njega i osobu po njegovom izboru.
A da, zaboravila sam Starci su mi platili i put u Pariz jer mi nismo na faxu isli na apsolventsko. Samnom je isao tadasnji decko, al njemusu platili njegovi. Hm... a nemrem se sad sjetiti kaj su dali sestri... ja sam joj poklonila srebrnu narukvicu.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 13:17   #11
ja sam od staraca dobila ogrlicu i narukvicu.....komplet jel....

nemam pojma šta sinu dati, kupiti, pokloniti

njemu nikad niš ne treba.....novce davati mi je bespredmetno jer već sad zarađuje više od mene

putovanje uplatiti mi je još gluplje jer ako uspije u namjeri da master upiše na ETH Zurich, putovat će gdje mu srce želi....a ja mogu odvojiti koliko mogu

mislim da će mu najbolji poklon biti ljetovanje doma.....na maminoj kuhinji u njegovoj staroj sobici.....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 15:36   #12
Putovanjem.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 15:37   #13
Nađi mu vezu za posao
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 13:22   #14
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Putovanjem.

moj izbor poklona

Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Nađi mu vezu za posao



btw, ja sam covjek koji uvijek nadje razlog za tulum/festu, i moja obitelj isto, tako da se nakon diplome tulum podrazumijevao (koji su roditelji financirali, ja sam samo birala ekipu, cugu i klopu)
jedan nakon obrane diplomskog, jedan nakon promocije

sto se tice okretanja janjca, jedan moj kolega je okrenuo i za diplomu i za magisterij, nadam se da ce i za doktorat
nije to samo za starije generacije
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 21:32   #15
Pff, mi volimo okrenuti sve raspolozivo, a povod za neki dernek nam je i kad padne kisa nakon dugotrajnih ljetnih sparina

Kad diplomiram, stari okrece nesto sigurno doma na dan obrane s familijom dok ceno se mi s najblizim frendovima, onda cemo se narokati kod nas u Zg vjerojatno poštenski pa slijedi naroljavanje s ekipom s faksa nakon promocije.

Poklon ne trebam, ali vec me pitaju i rekoh da je obo sto zelim preskupo za pojedinačne donacije, a mater mi je obećala masinu za tjesteninu, sveki ce sigurno gađat nakit koji pogodi savrseno ili parfem. Od svekra znam da cu dobiti lovu i koliko i to planiram uloziti u putovanje sestri u Njemacku i na razgovor za posao.

Najveci poklon bit ce mi onaj trenutak kad sa svojom bandom vjecnih studenata bacim kapu i oslobodim se ovog dugogodisnjeg utega
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:14   #16
Ček, pa to su izdašni pokloni. Ja se ne sjećam koliko ali su mi starci dali nešto tek toliko. 100-200€ niš posebno. Obranu sam doživjela ko ispit. Na promociju nisam ni išla, nije mi se dalo izostajati s posla taj dan (Diplomu sam podigla nakon godinuipol). Sad tu čitam te neke zlattnine, putovanja, slavlja
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 12:57   #17
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Meni je ovo lijepo.

Iskreno, lancici, satovi i to, takve stvari sam ja gubila i gubim i nekako mi nikad nisu bile previse bitne. Osim kratke masovne hipnoze za vrijeme studija medicine kad sam, pod utjecajem kolegica i kolega, kratkotrajno gledala izloge draguljarnica.

S druge strane, putovanja/lijepa iskustva* su me uvijek vise veselila.

(no naravno da nas ima razlicitih)

*npr moze se platiti neki tecaj na koji zeli ici, ako nesto ima tako.
boldano
toga kod mene nije bilo

koliko se ja sjećam, mi smo nakon promocije išli na ručak u restoran.
mislim da mi je mama dala neke novce, ne sjećam se koliko i ne sjećam se na što sam to potrošila.
zato se sjećam poklona za ispit iz radiologije, jeans jakna koju i danas imam i nosim
ne znam zašto je taj ispit bio tako poseban da ga je majka nagradila, baš ću je pitati.

uglavnom, glasam za novce.


i da, jeka, koji fakultet je završio?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 19:20   #18
Bilo je to davno, ali poklon se još uvijek nosi (i ponosi na mojoj ruci): Bulgarijev prsten B.zero1. :klap:
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 00:48   #19
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
boldano
toga kod mene nije bilo
O pa to je super cuti, to je veliki napredak!
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 14:00   #20
I moja će uskoro, stoga rado čitam prijedloge.
Ovisi, čini mi se, o tome kakav je tko. Svečani ručak će svakako biti, no po mojoj volji - za nju i za rodbinu. Valjda ima malo i mojih zasluga, a ona će to pretrpjeti
A ona će dobiti ili neki izvrstan fotić (želi se baviti fotografijom) ili neko lijepo putovanje. Simbolično, uz navedeno, račun s nekim startnim iznosom, da štedi i ne pomišlja na kredite koji će je zakopati kao našu generaciju.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.