Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2016., 21:59   #1
Manji prekršaj

U 2012.-oj ili tako nešto, bio sam maloljetan i imao 13-ak/14-ak godina (sad imam 18). Za prijateljev rođjendan smo odlučili ić pjevat pjesme ispred policijske postaje- nisam baš htio, al ono, ako kažeš ne, izvan si društva. Kakogod. U svakom slucaju, sve je bilo uredu dok jedan majmun nije bacio bengalku na cestu odma ispred policijske.

Uhvaćeni smo ja i još par ljudi- nisam plaćao nikakvu kaznu, nikakav zatvor, absolutno ništa. Ali me strah dosjea ili štogod.

Želim ić studirat vani, ali za radnu dozvolu, npr. u Engleskoj pitaju jel sam ikad počinio zločin. Jel meni sigurno reći ne? Nikakav drugi zločin u životu nisam počinio. I dozvolu često nemogu dobit ako napišem "da", itd.

Kriv za bengalku ili ne (nisam i nije mi nikoji policajac rekao da jesam), shvaćam da je moja pogreška bila u svakoj slučaju. Ali neželim si zasrat budućnost zbog ovoga- pa jel mi još u dosjeu?

Ako naša policija to drži u sebe i druge vlade nemogu saznat, uredu kakogod, ali ako mogu, oh joj meni..
Scarleting is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 23:18   #2
Quote:
Scarleting kaže: Pogledaj post
U 2012.-oj ili tako nešto, bio sam maloljetan i imao 13-ak/14-ak godina (sad imam 18). Za prijateljev rođjendan smo odlučili ić pjevat pjesme ispred policijske postaje- nisam baš htio, al ono, ako kažeš ne, izvan si društva. Kakogod. U svakom slucaju, sve je bilo uredu dok jedan majmun nije bacio bengalku na cestu odma ispred policijske.

Uhvaćeni smo ja i još par ljudi- nisam plaćao nikakvu kaznu, nikakav zatvor, absolutno ništa. Ali me strah dosjea ili štogod.

Želim ić studirat vani, ali za radnu dozvolu, npr. u Engleskoj pitaju jel sam ikad počinio zločin. Jel meni sigurno reći ne? Nikakav drugi zločin u životu nisam počinio. I dozvolu često nemogu dobit ako napišem "da", itd.

Kriv za bengalku ili ne (nisam i nije mi nikoji policajac rekao da jesam), shvaćam da je moja pogreška bila u svakoj slučaju. Ali neželim si zasrat budućnost zbog ovoga- pa jel mi još u dosjeu?

Ako naša policija to drži u sebe i druge vlade nemogu saznat, uredu kakogod, ali ako mogu, oh joj meni..
Pisi 'ne'... Kakav klincev zlocin....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 23:28   #3
Quote:
Scarleting kaže: Pogledaj post
Ali neželim si zasrat budućnost zbog ovoga- pa jel mi još u dosjeu?

Ako naša policija to drži u sebe i druge vlade nemogu saznat, uredu kakogod, ali ako mogu, oh joj meni..
Normalno da je i bit će do smrti.

Pošto nisi kažnjavan ništa nisi ni napravio.

I ne mogu saznat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 18:09   #4
Znači da bilo gdje da te policija zbog nečeg zapiše, čak i ako si samo za nešto osumnjičen (bilo kazneno, bilo prekršajno), ali nikada bio kažnjen, ostaje u dosijeu? I onda policija to kod "rutinskih" legitimiranja može koristiti kao razlog za detaljno "pretresanje" i "poseban tretman"?
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:21   #5
To zapiše misliš u blokić ili kad i nešto drugo rade?

Oni vani baš i nemaju infornacije da li si kažnjen ili je prijava odbijena.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:42   #6
Ostaje ti dosije ako si optužen i osuđivan. Tada ti dosije ostaje trajno. Ali ako nisi osuđivan nego samo prekršaji za koje si novčano kažnjen, to ostaje isto zapisano kod policije, ali se ne vodiš kao osuđivan i možeš izvaditi potvrdu o nekažnjavanju i da nisi nikad osuđivan.
Koliko ljudi ima kaznu za parking i ja zbog bicikla. To su novčane kazne za koje nisi krivično gonjen.

A i ovo je topic od prošle godine ljudi, gdje ste to iskopali
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:51   #7
Njega opće ne zanima potvrda o nekažnjavanju nego postupci policije prema njemu nakon xxx godina nakon što je nešto počinio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.