Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2017., 17:55   #81
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sad ostale postove, u pravu si, ispričavam se.

Djeluje mi kao da ne zna što bi sa sobom. Teško je biti s takvom osobom.
Je li to prolazno, je li depresija, to nitko od nas ne može znati.

Ako misliš da si uradio sve što si mogao, onda si dobro postupio.
Ma nema potrebe za ispricavanjem, tesko je pohvatati sve po forumu a i meni prenesti pismenim putem. Hvala ti na komentaru

Quote:
justagirl25 kaže: Pogledaj post
a kakva je to autoimuna bolest, da ti ona ne može pripremiti večeru/doručak kad tako u zadnji tren želi da dođeš do nje?
Moze pripremiti i nekad pripremi ali nema uvijek stvari koje ja jedem. bilo je perioda kada sam si po mjesec dana zaredom nosio veceru u torbi jer ne bi znao gdje cu zavrsiti ali i to postane tlaka jer ne razumijem zasto bi se takve stvari morale raditi, zasto ne bi mogli jednostavnijim putem. Kazem jednom tjedno nije problem da se to dogodi ali kad se dogod 3-4 dana za redom onda je. A i namirnice koje jedem su skupe pa ne mogu bas ocekivat da ona doma to sve ima jer kupujem posebno meso, jaja, kokosovo ulje, domaci maslac bla bla bla. vecinom stvari koje nisu uzgojene konvencionalno nego vise ekolosko od bakica sa sela itd. posebni zacini, nacin na koji se spece itd. Crohnova bolest (upalna bolest crijeva).
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 18:49   #82
Ja na 5 stranica ovog topica još nisam vidio niti jednu lijepu stvar koju si napisao o toj ženi. Ide ti na živce i zbog toga ćeš naći koliko god treba razloga da opravdaš prekid. Nema tu ni ljubavi ni strasti, moraš biti iskren prema sebi i njoj. Prekid je dobra odluka jer je samo pitanje vremena kada bi ona tebi dala nogu. Ne želi živjeti s tobom zato jer ju ne privlačiš dovoljno. Žena kada voli je ta koja će inicirati useljenje, svadbu, djecu, psa...

Da ne idem sada dalje i da ne misliš da te vrijeđam, i ja sam se znao naći u fazama kada bi me slična mišljenja o partnericama parale mozak. A problem je bio u tome što sam muški način razmišljanja pokušavao na silu ugurati u nečiji ženski um. Žene drugačije funkcioniraju i ako to ne možeš prihvatiti onda nisi spreman za prava odricanja i kompromise. Muškarci u prosjeku više sve u životu rade planski, a žene spontano. Moraš ženi dati slobodu da bude malo zbrčkana u glavi, takve su po prirodi.
Djed iz Mućki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:32   #83
Quote:
Djed iz Mućki kaže: Pogledaj post
Ja na 5 stranica ovog topica još nisam vidio niti jednu lijepu stvar koju si napisao o toj ženi. Ide ti na živce i zbog toga ćeš naći koliko god treba razloga da opravdaš prekid. Nema tu ni ljubavi ni strasti, moraš biti iskren prema sebi i njoj. Prekid je dobra odluka jer je samo pitanje vremena kada bi ona tebi dala nogu. Ne želi živjeti s tobom zato jer ju ne privlačiš dovoljno. Žena kada voli je ta koja će inicirati useljenje, svadbu, djecu, psa...

Da ne idem sada dalje i da ne misliš da te vrijeđam, i ja sam se znao naći u fazama kada bi me slična mišljenja o partnericama parale mozak. A problem je bio u tome što sam muški način razmišljanja pokušavao na silu ugurati u nečiji ženski um. Žene drugačije funkcioniraju i ako to ne možeš prihvatiti onda nisi spreman za prava odricanja i kompromise. Muškarci u prosjeku više sve u životu rade planski, a žene spontano. Moraš ženi dati slobodu da bude malo zbrčkana u glavi, takve su po prirodi.
Pa došao sam pitati misljenje o konkretnim stvarima koje su PROBLEM u vezi i vidjeti kako ljudi ovdje razmisljaju dali je to moguce nekako popraviti. Kaj trebam pisati 2.5 godina sve lijepo kaj se dogadalo? Da nema lijepih stvari i da nisam siguran da se volimo, ne bi dvojio niti sekunde jer se ne bi toliko mucio oko necega sto nema smisla.
Ne volim generalizirati da muskarci razmisljaju ovako a zene onako jer sam imao nekoliko veza i svaka cura je bila drugacija i to jako, a i moji prijatelji koji su po dugim vezama i brakovima su svi drugaciji. Itekako ima situacija gdje zene planiraju i stoje na zemlji dok su muskarci glavom u oblacima. Doma mi je situacija takva da je mama puno sposobnija po planiranju nego tata a on ide kako ga vjetar puhne.

Ljubavi sam siguran da ima a strast nikad nije bila problem (od pocetka slinimo jedan po drugom i sve je napeto kao i prvog dana) i nema tu skrivnenih stvari.

Pitanja su konkretna, jel moguce postici to da manje dozivljavam te stvari jer je suprotna strana jasno izjavila da se ona ne moze dozirati jer onda nece biti "ona" i sve ce joj pocet biti cudno. S obzirom da je jako dobro znam, ne cudi me ta izjava jer ne zna drugacije zivjeti nego tako (takva joj je cijela obitelj i tako je odgajana). Ja s druge strane sam za ljubav podlozan kompormisima i prihvacanjem nekij stvari ali do odredene mjere, ono sto se ja pitam je dokle ide ta mjera. vrijedi li zapostaviti neke stvari oko osobnog razvoja radi ljubavi ili uvijek treba najvise voljeti sebe (ne sebicno) i onda vezu.

Ali hvala na misljenju, ne vrijeda me i volim iskrenost pa makar se ne slagali
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:59   #84
Quote:
Voldemort77 kaže: Pogledaj post
Pa došao sam pitati misljenje o konkretnim stvarima koje su PROBLEM u vezi i vidjeti kako ljudi ovdje razmisljaju dali je to moguce nekako popraviti. Kaj trebam pisati 2.5 godina sve lijepo kaj se dogadalo? Da nema lijepih stvari i da nisam siguran da se volimo, ne bi dvojio niti sekunde jer se ne bi toliko mucio oko necega sto nema smisla.
Ne volim generalizirati da muskarci razmisljaju ovako a zene onako jer sam imao nekoliko veza i svaka cura je bila drugacija i to jako, a i moji prijatelji koji su po dugim vezama i brakovima su svi drugaciji. Itekako ima situacija gdje zene planiraju i stoje na zemlji dok su muskarci glavom u oblacima. Doma mi je situacija takva da je mama puno sposobnija po planiranju nego tata a on ide kako ga vjetar puhne.

Ljubavi sam siguran da ima a strast nikad nije bila problem (od pocetka slinimo jedan po drugom i sve je napeto kao i prvog dana) i nema tu skrivnenih stvari.

Pitanja su konkretna, jel moguce postici to da manje dozivljavam te stvari jer je suprotna strana jasno izjavila da se ona ne moze dozirati jer onda nece biti "ona" i sve ce joj pocet biti cudno. S obzirom da je jako dobro znam, ne cudi me ta izjava jer ne zna drugacije zivjeti nego tako (takva joj je cijela obitelj i tako je odgajana). Ja s druge strane sam za ljubav podlozan kompormisima i prihvacanjem nekij stvari ali do odredene mjere, ono sto se ja pitam je dokle ide ta mjera. vrijedi li zapostaviti neke stvari oko osobnog razvoja radi ljubavi ili uvijek treba najvise voljeti sebe (ne sebicno) i onda vezu.

Ali hvala na misljenju, ne vrijeda me i volim iskrenost pa makar se ne slagali
S jedne strane imaš vanserijsku sreću i sve najbolje ikad s njom, a s druge strane potpunu suprotnost tome i tad se osjećaš užasno. S obzirom na to da si ipak prekinuo s njom, pretpostavljam da su ovi ružniji periodi prevladali nad ovim lijepima, kao i da si potpuno iscrpljen od takvih oscilacija, koje bezgranično umaraju.

Izuzev toga što je ovakva vrsta odnosa užasno teška sama po sebi, pretpostavljam da jako loše djeluje na tvoju bolest, jer znam da jako reagira na stres i uzrujavanje.

Bez obzira na svu ljubav koju osjećaš i sreću u dobrim periodima, misliš da bi mogao dugoročno živjeti tako? Čini mi se da se ona nema neku namjeru mijenjati, a i da ste prilično različite osobe. Zapeo mi je za oko opis vaših društava. Nekako se i tu vidi tvoja stabilnost i njezina rastresenost. Ne govorim da je jedno ili drugo loše, nego da je apsolutno različito, kao i niz drugih stvari koje si naveo.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:06   #85
Quote:
Voldemort77 kaže: Pogledaj post
Pa došao sam pitati misljenje o konkretnim stvarima koje su PROBLEM u vezi i vidjeti kako ljudi ovdje razmisljaju dali je to moguce nekako popraviti. Kaj trebam pisati 2.5 godina sve lijepo kaj se dogadalo? Da nema lijepih stvari i da nisam siguran da se volimo, ne bi dvojio niti sekunde jer se ne bi toliko mucio oko necega sto nema smisla.
Ne volim generalizirati da muskarci razmisljaju ovako a zene onako jer sam imao nekoliko veza i svaka cura je bila drugacija i to jako, a i moji prijatelji koji su po dugim vezama i brakovima su svi drugaciji. Itekako ima situacija gdje zene planiraju i stoje na zemlji dok su muskarci glavom u oblacima. Doma mi je situacija takva da je mama puno sposobnija po planiranju nego tata a on ide kako ga vjetar puhne.

Ljubavi sam siguran da ima a strast nikad nije bila problem (od pocetka slinimo jedan po drugom i sve je napeto kao i prvog dana) i nema tu skrivnenih stvari.

Pitanja su konkretna, jel moguce postici to da manje dozivljavam te stvari jer je suprotna strana jasno izjavila da se ona ne moze dozirati jer onda nece biti "ona" i sve ce joj pocet biti cudno. S obzirom da je jako dobro znam, ne cudi me ta izjava jer ne zna drugacije zivjeti nego tako (takva joj je cijela obitelj i tako je odgajana). Ja s druge strane sam za ljubav podlozan kompormisima i prihvacanjem nekij stvari ali do odredene mjere, ono sto se ja pitam je dokle ide ta mjera. vrijedi li zapostaviti neke stvari oko osobnog razvoja radi ljubavi ili uvijek treba najvise voljeti sebe (ne sebicno) i onda vezu.

Ali hvala na misljenju, ne vrijeda me i volim iskrenost pa makar se ne slagali
Da ima ljubavi ne bi otvarao ovaj topic niti bi ju ostavio. Sebe zavaravaš, ne nas. Postoji razlika između situacije gdje ima nekakve ljubavi i gdje dosta stvari štima te situacije gdje se ljudi skrase do kraja života. A ta razlika nije za dlaku, već je velika poput Mamutice. Ti to znaš, ja to znam, većina ljudi ovdje to zna. Kada nekoga voliš i želiš uza sebe do kraja života onda ne prekidaš s tom osobom zato jer ti s ponašanjem ide na živce. Ne želiš to i zato si prekinuo. Ne želiš nju, želiš neku drugu osobu za koju bi skočio kroz prozor ovog trena da treba.
Djed iz Mućki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:11   #86
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
S jedne strane imaš vanserijsku sreću i sve najbolje ikad s njom, a s druge strane potpunu suprotnost tome i tad se osjećaš užasno.


Bez obzira na svu ljubav koju osjećaš i sreću u dobrim periodima, misliš da bi mogao dugoročno živjeti tako?
Da, niti u jednoj vezi nisam tolko bio sretan i ispunjen (kad je lijepo) a nikad ni nisam bio u situaciji da se tolko drasticno promjeni pa da iz recimo savrsenog tjedna upadnem u totalno depresivna 3-4 dana i tako u krug. Na pocetku sam mogao to nekako odvojit od sebe da ne utjece toliko na mene, pa onda kako je veza postajala ozbiljnija i dublja po nekim pitanjima to je postajalo sve teze, sada je prilicno tesko i recimo svaki drugi put me to dosta izbaci iz takta.

Prekinuo sam jer nema sanse da tako mogu dugorocno pa sam se onda nakon prekida poceo jako zapitkivati a jel postoji nacin da kao u pocetku to ne dozivljavam bas jer ukoliko bi to uspio, onda bi puno stvari bilo lakse i mogli bi funkcionirati.

Da, drustva su nam totalno razlicita jer njeno je bas "drustvo" a moje je "prijatelji" ako to ima smisla.
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:17   #87
Quote:
Djed iz Mućki kaže: Pogledaj post
Da ima ljubavi ne bi otvarao ovaj topic niti bi ju ostavio. Sebe zavaravaš, ne nas. Postoji razlika između situacije gdje ima nekakve ljubavi i gdje dosta stvari štima te situacije gdje se ljudi skrase do kraja života. A ta razlika nije za dlaku, već je velika poput Mamutice. Ti to znaš, ja to znam, većina ljudi ovdje to zna. Kada nekoga voliš i želiš uza sebe do kraja života onda ne prekidaš s tom osobom zato jer ti s ponašanjem ide na živce. Ne želiš to i zato si prekinuo. Ne želiš nju, želiš neku drugu osobu za koju bi skočio kroz prozor ovog trena da treba.
Očito se ne slazemo. Ja smatram da mozes voljeti osobu i htjeti biti s njom ali si dovoljno racionalan da vidis da cete se cijeli zivot svadati i klati i da niti jedno od vas ne zasluzuje to i da je velika vjerojatnost da ce ljubav zamrijeti zbog stalnih sukoba.

Dovoljno sam zreo i iskusan da znam sto osjecam, ali na zalost ne mogu odvojit srce od mozga i racionalno razmisliti u ovoj situaciji o tome postoji li jos neka opcija pa zato volim cuti misljenja a ne zato da bi nekoga zavaravao jer ne znam sto imam od toga.
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:19   #88
Meni je zapelo za oko..
Kako to ona ne moze se dozirati,nece biti ona a ti bi znaci morao?
Malo je to onda i sebicno..gdje je tu kompromis?
Po tome ,onda bi ti bio taj od kojeg se ocekuje da tolerira stalno i guta sto mu i ne pase..
Ne bi to moglo ici..
S obzirom na tvoju bolest,pogotovo,koju stres uznemiri itekako (ko npr sto i mene s Ms-om)..
Nemoze ni ljubav svemu biti pokriće jbg..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:21   #89
Quote:
Voldemort77 kaže: Pogledaj post
Da, niti u jednoj vezi nisam tolko bio sretan i ispunjen (kad je lijepo) a nikad ni nisam bio u situaciji da se tolko drasticno promjeni pa da iz recimo savrsenog tjedna upadnem u totalno depresivna 3-4 dana i tako u krug. Na pocetku sam mogao to nekako odvojit od sebe da ne utjece toliko na mene, pa onda kako je veza postajala ozbiljnija i dublja po nekim pitanjima to je postajalo sve teze, sada je prilicno tesko i recimo svaki drugi put me to dosta izbaci iz takta.

Prekinuo sam jer nema sanse da tako mogu dugorocno pa sam se onda nakon prekida poceo jako zapitkivati a jel postoji nacin da kao u pocetku to ne dozivljavam bas jer ukoliko bi to uspio, onda bi puno stvari bilo lakse i mogli bi funkcionirati.

Da, drustva su nam totalno razlicita jer njeno je bas "drustvo" a moje je "prijatelji" ako to ima smisla.
Možda nisam u pravu, ali čini mi se da bi ovo tvoje prilagođavanje imalo samo za svrhu da ju zadržiš u svom životu. Samo je pitanje misliš li da bi to bilo rješenje? Misliš da bi time riješio sve probleme? Nekako mi se čini da to ne bi popravilo situaciju.

Ovo za društva ima smisla itekako i mislim da razumijem što hoćeš reći, ali pogledaj koliko su to različiti životi i polazišne točke između vas dvoje. Ne mislim samo na društvo. Što kada dođe do pravih problema? Hoće li se ona moći nositi s time? Hoće li se moći nositi s tvojim boravcima u bolnici i biti ti podrška u periodima kada će ti biti loše? Ili ćeš ti to sve pokušavati balansirati?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:34   #90
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Meni je zapelo za oko..
Kako to ona ne moze se dozirati,nece biti ona a ti bi znaci morao?
Malo je to onda i sebicno..gdje je tu kompromis?
Po tome ,onda bi ti bio taj od kojeg se ocekuje da tolerira stalno i guta sto mu i ne pase..
Ne bi to moglo ici..
S obzirom na tvoju bolest,pogotovo,koju stres uznemiri itekako (ko npr sto i mene s Ms-om)..
Nemoze ni ljubav svemu biti pokriće jbg..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Možda nisam u pravu, ali čini mi se da bi ovo tvoje prilagođavanje imalo samo za svrhu da ju zadržiš u svom životu. Samo je pitanje misliš li da bi to bilo rješenje? Misliš da bi time riješio sve probleme? Nekako mi se čini da to ne bi popravilo situaciju.

Ovo za društva ima smisla itekako i mislim da razumijem što hoćeš reći, ali pogledaj koliko su to različiti životi i polazišne točke između vas dvoje. Ne mislim samo na društvo. Što kada dođe do pravih problema? Hoće li se ona moći nositi s time? Hoće li se moći nositi s tvojim boravcima u bolnici i biti ti podrška u periodima kada će ti biti loše? Ili ćeš ti to sve pokušavati balansirati?

A da, do ovakih zaljucaka uvijek i ja nekako dodem kad razmisljam o tome evo vec desetak dana neprestano dok sam budan. Za boldano sam siguran da bi mogla jer je tu vec pokazala jako puno i briga o drugima joj je jedna od ogromnih vrlina (iako ponekad i mana jer se brine za sve osim za sebe). Imao sam vec neke izlete u bolnicu i bila je 100% uz mene. cak i kad sam prehladen pa mi muski uvijek umiremo i preuvelicavamo, brine se iskreno i pomaze
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:39   #91
Quote:
Voldemort77 kaže: Pogledaj post
A da, do ovakih zaljucaka uvijek i ja nekako dodem kad razmisljam o tome evo vec desetak dana neprestano dok sam budan. Za boldano sam siguran da bi mogla jer je tu vec pokazala jako puno i briga o drugima joj je jedna od ogromnih vrlina (iako ponekad i mana jer se brine za sve osim za sebe). Imao sam vec neke izlete u bolnicu i bila je 100% uz mene. cak i kad sam prehladen pa mi muski uvijek umiremo i preuvelicavamo, brine se iskreno i pomaze
Znaš i sam da će ih u budućnosti biti još i važno je da tad imaš podršku. Važna je i stabilnost u vrijeme kada je sve u redu. Jedino ti zapravo možeš procijeniti koliki je omjer između dobrih i loših stvari između vas i isplati li se ustrajati u tome.

Činjenica jest da njoj nije lako i da ona ima probleme sa samom sobom, koji se onda nužno prenose na tebe i na vašu vezu. Pitanje je samo koliko ih ona želi rješavati i želi li ih mijenjati.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 10:41   #92
Samo ljubav NIKADA nije dovoljna. Neko je to napisao na temi i to je sustina cijele price. Kreni dalje. Tako si osjetio, tako si uradio i nema vracanja.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 13:20   #93
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Samo ljubav NIKADA nije dovoljna. Neko je to napisao na temi i to je sustina cijele price. Kreni dalje. Tako si osjetio, tako si uradio i nema vracanja.
Ja sam napisala..
A i nesto sto nam valja,ne prekidamo.

Tipicno,mozemo ostaviti nekog koga volimo,tesko nam je,al shvatimo nije to dosta..
Prevagnu druge lose stvari..

No onda valjda bas taj dio koji voli,koji ne misli razumim,kopka nas da isputujemo sebe jesmo li pogrjesili..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 13:38   #94
Da. Onaj dio koji voli pita se ali... Treba imati snage i odlucnosti za neke stvari.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 13:47   #95
Najteže je otići kad nekoga voliš. Kad si spreman preći i preko sto sranja i svega što boli, samo zato jer ne želiš ostati bez tog nekoga. I iako razum govori jedno, onaj iracionalni dio se raspada i želi samo biti s tom osobom.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 13:57   #96
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ja sam napisala..
A i nesto sto nam valja,ne prekidamo.

Tipicno,mozemo ostaviti nekog koga volimo,tesko nam je,al shvatimo nije to dosta..
Prevagnu druge lose stvari..

No onda valjda bas taj dio koji voli,koji ne misli razumim,kopka nas da isputujemo sebe jesmo li pogrjesili..
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Da. Onaj dio koji voli pita se ali... Treba imati snage i odlucnosti za neke stvari.
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Najteže je otići kad nekoga voliš. Kad si spreman preći i preko sto sranja i svega što boli, samo zato jer ne želiš ostati bez tog nekoga. I iako razum govori jedno, onaj iracionalni dio se raspada i želi samo biti s tom osobom.
upravo to, na pocetku sam bio prilicno siguran ali sto vise vrijeme prolazi sve vise sebe uvjeravam da sam mogao jos nesto napraviti i sve vise mislim o lijepim stvarima a ne onima zbog kojih sam inicirao prekid.

Da budem iskren, mislim dali sam ja sebican i stvarno previse pokusavam kontrolirati stvari ili jednostvno ne mogu vise napraviti kompormisa inace cu skroz izgubiti sebe. I tako to vazem cijeli dan, a vaga jedno 10 ptua na jednu stranu a onda 10 puta na drugu. U petak i jucer sam uzeo mobitel jedno 10 puta da se javim, gledao u njega 10 min i onda odustao. Strah me da ne sjebem nju jos vise ukoliko impulzivno donesem odluku za pomirenje/pokusaj ponovno.
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 14:02   #97
Quote:
Voldemort77 kaže: Pogledaj post
upravo to, na pocetku sam bio prilicno siguran ali sto vise vrijeme prolazi sve vise sebe uvjeravam da sam mogao jos nesto napraviti i sve vise mislim o lijepim stvarima a ne onima zbog kojih sam inicirao prekid.

Da budem iskren, mislim dali sam ja sebican i stvarno previse pokusavam kontrolirati stvari ili jednostvno ne mogu vise napraviti kompormisa inace cu skroz izgubiti sebe. I tako to vazem cijeli dan, a vaga jedno 10 ptua na jednu stranu a onda 10 puta na drugu. U petak i jucer sam uzeo mobitel jedno 10 puta da se javim, gledao u njega 10 min i onda odustao. Strah me da ne sjebem nju jos vise ukoliko impulzivno donesem odluku za pomirenje/pokusaj ponovno.
Zato jer si neodlučan i nisi odlučio čvrsto da želiš prekinuti. Što više budeš idealizirao vašu vezu, prisjećao se lijepih stvari i zaboravljao na one ružne dijelove radi kojih si i prekinuo, to ćeš joj se prije javiti i vratiti na staro. Idealizirati nešto ili nekoga nikada nije dobro. Daj si malo vremena. Pokušaj objektivnije i trijeznije glave porazmisliti o svemu. Ako ocijeniš da bi ipak vrijedilo probati ponovo, probaj. Pa ćeš vidjeti je li se što promijenilo ili samo ljubav visi u zraku, a ispod nje se samo gomilaju problemi i ringišpili emocija.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 14:07   #98
Pocela sam pisati i restartao mi se komp

Medju vama je mentalno puuno veca razlika u godinama nego sto realno jest.
Ona si sa svoje skoro 3 banke moze dozvoliti da zivi ko 20-godisnjakinja (plese, ima slobodno drustvo, zivi sa svojima i ocito joj to pase), dok je tebi pak zivot dodijelio drukcije karte (radis, odgovoran si, imas i Chrona s kojim ruku na srce nije lako zivjeti i koji umnogome kontrolira tvoj raspored, i prijatelji su ti ozbiljniji itd).

Ako se mene osobno pita, smatram da osoba od skoro 30 godina, ukoliko misli ozbiljno s nekim, se nema sto promisljati oko pokusaja zajednickog suzivota.
Ja sam s 27 bila pred tom odlukom, dosta naglo, i dalje mislim da je bilo prebrzo jer sam po naravi slicna tvojoj bivsoj i i dalje mislim da smo mogli jos malo pricekati, ali mi je danas drago da sam se odvazila na taj korak (nama su presudile okolnosti u toj odluci).
Drago mi je jer stvarno mislim da su krajnje 30-te dobar period za poceti osnivati svoju obitelj. Ako moze i ranije, super. Ako pak nisi uspio naci nekog vrijednog, to je drugo, onda ovo sto pisem ne vazi, ali ako je rijec o ljudima koji su blizu 30, u ozbiljnoj vezi i navodno im je dobro - malo je suludo inzistirati na daljnjem zivotu s mamom i tatom.

Ne bih rekla da te ta cura ne voli, niti da si joj nebitan, vec mislim da je malo zapela u 'produzenim studentskim danima', i to najvise zato sto joj to okolnosti dopustaju.
Ne kazem da je to lose samo po sebi, zivoti su svakakvi, ali je cinjenica da bi joj mozda vise odgovarao netko drugaciji od tebe, neozbiljniji i slicniji njoj.

Moguci outcome ove situacije jest da se ona prodrma i shvati da te previse voli i da se vidi s tobom u buducnosti, te da sama sa sobom razrijesi i odluci da je vrijeme za malo odrasliji vid zivljenja i partnerstva.
Ne kazem da ce se to desiti jer je to njezin zivot, ali - moguce jest.

Jesi li pogrijesio?
Pa ne bih bas rekla da jesi. Vrlo si konkretan i znas sto hoces i to je vrlo pohvalno i zdravo za psihu.
No, pitam se jesi li joj ikako tijekom veze dao do znanja o cemu razmisljas i sto planiras, i jesi li joj dao priliku da se ona mozda sabere i prilagodi? Ili je prekid nastupio iznebuha?
To me fakat zanima

Jer ljudi se MOGU promijeniti, i ljubav sama po sebi nije dovoljna (to se zna), ali je dovoljno jaka da covjeka natjera na promjene. I to promjene u samome sebi koji ne gode samo njihovom partneru vec i njegovo sazrijevanje dizu na novi level.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 14:24   #99
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Idealizirati nešto ili nekoga nikada nije dobro. Daj si malo vremena. Pokušaj objektivnije i trijeznije glave porazmisliti o svemu. Ako ocijeniš da bi ipak vrijedilo probati ponovo, probaj. Pa ćeš vidjeti je li se što promijenilo ili samo ljubav visi u zraku, a ispod nje se samo gomilaju problemi i ringišpili emocija.
ovo nije točno što si napisala. mislim, iz moje kože i kostiju. iz krivog nosnog septuma.
idealizacija je zapravo pitanje snage. koliko se možeš nositi sa sobom. nikada ona ili one nisu u pitanju. idealizirati ću više nego prije svaku buduću ženu. svaku svoju ženu prije mraka. jer je se želim najesti. nje ili njih. žvakati život punih ustiju.

objektivno ne postoji na taj način. što znači trijezno? baudelaire je napisao nešto na tu temu.
stvarnost postaje 'naša' samo koliko je uspijemo oteti od tog objektivnog. i koliko umijemo podnositi oteto. jer može biti prokleto. ali ne mora. zato je to pitanje snage. jer se radi o istrajnosti. koliko dugo umijemo nositi težinu te idealizirane žene. dobio sam spondilozu. ali ne odustajem od nošenja. jer mogu naprosto.

edit: ima čak veze s temom.

autoru želim puno idealizacije i puno snage.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 14:28   #100
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Zato jer si neodlučan i nisi odlučio čvrsto da želiš prekinuti. Što više budeš idealizirao vašu vezu, prisjećao se lijepih stvari i zaboravljao na one ružne dijelove radi kojih si i prekinuo, to ćeš joj se prije javiti i vratiti na staro. Idealizirati nešto ili nekoga nikada nije dobro. Daj si malo vremena. Pokušaj objektivnije i trijeznije glave porazmisliti o svemu. Ako ocijeniš da bi ipak vrijedilo probati ponovo, probaj. Pa ćeš vidjeti je li se što promijenilo ili samo ljubav visi u zraku, a ispod nje se samo gomilaju problemi i ringišpili emocija.
Znam da bi najbolje bilo ohladit se malo i razmislit ali kod mene proces "hladenja" traje jako duo i iskreno ne vidim svrhu da nakon godinu dana skuzim da sam pogrijesio. A isto tako znam da trazenje odgovora sada je 50:50 da cu odabrati dobar.Uzasno mi je kaj znam da ona jako pati sada i da ne moze funkcionirati, meni je prilicno tesko ali ipak lakse nego njoj jer nisam tako negativna osoba i psihicki sam stabilniji.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Jesi li pogrijesio?
Pa ne bih bas rekla da jesi. Vrlo si konkretan i znas sto hoces i to je vrlo pohvalno i zdravo za psihu.
No, pitam se jesi li joj ikako tijekom veze dao do znanja o cemu razmisljas i sto planiras, i jesi li joj dao priliku da se ona mozda sabere i prilagodi? Ili je prekid nastupio iznebuha?
To me fakat zanima
Da ja sam definitivno odrasliji od nje po pitanju toga da znam sto zelim. Nemam repova iz proslosti, ozbiljan sam u vezi u smislu da znam da mi to nije zajebancija nego da se vidim da to ide prema necemu i spreman sam na kompromise (do odredene granice), suzivot, odgovornosti koje to donosi itd.

Svaku stvar koju sma ja ovdje napisao da mi smeta sam vise puta njoj rekao i na najmirniji i stalozen nacin pokusao pricati o tome. Ali ono sto sam prepoznao i u sto sam siguran je da nema hrabrosti zakoraciti naprijed i odljepiti se od svoje proslosti. JA sam osoba koja stvarno o svemu pokusa pricati sto puta i to na miran i stalozen nacin, ne provociram, ne okrivljujem i slicno.. Tek sada kada smo prekinuli je ona meni rekla da zna da ja mislim da se ona nikad ne zamislja samnom u buducnost ali da je puno puta mislila o tome kako bi bilo da smo se uselili skupa, i kakav bi nam bio zivot. Znaci nakon 2.5 godine ja cujem prvu rijec o tome da je ona uopce razmisljala o tome i to nakon kaj smo prekinuli. Ali i da se pomirimo, siguran sam da jos par godina ne bi zivjeli skupa jer ona je toliko vezana za obitelj (a i mama joj svaku put radi drame kada ona spomene seljenje) da ja to jos nisam do sada u svojih 29 godina vidio. A siguran sam da bi useljenje rijesilo jako puno nasih nesuglasica i da bi se ona puno bolje osjecala jer ne bi bila u okruzenju u kojem je sada a za koje sam siguran da je jako spusta.

p.s. puno hvala kad si nakon restartanja napisala i drugi put <3
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger