Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2007., 00:56   #1
Manjak plodne vode

u 20 tjednu trudnoće došla sam na redoviti pregled kod svoje ginekologice(dotad je po njoj,bilo sve u redu).nakon pregleda mi je hladnokrvno rekla da imam manjak plodne vode i da to može biti svašta(da se posteljica ne razvija dobro, da se plod ne razvija dobro, da se mozda samo razvija usporeno a i da ne mora biti ništa od toga jer je krivo mozda vidila) naručila me za mjesec dana i poslala kući krava. pametna kakva jesam odmah sam otišla kod drugog doktora po drugo mišljenje.
covik je bar bio iskren a i zabrinut onim sto je vidio odnosno nije vidio a trebao bi vidjeti(bubrege i mjehur bebe), te me uputio u zg na pregled gdje imaju adekvatnu opremu.
e sad su mi stavili trenutno dijagnozu koju sutra moram ici potvrditi u bolnicu.beba ima bubrege i mokracni mjehur, koji je dosta manji nego bi trebao biti a i protocnost između bubrega i mjehura je manja nego normalna.
ima li tko sličnih iskustava s obzirom da su mi u zg rekli da u najgorem slučaju u 22 tjednu moram napraviti abortus a u najboljem ostajem na inekcijama za povecanje mjehura i protocnosti do kraja tjedna?


unaprid hvala

p.s.inace ako sto znaci nosim curicu
slamka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 09:54   #2
ajme slamka, nemam iskustva s tim, al vjerujem da ti nije lako....saljem ti puno pozitivne energije, pokusaj se uvjerit da ce sve bit u redu, nemoj se nervirat unaprijed, sigurno ce ti te inekcije pomoci pa ces za koji mjesec grlit svoju bebolinu...velika pusa, drz se!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 10:23   #3
Slamka, mislim da je jednom davno ovdje netko spominjao da je dobivao injekcije (milsim kortikosteroida) za ubrzavanje rasta bebe i na kraju je bilo sve u redu, tako da vjerujem da će i kod tebe biti sve OK ...Znam da je slaba utjeha, no meni su na zadnjem pregledu rekli da su bedrene kosti moje Dore premale za tjedne trudnoće, isplakala sam cijelu dušu, otišla sa dragim na internet i vidjela da ima slučajeva kada liječnici ipak "fulaju"...
Šaljem ti puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~d sve bude u redu!!!!!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 07:55   #4
Quote:
slamka kaže: Pogledaj post
u 20 tjednu trudnoće došla sam na redoviti pregled kod svoje ginekologice(dotad je po njoj,bilo sve u redu).nakon pregleda mi je hladnokrvno rekla da imam manjak plodne vode i da to može biti svašta(da se posteljica ne razvija dobro, da se plod ne razvija dobro, da se mozda samo razvija usporeno a i da ne mora biti ništa od toga jer je krivo mozda vidila) naručila me za mjesec dana i poslala kući krava. pametna kakva jesam odmah sam otišla kod drugog doktora po drugo mišljenje.
covik je bar bio iskren a i zabrinut onim sto je vidio odnosno nije vidio a trebao bi vidjeti(bubrege i mjehur bebe), te me uputio u zg na pregled gdje imaju adekvatnu opremu.
e sad su mi stavili trenutno dijagnozu koju sutra moram ici potvrditi u bolnicu.beba ima bubrege i mokracni mjehur, koji je dosta manji nego bi trebao biti a i protocnost između bubrega i mjehura je manja nego normalna.
ima li tko sličnih iskustava s obzirom da su mi u zg rekli da u najgorem slučaju u 22 tjednu moram napraviti abortus a u najboljem ostajem na inekcijama za povecanje mjehura i protocnosti do kraja tjedna?


unaprid hvala

p.s.inace ako sto znaci nosim curicu
Draga Slamka ako mi možeš molim te reći što se dogodilo?
jer meni je jučer u Petrovoj doktor rekao da i ja imam manjak plodne vode, ja sam u 19 tjednu. jako me je strah.
Malichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 08:38   #5
To se dogodilo i mojoj prijateljici u 17. tjednu. manjak plodne vode zbog neke bakterije, mislim da je streptokok, zapravo na brisevima su joj otrkili neku bakteriju zbog koje je pila antibiotike, a nakon terapije nisu ponovili briseve. Dijete koje je rodila bilo je plavo jer ga plodna voda nije štitila i morala je potpisati da želi da ju se liječi. Sad mala ima 3 godine, napreduje ali sporo, no prognoze su dobre.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 01:14   #6
evo cure prvo da kazem da je sam mojim sinom (ipak nije curica bila,toliko sto neki vide na UZV) sada sve u redu i sasvim je normalno dijete kao i drugi.jest da nije bio veliki i debeli kad se rodio al to je nebitno.

manjak plodne vode kod mene je nastajao zbog slabijeg protoka krvi kroz pupčanu vrpcu.naravno da sam to tek otkrila kad sam otišla u zagreb u privatnu polikliniku.tamo mi je doktor rekao da dođem u bolnicu na vađenje plodne vode za par dana.
došla,izvadili mi plodnu vodu-i odma da ti kažem da to ništa ne osjetiš i ne boli uopće.iz plodne vode su htjeli vidjeti jel ima kakva malformacija kromosoma koji se odnose na bubrege i mokraćovode djeteta.jer u slučaju da je tako trebala bi bila napraviti abortus.znam da je uzasno to za reci ali mislim da bi i to bilo bolje nego da mi se dijete nakon cijele trudnoce rodilo(bez mokraćovoda-znači nema spoja bubrega i mjehura) ,udahnulo i izdahnulo.mišljenja sam da je abortus manja trauma nego kad vidiš dijete.
naravno oni za dva dana zovu na rebro kakav je nalaz,pošto ti ga doma posalju tek kroz mjesec-dva.i meni je nalaz bio normalan.

dali su mi inekcije fragmin 2500 za bolju prokrvljenost i lezala sam 2 tjedna u bolnici da vide hoću li dobiti nusojave od njih.na sreću nisam imala ma nikakvih,inace mozes imati lagano krvarenje od njih,glavobolje i sta ti ja znam tako da moras bit pod nadzorom i odrzavat trudnoću.

pustili su me doma i dolazila sam u bolnicu na kontrolu u zg svaki 15-20 dana.nakon 2mj su mi pojačali fragmin na 5000 jedinica.btw svaki dan moraš dobiti inekciju.
onda mi je u 8mj trudnoće ustanovljeno da beba počinje dobijati manje na težini nego bi trebala pa sam do kraja trudnoće ostala u bolnici sa dijagnozom IUGR(zastoj rasta).
i rodila na carski jer nisam imala trudove i nisam bila otvorena pa se nije preporucalo induciranje poroda,jer je beba bila 2650g.

eto pitaj ako te još nešto zanima

eh da i nisam imala nikakvih bakterija nalazi ko u male bebe svi doktori su se cudili.cak i zeljezo mi bilo normalno iako sam dosad bila anemična.
slamka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:38   #7
ajd super.......

drago mi je da je sve dobro prošlo
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 16:59   #8
Ista se stvar dogodila mojoj prijateljici prije 4 tjedna. Ona je sada u 24 tj. Doc joj je rekao neka pije jako puno tekućine i da miruje. Kad je došla nakon 3 tj ponovno sve se vidjelo i sve je u redu. Manjak plodne vode zaista može puno toga značiti...
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 18:01   #9
I ja sam imala manjak plodove vode koji je otkriven u 30 tj. afi je bio 9/10, pa je narastao na 11, a kada je bio 7 su me hospitalizirali. Od 32-36 tjedna sam ležala na sv.duhu, dobila 2 inekcije deksamethasona za razvijanje djetetovih pluća, jednom dnevno su radili ctg i jednom tjedno uzv, gledali su težinu djeteta, mjerili glavicu, bedrenu kost, želudac i protoke kroz pupkovinu i posteljicu, meni je sve bilo ok.osim težine koja je malo zaostajala. Povremeno sam imala lagana stezanja i malo je curkala plodova voda. U 36+4 je počela baš curiti plodova voda, ne jako već su mi gaće bile stalno mokre i ctg je pokazao trudove, pa sam završila na carskog i na kraju je sve ispalo ok. Moj mali miš Patrik je rođen 2630 g i 47 cm, a rođen je 3 tjedna ranije. Da je došao do termina sigurno bi bio bebonja od 3 kg.
Inače sam imala prije streptokok b i nitko mi nije rekao da bi mi od toga moglo biti, već su rekli da je idiopatski razlog manjka plodove vode.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:35   #10
u prvoj trudnoći sam imala manjak plodne vode kroz cijelu trudnoću, nisam imala bakteriju, mala se rodila na carski (jer je bila na zadak) sa 3800. Sad opet imam jako malo plodne vode i kroz par dana mi je termin pa sutra idem u bolnicu na ležanje jedan od razloga je i manjak plodne vode što su mi rekli tek u bolnici jer moj ginekolog ajoj svašta bih mogla reći....
Zone01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:23   #11
izgleda da većina žena koja ima manjak plodne vode, bebe su na zadak, tako je i moj bio. da li je beba morala zbog toga nositi remenčiće za kukove?
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 17:54   #12
ja sam u 39.tjednu, nemam još trudove niti se otvaram ali imam manjak plodne vode pa moram sad u bolnicu ležat. Jutros i sinoć sam radila ctg bilo je sve ok ali ne žele riskirat. Rekli su mi u bolnici da sam otvorena koji centimetar da bi mi oni odma inducirali porod ali ovako moram čekat. Moraju me imat pod nadzorom, 2 puta dnevno trebam radit ctg i moraju mi radit ultrazvuk svaki dan koliko sam skužila. E da i gledat plodnu vodu. Samo se nadam da ću brzo rodit da ne moram puno čekat jer mi je to najgore.
Acid1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 18:03   #13
drži se, zar ne smiješ šetati po stepenicama il nešto da potakneš otvaranje i porod??
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 17:49   #14
Question dižem temu

ajmo cure, nabacite iskustva, ja sam 33.tj i reko mi gin danas da imam premalo plodove vode

čituckala sam malo po netu i na svakoj str piše drugo, pa me zanima konkretno dal je netko imao manjak u zadnjem tromjesečju i kako je to završilo

mene je gin poslo na još jedan OGTT i test senzibilizacije i naručio za tjedan dana, te rekao ako ostane ovako da će maloga prije termina trebati potjerati van, al da se to često mijenja svako malo pa može bit da je ovo samo privremeno
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 18:09   #15
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ajmo cure, nabacite iskustva, ja sam 33.tj i reko mi gin danas da imam premalo plodove vode

čituckala sam malo po netu i na svakoj str piše drugo, pa me zanima konkretno dal je netko imao manjak u zadnjem tromjesečju i kako je to završilo

mene je gin poslo na još jedan OGTT i test senzibilizacije i naručio za tjedan dana, te rekao ako ostane ovako da će maloga prije termina trebati potjerati van, al da se to često mijenja svako malo pa može bit da je ovo samo privremeno
a jel se zna zašto dolazi do manjka plodne vode?

i kako će te prije termina potjerati? nećeš valjda trebat na inducirani????
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 18:58   #16
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a jel se zna zašto dolazi do manjka plodne vode?

i kako će te prije termina potjerati? nećeš valjda trebat na inducirani????
ehhh...
ginekolog rekao da može doć zbog povišenog šećera ili RH nekompatibilnosti.

netko mi tu na forumu na to reko da zbog povišenog šećra dolazi do viška, a ne manjka

na netu sam pak pročitala da dolazi zbog štekanja posteljice ili propuštanja ovojnice; kod blizanaca ili u 1. i 2. tromjesečju kod abnormalnosti fetusa


inducirani ili carski, ne znam
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 21:10   #17
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ajmo cure, nabacite iskustva, ja sam 33.tj i reko mi gin danas da imam premalo plodove vode

čituckala sam malo po netu i na svakoj str piše drugo, pa me zanima konkretno dal je netko imao manjak u zadnjem tromjesečju i kako je to završilo

mene je gin poslo na još jedan OGTT i test senzibilizacije i naručio za tjedan dana, te rekao ako ostane ovako da će maloga prije termina trebati potjerati van, al da se to često mijenja svako malo pa može bit da je ovo samo privremeno


I ja sam imala manjak plodove vode koji je otkriven u 30 tj. afi je bio 9/10, pa je narastao na 11, a kada je bio 7 su me hospitalizirali. Od 32-36 tjedna sam ležala na sv.duhu, dobila 2 inekcije deksamethasona za razvijanje djetetovih pluća, jednom dnevno su radili ctg i jednom tjedno uzv, gledali su težinu djeteta, mjerili glavicu, bedrenu kost, želudac i protoke kroz pupkovinu i posteljicu, meni je sve bilo ok.osim težine koja je malo zaostajala. Povremeno sam imala lagana stezanja i malo je curkala plodova voda. U 36+4 je počela baš curiti plodova voda, ne jako već su mi gaće bile stalno mokre i ctg je pokazao trudove, pa sam završila na carskom i na kraju je sve ispalo ok. Moj mali miš Patrik je rođen 2630 g i 47 cm, a rođen je 3 tjedna ranije. Da je došao do termina sigurno bi bio bebonja od 3 kg.
Inače sam imala prije streptokok b i nitko mi nije rekao da bi mi od toga moglo biti, već su rekli da je idiopatski razlog manjka plodove vode.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 23:05   #18
pročitala sam tvoje iskustvo ranije, hvala

odlučila sam da se neću brinut do slijedećeg petka... valjda će se stanje popravit

dakle na carskom si završila?
ja sam mislila da induciraju porođaj u ovakvim slučajevima
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 23:20   #19
na carski sam išla jer je patrik bio na zadak, ali pošto je bilo premalo plodove vode,a trudovi lagani, voda je počela curiti u 37 tj. morali su me poroditi.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 02:21   #20
meni su rekli u 32 tjednu manjak plodne vode pa sam ležala
i samo se popravilo rekli su mi od slabe cirkulacije a imala sam i užasan
problem s venama u trudnoći.na kraju sam skoro 2 tjedna prenesla i završila na
dripu.beba se rodila sitna ali zdrava i žilava,apgar 10/10 do svoje skoro 4
godine antibiotik popila nije .
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.