Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2011., 19:02   #181
Ljudiii ... pomozite
Prije nekoliko dana sam bila na bazenu, izgorila sam, crvenilo je prošlo i sada imam prelijepu boju, međutim koža po ramenima je još uvijek crvena i boli. Počeli su se pojavljivati i plikovi Ne mogu se mazati, jako boli.
Šta da radim ?!
Trš Trš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:24   #182
Iko !?
Trš Trš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 11:24   #183
Suncanje , izgorio

Bio sam na moru , i naravno izgorio :P .... nisam puno bio na suncu , ali opet...
Znaci bio sam crven , namazao melemom kozu , i lice niveom , smanjilo se crvenilo po kozi , i sad samo pece.. zanima me najbolje rijesenje za ovo...
Cuo sam da pomaze brasno ili jogurt... sad nisam siguran sta vi preporucate?
__________________
boomboompow.
boomboompow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 01:51   #184
Piti dosta vode, što češće hladiti u početku kao i svaku opekotinu, potom 4-6 puta dnevno mazati gel aloe vera s hidrolatom hamamelisa ili neke gotove kombinacije koje mogu dodatno sadržavati pantenol, alantoin, emolijense poput jojobe, ekstrakte nevena, kamilice ili kantariona...

Ako ne prolazi liječnik može prepisati i neki blaži kortikosteroid (npr. Afloderm).
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 20:33   #185
Domaći pripravci za opekline od sunca

Izgorio sam ko vrag, zanima me neki domaci lijek bez tvornicke kemije itd. kao npr. sto su nasi preci mazali. primjer: jogurt itd..
Numizmatičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 20:44   #186
Quote:
Numizmatičar kaže: Pogledaj post
Izgorio sam ko vrag, zanima me neki domaci lijek bez tvornicke kemije itd. kao npr. sto su nasi preci mazali. primjer: jogurt itd..
Jogurt definitivno! Kad počne isparavati smrdi.... al odmah prestane svrbit i umiri se koža.
tenazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 20:55   #187
ja se lijecim i domacom rakijom sljivovicom oralno. boli nema al se napijem pa padam po stanu na predmete koji prije nisu bili tu
Numizmatičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 21:06   #188
Quote:
Numizmatičar kaže: Pogledaj post
ja se lijecim i domacom rakijom sljivovicom oralno. boli nema al se napijem pa padam po stanu na predmete koji prije nisu bili tu
Ne bi rekla da je to od opeklina...
tenazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 22:03   #189
Quote:
tenazgb kaže: Pogledaj post
Ne bi rekla da je to od opeklina...
a cuj, svratio sam do mora par dana, pa ove cure sve se skidaju a meni kuzis ono hot od takvih prizora pa nema mi druge neg mazat se jogurtom
Numizmatičar is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.05.2012., 11:35   #190
Evo javlja se jos jedna opecena, i to ne svojom krivnjom Nekim ljudima tesko je objasnit da se i u hladu moze izgorit pa sam sad crvena ko rak po rukama i dekolteu. Bol i svrbez sam vecinom uspjela rijesit jogurtom, aloe verom i Combustanom, al to crvenilo i dalje ostaje Ima netko ideju s cime bi ga se mogla sto uspjesnije rijesit? Jer fakat ruzno izgleda :S
__________________
.
pe3ch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 11:55   #191
Opektoine-help

U petak sam bio na bazenu i jako sam izgorio.Kada sam dosao kuci bilo je samo crvenilo i mislio sam da ce kao uvijek upiti i proci za par dana.Ali juce kada sam se vratio sa posla,vidio sam po ramenima da su mi iskocili zuti plikovi.Iskljucivo su na ramenima i nisu jos uvijek veliki.Otisao sam odmah do apoteke,i dali su mi Jomelop (Saljiceva mast ili tako nesta) i rekli su da ona najbolje pomaze u ovakvim situacijama. Kakva su vasa iskustva i za koliko da ocekujem oporavak ?
Murray1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 07:07   #192
Ljudi evo ja sam u subotu , znači prije nekih dva dana malo izgorila na suncu , dosta je to bilo crveno i peklo , najviše po ramjenima, danas , evo puno bolje ali još malo peče i crveno je...moja greška što sam na kupanje išla u 12 sati s minimalnom zaštitom

E sad , ja bi sutra trebala ići opet , neznam koliko je to pametno , što vi mislite ? Jel postoji kakva mogućnost da ipak idem pod uvjetom da idemo kasnije , držim se hlada , više mažem ?
Tea_xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 12:01   #193
Guljenje kože nakon sunčanja

Ne znam gdje bih smjestila ovu temu, pa moje isprike unaprijed ako sam pogriješila
Naime, bila sam nekoliko dana na moru i već prvi dan sam se dobro "ispekla" na području ramena iako nisam bila na jakom suncu, no to je očito tako s mojom kožom... Kako su sad već prošli dani i crvenilo kože, nažalost je došlo do guljenja i to sad grozno zanima... Probala sam naći na internetu savjete kako smanjiti to guljenje kože da to ne izgleda tako grozno i u flekicama, ali nigdje nema nekog savjeta... Još za vikend imam svadbu najbolje frendice, ne želim baš kao kuma plašiti ljude
Treba li možda napraviti peeling ili bi to bio kontra efekt? Hvala na savjetima...
ddoll is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 09:49   #194
i mene ovo zadnje zanima...
guli mi se koza, ali ne onako fini tanki bijeli sloj (kao normalnim ljudima), vec grubi tamni (crni zapravo) sloj koze, tako da ispod ostaje njezna roza, mlada, koza...
ne znam sto da radim, ne diram i ne skidam sama, ali prije ili kasnije ce otpasti samo, a znam da medjuvremenu ne smijem ni blizu suncu...samo ne znam kako to izvesti...

upoooomooc, ima li kakav lijek za brze zacjeljivanje?
isplati li se sad mazati uljem gospine trave (mislim, sad kad se vec gulim)?
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 14:18   #195
Lijep pozdrav,
Prije dva dana sam se vratila s mora, i uzasno sam izgorila, tj postala sam "crvena ko rak", misici su mi zategnuti, a ponajvise listovi noge, a zglob oko stopala mi je natekao i na jednoj i na drugoj nozi. Sta da radim? To oticanje mi se nije prije desavalo. Hvala.
love246 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 15:35   #196
Quote:
love246 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav,
Prije dva dana sam se vratila s mora, i uzasno sam izgorila, tj postala sam "crvena ko rak", misici su mi zategnuti, a ponajvise listovi noge, a zglob oko stopala mi je natekao i na jednoj i na drugoj nozi. Sta da radim? To oticanje mi se nije prije desavalo. Hvala.
ako uspiješ nabavi si domaće kantarijonovo ulje, meni je to uvijek pomoglo
onlyyou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 15:43   #197
Quote:
love246 kaže: Pogledaj post

... zglob oko stopala mi je natekao i na jednoj i na drugoj nozi. Sta da radim? To oticanje mi se nije prije desavalo.
ovo više nije samo za mazanje bilo čim - treba se do liječnika.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 15:47   #198
Hvala ti, pokusat cu s kantarijonovim uljem, ako ne bude bolje, definitivno idem lijecniku.
love246 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 15:49   #199
kantarionovo ulje je dobro za kožu, ali ne može djelovati na edeme (bubrege itd). nemojte čekati.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 20:43   #200
Ulja i masti se čine u redu, ali na www.zena.hr piše da izbjegavati masno, da zatvara pore i otežava hlađenje tijela. Puno vode,hladni oblozi, krastavac obloge, jogurt i sl..hladan tuš..rashladiti tijelo!
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Mozes si staviti hladne obloge (tkanina natopljena vodom). I pij puno tekucine.

Poslije namazi kozu nekom kremom. Npr najobicnijom Niveom, ona nema iritantnih sastojaka, vlazi, a masnoca cuva da dodatno ne gubis tekucinu kroz opekotinu.

Ako se pojave mjehuri, odi doktoru.

Inace za drugi put:Svakodnevno koristiti zastitini faktor 15 ili vise. Sesiri, marame, majice dugih rukava, izbjegavati podnevno sunce.

Sunce "postara" kozu, dobijes bore, izlozis se riziku od raka koze...
miljac78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.