Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2003., 13:59   #201
Quote:
sotona69 kaže:
Nema nikakvog smisla trositi vrijeme na prpucavanje s tobom. Ja sam samo dala komentar, a ti se odmah upalio k'o kutnjak.
Znači, bio sam u pravu. Lako se kititi tuđim dupetom.
stitch is offline  
Old 03.09.2003., 15:16   #202
Re: Re: dosljednost u čitanju

Quote:
verica kaže:
offtopic: da li je ta knjiga prevedena na hrvatski?

pa, gledaj, s obzirom da je pennac francuz, i bolje da je prevedena... s francuskim baš i nisam na ti (čitaj: nemam pojma)
manwe is offline  
Old 03.09.2003., 15:20   #203
Quote:
stitch kaže:
Ako je kvalitetan, zanima me njegova duša. Rekoh već, dobar umjetnik ne otkriva sve u jednom djelu, bio on pisac, kipar, slikar ili filozof.

A ako je loš, pokušavam otkriti je li stvorio nešto dobro. Naime, nijedna knjiga ili pjesma nije toliko katastrofalna da ne bi imala nekoliko dobrih ideja ili stihova. To nije pravilo, često se razočaram. Ali, tražim i dalje.
Sviđa mi se ova argumentacija.

Da treba čitati sva dela nekog dobrog književnika nikad nisam sumnjao, ali zanimalo me je zašto čitati nešto loše.
Nymann is offline  
Old 03.09.2003., 15:25   #204
Quote:
Nymann kaže:
Sviđa mi se ova argumentacija.

Da treba čitati sva dela nekog dobrog književnika nikad nisam sumnjao, ali zanimalo me je zašto čitati nešto loše.

good point! pročitaj moj post naslovljen "dosljednost u čitanju" i komentiraj ga, molim.
manwe is offline  
Old 03.09.2003., 15:31   #205
Re: Re: Re: dosljednost u čitanju

Quote:
manwe kaže:
pa, gledaj, s obzirom da je pennac francuz, i bolje da je prevedena... s francuskim baš i nisam na ti (čitaj: nemam pojma)
Pa da li je prevedena, ima li je za kupiti .. lani sam pročitala dvije Pennacove knjige i oduševila sam se; pa me zanima sve što je napisao .. pogledat ću na modernim vremenima

pogledala sam , ima je baš se veselim!
verica is offline  
Old 03.09.2003., 15:35   #206
Re: Re: Re: Re: dosljednost u čitanju

Quote:
verica kaže:
Pa da li je prevedena, ima li je za kupiti .. lani sam pročitala dvije Pennacove knjige i oduševila sam se; pa me zanima sve što je napisao .. pogledat ću na modernim vremenima

pogledala sam , ima je baš se veselim!
Ima je na Sveznadaru uz još nekoliko Pennacovih knjiga.
Nymann is offline  
Old 03.09.2003., 15:35   #207
pennac

ma mislio sam da nemam pojma francuski. "od korica do korica" je prevedena. meni je isto jako dobro sjela ta knjižica. možeš je posuditi u knjižnici, sigurno je imaju
manwe is offline  
Old 03.09.2003., 19:27   #208
Quote:
stitch kaže:
Ako je kvalitetan, zanima me njegova duša. Rekoh već, dobar umjetnik ne otkriva sve u jednom djelu, bio on pisac, kipar, slikar ili filozof.

A ako je loš, pokušavam otkriti je li stvorio nešto dobro. Naime, nijedna knjiga ili pjesma nije toliko katastrofalna da ne bi imala nekoliko dobrih ideja ili stihova. To nije pravilo, često se razočaram. Ali, tražim i dalje.
I ja.
estio is offline  
Old 03.09.2003., 19:33   #209
Re: dosljednost u čitanju

Quote:
manwe kaže:
jesmo li nepravedni (prema sebi, autoru, učitelju) ako neku knjigu prestanemo čitati nakon dvadesetak stranica?
Nismo. A možda... Tko zna.
Nymann is offline  
Old 03.09.2003., 19:43   #210
Pitanje za FF

FF, postoji li u Zagrebu Matematička gimnazija? Ima li možda sajt?
Nymann is offline  
Old 03.09.2003., 20:45   #211
Alkemičar je definitivno najsmirenija knjiga koju sam ikada pročitala... Dobra je kada vas uhvate filozofski trenuci...
 
Old 03.09.2003., 21:30   #212
Quote:
[color=dark-blue]Grejp kaže:
Upravo je odobrio Paulo Coelho scenarij za alchemista.Laurence Fishburne je the one (vjerojatno ima smisla za jeftinu filozofiju,pa glumio je u matrixu) koji ce ga i rezirati,a glumci su Jeremy Irons i Madonna.ako za ovo Madonna ne osvoji Oscara nikad ni nece.. [/color]
Matrix nije tako loš film kako se možda čini na prvi pogled.
Pun je skrivenih fora i značenja zbog čeg je svako slijedeće gledanje još zanimljivije. Da su neoriginalni, to je za ideju istina, ali ajde navedi američki film koji je originalan a da je snimljen u zadnjih.. puno, puno godina.. recimo 5-6?

Madonna će glumiti u Alkemičaru?? Ta se baš ne da.. ali film će sigurno biti katastrofa, pa možda zbog nje bude toliki trash da će biti smiješan. ? Možda i dobije Oscara, ionako ta nagrada ništa ne znači više...

Laurence Fishbourne - pastir??

Mislim da si to izmislio, a možda i cijelu ideju. Može link koji dokazuje to što tvrdiš?

Koja je to fora pisati imena knjiga ne engleskom?! To i ja radim za knjige pisane na engleskom, ali Alkemičar je u originalu pisan na portugalskom, i zove se "O Alquimista".

Stitch, nisam ti ja mali, kladim se da sam viši od tebe.
Sad će Nymann sigurno napisati da si me tako nazvao od milja.. bljuv... sigh...

Quote:
Hermione Granger kaže:
Alkemičar je definitivno najsmirenija knjiga koju sam ikada pročitala... Dobra je kada vas uhvate filozofski trenuci...
I tko može pljuvati po Coelhu, molim vas?
On ne mora pokušavati biti mesija, on je mesija.

Quote:
Nymann pita:
FF, postoji li u Zagrebu Matematička gimnazija? Ima li možda sajt?
Ima ih nekoliko. Ispod su ti linkovi.

www.petagimnazija.hr
www.mioc.hr/home/Pocetna.php

To su jedini sa sajtom. Postoji još 3., 10., 13. i 14.-a gimnazija, od kojih je svaka ili matematička ili miješana.

U subotu na HRT-u navečer je dokumentarac Paulo Coelho - alkemičar riječi, moglo bi biti zanimljivo. (!?)
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Old 03.09.2003., 21:37   #213
Hah kako cu gledati taj dokumentarac ako budem doma,da vidim sto kazu o P.C.Sigurno ce ga uzdignut u nebesa.
Arienrhod is offline  
Old 03.09.2003., 21:49   #214
Quote:
finalnifantazista kaže:
Stitch, nisam ti ja mali, kladim se da sam viši od tebe.
Sad će Nymann sigurno napisati da si me tako nazvao od milja.. bljuv... sigh...


U subotu na HRT-u navečer je dokumentarac Paulo Coelho - alkemičar riječi, moglo bi biti zanimljivo. (!?)
Gde je napisano da si mali?

Moram da pročačkam malo satelit zbog tog dokumentarca.
Nymann is offline  
Old 03.09.2003., 23:03   #215
[QUOTE]finalnifantazista kaže:
[B]Matrix nije tako loš film kako se možda čini na prvi pogled.
Pun je skrivenih fora i značenja zbog čeg je svako slijedeće gledanje još zanimljivije. Da su neoriginalni, to je za ideju istina, ali ajde navedi američki film koji je originalan a da je snimljen u zadnjih.. puno, puno godina.. recimo 5-6?

ma nemam ja nista protiv matrixa,meni je film odlican,a sada drugi dio je mogao i bolje

Madonna će glumiti u Alkemičaru?? Ta se baš ne da.. ali film će sigurno biti katastrofa, pa možda zbog nje bude toliki trash da će biti smiješan. ? Možda i dobije Oscara, ionako ta nagrada ništa ne znači više...

ma kako ne znaci,moze se dobro prodati taj kipic

Laurence Fishbourne - pastir??

Mislim da si to izmislio, a možda i cijelu ideju. Može link koji dokazuje to što tvrdiš?

nisam nista izmislio,na corner.hr sam procitao,laurence ga rezira ne glumi,vjerojatno je to jeremy irons

Koja je to fora pisati imena knjiga ne engleskom?! To i ja radim za knjige pisane na engleskom, ali Alkemičar je u originalu pisan na portugalskom, i zove se "O Alquimista".

nisam namjerno,nisam znao da je tako vazno,neka bude O Alquimista
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Old 04.09.2003., 14:08   #216
Re: Re: dosljednost u čitanju

Quote:
Nymann kaže:
Nismo. A možda... Tko zna.

ajde, znam da možeš bolje od ovoga...
manwe is offline  
Old 04.09.2003., 18:41   #217
Quote:
Nymann kaže:
Sviđa mi se ova argumentacija.

Da treba čitati sva dela nekog dobrog književnika nikad nisam sumnjao, ali zanimalo me je zašto čitati nešto loše.
Samo se ti javi kad ti nešto nije jasno.

Uostalom, ne vrijedi li isto i za ovaj forum?
stitch is offline  
Old 04.09.2003., 21:26   #218
Quote:
Nymann kaže:
Gde je napisano da si mali?
Evo:

Quote:
stitch kaže:
Kod mene samo na jednome mjestu.
Ima mali pravo, pogriješio sam.
Post poslan 02-09-2003 15:30 (5. strana ovog topica ako koristite postavke foruma)

Nymann, zašto si tražio Zg mat gimnazije?
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Old 05.09.2003., 15:48   #219
Quote:
finalnifantazista kaže:
Nymann, zašto si tražio Zg mat gimnazije?
Da bih uporedio beogradsku i zagrebačku; nadao sam se da ći nači spisak predmeta. Međutim, to se izgleda jako razlikuje ili sam ja otišao na predmete obične gimnazije.

Matematička gimnazija - to je sajt. Ima još mnogo drugih matematičkih u Srbiji i Crnoj Gori, ali ova je najbolja.
Nymann is offline  
Old 05.09.2003., 15:53   #220
Iznenađenje...

Quote:
stitch kaže:
Samo se ti javi kad ti nešto nije jasno.
Otkad si ti tako raspoložen da nekom pomogneš? Ne bih se ustručavao da te nešto pitam i da nisi raspoložen. Pa ako odgovoriš - dobro jeste, ako ne - drugi put.
Nymann is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.