Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2015., 17:14   #3141
hitno pomoć trebala bi studenta pedagogije ili nekog koje je završio pedagogiju da mi u dvije strane opiše nasilje među djecom kroz jedan model prevencije
molim javi te se privatnom porukom
mylos1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 20:11   #3142
Automehatronicar

Trebam pomoc pri rijesavanju vjezbi u radnoj mapi (radni zadatci)
Placam, javiti se u inbox
Trazilac05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:02   #3143
Može li mi netko preko privatne poruke pregledati esej za školu?
renta999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 19:41   #3144
Pozdrav, da li mi može neko objasnit kako da riješim ovaj zadatak ili formule.

Hotel ostvaruje prihod od prodaje usluga u iznosu od 2.500.000 kn, pri čemu se pruži 10.000 usluga noćenja, ukupni fiksni troškovi su 850.000 kn, a ukupni varijabilni su 75 % prihoda. Koliko je potrebno pružiti usluga smještaja da bi se prihodima pokrili troškovi? Koliko iznose ukupni prihodi i ukupni varijabilni troškovi pri tom stupnju iskorištenja kapaciteta?
Melijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 22:56   #3145
trebala bi nekoga radi izrade projekta na temu organizacije humanitarnog eventa za pomorski fakultet
ponude slati privatnom porukom
pozdrav
mylos1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 19:50   #3146
Zna netko kako mogu saznat bodovne pragove za upise na fakultete od prosle godine?
Gautami is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 10:26   #3147
Quote:
Melijak kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li mi može neko objasnit kako da riješim ovaj zadatak ili formule.

Hotel ostvaruje prihod od prodaje usluga u iznosu od 2.500.000 kn, pri čemu se pruži 10.000 usluga noćenja, ukupni fiksni troškovi su 850.000 kn, a ukupni varijabilni su 75 % prihoda. Koliko je potrebno pružiti usluga smještaja da bi se prihodima pokrili troškovi? Koliko iznose ukupni prihodi i ukupni varijabilni troškovi pri tom stupnju iskorištenja kapaciteta?
Prihod od jednog nocenja je 2500000:10000=250kn
Da bi se bilo na nuli treba prihod da bude jednak troskovima, ako je P prihod, troskovi su 850000+0.75xP, dakle imamo:

850000+0.75xP=P
0.25P=850000
P=3400000

Posto je prihod od jednog nocenja 250, potrebno je pruziti 3400000:250=13600 uluga nocenja da bi dobit bila 0.

Tek preko 13600 nocenja hotel ostvaruje zaradu.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:38   #3148
Kako da naučim 3 teoretska predmeta.Ima nešto oko mozda 25-26 listova ukupno i ne ide mi u glavu baš to jest učim i trudim se ali mi bas ne ulazi u glavu a idem ujutro u skolu pa dajte neki savjet kako da sutra dobijem dobre ocjene.
Profesor X is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 20:26   #3149
Zna netko možda ova 2 zadatka riješiti?

http://imgur.com/a/FcYT2
teo2411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 15:25   #3150
Da li se netko nalazi u situaciji kao ja da već par godina ne može napisati diplomski seminar?
Trebam pomoć za motivaciju, dakle nekoga tko je u istoj poziciji kao ja da se međusobno prisiljavamo na rad

Javiti se u pp. Thanks!
__________________
"Drugima možemo dati samo ono isto što već imamo u sebi."
Luna_Bez_Sjaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 10:54   #3151
Quote:
Luna_Bez_Sjaja kaže: Pogledaj post
Da li se netko nalazi u situaciji kao ja da već par godina ne može napisati diplomski seminar?
Trebam pomoć za motivaciju, dakle nekoga tko je u istoj poziciji kao ja da se međusobno prisiljavamo na rad

Javiti se u pp. Thanks!
Platis nekog za to
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 14:00   #3152
Ej ljudi, zanima me jel se pred uskrs, tocnije na veliki cetvrtak i petak ide na faks il smo i tad slobodni? Ne mogu se sjetit kako je to bilo u srednjoj a zanima me kako to na faksu funkcionira

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
__________________
Secrets don’t sleep till they’re took to the grave.
Johnny0160 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 17:34   #3153
Pozdrav, da li mi može neko objasnit kako da riješim ovaj zadatak?


Investirano je 100.000 kn u kupnju redovitih dionica tvrtke ABC d.d. nominalne vrijednosti 360 kn po tržišnoj cijeni od 450,50 kn. Nakon 6 mjeseci dionice su prodane po 505 kn. U međuvremenu je tvrtka ABC d.d. isplatila i 10%-tnu dividendu.
Koliki je povrat naovu investiciju (ako se zanemare transakcijski troškovi) ?
amex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 15:11   #3154
Dragi forumaši i forumašice,

Molim vas za ispunjavanje jedne jako zanimljive a ne preduge ankete
istraživanje je na temu emocija kod kupovine
Prepoznajte se u pitanjima

https://docs.google.com/forms/d/e/1F...ewform?c=0&w=1

Hitno mi je za pisanje završnog rada, pa vas lijepo molim da mi anketu ispunite u što većem broju
ninaidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 17:33   #3155
Quote:
ninaidora kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši i forumašice,

Molim vas za ispunjavanje jedne jako zanimljive a ne preduge ankete
istraživanje je na temu emocija kod kupovine
Prepoznajte se u pitanjima

https://docs.google.com/forms/d/e/1F...ewform?c=0&w=1

Hitno mi je za pisanje završnog rada, pa vas lijepo molim da mi anketu ispunite u što većem broju
Ne želim ti pametovati, ali malo si čudno postavila pitanja. Mislim da kužim na što ciljaš, ali onaj tko nije svjestan toga da kupuje emocije radi neće ti ni u anketi napisati da to radi.
Možda da si drugačije postavila pitanja, tipa onaj primjer sa retro pakiranjima je odličan, a mislim da su ustvari najbolji oni za deterdžent i onodrugonemogusesjetit - tu podsvjesno netko bira boju, a ti znaš što to znači.

Ne znam jel kužiš na što ciljam?

Tipa:
1) Volite li trgovine koje odišu "božićnim ugođajem" više od onih koje nisu ukrašene?
2) Dali vas emocije vezane uz Božić potiču na kupnju?

Odgovor "da" i na prvo i na drugo znači manje više isto, samo što je na drugo teže odgovoriti tako ukoliko toga nisi ni svjestan.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 08:09   #3156
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Ne želim ti pametovati, ali malo si čudno postavila pitanja. Mislim da kužim na što ciljaš, ali onaj tko nije svjestan toga da kupuje emocije radi neće ti ni u anketi napisati da to radi.
Možda da si drugačije postavila pitanja, tipa onaj primjer sa retro pakiranjima je odličan, a mislim da su ustvari najbolji oni za deterdžent i onodrugonemogusesjetit - tu podsvjesno netko bira boju, a ti znaš što to znači.

Ne znam jel kužiš na što ciljam?

Tipa:
1) Volite li trgovine koje odišu "božićnim ugođajem" više od onih koje nisu ukrašene?
2) Dali vas emocije vezane uz Božić potiču na kupnju?

Odgovor "da" i na prvo i na drugo znači manje više isto, samo što je na drugo teže odgovoriti tako ukoliko toga nisi ni svjestan.
Hvala. Svaka sugestija je dobrodošla.
Ako imaš kakav prijedlog napiši jer planiram još nekakav intervju, tipa na 10 ispitanika različitih godina, obrazovanja, radnih mjesta...
ninaidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 00:27   #3157
Na istu temu?
Emocije kod kupnje?

Rado pomognem ako mogu
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 16:14   #3158
Evo jedno prakticno pitanje: cime je najbolje dezinficirati metalnu povrsinu (britvice)? Na raspolaganju su 70-postotni alkohol i Ocenisept. Jedno ili drugo ili neka kombinacija?
Panova is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 16:22   #3159
Quote:
Panova kaže: Pogledaj post
Evo jedno prakticno pitanje: cime je najbolje dezinficirati metalnu povrsinu (britvice)? Na raspolaganju su 70-postotni alkohol i Ocenisept. Jedno ili drugo ili neka kombinacija?
Po mom mišljenju je alkohol sigurniji izbor, Ocenisept je pripravak za biološke površine, tretiranje rana. Alkohol je puno agresivniji.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 00:11   #3160
hvalalala
Panova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.