Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2007., 19:01   #21
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
pa lagano bi se trebala poceti okretati..
ajde nisam znala da je već došlo vrijeme i za to, ali idemo u srijedu na uzv pa ćemo vidjeti....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:05   #22
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
ajde nisam znala da je već došlo vrijeme i za to, ali idemo u srijedu na uzv pa ćemo vidjeti....
znam da je mojoj sestri ginic vec tu negdje krajem petog mjeseca (imala je vec podobro stomak-a ona je pocela rano dobivati trbu) govorila da bi se lagano trebala okretati prema dolje..te joj rekla u stilu ako se ne bude okretala da treba neke vjezbice raditi..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 21:59   #23
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
ma ne znam jel se okrenula tek smo 21+5... kaj se već treba naštimati???
Ma ja mislim da je prerano. Pa moje srce slatko nekoliko puta dnevno se okrene unutra. To vidim po obliku trbuha i onda, naravno se javi kontrakcija. Moje djetešce je s 23 tjedna imalo pol kile. Mislim da još imaju mjesta. Osim toga, ovisno gdje je posteljica, moja je sprijeda pa samo stetoskopom čujem šum iz mojih žila. Odustala sam. Određivanje gdje je glavica, palpacija leđa itd.. se radi na kraju trudnoće ili bar iza 30. tjedna.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 11:28   #24
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ma ja mislim da je prerano. Pa moje srce slatko nekoliko puta dnevno se okrene unutra. To vidim po obliku trbuha i onda, naravno se javi kontrakcija. Moje djetešce je s 23 tjedna imalo pol kile. Mislim da još imaju mjesta. Osim toga, ovisno gdje je posteljica, moja je sprijeda pa samo stetoskopom čujem šum iz mojih žila. Odustala sam. Određivanje gdje je glavica, palpacija leđa itd.. se radi na kraju trudnoće ili bar iza 30. tjedna.
hvala curke, sve ćemo vidjeti u srijedu kada idemo na uzv.... jedva čekam!!!!!!
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 11:59   #25
Meni dosta pomogne disanje kad mi se javi kontrakcija-ublaži ju i skrati.Legnem na leđa,savinem noge u koljenima i provodim onaj prvi tip disanja koji se uči na trud. tečaju-znači opuštajuće trbušno disanje.
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 12:43   #26
Quote:
sretnodijete kaže: Pogledaj post
Meni dosta pomogne disanje kad mi se javi kontrakcija-ublaži ju i skrati.Legnem na leđa,savinem noge u koljenima i provodim onaj prvi tip disanja koji se uči na trud. tečaju-znači opuštajuće trbušno disanje.
Hvala na savjetu .. Ja legnem na ledja ili bok I primim se za trbuh pa cekam da se smiri..
Trudnicki tecaj... Mislis u bolnici?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 19:58   #27
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
znam da je mojoj sestri ginic vec tu negdje krajem petog mjeseca (imala je vec podobro stomak-a ona je pocela rano dobivati trbu) govorila da bi se lagano trebala okretati prema dolje..te joj rekla u stilu ako se ne bude okretala da treba neke vjezbice raditi..
Vidis, ja sam sad sedmi mj. i moja je malena jos do nedavno sjedila poprijeko, kao u foteljici, tek mi je prije par dana, na pregledu, gin rekla da je otisla glavom prema gore..... sad vise ne znam gdje je i kako je jer se toliko okrece da je valjda vec pet puta bila i glavom i guzom u svim smjerovima Ima jos dva mjeseca fore blesirati se, ljubav mamina. I tatina.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 08:47   #28
Zaboravila sam pitati ginekologicu...
Da li se smijem sexati sa ovim kontrakcijama?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 10:36   #29
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam pitati ginekologicu...
Da li se smijem sexati sa ovim kontrakcijama?
Ajoooooooooooj, i meni je rekla da imam kontrakcije i da mirujem i pijem magnezij, ali za sex se bome ni ja nisam sjetila pitati
ivn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 11:30   #30
Quote:
ivn@ kaže: Pogledaj post
Ajoooooooooooj, i meni je rekla da imam kontrakcije i da mirujem i pijem magnezij, ali za sex se bome ni ja nisam sjetila pitati
Sad trebam cekati da odem ponovo do nje.. .. Do tad nista
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 11:36   #31
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Sad trebam cekati da odem ponovo do nje.. .. Do tad nista
Kaj stvarno ništa
ivn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 11:59   #32
Quote:
ivn@ kaže: Pogledaj post
Kaj stvarno ništa
ma neznam.. ja sam se prije toga prasila sve u 16 ... prije nego sam saznala za kontrakcije.. a sada me strah..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 12:00   #33
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
ma neznam.. ja sam se prije toga prasila sve u 16 ... prije nego sam saznala za kontrakcije.. a sada me strah..
Ja koliko zna, na žalost morat ćete apstinirati
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 12:57   #34
Slažem se s Any5 da ćete morati apstinirati. Kod spolnog odnosa, tj. kod orgazma također dolazi do kontrakcija maternice, a smisao mirovanja je da su kontrakcije rjeđe i da ih manje ima.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:32   #35
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Slažem se s Any5 da ćete morati apstinirati. Kod spolnog odnosa, tj. kod orgazma također dolazi do kontrakcija maternice, a smisao mirovanja je da su kontrakcije rjeđe i da ih manje ima.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:51   #36
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
stara moja mi apstiniramo već više od 4 mjeseca i izgleda da ćemo morati do kraja...niš me ne pitaj
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:59   #37
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
stara moja mi apstiniramo već više od 4 mjeseca i izgleda da ćemo morati do kraja...niš me ne pitaj
bas me ovo uzdrmalo.. a da ne govorim koji zelju imam..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 18:01   #38
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
bas me ovo uzdrmalo.. a da ne govorim koji zelju imam..
meni ne moraš ništa govoriti o tome....šteta što nemam nekog smajlića koji čupa kosu
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 18:03   #39
ja sam već u 13 tjednu imala pravo "grčenje" maternice ali samo 2 puta. ono što se ponavlja skoro pa svaki dan barem jednom je otvrdnuće stomaka.
i meni je rečeno mirovanje mada ne ono strogo ali ipak strepim od pregleda do pregleda!
inače sam u 23 tjednu...
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:43   #40
nisam sigurna da li su to kontrakcije, ali noću se budim bar 5-6 puta i boli me trbuh i to na onom boku na kojem spavam, a jučer ujutro me je bolio desni jajnik (kao da me uhvatio grč), probudila me bol uz vrisak i držalo 5 min. onda prestalo...?????
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.