Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2009., 14:11   #61
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Jesu li kontrakcije probadanja u dolnjem djelu trbuha, i koje se ponekad proširi i na križa?

ja nisam imala takve, meni bi se samo trbuh stvrdnuo jako i bilo bi neugodno...to što ti opisuješ može biti i upala mokraćnih kanala, ali ipak provjeri s doktorom
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 14:58   #62
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Jesu li kontrakcije probadanja u dolnjem djelu trbuha, i koje se ponekad proširi i na križa?
mene ti s desne strane zaboli kao da me netko para nozem, traje relativno kratko, sjednem/legnem pa prodje

sad kad sam bila na pregledu i kad mi je na UZVu otkrivena kvrga nije me apsolutno nista boljelo
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 22:41   #63
Evo i mene u vašem malom klubu

Dakle - imamo kontrakcije. Kod gyna sam naručena slijedeći tjedan a rekao mi je da nema potrebe dolaziti ranije obzirom na trenutnu situaciju. Postavio je dosta pitanja - o tome boli li me , kako često se javljaju , krvarim li , mogu li spavati bez obzira na kontrakcije , gdje ih točno osjećam , itd. Na kraju sam mu ( samoinicijativno ) još i pripomenula da mi je cerviks zatvoren , ali osjećam da je mekši ( sorry ak je ovo nekom upravo degutantno zazvučalo ). Nakon svih odgovara zaključio je da za sada nema potrebe dolaziti prije dogovorenog termina.

Dakle , slijedeći tjedan idem na uzv. A baš sam ljanirala da si prije svadbe malo odem odmoriti na more. Kaj mislite , hoće li me gyn pustiti?

Naravno , ako on iz bilo kojeg razloga misli da bi trebala ostat ja nejdem , ali ipak si to tak priželjkujem..., dosta mi je već ove strke oko svadbe , planiranja , biranja , kalkuliranja i ostalih "anja"... , trebam odmor!!!
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 23:14   #64
meni na drugom ultrazvuku kontrakcije vise nije bilo
doktor mi je rekao da kontrakcija nije "trajno stanje" - jednostavno se pojavi i nestane, slucajno je tu jednu ulovio UZVom

medjutim, bila sam na UZVu 2 tjedna nakon toga zbog bolova u donjem dijelu trbuha (oko i iznad stidne kosti) - konstantna bol kad hodam, sjedim, saginjem se...
sad moram mirovati do sljedeceg pregleda (za 3 tjedna) uz magnezij i normabel
na pregledu doktor nije djelovao zabrinuto, tek kad sam dosla doma sam usporedjujuci rezultate vidla da je od pocetka trudnoce duljina cerviksa 38mm, a da se sad u roku od 2 tjedna smanjila na 30 mm

da li je to povezano s kontrakcijama ili ne, ne znam

sad bjesomucno po netu trazim "normalne" duljine cerviksa po tjednima jer ako se nastavi smanjivati ovom dinamikom za 3 tjedna ce biti ispod 20 mm
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 14:59   #65
ja sam u 30.tjednu i imam česte kontrakcije otpočetka trudnoće, nisam baš pila redovito normabele i mg niti sam dovoljno mirovala.. sad sam već otvorena 2 prsta i nesmijem se dić iz kreveta!
velebitska degenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 15:03   #66
Prvo sok radi placenta previe pa san onda osjetila kontrakcije medjutim tamo negdi u 7mj trudnoce su bile najgore -prosirile su se na ruke i stomak (uglavnom nogama bi lupala mm-a da se probudi)...pila kalcij, magnezij, normabele nisam htjela pit. Uglavnom uz mirovanje STROGO uspila san docekat 35tj.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 20:22   #67
molim vas definirajte mi strogo mirovanje

ja sam skoro cijeli dan u lezecem polozaju (sto na krevetu sto na garnituri u boravku), ustajem samo kad idem na wc/tusiranje ili uzeti nesto za jelo (ne kuham, ustanem samo kad trebam uzeti nesto iz frizidera i sl)
sjedim samo 3 puta dnevno po 15ak minuta dok jedem

da li je to to ili ste vi i jele u krevetu i sl?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 20:43   #68
ja mirujem skoro cijelu trudnocu....u pocetku preventivno radi proslog spontanog, a od 15-og tjedna radi kontrakcija
ja sam mirovala isto tako kao ti....kauc, krevet, wc, stol, s tim da sam u zadnje vrijeme pocela kuhat "kratka " jela
napokon sam prije tri tjedna dobila dozvolu da se malo pokrenem (ali da nastavim s normabelima i mg) i jutros na kontroli otvoren 1 cl, cervik smeksan i opet mirovanje
uzas....taman san se malo opustila i pocela uzivat u trudnoci
ali kako moja prijateljica kaze.....to ti znaci bit majka....od pocetka se neceg odrices
ma samo da nase bebice dodju na svijet zive i zdrave....i kad za to dodje vrijeme
pa makar nas s kaucem u rodiliste odveli

i samo da vas utjesim.....hemeroidi vam ne ginu
marmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 08:59   #69
Ja sam u 25-om tjednu i nosim blizance...Od 20-og tjedna osjećam te kontrakcije,manje ih je od 5 na dan,traju manje od minute,i vidim po Vašim opisima da su identične:trbuh se stisne,čak se pomalo izobliči,kao kockica..
Na početku me to isprepadalo,ali budući da me ginekologica upozorila da samo malo usporim,jer mi se cerviks skratio u tri tjedna sa 45mm na 35,a twinsi se uglavnom rađaju ranije,mislim da nemam nekog razloga za brigu...
Nema sexa,nema kupanja u moru,kućanske poslove još uvijek obavljam i za sad je sve 5...
Sretna sam da ne moram mirovati...
blanche26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 13:50   #70
meni su se prve kontrakcije javile u 14. tjednu. u početku su bile rijeđe da bi se poslije postupno pojačavale. Uglavnom , to ne boli ništa , samo se trbuh od jednom poćne stezati odozdo prema gore i otvrdne. Tako tvrd bude 10-ak sekundi i onda popusti.

u 25. tjednu su te kontrakcije postale toliko česte da ih je bilo 10 u sat vremena. Završila sam u Vinogradskoj na tokolizi ( partusesten+normabel ) jer je CTG pokazivao trudove jačine 80 mmHg. Uz to, dijagnosticiran mi je uroinfekt e.colli 10 na 6. i zastoj mokraće u bubregu 2./3. stupnja. Po njima je te kontrakcije izazvala eserihia u mokraći.
Nakon 10 dana hospitalizacije otpuštena sam kući da bi se za 3 tjedna ponovno vratila na hitnu sa još većom koncentracijom bakterija u mokraći i zastojem u desnom bubregu koji je već sada prerastao u zastoj 3. stupnja ( to je zadnji stupanj, najgori ).
Najgore od svegami je bilo mi je na primitku ginekologica nije vjerovala da me boli desni bubreg jer sam ja prvorotka i nemam pojma kak bole trudovi (???), pa sam opet završila na tokolizi. Netrebam ni spomenuti da mi je dijagnoza pri primitku postavljena odmah na temelju otpusnog pisma s prve hospitalizacije gdje su spominjani trudovi i tokoliza. 3 dana uzaludnog natakanja sintetskim hormonima i trpljenja bubrežnog napadaja - jer mi niko nije vjerovao

Sada sam pod terapijom voltaren+spasmex+normabel i kontrakcije su potpuno prestale ( sutra mi je točno 33. tjedan ), cerviks mekan ali potpuno zatvoren. Zastoj u bubregu bi trebao proći kad rodim i to je to...

minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 14:35   #71
Quote:
minnie158 kaže: Pogledaj post
meni su se prve kontrakcije javile u 14. tjednu. u početku su bile rijeđe da bi se poslije postupno pojačavale. Uglavnom , to ne boli ništa , samo se trbuh od jednom poćne stezati odozdo prema gore i otvrdne. Tako tvrd bude 10-ak sekundi i onda popusti.

u 25. tjednu su te kontrakcije postale toliko česte da ih je bilo 10 u sat vremena. Završila sam u Vinogradskoj na tokolizi ( partusesten+normabel ) jer je CTG pokazivao trudove jačine 80 mmHg. Uz to, dijagnosticiran mi je uroinfekt e.colli 10 na 6. i zastoj mokraće u bubregu 2./3. stupnja. Po njima je te kontrakcije izazvala eserihia u mokraći.
Nakon 10 dana hospitalizacije otpuštena sam kući da bi se za 3 tjedna ponovno vratila na hitnu sa još većom koncentracijom bakterija u mokraći i zastojem u desnom bubregu koji je već sada prerastao u zastoj 3. stupnja ( to je zadnji stupanj, najgori ).
Najgore od svegami je bilo mi je na primitku ginekologica nije vjerovala da me boli desni bubreg jer sam ja prvorotka i nemam pojma kak bole trudovi (???), pa sam opet završila na tokolizi. Netrebam ni spomenuti da mi je dijagnoza pri primitku postavljena odmah na temelju otpusnog pisma s prve hospitalizacije gdje su spominjani trudovi i tokoliza. 3 dana uzaludnog natakanja sintetskim hormonima i trpljenja bubrežnog napadaja - jer mi niko nije vjerovao

Sada sam pod terapijom voltaren+spasmex+normabel i kontrakcije su potpuno prestale ( sutra mi je točno 33. tjedan ), cerviks mekan ali potpuno zatvoren. Zastoj u bubregu bi trebao proći kad rodim i to je to...

Prestrašno!!!
Ma gdje su te to "sredili" ako se smije znati???
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 15:17   #72
a što znači "često kontrakcije"?
ja sam sad 15 tjedana, ponekad osjetim malu bol dolje, ali kad kišem, ništa mi nije.
do kad je normalno osjetiti bol dolje? trebal li to posebno reći doktoru?
moja jedna kolegica je tijekom cijele trudnoće imala lagane bolove, valjda zbog širenja trbuha i maternice, pa je trudnoća prošla ok.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 15:42   #73
Sad kad sam ovu temu pročitala, skroz sam se zabrinula

Od cca 18. tjedna se ujutro budim sa jako stvrdnutim i izbočenim trbuhom i to se zna dogoditi par puta u danu. Onako iznenada, sjedim i gledam TV i odjednom osjetim kako mi se trbuh stvrdnuo. Onda legnem i malo ga popikam sa prstima i opusti se i omekša.

Meni je to čak bilo slatko jer sam mislila da se malena okreče i pomiče, a sad sam zabrinuta zbog toga.
Dr. nije ništa rekla, ali nije ni mogla primijetiti ništa na UZV kad mi na pregledu nije ni bio stvrdnut trbuh.

A ja stvarno dosta hodam i svaki dan šetam barem pola sata pa me sad strah.

Zar nije normalno to stvrdnjavanje trbuha?
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 16:44   #74
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
Sad kad sam ovu temu pročitala, skroz sam se zabrinula

Od cca 18. tjedna se ujutro budim sa jako stvrdnutim i izbočenim trbuhom i to se zna dogoditi par puta u danu. Onako iznenada, sjedim i gledam TV i odjednom osjetim kako mi se trbuh stvrdnuo. Onda legnem i malo ga popikam sa prstima i opusti se i omekša.

Meni je to čak bilo slatko jer sam mislila da se malena okreče i pomiče, a sad sam zabrinuta zbog toga.
Dr. nije ništa rekla, ali nije ni mogla primijetiti ništa na UZV kad mi na pregledu nije ni bio stvrdnut trbuh.

A ja stvarno dosta hodam i svaki dan šetam barem pola sata pa me sad strah.

Zar nije normalno to stvrdnjavanje trbuha?
A možda ti se beba tako namjesti? meni se moja tako namjesti da me zna malo trbuh boliti(izbaci guzu) i onda kad ju malo "poguram" ona se pomakne i sve je ok...
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 16:49   #75
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
a što znači "često kontrakcije"?
ja sam sad 15 tjedana, ponekad osjetim malu bol dolje, ali kad kišem, ništa mi nije.
do kad je normalno osjetiti bol dolje? trebal li to posebno reći doktoru?
moja jedna kolegica je tijekom cijele trudnoće imala lagane bolove, valjda zbog širenja trbuha i maternice, pa je trudnoća prošla ok.
Treba reći doktoru apsolutno na svakom pregledu.
Dobro je dokle god vam ne smeta.
Učestalost i jačina su individualni isto kao i podnošenje istih.

Guglajte malo braxton hicksove kontrakcije, pa će vam biti jasnije.
To je normalna pojava.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 17:31   #76
Inoxica, i ja sam mislila da se ona tako namjesti, tj. da se okreče pa onda gurne nogu ili guzu prema van

8472, ma valjda je to normalno. Meni ništa ne smeta niti me boli kad mi se trbuh zategne.
To se dogodi ujutro i cca 2 puta dnevno pa je moguće da mi se maternica priprema. Malo ću proguglati. Hvala
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 17:33   #77
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
Meni ništa ne smeta niti me boli kad mi se trbuh zategne.
...
Super je kad ne boli, premda i kad boli ne znači ništa. Jednostavno postoji.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 19:16   #78
Quote:
minnie158 kaže: Pogledaj post
meni su se prve kontrakcije javile u 14. tjednu. u početku su bile rijeđe da bi se poslije postupno pojačavale. Uglavnom , to ne boli ništa , samo se trbuh od jednom poćne stezati odozdo prema gore i otvrdne. Tako tvrd bude 10-ak sekundi i onda popusti.

u 25. tjednu su te kontrakcije postale toliko česte da ih je bilo 10 u sat vremena. Završila sam u Vinogradskoj na tokolizi ( partusesten+normabel ) jer je CTG pokazivao trudove jačine 80 mmHg. Uz to, dijagnosticiran mi je uroinfekt e.colli 10 na 6. i zastoj mokraće u bubregu 2./3. stupnja. Po njima je te kontrakcije izazvala eserihia u mokraći.
Nakon 10 dana hospitalizacije otpuštena sam kući da bi se za 3 tjedna ponovno vratila na hitnu sa još većom koncentracijom bakterija u mokraći i zastojem u desnom bubregu koji je već sada prerastao u zastoj 3. stupnja ( to je zadnji stupanj, najgori ).
Najgore od svegami je bilo mi je na primitku ginekologica nije vjerovala da me boli desni bubreg jer sam ja prvorotka i nemam pojma kak bole trudovi (???), pa sam opet završila na tokolizi. Netrebam ni spomenuti da mi je dijagnoza pri primitku postavljena odmah na temelju otpusnog pisma s prve hospitalizacije gdje su spominjani trudovi i tokoliza. 3 dana uzaludnog natakanja sintetskim hormonima i trpljenja bubrežnog napadaja - jer mi niko nije vjerovao

Sada sam pod terapijom voltaren+spasmex+normabel i kontrakcije su potpuno prestale ( sutra mi je točno 33. tjedan ), cerviks mekan ali potpuno zatvoren. Zastoj u bubregu bi trebao proći kad rodim i to je to...

ajme, znam kako ti je, drzi se, ja sam imala zastoj treceg stupnja, umirala od bolova, bubreg mi doslovno virio na ledjima, stalno na voltarenu, hospitalizacije, ajme...
drzi se, oni koji to nisu prosli nemaju pojma kakva je to bol.
saljem ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:47   #79
Quote:
minnie158 kaže: Pogledaj post
meni su se prve kontrakcije javile u 14. tjednu. u početku su bile rijeđe da bi se poslije postupno pojačavale. Uglavnom , to ne boli ništa , samo se trbuh od jednom poćne stezati odozdo prema gore i otvrdne. Tako tvrd bude 10-ak sekundi i onda popusti.

u 25. tjednu su te kontrakcije postale toliko česte da ih je bilo 10 u sat vremena. Završila sam u Vinogradskoj na tokolizi ( partusesten+normabel ) jer je CTG pokazivao trudove jačine 80 mmHg. Uz to, dijagnosticiran mi je uroinfekt e.colli 10 na 6. i zastoj mokraće u bubregu 2./3. stupnja. Po njima je te kontrakcije izazvala eserihia u mokraći.
Nakon 10 dana hospitalizacije otpuštena sam kući da bi se za 3 tjedna ponovno vratila na hitnu sa još većom koncentracijom bakterija u mokraći i zastojem u desnom bubregu koji je već sada prerastao u zastoj 3. stupnja ( to je zadnji stupanj, najgori ).
Najgore od svegami je bilo mi je na primitku ginekologica nije vjerovala da me boli desni bubreg jer sam ja prvorotka i nemam pojma kak bole trudovi (???), pa sam opet završila na tokolizi. Netrebam ni spomenuti da mi je dijagnoza pri primitku postavljena odmah na temelju otpusnog pisma s prve hospitalizacije gdje su spominjani trudovi i tokoliza. 3 dana uzaludnog natakanja sintetskim hormonima i trpljenja bubrežnog napadaja - jer mi niko nije vjerovao

Sada sam pod terapijom voltaren+spasmex+normabel i kontrakcije su potpuno prestale ( sutra mi je točno 33. tjedan ), cerviks mekan ali potpuno zatvoren. Zastoj u bubregu bi trebao proći kad rodim i to je to...

Neki dan sam ovdje čitala da je u borbi protiv e-coli izuzetno dobra D-manoza, to je biiljni prah od brunice i borovnice koji stvara štit da onemogući bakteriji da se hvata za stijenke. Pročitala sam da mogu koristiti mala djeca i trudnice, normalno uz liječničko savjetovanje. Evo ti link http://www.d-manoza.com/ i želim da ti sve bude ok.
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:57   #80
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
Sad kad sam ovu temu pročitala, skroz sam se zabrinula

Od cca 18. tjedna se ujutro budim sa jako stvrdnutim i izbočenim trbuhom i to se zna dogoditi par puta u danu. Onako iznenada, sjedim i gledam TV i odjednom osjetim kako mi se trbuh stvrdnuo. Onda legnem i malo ga popikam sa prstima i opusti se i omekša.

Meni je to čak bilo slatko jer sam mislila da se malena okreče i pomiče, a sad sam zabrinuta zbog toga.
Dr. nije ništa rekla, ali nije ni mogla primijetiti ništa na UZV kad mi na pregledu nije ni bio stvrdnut trbuh.

A ja stvarno dosta hodam i svaki dan šetam barem pola sata pa me sad strah.

Zar nije normalno to stvrdnjavanje trbuha?
meni se zbog tog bezbolnog stvrdnjavanja trbuha skratio cerviks negdje u 25 tjednu. od onda sam ležala da se ne bi prerano otvorila!
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.