Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2013., 11:03   #61
to što ti zoveš "psihološkom podlogom" je vjerojatno kombinacija osobina koje ti povezuješ zajedno (pretpostavljam, vezano uz nekog koga poznaješ); međutim, ova malo pretjerana reakcija o kojoj govori autor teme je fiziološka reakcija autonomnog nervnog sistema - nije prisutna kod većine ljudi, ali nije ni naročito rijetka. kad je prisutna u pravoj mjeri, spašava nam život.

ako je potrebno, može se ublažiti s vremenom, vježbom i pripremom, ali uglavnom je izvan kontrole volje čovjeka.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:10   #62
Danas sam nakon dosta godina napokon išao vaditi krv. Rutinska provjera. Nisam bio uzbuđen, nisam se bojao. Sve normalno. Izvadila mi je krv, išao sam sjesti vani par minuta. U početku je bilo sve u redu, ali nakon minutu - dvije pozlilo mi je. Počeo sam gubiti svijest, padao sam na stranu ili naprijed i pacijenti su alarmirali medicinske sestre koje su onda dotrčale vani da me oživljavaju. Dobio sam vodu sa šećerom, polako sam je pio i polagano udisao kroz nos i izdisao. Kritično stanje mi je trajalo 5-6 minuta i uspio sam se izboriti, ali su me zato nesnosni grčevi prolazili rukama i nogama.

Jasno mi je da je skoro pa nesvjestica nastupila zbog pada tlaka/šećera u krvi, ali zašto grčevi? Nalazi sutra dolaze, ali pretpostavljam da mi nedostaje magnezija? Uzeo sam ih za svaki slučaj u ljekarni, ne mogu biti na štetu..
TajnovitCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 03:25   #63
zadnji put kad sam vadio krv (jesen 2005 op.p) bio sam iznenada doveden pred svršen čin i nisam se moga nikako izvući (kontrola šećera pred lasersko skidanje dioprtije)
okrenuo sam glavu od ruke i samo mlio mlio mlio pred doktoricom da si skrenem misli
i prošlo je ok

prošli tjedan kad sam bio na kontroli kod zubarke u domu zdravlja kraj mene prolazila cura sa vatom na podlaktici , prozujale mi misli isti čas kad sam svatio što je u pitanju- jedva sam ostao na nogama od same sugestije koliko mi je bila muka kad se sjetim
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2021., 13:13   #64
Imam panični strah od vađenja krvi i od igala općenito. Ne pomaže autosugestija, hrana, ništa. Zamrači se sve i padam.

Zadnji put kad sam bila kod zubarice, krenula je s injekcijom, ja sam ležala i svejedno sam se onesvijestila. Ono što me zabrinulo je da je zubarica rekla da je svaka iduća reakcija kod ljudi kao što sam ja sve gora i gora i može dovesti do toga da mozak ostane bez kisika i da to ostavi posljedice.

Ima li uopće rješenja?
_she_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2021., 02:52   #65
Sad sam vadio krv za test na korona antitijela. Jedva ostadoh pri svijesti. Ali je to napredak u odnosu na sistematski pregled prije 3 godine, kada sam skliznuo sa stolice na pod.
Mozda je vadjena manja doza sad nego to na sistematskom.

Uspio sam onako zamantan izaci vani, sjesti na zidic, i stanje se popravljalo. U zatvorenom prostoru mi je bilo uzasno.

Najbolje bi bilo da mi vade krv negdje na vrhu planine.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2021., 10:35   #66
Muka mi je ići vaditi krv, naročito otkad sam vidjela da neki to rade suprotno pravilima struke..
Pozlilo mi je 2x - jednom kad mi je neki frajer krv vadio stojećki i samo sam se skljokala na njega , a drugi kad mi je vadila neka mlada cura u prisustvu glavnog liječnika i kad je vidjela da sam problijedila, uspaničarila se i svu krv iz epruvete prolila mi po svijetlim hlačama, a ja sam doma morala vlakom i busom
Shvatila sam da nikako ne smijem skrenuti pogled prema epruveti kad se puni i onda preživim
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.