Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2010., 13:15   #441
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Ili kad posjetis farmu kokosi. Sam performans vise potice na razmisljanje o psihickom zdravlju i motivaciji performera.


Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Ja sam spomenuo jednostavnije tehnicke probleme, nisam tvrdio da su svi jednostavni. Naprimjer, siguran sam da ti je sustav dosjeda rukavac-provrt prilicno lako shvatljiv. Inace, drkanje kurca je slozena motoricka radnja, koja osim koristenja vise misicnih skupina i zglobnih susava, zahtjeva i upotrebu lijeve mozdane polutke.
Rukavac-provrt nije tehnički problem jer nije problem. Diferencijalna jednadžba provodnje topline kroz turbinu i termičke dilatacije lopatica se već mogu smatrati problemom. I da, znam drkat kurac i oprostit ćeš, akcija je daleko lakša nego konstruirati provrt-rukavac.

Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Eo, tebe je potaknuo na promisljanje o odnosu religije i spolnosti. Nekog drugog, cija seksualnost nije sputana strogim katolickim odgojem, mozda na propitkivanje vrijednosnog sustava konzumeristickog drustva u kojem zivimo, u kojem je seks roba. Nekog treceg, tko zna, mozda o erosu i thanatosu...
Ne, mene je potaknuo na baljezganje da vidim hoćeš li se uhvatiti na udicu i čestitam - zagrizao si. Evo, ja prdnem, ti kažeš "smrdiš, sigurno si jela nešto loše", i eto, potaknut si na razmišljanje a ja sam umjetnik.

Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Moguce je, pod uvjetom da imas razvijenu sposobnost apsraktnog razmisljanja.
Ne baljezgaj, to što patroniziraš čini te samo bezobraznim, nikako pametnim. Tko može reći što bi Dali radio u današnje doba, s današnjom tehnologijom, i s današnjim odgojem i svjetonazorom? Možeš samo hipotetizirati tj. baljezgati gluparije bez dokaza koje ničemu ne služe. Možda bi čovjek bio liječnik ili pilot.

Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Ljudska komunikacija je kudikamo kompleksnija od tehnickog crtanja, a odsustvo ironije svojsvo autista i mentalno retardiranih.
Zaboravio si i ljude koji komuniciraju jasno i nedvosmisleno, upravo zato da ih jadnici s IQ-om od samo 103, koji misle da je izjava "sve ženke evaluiraju sve mužjake kao potencijalne partnere za kopulaciju" nešto vrhunaravno skandalozno, što je sigurno ironija a ne ozbiljna rečenica, ne bi pogrešno razumjeli.

Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
To cu prepusiti tebi, mozda ti pomogne da oslobodis svoju zapretenu i katolicanstvom ugnjetavanu skrivenu seksualnost. A mozda usput razvijes i empatiju prema veprovima. Ili simpaiju...
Pa, ne znam tko je tu zapretan ako misliš da moraš ženi objašnjavati kako se drka kurac... Inače, izdrkati nekoj drugoj životinji osim čovjeka bi bilo interesantno, no teško je razlučiti pristaje li ona na takvo nešto.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 13:36   #442
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
I da, znam drkat kurac i oprostit ćeš, akcija je daleko lakša nego konstruirati provrt-rukavac.
Kako kome, meni je to oprilike na istoj razini. Ako zelis, mogu ti preko pp pojasniti (konstruiranje, buduci si za drkanje ekspert).



Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ne, mene je potaknuo na baljezganje da vidim hoćeš li se uhvatiti na udicu i čestitam - zagrizao si. Evo, ja prdnem, ti kažeš "smrdiš, sigurno si jela nešto loše", i eto, potaknut si na razmišljanje a ja sam umjetnik.
Sve mi se cini da tebi ne treba poticaj ni za jednu od navdenih radnji.



Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ne baljezgaj, to što patroniziraš čini te samo bezobraznim, nikako pametnim. Tko može reći što bi Dali radio u današnje doba, s današnjom tehnologijom, i s današnjim odgojem i svjetonazorom? Možeš samo hipotetizirati tj. baljezgati gluparije bez dokaza koje ničemu ne služe. Možda bi čovjek bio liječnik ili pilot.:
Probaj razmisliti ponovno. Apstrahiraj.



Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Zaboravio si i ljude koji komuniciraju jasno i nedvosmisleno, upravo zato da ih jadnici s IQ-om od samo 103, koji misle da je izjava "sve ženke evaluiraju sve mužjake kao potencijalne partnere za kopulaciju" nešto vrhunaravno skandalozno, što je sigurno ironija a ne ozbiljna rečenica, ne bi pogrešno razumjeli.
Dobro da si se spustila na moju razinu, vec sam se uplasio da si ozbiljno zakinuta.


Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Inače, izdrkati nekoj drugoj životinji osim čovjeka bi bilo interesantno, no teško je razlučiti pristaje li ona na takvo nešto.
Pitaj...
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 14:19   #443
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Kako kome, meni je to oprilike na istoj razini. Ako zelis, mogu ti preko pp pojasniti (konstruiranje, buduci si za drkanje ekspert).
Nemoj, daj ovdje, da dam kolegama da se i oni nasmiju...


Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Sve mi se cini da tebi ne treba poticaj ni za jednu od navdenih radnji.
Pa ne, kao životinja čovjek prirodno izlučim cca 2l plina dnevno. Za razmišljanje mi naravno ne treba poticaj.


Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Probaj razmisliti ponovno. Apstrahiraj.
Mmmmmmmmmmda, u pravu si... kad malo apstrahiram... mislim da bi Dali danas sigurno radio u QT-u.


Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Dobro da si se spustila na moju razinu, vec sam se uplasio da si ozbiljno zakinuta.
Drago mi je da sam te razuvjerila! Skoro sam otvorila i sama temu na forumu da provjerim jesam li normalna i pokušam svih uvjeriti da sam zapravo umjetnik!

Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Pitaj...
To prepuštam tebi, praseći mi baš ne ide... Inače, koji je slijedeći projekt? Drkanje u restoranu? Ili odmah prelaziš na hotele s 5 zvjezdica? Radiš li zabave, maturalne večeri, djevojačke, momačke..? Koliko tražiš? Drkađ samo sebi ili i drugima?
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 14:39   #444
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Mmmmmmmmmmda, u pravu si... kad malo apstrahiram... mislim da bi Dali danas sigurno radio u QT-u.
Prije svega potrazi definiciju apsraktnog misljenja. Zatim to primjeni na konkretan primjer. Ako se doista potrudis, mozda uspijes shvtiti kako moje spominjanje Dalia "ovdje i sad" podrazumjeva Dalia koji cini isto sto i Dali o kojem govorimo.
I nastavi korisiti sto vise i , time uvjerljivo potkrepljujes svoje tvrdnje i pokazujes zavidnu razinu intelekta.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 15:07   #445
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Prije svega potrazi definiciju apsraktnog misljenja. Zatim to primjeni na konkretan primjer. Ako se doista potrudis, mozda uspijes shvtiti kako moje spominjanje Dalia "ovdje i sad" podrazumjeva Dalia koji cini isto sto i Dali o kojem govorimo.
I nastavi korisiti sto vise : lol : i : rofl :, time uvjerljivo potkrepljujes svoje tvrdnje i pokazujes zavidnu razinu intelekta.
Pa kako, i uostalom zašto, da radim nešto što sadrži ovakvu kardinalnu pogrešku (ovo boldano)? To je kao da uzmeš recimo Newtona, točno onakvog kakav je bio, staviš ga u današnje vrijeme i kažeš da je idiot i znanstvena nula jer to što on "stvara" svako dijete zna (uključujući i osnove diferencijalne algebre). Što je to, stilska vježba za izdosađivane? Kao ono legendarno pitanje studentima koji su htjeli kalkulator, "opišite svemir ako bi Planckova konstanta bila 1"...

Možda je pravo pitanje bi li današnji svijet, ili bar umjetnost, izgledao isto sa ili bez Dalija. Inače ništa, niti jedno ljudsko djelo, ne može izvaditi iz konteksta svog vremena. Naime, da si se ti izdrkao u bircu pred cca 80 godina, možda bi bio i fora, ovako, sorry...

eh, da, i: :
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 15:24   #446
Evo, da ti pomognem jos malo:
Apstrahirati-ne uzeti (uzimati) nesto u obzir, ne obazreti se, ne obazirati se na nesto.
Sad jos samo trebas pronaci to nesto (sto koristis kao argument) i proces apstrahiranja ce biti uspjesno zavrsen.
Osim toga, taj "kontekst svoga vremena" je samo danasnja predodzba proslosti koju ne mozemo iskusiti i kao takav je takodjer apstraktan pojam.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 15:28   #447
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post
Evo, da ti pomognem jos malo:
Apstrahirati-ne uzeti (uzimati) nesto u obzir, ne obazreti se, ne obazirati se na nesto.
Sad jos samo trebas pronaci to nesto (sto koristis kao argument) i proces apstrahiranja ce biti uspjesno zavrsen.
Koje 3.14zdarije ti pričaš...


Quote:
Apstrahiranje - (od lat. abs-trahere = vući van, odvajati, izdvojiti; izdvajanje, odmišljanje), postupak kojim ljudski um stvara opće pojmove iz spoznaje individualnih predmeta, izdvajanjem prostorno-vremenskih i nebitnih, pojedinačnih oznaka, dolazi do bitnih i općih. Apstrahirati znači djelatnošću našeg ljudskog uma u njegovu susretu s predmetima spoznaje izdvojiti, odijeliti, odmisliti svaku pojedinačnost, konkretnost, individualnost toga predmeta od onoga što se pri tom predmetu može misliti kao opće, zajedničko, univerzalno. To opće spada na narav predmeta koja nam odgovara na pitanje: što je taj predmet? U skolastičkoj filozofiji: a. je proces kojim ljudski um spoznaje individualne predmete uočavajući u njima njihovu "formu". Kod G.W.F. Hegela, i idealističke tradicije, a. je čin kojim se stvara pojam, u kojem se nalazi istina stvari. Tradicionalno su tri stupnja apstrakcije: u prvom se stupnju apstrahira od pojedinačne osjetne tvari i od individualnih oznaka ali ne od materije (kvalitet); u drugom se apstrahira i od opće osjetne tvari, materije i promatra se protežnost (kvantitet); u trećem stupnju apstrahira se i od opće umom spoznatljive tvari, kvantiteta. Na prvi stupanj spadaju opći pojmovi Porfirijeva stabla, na drugi stupanj matematički pojmovi, a na treći pojmovi čisti od bilo koje tvari. To predstavlja tri stupnja znanja ili znanosti: fiziku, matematiku i metafiziku. Apstraktan je onaj koji nije konkretan, apstraktni pojam koji je nastao apstrahiranjem.
Daj mi boldaj gdje piše "biti namjerno glup i ignorirati važne činjenice"? Odnosno, ako uspiješ pročitati, sa IQ-om od 103 ne bi smio imati problema, vidjet ćeš da apstrakcija ima određena pravila koja se moraju poštovati, inače postaje besmislena - kao npr. tvoj prijedlog da neku osobu i njen rad razmatramo izvan njenog vremena i konteksta.

Podsjećaš me na naše vrle umjetnike - arhitekte kojima se raspala barža "kao kremšnita"... zanemarili su utjecaj mora...

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 30.08.2010. at 15:34.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 15:49   #448
Apstrakcija (lat. abstractio) je:

1.misaono izdvajanje nekih osobina i svojstava predmeta od samog predmeta;
2.apstraktan pojam izdvojen od nečega konkretnog za koji je vezan.


Apstrahirati (njem. abstrahieren):

1.vršiti apstrakciju;
2.ne uzeti (uzimati) nešto u obzir, ne obazreti se, ne obazirati se na nešto.

Apstraktno: dobijeno apstrakcijom, misaono

Ako pokusas misaono izdvojiti Dalia iz "konteksta vremena" i ne uzeti u obzir njegov utjecaj na umjetnost (i svijet opcenito) u toj apstraknoj vremenskoj "rupi", dobiti ces uvjete koje sam pretpostavio kada sam rekao "Dali ovdje i sad". Bez toga bi to "ovdje i sad" bilo glupo, tu si u pravu, ali kada pokusavas dokazati kako sam ja glup i izbjegavas shvatiti ono sto je vecini, vjerujem, instinktivno jasno, onda si ti ta koja pricas gluposti.
"Kontekst svoga vremena" jest apstraktan pojam, jer je to nasa predodzba vremena koja s tim istim vremenom vise nije konkretno povezana. Naravno, mozes povijesne artefakte promarati kao konkretnu vezu i pritom opet promasiti bitno, pokusavajuci pritom dokazati kako pricam gluposti.
I prestani se hvatati IQ-a, mislim da je vec svima jasno koliko si time opterecena.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 15:59   #449
Quote:
crazedlunatic kaže: Pogledaj post

Ako pokusas misaono izdvojiti Dalia iz "konteksta vremena" i ne uzeti u obzir njegov utjecaj na umjetnost (i svijet opcenito) u toj apstraknoj vremenskoj "rupi",
napraviti ćeš toliku grešku da se kompletan ostatak razgovora isplati jednako kao konstrukcija plovećeg objekta uz "apstrahiranje" utjecaja mora. Što će izazvati tu grešku? To da "vrijeme" odnosno "kontekst" kao konkretan, a ne "apstraktan" pojam, direktno utječe na razvoj pojedine osobe, a time i njeno djelovanje. Tako da bi u današnje doba Dalijeva umjetnost - ako pretpostavimo da bi se uopće imao motiva baviti umjetnošću - zasigurno bila puno drugačija nego što je bila u ono doba, što tehnički, što sadržajno.

Kad nekom pasteam kompletnu, razrađenu filozofsku definiciju pojma a on mi istipka nešto iz latinskog riječnika, moj opterećeni IQ se nađe nasmijanim. Ostavljam te da drkaš u miru...

PS.
Ako radiš momačke, javi, imam jednog frenda koji bi bio zainteresiran.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 16:24   #450
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Što će izazvati tu grešku? To da "vrijeme" odnosno "kontekst" kao konkretan, a ne "apstraktan" pojam, direktno utječe na razvoj pojedine osobe, a time i njeno djelovanje. Tako da bi u današnje doba Dalijeva umjetnost - ako pretpostavimo da bi se uopće imao motiva baviti umjetnošću - zasigurno bila puno drugačija nego što je bila u ono doba, što tehnički, što sadržajno. :
Sto je tocno tebi konkretno ? Vrijeme, kontekst ili kontekst vremena ?
Zasto inzistiras na utjecaju vremena i Daliu poslije Dalia ?
Mozemo upotrijebiti i tvoju pasteanu filozofsku definiciju, i apstrahirati, "znači djelatnošću našeg ljudskog uma u njegovu susretu s predmetima spoznaje izdvojiti, odijeliti, odmisliti svaku pojedinačnost, konkretnost, individualnost toga predmeta od onoga što se pri tom predmetu može misliti kao opće, zajedničko, univerzalno" (djelo) i "izdvajanjem prostorno-vremenskih i nebitnih, pojedinačnih oznaka" zamisliti Dalia i njegovo djelo "ovdje i sada".



Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Kad nekom pasteam kompletnu, razrađenu filozofsku definiciju pojma a on mi istipka nešto iz latinskog riječnika, moj opterećeni IQ se nađe nasmijanim. Ostavljam te da drkaš u miru... :
Pastanje je ujedno i sve sto ti mozes napraviti sa filozofskom definicijom bilo cega.

Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
PS.
Ako radiš momačke, javi, imam jednog frenda koji bi bio zainteresiran.
Mislim da se svi tvoji frendovi uklapaju u taj profil.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.