Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2012., 10:05   #81
postoji hidrostat ili presostat , a može bit da je nešto zaštopano , pa presostata ne reagira .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 11:49   #82
Hvala.
Tako nešto sam pretpostavljao, ali još do sada nisam prčkao po sličnom.
Mislim da je u presostatu problem jer se nakon nekoliko pokušaja odlučila da uredno odradi posao.
Mašina je Gorenje ugradbena, tako da je relativno dostupna za popravke. Gdje je obično smješten i kako izgleda taj presostat? Mislim da bih prvo njega i put do njega išao malo očistiti.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 12:31   #83
http://www.batis.hr/perilice.php?pag...la=1&id=28...3, nešto ovako.
sad ću ja malo filozofirat, jer sad bi ja trebao znat koju i koji tip suđerice ti imaš i kao da sam ja na tom aparatu
svaki dan.
jednom me moj doktor pitao koje sam lijekove koristio u zadnjih 50 god . kažem ja nemam pojma osim onih klasičnih aspirin itd.
pa neda meni vrag mira pa pitam ja svog doktora doktore imate li vi u ruci svaki dan 10 kuna . veli on, imam , e doktore onda mi recite šta je na prvoj starni tih 10 kuna . neznam kaže on . eto vidite doktore vi neznate šta je na 10 kuna a imate ih svaki dan u ruci ,a ja bih trebao znati koje sam tablete trošio u zadnjih 50 god. Ajd malo sam karikirao , eto tako i kod ove suđerice teško je znat gdje je presostat , a kamo li koji tip suđerice je.
Kvalitetno postavljeno pitanje moglo bi dat i bolji odgovor . Znači , TIp, MARKA, PNC ,NO sve sa one pločice pa se može više znat. nadam se da nisam pretjerao ili u najmanju ruku izazvao tvoj revolt.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 13:33   #84
Wink

Naravno da sam sav izrevoltiran!
Idem ju odmah pikhamerom popravljat!
Mislio sam da ih stavljaju na više manje uobičajeno mjesto. No, i tako ću morati pregledati čitav vodotok, pa ću valjda naići i na taj presostat (ne bi se trebao bitno razlikovati od onog na bojleru).
Ako ne uspijem sutra se javljam s preciznijim podatcima.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 17:41   #85
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Naravno da sam sav izrevoltiran!
Idem ju odmah pikhamerom popravljat!
Mislio sam da ih stavljaju na više manje uobičajeno mjesto. No, i tako ću morati pregledati čitav vodotok, pa ću valjda naići i na taj presostat (ne bi se trebao bitno razlikovati od onog na bojleru).
Ako ne uspijem sutra se javljam s preciznijim podatcima.
razlikuje se bar na mojoj perilici.koliko sam negdje čitao slićno je i kod drugih.sam presostat je isti,ali kako bi ja to nazvao "zmija" koja vodi do njega nije.dakle kod mene je u pitanju plastična spirala kroz koju putuju zrak i voda,mene je zezalo što se voda u spirali nalazila na jednom dijelu a trebala se nalaziti nekoliko centimetara prije ili poslije.zvuči kompicirano,ali ne radi baš isto ko na perilici rublja ili bojleru.kod mene je cijela ta naprava smještena u bočnoj strani perilice,a pristup je krajnje kompliciran i mora se dosta toga rasšerafiti.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 09:49   #86
Hvala na prilogu i razjašnjenju.
Obzirom da je moja perilica ugradbena tu sam zmiju odmah vidio na desnom boku perilice, čim sam ju izvukao.
Čak se kroz plastiku vidi nešto što mi je u početku ličilo na rotor pumpe (pumpa nije, nju sam mijenjao i ona je puno manja i odozdo) i rekao bih da je to presostat.
No, dok sam ja tako razgledao i puštao mašinu da radi (biolozi bi rekli da je to vivisekcija) ista se predomislila i počela uredno raditi.
Kada se ponovno uzjoguni raskopati ću taj dio i pročistiti.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 10:58   #87
da taj dio tjst te vodilice vode treba očistiti , obično to zna zezat . tu cijelu stranu plastike moraš skinut naravno prije toga otvorit perilicu s te strane i to dobro isprat , zna se nakupit kamenca pa to sa solnom kiselinom ispereš.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 00:03   #88
problem s perilicom posuda

treba mi pomoc ,
Naime perilica posuda Quadro ne pere mi dobro u donjoj ladici , sumnjam da se donja prskalica za vodu ne okrece.Posto u BiH nemamo ovlasten servis gdje bi perilicu odnijela nitko mi ne moze reci u cemu je problem jer gornja ladica savrseno pere.Napominjem da je filter cist i nije zacepljen. Ima li tko ideju do cega je . Unaprijed hvala
nencxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:55   #89
Quote:
nencxi kaže: Pogledaj post
treba mi pomoc ,
Naime perilica posuda Quadro ne pere mi dobro u donjoj ladici , sumnjam da se donja prskalica za vodu ne okrece.Posto u BiH nemamo ovlasten servis gdje bi perilicu odnijela nitko mi ne moze reci u cemu je problem jer gornja ladica savrseno pere.Napominjem da je filter cist i nije zacepljen. Ima li tko ideju do cega je . Unaprijed hvala
donju prskalicu skinuti,i pročistiti rupice na njoj (ponekad zna biti sjemenka od paprike ili slično)
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 08:34   #90
Quadro DW-E 6013,izbacuje grešku 006,u uputama piše da je greška na temperaturnom senzoru.Zna li netko gdje se taj senzor nalazi?Nije baš da mi se rastura one hrpe limova ako nije potrebno
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 02:08   #91
Ako nam netko može pomoći...

Imamo Electrolux perilicu suđa staru neke tri godine. Široka 45 cm. Do prije dva tjedna je radila savršeno, jedino je odmah nakon što smo je kupili bilo problema s brtvom oko spremišta za deterdžent i sjajilo.

Prije dva tjedna je počela užasno pjeniti. Nakon što opere, sve je puno pjene. Ima pjene i po stropu perilice. Moja žena se užasno boji da će joj biti zlo od te pjene itd.

Pozvali smo majstora, on je rekao da moramo koristiti Calgon a ne DM-ove stvari, da je inače perilica super i uzeo je parsto kn. Oprali smo perilicu u Calgon sredstvu za pranje perilice, kupili smo Calgon (ili Calgonit) prašak za perilicu... i opet isto, puna je pjene.

Sumnjamo da pušta previše sjajila. Naime, kad stavimo sjajilo na minimum, a umjesto praška stavimo tabletu, pjene skoro da i nema.

Ima li itko ikakvu ideju?
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 20:31   #92
Molim pomoć
Tražim košare za gorenje perilicu, ove koje imam je napala rđa. našla sam u gorenju originale, ali su malo pretjerali sa cijenom.jedna 580,00 kn a druga 530,00 kn.
dali ima neka druga opcija, ne bih jos kupovala novu masinu jer mi je ova ok i radi.
Hvala unaprijed.
darja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 20:24   #93
Perilica za sudje/ Bosch

Imam i ja jedna problem sa perilicom. Prilikom pranja sudja cuje se neko zvrckanje kao da su neke kospice u sistemu za cirkulaciju vode, medjutim kada ispumpava vodu zvrckanje prestaje, isto tako kada uzima vodu. Okretao sam rucno rotor na pumpi za ispumpavanje vode, medjutim nista se ne cuje. Da li postoji jos neka pumpa u cirkulacionom sistemu?

Hvala unaprijed na odgovoru!
KokeKokic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 02:46   #94
ista stvar

Quote:
Morčić kaže: Pogledaj post
Imam Bosch perilicu posuđa i u zadnje vrijeme mi ostavlja pjenu na dnu mašine kao da dobro ne ispire pa ne znam dal neko ima već takav problem i kako ga riješiti prije nego zovem servis. Molim za pomoć perilica je stara godinu dana.
imam isti problem i ne znam više što da radim...ovi iz servisa dolazili kažu sve u redu probaj zamijeniti tablete ili smanjiti dozu ili samo staviti pola tablete u dno....sve probao i dalje pjeni....ZNA LI ITKO ODGOVOR I MOŽE LI POMOĆI
rikolongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 21:46   #95
ja kao padaobranac!nadam se da cu dobit odgovor brzo.

dakle perilica je Candy CDI 2012 ugradbena,kad ju upalim povuce vodu radi par minuta i onda pocinje pistanje i blinka,sta ne valja??
__________________
L&L&L
Pheobe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 01:54   #96
ja isto imam perilicu suđa, quadrovu dw-eb4515, neznam dal je u ovih 5 god. kolko ju imam, oprala koji put kak spada, malo malo, pa e3 ( predugo vrijeme grijanja vode) sto je tocno, npr. treba prat na 50 stupnjeva, dode do nekih 40 i nest i prestane grijat, i tu pere i pere... i onda stane, izbaci vodu i tu rad prestaje, ponovo se ukljuci pa bude dobro, nekad oce nekad ne, jedno vrijeme nije nikako grijala, dok sad zadnjih par mjeseci za čudo dosla do kraja ciklusa bez problema, jucer, stane sa greskom e4( previse vode u perilici) izbacuje vodu i staje, i ponovo ju ukljucim i stalno pumpa vuce vodu iako nema nista u njoj i pojavljuje se greska, dakle, sad se nezeli uopce pokrenuti, bio je neki serviser, i gledo je u nju ko da gleda u neznam sta, i reko sta bi joj moglo bit, i otiso. To sam ga inace zvao jos prije zbog ne grijanja vode, sto je najgore, mora bit kraj nje dok nebi trebala pocet grijat, i onda kao to tak mora... a kolko vidim i po drugim forumima da ljudi imaju slicna iskustva sa quadrovim perilicama, pa ako netko zna u cemu je problem nek slobodno kaze
...nebi nist reko da je bila jeftina, jer u kuci imam pretezito sve gorenjevo, pa kad sam uzimo perilicu reko, aj nek bude quadro, i pozalio svaku kunu koju sam dao za nju, ionako se skoro svaki put mora vadit sve van i na ruke prat, nakon cjelog popodneva pranja u perilici....
luka1404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 13:44   #97
kao serviser mogu samo reć da ubuduće ni nećemo imati servisere za kućanske aparate , jer kako kažeš serviser je buljio u nju. navest ću primjer sa običnim mlincem za kavu i kao serviser znam princip i način rada tog mlinca (isto kao kad ti netko posudi svoj auto , ti znaš voziti al teško se snalaziš odmah u početku), a da nastavim sa mlincem i problem je otvoriti taj mlinac jer nema vijaka nigdje. E da bi to znao moraš proć edukaciju ,no svi proizvođači aparata ne mare za servisere jer oni nisu bitni ,njima je najbitnija stvar da se aparat proda radi nekoliko god, i onda je bit da se to više neda popraviti. educiranje servisera najveća je greška koju rade firme i nisu svjesni da kad imaš dobar servis u svojem mjestu onda će i prodaja ić .Ako pokušavaš nešto sam ćesto nailaziš na polovnu dokumentaciju ili je uoopće nema o određenom aparatu. I da onaj mlinac se jednostavno otvara da se šakom udari po njemu (tko bi se na to sjetio9. žao mi je što nisam odgovorio na pitanje gore ,no mislim da sam bar malo opravdao onog majstora koji je buljio u mašinu i bar malo opisao što se događa i jasno mi je da je sve više ljudi nezadovoljno serviserima . znanje je danas najjače oružje .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 00:49   #98
sve ja to razumijem. Mislim da cu je iscupat van iz kuhinje i slozit tam gdje je sad ona, vrata kao sto su prije bila, bit ce vise mjesta za odlaganje ostalih stvari iz kuhinje...
luka1404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 14:14   #99
Perilica suđa ne prima vodu

Imam perilicu suđa Gorenje, staru 10ak godina, programator "mehanički", i ne prima mi vodu ni na startu ni u sredini procesa pranja. Provjerio sam elektromagnetni ventil s tzv. "ispitnim kabelom" i on je ispravan, pušta vodu ali ne dobija napon. Ako nije programator u kvaru, što može još uzrokovati ovaj kvar? Sve ostalo radi normalno, osim kad u toku pranja treba uzeti vodu (tri puta) onda otvorim i uspem ručno vode i ona nastavi normalno raditi. Dakle, ne uzima vodu ni u toku pranja ni na početku.
APOLONYE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 19:12   #100
zna netko majstora/servisera za quadro perilicu suđa, ili bilo kojeg dobrog za preporučiti? ne želim zvati ove iz centralnog quadro servisa jer su prošli put bili grozni i naplatili mi strašnu cijenu za kvar (nije više pod garancijom)...

uglavnom nakon skoro 7 god. pranja bez kvara sada mi ne radi onaj gumbić za odabir/pokretanje programa pa ju ne mogu pokrenutu niti vrata mogu zatvoriti dobro (ne dihtaju, tj. ne zatvaraju se na onaj "zub")

hvala!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.