Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2012., 19:36   #1
Što sa starim parketom ?

Pozdrav svima!

Došao sam u posjed 40ak kvadrata parketa bukve( star 30ak god), pa se sad dvoumim ima li ga smisla očisiti od crne smole ispod pa ponovno negdje upotrijebit ili ga jednostavno polozit u peći. Napominjem da imam vremena za ciscenje posto sam nezaposlen.


Molim Vas za savjet.
__________________
moj moto su keksi moto.
entonicash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:18   #2
Moj šogor je prije par godina u stanu položio parket u dvije sobe,u jednoj novi u drugoj stari i sada nakon par godina onaj "stari" izgleda kao novi a onaj novi se sav rasušio,ako imaš vremena i volje očisti taj stari i položi i ušparačeš usput.
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:31   #3
Quote:
entonicash kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Došao sam u posjed 40ak kvadrata parketa bukve( star 30ak god), pa se sad dvoumim ima li ga smisla očisiti od crne smole ispod pa ponovno negdje upotrijebit ili ga jednostavno polozit u peći. Napominjem da imam vremena za ciscenje posto sam nezaposlen.


Molim Vas za savjet.
smolav ti ionako ne smije u peć! ma nećeš ga valjda čistit za peć?
postavi ga negdje
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:46   #4
Hvala na odgovorima!


Pitanje je samo koliko ga treba očitit prije nego što se ponovno položi negdje?

''skamenjeni'' dio bitumena mogu skinut spahtlom, pa me zanima treba li još skroz ukloniti bitumen koji je penetrirao u drvo s nekom kemikalijom (zbog prijanjanja parketa s novim ljepilom)?

(Nadam se da me mozete razumjet)
__________________
moj moto su keksi moto.
entonicash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 23:10   #5
Ako imaš potrebu za postavljanjem parketa, baci se na čišćenje (jer vremena očito imaš).
dakle, najprije čvrstom špahtlom ili širokim dlijetom ostružeš tvrdi dio bitumena, zatim dlijetom ostružeš lak i bitumen iz fuge, još malo bočne strane očetkaš čeličnom četkom i to je to. naravno, odvojiš one koji su oštećeni ili crvotočni.
i nađi majstora kojem se to da postavljati (ne da se svima zezati sa starim parketom, pogotovo bukovim).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.