Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2012., 19:35   #1
svjetlo u frižideru stalno svjetli!?

Nedavno sam skužio da svjetlo u frižideru svjetli cijelo vrijeme. znači i otvorenih vrata i zatvorenih vrata. Gorenje frižider. ima oko 2god. koliko znam to tako nebi smjelo biti. trebalo bi se ugasit kad se vrata zatvore. jednostavno nema nikakvog prekidača da se ugasi. jel to kvar u pitanju ili šta? jel imao tko ovakav slučaj?
bbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 19:39   #2
A kak znaš da svijetli kad su zatvorena vrata? To zato što kad god otvoriš svijetli, ili ?
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 19:46   #3
Kad je mrak, vidi se svjetlo kroz gumu sastrane. gumaje toliko loša da malim prstom možeš zavirit u frižider a da ne otvoriš vrata.
bbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 21:26   #4
Skraćeno napisano - kupi novi Gorenje frižider A ili AA klase sa 5 godina garancije. Samo na struji ćeš u dvije godine biti na nuli...

(prvo stalno gori lampa što se lako rješi polugicom na koju se gasi to standardno, no bitnije je što frižider koji ne dihta stalno gubi temperaturu i stalno hladi - pa osim što ga češće moraš odleđivati, puno više struje troši... otprilike ko kak izolacija grije kuću pa manje trošiš na grijanje, ali sa hlađenjem)

EDIT: možeš i skuplji/kvalitetniji frižider, Gorenje je samo primjer relativne kvalitete za manje novaca s dugom garancijom
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 21:33   #5
Quote:
bbi kaže: Pogledaj post
Nedavno sam skužio da svjetlo u frižideru svjetli cijelo vrijeme. znači i otvorenih vrata i zatvorenih vrata. Gorenje frižider. ima oko 2god. koliko znam to tako nebi smjelo biti. trebalo bi se ugasit kad se vrata zatvore. jednostavno nema nikakvog prekidača da se ugasi. jel to kvar u pitanju ili šta? jel imao tko ovakav slučaj?
naravno da je kvar. Odvidaj sijalicu da ti nebi otopilo plastiku na koju je naslonjena. Bar je meni tako bilo. Da mi je muž u blizini rekla bih ti što se desilo...ovako ne mogu ti savjetovati nista drugo nego da je odvidaš
__________________
opća opasnost <3<3<3
the-akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 21:37   #6
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post
Skraćeno napisano - kupi novi Gorenje frižider A ili AA klase sa 5 godina garancije. Samo na struji ćeš u dvije godine biti na nuli...

(prvo stalno gori lampa što se lako rješi polugicom na koju se gasi to standardno, no bitnije je što frižider koji ne dihta stalno gubi temperaturu i stalno hladi - pa osim što ga češće moraš odleđivati, puno više struje troši... otprilike ko kak izolacija grije kuću pa manje trošiš na grijanje, ali sa hlađenjem)

EDIT: možeš i skuplji/kvalitetniji frižider, Gorenje je samo primjer relativne kvalitete za manje novaca s dugom garancijom
najjednostavniji način riješavanja problema je kupiti novi, ali tu nasataje novi problem. što mislis da danas ljudi imaju toliko love da si mogu to priuštiti?
__________________
opća opasnost <3<3<3
the-akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 23:10   #7
Quote:
the-akila kaže: Pogledaj post
najjednostavniji način riješavanja problema je kupiti novi, ali tu nasataje novi problem. što mislis da danas ljudi imaju toliko love da si mogu to priuštiti?
Ne mislim, ali sam mišljenja da je bolje kupiti nešto što će se kroz koju godinu amortizirati na nećem što trenutni stroj troši previše, a zatim biti ušteda (uz, naravno, činjenicu da je vjerojatno viši standard života uz noviji aparat)

lampica je najmanji problem. ono što ima lufta za prste gurat u gumi koja bi trebala dihtat je dovoljno da taj frižider godišnje potroši dva, tri ili više količine struje koju bi inače potrošio da dihta
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 06:18   #8
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post
Skraćeno napisano - kupi novi Gorenje frižider A ili AA klase sa 5 godina garancije. Samo na struji ćeš u dvije godine biti na nuli...

(prvo stalno gori lampa što se lako rješi polugicom na koju se gasi to standardno, no bitnije je što frižider koji ne dihta stalno gubi temperaturu i stalno hladi - pa osim što ga češće moraš odleđivati, puno više struje troši... otprilike ko kak izolacija grije kuću pa manje trošiš na grijanje, ali sa hlađenjem)

EDIT: možeš i skuplji/kvalitetniji frižider, Gorenje je samo primjer relativne kvalitete za manje novaca s dugom garancijom
Nemoj Gorenje. Propala im je kvaliteta u podrum. A ta Garancija ti je samo jamstvo da će on tih 5 godina biti više kod servisera nego doma. Uzmi nešto kvalitetnije. Pogotov što su ovi današnji Gorenje serviseri mahom nesposobni popraviti bilo šta nego samo nadopunjavaju plin dok ikako radi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 11:15   #9
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post
Skraćeno napisano - kupi novi Gorenje frižider A ili AA klase sa 5 godina garancije. Samo na struji ćeš u dvije godine biti na nuli...

(prvo stalno gori lampa što se lako rješi polugicom na koju se gasi to standardno, no bitnije je što frižider koji ne dihta stalno gubi temperaturu i stalno hladi - pa osim što ga češće moraš odleđivati, puno više struje troši... otprilike ko kak izolacija grije kuću pa manje trošiš na grijanje, ali sa hlađenjem)

EDIT: možeš i skuplji/kvalitetniji frižider, Gorenje je samo primjer relativne kvalitete za manje novaca s dugom garancijom
u tom i je problem, nema polugice. nema ništa vidljivo ni gdje bi trebala biti. pa nisu valjda napravili takvu serijsku grašku.
bbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:18   #10
otišao ti je magnetni prekidač kojeg ti tu jednostavno ne vidiš . pretpostavljam da je u njmu greška jer on jedini reagira na palenje i gašenje rasvjete . magnetni prekidač bi trebao bit (ovisi o tipu friž. ) u kutiji gdje je termostat.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 17:42   #11
Čuj, ako tebi zjevaju vrata i ne radi svjetlo jesi ti siguran da ti vrata dobro nalijegaju? Možda su se pantovi smrdali ili sl pa sad niti vrata dobro dihte niti radi to što pali svjetlo jer je to sve povezano s dobrim radom vrata.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 18:19   #12
magnetni prekidač reagira i kad su vrata otvorena i do 0,5 mm tako i da slabije brtve on mora reagirat. u večini slučajeva je taj prekidač jer on ne reagira kao oni mehanički gdje su vrata totalno morala bit zatvorena . ako vrata slabo dihtaju to bi se odrazilo i na pojavu leda u hladnjaku i duži rad.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 16:01   #13
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post
Skraćeno napisano - kupi novi Gorenje frižider A ili AA klase sa 5 godina garancije. Samo na struji ćeš u dvije godine biti na nuli...
Nije li ovo malo preoptimistično?

Ja imam deset godina star Gorenje frižider sa dva kompresora. Mjerenjem sam utvrdio da troši nešto više od 500 kWh godišnje, što je (po jednotarifnoj cijeni struje) oko 450 kuna.

Vidim da lošiji sličan frižider košta oko 2 tisuće kuna, dok bi stvarni ekvivalent koštao bar 4-5 tisuća. Dvije tisuće kuna ekvivalent je potrošnji od preko 2200 kWh.

U mom slučaju mislim da bi trebalo 15-20 godina da isplatim novi i štedljiviji frižider, pod pretpostavkom da bi novi trošio upola manje struje.

Općenito, mislim da su štedljivi uređaji u velikoj mjeri prodaja magle, jer uštedjeti možeš samo jedan - i u pravilu manji - postotak ukupne potrošnje, s time da ta ušteda nikada neće doseći vrijednosti koje "optimistično" propagiraju proizvođači svega "zelenog".
NafNaf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.