Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2012., 21:03   #3301
Quote:
Hello kaže: Pogledaj post
Ne zna gdje postavit pitanje, a ovdje sam procitala o suhom pivskom kvascu.. Cure drage, imal neka da ga pije u prahu.. i ako da.. KAKO?? S cime ga mijesate, u sta ga stavite da se sto manje osjeti i da je sto podnosljiviji ukus.. Probala sa s mlijekom, vodom, samo bez tecnosti (fuj, nikad ne probavajte ).. i najnormalnije mi je sa cokoladnim mlijekom ( a i to moram odma poslije gutljaja vodom zalit jer se cak i u gustom coko mlijeku osjeti odvratni ukus kvasca )..
Iduci put cu kapsule kupit, al kako ovo potrosit ..

probaj sa jogurtom, ak ti je i tako odvratan onda probaj sa voćnim jogurtom
meni je osobno u jogurtu bio još podnošljiv za popit tj. pojest
ali naravno odustala sam
ja sam ga recimo potrošila tako da sam ga stavljala u maske za kosu
Martinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 22:41   #3302
Quote:
Martinella kaže: Pogledaj post
probaj sa jogurtom, ak ti je i tako odvratan onda probaj sa voćnim jogurtom
meni je osobno u jogurtu bio još podnošljiv za popit tj. pojest
ali naravno odustala sam
ja sam ga recimo potrošila tako da sam ga stavljala u maske za kosu
sto pomaže tako?

koliko je otprilike potrebno samponu protiv ispadanja kose da pocne djelovati?
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 10:25   #3303
da napišem i ja svoje iskustvo pa ako kome pomogne super!
meni je inače kosa ispadala u proljeće i jesen i nakon poroda..ništa strašno al ono..
i inače kupujem šampon za kosu od vichyja jer imam problema sa seborejom i taj je jedini koji mi pomaže..i kad sam zadnji put kupovala bio je poklon uz šampon još jedno malo pakovanje protiv opadanja kose..koristila sam i njega iako mi nije ispadala kosa al mislim ne može naštetiti..
i otada mi uopće ne ispada puno,stvarno jako malo,a prije bi u pranju izgubila puno više kose..i kad sam nakon par mjeseci išla na frizuru frizerka niije mogla vjerovati koliko mi je nove kose izraslo,,bila sam puna "antenica"
gilmoreica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 21:09   #3304
mislim da ovo moje pitanje ne spada ovdje, al' ne želim otvarat novu temu, a ne znam gdje da ga postavim
Jel' normalno da mi se na glavi malo pozna razdjeljak nakon što asm se ošišao na kratko. Imao sam dugu kosu nekih 5-6 godina i danas sam se ošišao pa me zanima jel to zato što je još 'obješena' kak mi je firzerka rekla ili?
pisoj-_- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 12:17   #3305
Quote:
Galadriel kaže: Pogledaj post
sto pomaže tako?
što se tiče ispadanja kose ne pomaže, ali nisam ga zato stavljala u masku...što se tiče hranjenja hose, super je...dodaš 2 žlie meda, pola limuna, žumanjak i žlicu kvasca..meni osobno super maska za kosu...
Martinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 15:22   #3306
koliko se često ''smije'' prat kosa dok je u fazi ispadanja, tj. koliko je preporučljivo ?
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 11:06   #3307
recept s neta pa nije loše za probati

Gubitak kose

* Oni koji pate od gubitka kose ili ćelavosti mogu primijeniti masu od vrućeg maslinovog ulja, jedne žlice meda i jedne čajne žlice cimetovog praha prije kupanja i držati otprilike 15 minuta, a nakon toga oprati kosu
* Vrlo je učinkovito ako se drži čak i 5 minuta
gilmoreica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 11:26   #3308
Ja sam to radila prije za oporavak kose i nije mi pomoglo kod opadanja
Jedino sto prijmecujem da pali od ulja je ricinus i to ne na kosi nego na obrvama i trepavicama,,alo cu ga nastavit stavljat i na kosu
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 11:30   #3309
Jako mi puno kose opada već nekoliko mjeseci s tim da sa ove zime/proljeća imala gustu i bujnu kosu koja je ispadala stvarno minimalno... a onda se sjećam da sam u to doba pila kolagen u prahu (Medex, DM oko 130 kn). Prestala sam ga piti jer ga više nije bilo nigdje...
Maslinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 21:20   #3310
Pozdrav svima,
čitao sam ovdje puno postova i sve mi je zbunjujuće... Dakle, moja je situacija ovakva: još kao dječak imao sam problema sa vlasištem i nisam mario o tome, ali otkako mi je počela opadati kosa, otišao sam kod dermatologa koji mi je rekao da moje vlasište pati od seboreje(ima lat. naziv, ali ne mogu se sjetiti sada)... Dobio sam šampon s kojim mi je problem seboreje otišao, no kako je vlasište dugo vremena bilo "oštećivano", sada bih ga trebao ponovno regenerirati, naravno ako je to moguće. Pa me zanima, koji preparati su najbolji za poticanje rasta i jačanja korjena kose nakon ovakve bolesti vlasišta???
Hvala unaprijed na odgovoru
Jopatopsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 14:28   #3311
Ja imam problema s opadanjem kose svaku jesen, neznam zašto.

Jel neko isprobao ova ulja - navodno pomažu - http://www.svijet-kose.com/biljna-ulja.html
riven is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 15:02   #3312
Quote:
Jopatopsis kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
čitao sam ovdje puno postova i sve mi je zbunjujuće... Dakle, moja je situacija ovakva: još kao dječak imao sam problema sa vlasištem i nisam mario o tome, ali otkako mi je počela opadati kosa, otišao sam kod dermatologa koji mi je rekao da moje vlasište pati od seboreje(ima lat. naziv, ali ne mogu se sjetiti sada)... Dobio sam šampon s kojim mi je problem seboreje otišao, no kako je vlasište dugo vremena bilo "oštećivano", sada bih ga trebao ponovno regenerirati, naravno ako je to moguće. Pa me zanima, koji preparati su najbolji za poticanje rasta i jačanja korjena kose nakon ovakve bolesti vlasišta???
Hvala unaprijed na odgovoru
mozes li molim te napisati kojim sisamponom rijesio seboreju?
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 13:19   #3313
jel iko čuo za onaj stemoksidin loreal hvalili su ga nedavno
dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 22:45   #3314
Quote:
gilmoreica kaže: Pogledaj post
kad sam zadnji put kupovala bio je poklon uz šampon još jedno malo pakovanje protiv opadanja kose..koristila sam i njega iako mi nije ispadala kosa al mislim ne može naštetiti..
i otada mi uopće ne ispada puno,stvarno jako malo,a prije bi u pranju izgubila puno više kose..i kad sam nakon par mjeseci išla na frizuru frizerka niije mogla vjerovati koliko mi je nove kose izraslo,,bila sam puna "antenica"
Znaš li možda kako se zove?

Ja sam isto primjetila da mi vec duze vrijeme pada kosa. Rep mi je puno tanji... Koristila sam Fitoval tablete, za kosu mi nije ništa pomoglo, ali sam skužila da su nokti puno čvršći i ne lome se...
Lilly Savon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 20:31   #3315
Quote:
Jopatopsis kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
čitao sam ovdje puno postova i sve mi je zbunjujuće... Dakle, moja je situacija ovakva: još kao dječak imao sam problema sa vlasištem i nisam mario o tome, ali otkako mi je počela opadati kosa, otišao sam kod dermatologa koji mi je rekao da moje vlasište pati od seboreje(ima lat. naziv, ali ne mogu se sjetiti sada)... Dobio sam šampon s kojim mi je problem seboreje otišao, no kako je vlasište dugo vremena bilo "oštećivano", sada bih ga trebao ponovno regenerirati, naravno ako je to moguće. Pa me zanima, koji preparati su najbolji za poticanje rasta i jačanja korjena kose nakon ovakve bolesti vlasišta???
Hvala unaprijed na odgovoru
Možda neki od ovih?
Doricaaa.day is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 14:22   #3316
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
mozes li molim te napisati kojim sisamponom rijesio seboreju?
Krivo sam napisao, seboreju ne možeš izlječiti, samo ju možeš kontrolirati... A koristio sam Anaphase šampon i uspješan je bio, no sada bi htio potaknuti rast kose tj., puno mi je ispalo i htio bih ju regeneriarti, pa me zanimaju iskustva ostalih...
Jopatopsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 14:24   #3317
Quote:
Doricaaa.day kaže: Pogledaj post
Možda neki od ovih?
Ma gledao sam se, ali kad nemam iskustva zato i tražim da mi pomognete
Ali čuo sam kod tete u ljekarni, da je odličan Marbo proizvod, samo šta je jako skup... Jel imaš kakvih iskustava sa time??? Ispitujem, da ne bacim puno novaca uzalud...
Jopatopsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 16:37   #3318
Quote:
Jopatopsis kaže: Pogledaj post
Krivo sam napisao, seboreju ne možeš izlječiti, samo ju možeš kontrolirati... A koristio sam Anaphase šampon i uspješan je bio, no sada bi htio potaknuti rast kose tj., puno mi je ispalo i htio bih ju regeneriarti, pa me zanimaju iskustva ostalih...

nisam jos probala, ali budem

Quote:
Jopatopsis kaže: Pogledaj post
Ma gledao sam se, ali kad nemam iskustva zato i tražim da mi pomognete
Ali čuo sam kod tete u ljekarni, da je odličan Marbo proizvod, samo šta je jako skup... Jel imaš kakvih iskustava sa time??? Ispitujem, da ne bacim puno novaca uzalud...
joj,ja sam ti taj marbo koristila, to ti je zali boze novaca! prvo,uzasno smrdi i ne mozes izac iz kuce bar dva sata nakon kaj to metnes, ja sam koristila dok nisam potrosila tu bocicu (jer mi bilo zao bacit ), znaci, nekih mjesec i pol dana,mozda malo vise i nis se nije posebno dogadalo.

rast kose potices cirkulacijom (masiraj tjeme) i mozda da uzmes neke vitamine i aminokiseline ako ti prehrana nije bas onako kako bi trebala biti?
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 19:37   #3319
Quote:
Jopatopsis kaže: Pogledaj post
Ma gledao sam se, ali kad nemam iskustva zato i tražim da mi pomognete
Ali čuo sam kod tete u ljekarni, da je odličan Marbo proizvod, samo šta je jako skup... Jel imaš kakvih iskustava sa time??? Ispitujem, da ne bacim puno novaca uzalud...
Marbo je čista prevara. A ta teta je potplaćena i nema pojma.

Ja na tvojem mjestu nebi išao više u tu ljekarnu iz principa. Mene su prevarili prije par godina jer sam bio naivan i još sam ljut na njih. Najlošiji proizvod 'protiv ispadanja kose' na svijetu. Garantirano. Marbo nije pomogao nikome.

S obzirom na seboreju, ja bi na tvojem mjestu probao sa čišto prirodnim proizvodima (marbo to nije), ne šamponima, ne losionima niti ništa što sadrži bilo kakve kemikalije. Nađi na internetu neke 'domaće' recepte. S obzirom da vjerojatno nemaš androgenu alopeciju, priroda ti u tvom slučaju može pomoći.

Zadnje uređivanje Problemsolver : 30.09.2012. at 19:57.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 21:59   #3320
Quote:
Jopatopsis kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
čitao sam ovdje puno postova i sve mi je zbunjujuće... Dakle, moja je situacija ovakva: još kao dječak imao sam problema sa vlasištem i nisam mario o tome, ali otkako mi je počela opadati kosa, otišao sam kod dermatologa koji mi je rekao da moje vlasište pati od seboreje(ima lat. naziv, ali ne mogu se sjetiti sada)... Dobio sam šampon s kojim mi je problem seboreje otišao, no kako je vlasište dugo vremena bilo "oštećivano", sada bih ga trebao ponovno regenerirati, naravno ako je to moguće. Pa me zanima, koji preparati su najbolji za poticanje rasta i jačanja korjena kose nakon ovakve bolesti vlasišta???
Hvala unaprijed na odgovoru
Mogla bi ti pomoći i masaža vlasišta ricinusovim uljem (hladnoprešanim), ono potiče rast kose. I košta samo 14kn 100ml u kemigu
Elessael is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.