Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2015., 15:07   #2041
Od nas 240 je proslo 74 kandidata, i od tih 74 bilo je 5 muskih koji su prosli
Oyiram is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:31   #2042
Qatar vs. Emirate

Gdje je bolje raditi i zasto? Koja kompanija od ove dvije je bolja?
Thnx
Oyiram is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 17:26   #2043
Pozdrav svima,

Molila bih ,ako ima netko tko radi za Qatar Airways da napiše kako je tamo, kakvi su uvjeti rada i općenito o životu tamo.
crna86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 23:12   #2044
Quote:
crna86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Molila bih ,ako ima netko tko radi za Qatar Airways da napiše kako je tamo, kakvi su uvjeti rada i općenito o životu tamo.
Da, bilo bi super ako bi netko vidio ovaj post, a tko radi, da nešto i napiše!

@crna86, ideš u subotu na OD?
HAVANALANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 11:33   #2045
[QUOTE=HAVANALANA;53905599]Da, bilo bi super ako bi netko vidio ovaj post, a tko radi, da nešto i napiše!

@crna86, ideš u subotu na OD?[/QUOT


Kolegica se prijavila, pa će ići ako ju pozovu, ali ima puno nedoumica, jer se jako malo informacija može naći o poslu i životu tamo, na internetu.
crna86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:09   #2046
[QUOTE=crna86;53908703]
Quote:
HAVANALANA kaže: Pogledaj post
Da, bilo bi super ako bi netko vidio ovaj post, a tko radi, da nešto i napiše!

@crna86, ideš u subotu na OD?[/QUOT


Kolegica se prijavila, pa će ići ako ju pozovu, ali ima puno nedoumica, jer se jako malo informacija može naći o poslu i životu tamo, na internetu.
Koliko sam ja skužila po forumu gdje pišu cure iz Srbije: http://www.ana.rs/forum/index.php?topic=46784.12225 tek više o svemu saznaš ako prođeš prvi krug, tako da bi kolegica trebala ići i ne čekati da je pozovu jer je u ZG sad ionako OD!
HAVANALANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 23:20   #2047
http://become-cabincrew.com/airlines/qatar-airways.html

slučajno naletila
HAVANALANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 21:00   #2048
koliko su pouzdane te informacije s linka iznad?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 23:00   #2049
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
koliko su pouzdane te informacije s linka iznad?
To ne znam nažalost!
HAVANALANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 11:11   #2050
Quote:
HAVANALANA kaže: Pogledaj post

Otprilike su informacije točne! Nije bas sve u detalje! I malo su stare. U Emiratesu su se plaće digle u zadnjih 3 godine. Nemogu govorit za druge kompanije jer neznam.
ToBeDijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 13:25   #2051
Da li ima tko na forumu da trenutno radi u CA kao stjuardesa?
PM
Abt-Gti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 17:32   #2052
pročitala sam zadnjih par stranica teme i nije mi baš jasno gdje se to prijavljujete i kako ide procedura

nedavno sam izletjela s faksa, imam završenu gimnaziju, govorim njemački, engleski, jezike iz regije (slovenski, srpski) tečno, prolaze i talijanski i španjolski onako osnovno, IT i tehnika me jako zanimaju i super mi idu. pristojno izgledam i višemanje sam zdrava. je li to dosta da uopće počnem razmišljati o ovom poslu?

kako idu prijave, otvorim CA ili Emirates web i samo se prijavim?

malo sam zbunjena i nova u svemu ovome, pa bi bilo super ako bi itko bio toliko ljubazan da mi ukratko opiše kako početi

hvala!
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 14:27   #2053
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
pročitala sam zadnjih par stranica teme i nije mi baš jasno gdje se to prijavljujete i kako ide procedura

nedavno sam izletjela s faksa, imam završenu gimnaziju, govorim njemački, engleski, jezike iz regije (slovenski, srpski) tečno, prolaze i talijanski i španjolski onako osnovno, IT i tehnika me jako zanimaju i super mi idu. pristojno izgledam i višemanje sam zdrava. je li to dosta da uopće počnem razmišljati o ovom poslu?

kako idu prijave, otvorim CA ili Emirates web i samo se prijavim?

malo sam zbunjena i nova u svemu ovome, pa bi bilo super ako bi itko bio toliko ljubazan da mi ukratko opiše kako početi

hvala!
jezici su ti svakako plus. u prijavi navodiš engleski, njemački, slovenski i hrvatski (nećeš pisati srpski, bosanski itd.). tvoje zanimanje za IT i tehniku i to što ti super idu nema, apsolutno nikakve veze s ovim poslom.
bitno ti je da si vedrog karaktera, izrazito psihički stabilna, da imaš kvalitetnog iskustva u radu s ljudima, da si dovoljno lagana da možeš 14h izdržati u cipelama na petu, da imaš dobre živce, osobito kada se leti u određene krajeve svijeta u kojima su ljudi neopisivo užasni, da možeš dohvatiti 212cm na prstima, da staneš u uniformu veličine M, da si spremna raditi kao konj u okruženju gdje te se nimalo ne cijeni jer si na najnižem rangu, da nemaš problema sa tlakom, krvnom slikom, nesvjesticama, kožom, probavnim traktom, zubima... i da si vrlo zgodna, a ne samo prosjek.

Ako zadovoljavaš te uvjete onda si dobro razmisli što želiš od svog života i prijavi se. Uštedi novac za profi fotografa i pripremi se za intervju.

+ Etihad u 2014. i 2015. nije zaposlio nikoga tko je odustao od faxa (osim uslijed, primjerice bolesti ili smrti užih članova obitelji), vrlo malo njih sa SSS, a isto vrijedi za večinu ME kompanija. Bilo gdje osim na ME se ovaj posao ne isplati ići raditi.

Ja radim za Etihad, ne dugo, ali mogu reći da ovo uopće nije jednostavan posao
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 15:51   #2054
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
jezici su ti svakako plus. u prijavi navodiš engleski, njemački, slovenski i hrvatski (nećeš pisati srpski, bosanski itd.). tvoje zanimanje za IT i tehniku i to što ti super idu nema, apsolutno nikakve veze s ovim poslom.
bitno ti je da si vedrog karaktera, izrazito psihički stabilna, da imaš kvalitetnog iskustva u radu s ljudima, da si dovoljno lagana da možeš 14h izdržati u cipelama na petu, da imaš dobre živce, osobito kada se leti u određene krajeve svijeta u kojima su ljudi neopisivo užasni, da možeš dohvatiti 212cm na prstima, da staneš u uniformu veličine M, da si spremna raditi kao konj u okruženju gdje te se nimalo ne cijeni jer si na najnižem rangu, da nemaš problema sa tlakom, krvnom slikom, nesvjesticama, kožom, probavnim traktom, zubima... i da si vrlo zgodna, a ne samo prosjek.

Ako zadovoljavaš te uvjete onda si dobro razmisli što želiš od svog života i prijavi se. Uštedi novac za profi fotografa i pripremi se za intervju.

+ Etihad u 2014. i 2015. nije zaposlio nikoga tko je odustao od faxa (osim uslijed, primjerice bolesti ili smrti užih članova obitelji), vrlo malo njih sa SSS, a isto vrijedi za večinu ME kompanija. Bilo gdje osim na ME se ovaj posao ne isplati ići raditi.

Ja radim za Etihad, ne dugo, ali mogu reći da ovo uopće nije jednostavan posao
u svezi ovog boldanog: osobno znam djevojku koju je lakše preskočiti nego zaobići, ima jedno 10 ak tetovaža (kažu da su zabranjene iako nisu vidljive), koja je slastičar po struci a govori SAMO engleski i koja radi za QA već 3 godine. i ima 30 god a kažu da je do 25 granica. za plaću od 3.000 €/mj.
siouxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 17:34   #2055
Znam da se o ukusima ne raspravlja ali kako mi prijateljica radi u Emiratesima vidjela sam i upoznala dosta njenih kolegica i vecina njih su prosjecno zgodne cure, nista posebno. Slicne sam susretala i prilikom mojih letova.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 23:03   #2056
da li se ja kao hrvat mogu prijaviti recimo u irskoj za Emiratesov Open day? Vec sam neko vrijeme u dublinu a vidim da 23.5. imaju Open day.
I kako se prijaviti za isti?
samoborac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 07:50   #2057
Quote:
siouxie kaže: Pogledaj post
u svezi ovog boldanog: osobno znam djevojku koju je lakše preskočiti nego zaobići, ima jedno 10 ak tetovaža (kažu da su zabranjene iako nisu vidljive), koja je slastičar po struci a govori SAMO engleski i koja radi za QA već 3 godine. i ima 30 god a kažu da je do 25 granica. za plaću od 3.000 €/mj.
ja govorim za Emirate i Etihad jer u Etihadu radim dok su moj druge cure u Emiratima. kod nas L uniforma ne postoji! ako se udebljaš- dobivaš trenera i nutricionista i ideš na dijetu.
kod nas se odustajanje od faxa povezuje sa time da ćeš odustati i od posla, što je otvoreno rečeno na edukaciji. za QA stvarno ne znam.
gornje granice nema, donja je 21
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 07:55   #2058
Quote:
samoborac1981 kaže: Pogledaj post
da li se ja kao hrvat mogu prijaviti recimo u irskoj za Emiratesov Open day? Vec sam neko vrijeme u dublinu a vidim da 23.5. imaju Open day.
I kako se prijaviti za isti?


Definitivno se mozes prijaviti di god oces u svijetu! Sretno!!
ToBeDijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 07:56   #2059
+ Možete se prijaviti bilo gdje.
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 08:01   #2060
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
ja govorim za Emirate i Etihad jer u Etihadu radim dok su moj druge cure u Emiratima. kod nas L uniforma ne postoji! ako se udebljaš- dobivaš trenera i nutricionista i ideš na dijetu.
kod nas se odustajanje od faxa povezuje sa time da ćeš odustati i od posla, što je otvoreno rečeno na edukaciji. za QA stvarno ne znam.
gornje granice nema, donja je 21

Ne mogu govoriti za Etihad ali za Emirates mogu! Najveca uniforma je 16! Sta je L! Ja osobno nosim 14! Nisam nista posebno zgodna ni privlacna ali ulaIm u prosjek! Mozes bit i ruzniji a ako si vedrog duha i pozitivna posao ces dobit! Sta se tice fakulteta opet kazem kako stoji za Emirates; samo srednja skola! Fakultet nema veze sa nicime! I ja sam bila usred faxa kad sam osla za dubai! A znam cure koje se konobarice po struci! Puno je osoba tu doslo sa samo srednjom! Opet naglasavam to govorim za Emirates! Ima nas od konobara do doktora i pravnika! Mjerila vise nema! Svakako preporucam da se Open day dodje pa makar da se vidi atmosfera! Emirates je trenutacno u velikoj potraznji za personalom pa se nadam vecem odazivu hrvata

Sretno ekipa i slobodno pitajte
ToBeDijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.