Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2010., 18:57   #1
Auto radio Pioneer problem spajanje

Konačno nabavih konektor za svog pioneer-a pa sam ga išao spojiti.
Konektor sam kupio u chipoteci za cca. 40kn, a šupak u vg-u htjeo uzeti za taj konektor oko 380kn jer eto "takve su vam cijene".
Sada se javlja drugi problem, spojio sam radio, mjerio napon na konektoru, ima napona, ali ga nemogu upaliti.
Pokušao spojiti direktno na akumulator i opet ista stvar. Pregledao osigurač na radiu, osigurač dobar, zamijenio osigurač za svaki slučaj, opet ista stvar.
Par puta se čuo zvuk iz radia (u intervalima pet puta za redom "bip", pa stane, i opet nakon nekog vremena se javlja zvuk.)
Ekran se ne pali, niti išta drugo, cd-e sam pokušao izvaditi, ne čuje se zvuk motorića da ga izbacuje.

Radio sam dobio na poklon od prijatelja, imao ga je pola godine, pa je slupao auto i dao meni radio.
Model je deh 5730mp.

Ima tko kakav savjet ili mu se nešto slično događalo.
Hvala
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 19:45   #2
Pazi sa direktnim spajanjem na akumulator ako pogriješiš polove neće ga spasit osigurač. Dali si siguran da su žice na pravom mjestu. ja sam na jednom konektoru morao prebacivat raspored žica.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 20:08   #3
jel ti taj prijatelj prije sudara imao spojeno pojačalo na HU?

Provjeri da ti nije prsnuo ovaj osigurač:

http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=7478.0


Ako si spojio žice od zvučnika na HU, ako su one negdje u kontaktu (+-) onda će ti radit upravo to, neće bit zvuka samo bipanje, al to ne objašnjava zašto cd neće van.


Da li si dao kontakt dok si pokušavao palit radio? Imaš kombinaciju da ti radi stalno i da radi kad daš kontak, ima neka fora sa žutom i crvenom žicom, ovisi što želiš...
Hrvoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 12:36   #4
Problem riješen.
Na ISO konektoru od napajanja je štekao jedan kontakt, to sam slučajno primjetio dok sam uštekao i odštekao konektor, (radio se bio kratko upalio i odmah ugasio). Napomijenjm da su konektori potpuno novi. Jedan konektor što se spaja u radio i ima izvode za ISO konektor i ISO konektori.
Malo se poigrao s žicom koja se klimala (stalnih 12 volti) i sada radi.
Hvala na pomoći i savjetima.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 16:43   #5
Kakve vi to ljudi divlje radije kupujete? Bokte svako malo neki problem sa spajanjem radija. Mislim ako je ista standardizirano da ga moze svaki amater spojiti to je radijo, a svejedno svako malo netko ili skuri radio ili brzinomjer ili pola elektrike auta. Pa ako neznate cemu sta sluzi odite prvom autoelektricaru.To nemoze kostati skuplje od 100 kn pa da jebe rak raka.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 07:52   #6
Nije problem niti u radiu niti u spajanju. Imao sam stari radio koji je bio spojen na "divlje" bez ISO konektora, i sada sam ih ja spojio, problem je bio u konektoru jer je stopica od stalnih 12v bila klimava i gubila kontakt, tako da ne vidim zašto bih davao 100kn nekomu da mi kaže da je stopica klimava i da mi spoji radio, kada mogu i sam.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.