Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2008., 19:22   #1
Sve će biti dobro (2008-2009)

Kao sto smo vec svi culi... AVA i HRT vise ne saradjuju. Ali bez brige... HRT je vec nasao odekvatnu zamenu. Produkcija Ring Multimedia snima Sve će biti dobro, koju je HRT kupio. Za sada jos nema informacija, da li ce gledaoci u Srbiji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, Makedoniji i Sloveniji takodje moci da gledaju ovu telenovelu. Bice zanimljivo pratiti takmicenje balkanskih sapunica ove jeseni. Cekaju nas dve AVA-ine telenovele. Hrvatska Zakon ljubavi i srpska Zaustavi vreme, kao i spomenuta Sve će biti dobro iz kuce Ring Multimedia. Na nama je samo da se zavalimo u fotelje i uzivamo .

Evo prvi intervju glavne junjakinje iz Sve će biti dobro:


Uloga ginekologinje Nevenke za moju prvu sapunicu

Nakon odmora s obitelji i Splitskog ljeta na kojem ponovno glumi Fedru, poznata glumica prihvatila je angažman u telenoveli ‘Sve će biti dobro’

Pred Bojanom Gregorić-Vejzović radno je ljeto. Nakon kraćeg odmora što ga je lijepa glumica sa suprugom Enesom Vejzovićem i njihovim dvogodišnjim sinom Raulom provela u društvu prijatelja u Podgori, ona će već početkom kolovoza, u sklopu 54. Splitskog ljeta po drugi put odglumiti Fedru, koja je po težini scenskih izražaja jedna od najtežih uloga.

Nakon toga naša sugovornica vraća se u Zagreb, gdje će sredinom kolovoza početi snimanje nove sapunice “Sve će biti dobro”, koja će se na HTV-u početi prikazivati u rujnu. Bojana glumi ginekologicu Nevenku, što će joj biti prva glavna uloga u jednoj telenoveli.

• Za ulogu Fedre lani ste drugi put u životu, deset godina nakon “Breze”, dobili Nagradu hrvatskoga glumišta. Imate li tremu uoči te predstave koju ćete uskoro, nakon jednogodišnje stanke, ponovo odigrati u Splitu?

- Upravo zbog nagrade Fedra je za mene još veći izazov. Imam pozitivnu tremu, ali mislim da ću igrati opuštenije jer nema premijernog iščekivanja. Premijera je bila lani, u sklopu Splitskog ljeta, a sada ćemo 1., 2. i 3. kolovoza odigrati tri predstave. Dobili smo pozitivne kritike i struke i publike i to će se sigurno odraziti na ležernost i veselje igre cijelog ansambla. Na zadnje dvije izvedbe prošle godine izvan gledališta ostalo je po sedamdesetak ljudi koji nisu uspjeli doći do karte, što nam je najbolji pokazatelj da je predstava uistinu dobra.

• Na kojem se jeziku vi i ostatak glumačke postave sporazumijevate s redateljem Marcom Sciaccalugom? Je li teško raditi s redateljem koji ne govori hrvatski?

- Govorim engleski i talijanski, tako da nije bilo problema meni, a ni ostalom dijelu ekipe koju čine Dijana Vidušin, Sunčana Zelenika, Lada Bonacci, Lidija Florijan, Trpimir Jurkić, Aleksandar Cvjetković, Mijo Jurišić... Naravno da nam je svima bilo drugačije raditi s redateljem koji ne poznaje jezik koji sluša, ali tu su emocije koje su prepoznatljive na svim jezicima.

• Gubi li glumac kondiciju kada predstavu ne igra godinu dana? Zbog čega se 'Fedra' nije u međuvremenu odigrala i u nekom drugom prostoru?

- Naravno da se gubi glumačka kondicija, pa i sigurnost, ali zato su tu ponovne probe za izvedbu ovoga ljeta. Inače, nakon mjesec dana velikog uloženog rada, kad predstavu izvedeš samo pet puta, imaš osjećaj da si se tek ugrijao, ali pravila festivalskih predstava su uvijek takva da je broj izvedbi od tri do pet predstava po festivalu. Što se prijenosa kazališne predstave na neke druge 'daske' tiče, mi 'Fedru' igramo u Dioklecijanovim podrumima i mislim da bi takav ambijent teško bilo nadoknaditi nekom scenografijom jer ti podrumi igraju s nama u svojoj ljepoti, kao i u svojoj mračnoj strani hladnoće i jeze.

• Zbog čega glumci kažu da je Fedra jedna od najtežih kazališnih uloga?

- Prvo, pisana je u stihu, što je dodatni izazov jer u današnje vrijeme valja postići ležernost kolokvijalnog govora, a opet ostati vjeran ljepoti rime. Potom, što se Fedrinih emocija tiče, ona traži veliku glumačku zrelost, jer Fedra unutar samo jednog stiha dopre od ljubavi do ludila, od ljubomore do samokažnjavanja... I ta unutarnja previranja su sjajan i težak glumački zadatak.

• Žalosti li vas što ste medijima zanimljiviji zbog svojih uloga u sapunicama nego zbog Fedre?

- Ne, jer to je činjenica televizijske sveprisutnosti, u svakom je domu, no umjetnost pronalazi i dalje svoju publiku i to je njezina snaga.

• Kako iz Fedre uskačete u lik iz sapunice?

- Odjenem drugi kostim... Šalim se. Ne podnosim umjetničke snobove, a eto imam sreću da se ne moram busati u prsa i govoriti 'Znate, ja sam ozbiljna glumica!' To govore uloge koje su iza mene, nagrade, a osim toga volim probati različite stvari jer bih se inače beskrajno dosađivala. Smatram da je ljepota glumačkog posla upravo u raznolikosti uloga, suradnika, pa i medija u kojima ostvarujem glumački zadatak. Fedra je za mene umjetnost kojoj pristupam s punom glumačkom odgovornošću, a sapunica glumački posao kojem pristupam s veseljem, zabava koju ću također odraditi najbolje što mogu obzirom na brzinu kojom se radi.

• A vjerojatno i bolja zarada.

- Da, na žalost kazalište će na takve honorare dosta pričekati, iako ne želim zvučati kao Sganarelle. Imala sam sreće surađivati u sapunicama i s producentima koji su znali cijeniti moj glumački trud i to su financijski pokazali.

• Je li istina da glavni likovi sapunica tijekom pola godine snimanja mogu zaraditi i do 20.000 eura?

- Ne bih pričala o zaradama, kako o svojim tako ni tuđim.

• Svoju novu sapunicu počinjete snimati sredinom kolovoza...

- Da, 18. snimamo špicu i počinju nam pripreme, a 25. kolovoza snimamo prvu od sto i pet epizoda telenovele 'Sve će biti dobro', u produkciji 'Ring Multimedije'. Imamo odličnu glumačku ekipu: Gorana Grgića, Milana Pleštinu, Barbaru Nolu, Ivicu Vidovića... Organizatori su, koliko čujem, u dodatnim pregovorima s još nekim doajenima hrvatskoga glumišta, što će nam svima napraviti dodatnu odgovornost. Imat ćemo mlade redatelje: Dizdara, Kušana, Rukavinu, a supervizor će biti Branko Ivanda. Mislim da imamo odličnu ekipu i zato se uistinu veselim tom projektu.

• Oko čega se vrti radnja sapunice?

- Scenarij je vrlo dobar. Priča o dvije obitelji koje su u jednom periodu života bile vrlo bliske, a zbog nekih životnih situacija se raziđu. Sama priča prepuna je zapleta i intriga, a sve će na kraju, kako i sam naslov priče kaže, nadajmo se, završiti dobro.

• Koga vi glumite?

- Nevenku. Ona je doktorica, točnije ginekologinja.

• Vaš lik je pozitivan ili negativan?

- Teško je to ocijeniti. Ona jest u principu pozitivka, ali kako nitko nije bezgrešan, ispostavit će se da i ona ima mane te čini pogreške u životu, što ćemo kao ekipa dočaravati tijekom slijedećih mjeseci koje ću provesti na snimanju koje u šali nazivam svojom slatkom robijom.

• Koliko ćete vremena provesti na toj robiji?

- Planirano je da se snimanje okonča u roku od četiri mjeseca. Spremna sam na to. Znam da ću se do konca godine ustajati u šest sati ujutro, a s poslom završavati u šest sati poslijepodne. Ona je glavna uloga, nema šale. Uvijek mi je bilo simpatičnije prihvaćati epizodne uloge u sapunicama, jer je manje posla i više slobodnog vremena, no odlučila sam probati i ovo.

• Tko će čuvati Raula dok vi radite?

- Raul na jesen kreće u vrtić, to je velika novost u našem životu. Enes će biti slobodniji ove jeseni, pa će uskakati oko Raula, baš kao što sam to lani činila ja dok je snimao “Dobre namjere”.

Koliko će vam ove godine ostati vremena za ljetovanje?

- Premalo. Dio srpnja s obitelji sam provela kod kumova u Podgori, a ovih dana selimo u Split, u 'Vilu Dalmacija'. Pokušat ćemo spojiti ugodno s korisnim i malo se okupati između predstava. Naravno, više će to uspjeti Raulu i Enesu, ali sve ćemo mi to nadoknaditi tijekom zime kad odemo na skijanje.

Klara Rožman
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:34   #2
Valjda neće pjevati...
__________________
*LIBER LIBERTAS*
www.drugachijisvijet.blogger.ba
Bednaya Nastya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 19:37   #3
Quote:
Bednaya Nastya kaže: Pogledaj post
Valjda neće pjevati...
Guylian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 02:13   #4
HRT ce jako puno imati slabi rejting nego kao sto je imao prije. Jasno je da ce projekt od AVA biti puno uspesniji od ovaj. Nova sad ima zaista zagarantirani rejting a sto se tice mene i ja cu gledati Nova, uprkos tome sta HRT volim je vise, ali jer su se iselili Ava od tamo i ja cu se valjda iseliti na druga tv
__________________
Can we pretend that airplanes In the night sky Are like shooting stars ...

.... I could really use a wish right now (wish right now, wish right now)
Bobi93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 19:42   #5
ne izgleda loše

Telenovela se počela snimati, izgleda zanimljivo.
Glavna scenaristica je Diana Pečkaj Vuković, ona koja je pisala Ljubav u zaleđu.
romanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 19:54   #6
Quote:
romanov kaže: Pogledaj post
Telenovela se počela snimati, izgleda zanimljivo.
Glavna scenaristica je Diana Pečkaj Vuković, ona koja je pisala Ljubav u zaleđu.
Oh... "Ljubav u zaleđu" mi je bila jedna od najdražih telenovela!
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 14:05   #7
Quote:
Bobi93 kaže: Pogledaj post
Jasno je da ce projekt od AVA biti puno uspesniji od ovaj.
puno uspjesniji ali i puno skuplji sto se moglo i vidjeti prekidanjem emitiranja serije Zakon Ljubavi
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 01:37   #8
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
puno uspjesniji ali i puno skuplji sto se moglo i vidjeti prekidanjem emitiranja serije Zakon Ljubavi
Joj, daj se tornjaj, izvlačiš stare postove. ZNLJ je gotova, finiš, kaput, pomiri se s tim
__________________
TV ovisnik
Dodo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 18:31   #9
mocan mocan
__________________
Asinus asinum fricat :)
fanzabranjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 20:15   #10
Ne kažem da se Ivandi ne može omaknuti lošiji rad (bože sačuvaj, nema kreativca kojem se ne dogodi), ali nije fer reći da čovjek ne zna. 5 godina je imao status Visiting Adjunct Professor pri UCLA (LA, California), nasmimao se filmova. Kao suradnik je prilično OK, to će vam potvrditi većina ljudi.

Glede nabrojenih omaški, ne zaboravite da se većina telenovela snima u nemogućem ritmu, i da lako moguće nije pri svakoj montaži Ivanda bio u studiju.
Arby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 23:29   #11
Ajme meni ovaj promo teaser izgleda bas privlacan, al ne znam sta sad prije gledati, dal "Zakon ljubavi" dal "Sve ce biti dobro". Al ipak i da bude bolja od Zakon Ljubavi, ja cu ipak AVAinu gledati, oni su mi meni najbolji tako da uz njima sam... a "Sve ce biti dobro" bacit cu oko kad bude dosla u Makedoniju, naravno bit ce i to uskoro!
__________________
Can we pretend that airplanes In the night sky Are like shooting stars ...

.... I could really use a wish right now (wish right now, wish right now)
Bobi93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 00:10   #12
Quote:
Bobi93 kaže: Pogledaj post
Ajme meni ovaj promo teaser izgleda bas privlacan, al ne znam sta sad prije gledati, dal "Zakon ljubavi" dal "Sve ce biti dobro". Al ipak i da bude bolja od Zakon Ljubavi, ja cu ipak AVAinu gledati, oni su mi meni najbolji tako da uz njima sam... a "Sve ce biti dobro" bacit cu oko kad bude dosla u Makedoniju, naravno bit ce i to uskoro!
Ma ja ću gledat šta bude bolje Jer kad se podvuče crta, AVA-ine serije mi nisu bile vrhunac, da nisu domaće serije vjerojatno nikad ne bi ni bacio pogled na njih... Sad kad imam izbor ću izvagati i odlučiti koju ću pratiti... A ako obje budu dobre, ima da jednu snimam, drugu gledam
__________________
TV ovisnik
Dodo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 11:37   #13
ove najave sto se vrte po HRT su im bas dobre. nekako se cini da bi moglo biti zanimljivo. bas se veselim jeseni,
imat cemo na hrtvatskim televizijama dvije sapunice na izbor, to mora da potakne na kvalitet. ali nekako tipujem na sve ce biti dobro.
harlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 17:19   #14
Quote:
harlan kaže: Pogledaj post
ove najave sto se vrte po HRT su im bas dobre. nekako se cini da bi moglo biti zanimljivo. bas se veselim jeseni,
imat cemo na hrtvatskim televizijama dvije sapunice na izbor, to mora da potakne na kvalitet. ali nekako tipujem na sve ce biti dobro.
Gašenjem "Zabranjene ljubavi" nećeš imati niti jednu jedinu sapunicu na izbor. Ali ko zna... RTL želi da kupi FOX Serbia ili TV Avala... po možda se opet bude snimala "Zabranjena ljubav"... na ekavskom .

Imaćeš dve telenovele na izbor... ali i pored svega, ja i dalje tipujem na "Zakon ljubavi" i treću "Zaustavi vreme". AVA je do sada uvek bila vodeća, a Ring Multimedia tek radi prvu telenovelu. Jedino što će im pomoći, je to... da su na HTV-u... a većina niti zna, niti većinu interesuje šta je AVA a šta Ring Multimedia.

A da su kvantitet i kvalitet dve različite stvari... to znamo već odavno... bilo bi poželjno da veći broj telenovela utiče na kvalitet... ali to nazalost nije uvek logičan sled okolnosti. A šteta, nepotrebno i žalosno je to nadmetanje... stavljanje telenovela u isti termin... . Moglo je i drugačije.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 18:51   #15
ma, znam razliku izmedju telenovele i sapunice, samo sam upotrebio naziv koji vise manje svi koriste. a moras priznati da neke razlike izmedju sapunice i telenovele nema, sve je to isti zanr.

stavljanje telenovela u isti termin je glupost, no tako je to s novom tv. inace, vrlo je lako govoriti da je ava vodeca s obzirom da je bila jedina. ono sto me muci oko Zaustavi vreme jeste to - da ako ta serija nesto valja, zasto je jos niti jedna televzija u srbiji nije kupila.
harlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:10   #16
Quote:
harlan kaže: Pogledaj post
ma, znam razliku izmedju telenovele i sapunice, samo sam upotrebio naziv koji vise manje svi koriste. a moras priznati da neke razlike izmedju sapunice i telenovele nema, sve je to isti zanr.

stavljanje telenovela u isti termin je glupost, no tako je to s novom tv. inace, vrlo je lako govoriti da je ava vodeca s obzirom da je bila jedina. ono sto me muci oko Zaustavi vreme jeste to - da ako ta serija nesto valja, zasto je jos niti jedna televzija u srbiji nije kupila.
Nije isto. Da obe pripadaju dramskom žanru okej... nemci i austrijanci su slični, ali nisu isti. Englezi i irci su slični, ali nisu isti

Telenovela i sapunica se znatno razlikuju po atmosferi, stilu i rešavanju dramaturški čvorova.

AVA nije bila jedina... možda u Hrvatskoj, ali ne i u regionu. Snimljene su i druge telenovele kao "Ne daj se, Nina", "Ljubav i mržnja" kao i "Jelena", koja je by the way prodata u oko petnaestak država.

A za "Zaustavi vreme"... odlučeno je da se ta telenovela snimi u celini, pa tek onda emituje. Ne kao ostale... da se snima i uporedno emituje. Ona će se emitovati sada na jesen. Logično je da AVA želi da naplati najveću moguću cenu... kada već RTS i Pink žele ovu telenovelu. Da ova serija valja... ne sumnjam. Do sada su sve telenovele valjale, koje je AVA snimila (a i ostale serije). Možda je već prodata... to što ja neznam ko ju je kupio ne znači da nije već kupljena... nisam ja AVA-in PR menadžer. Otkuda znaš, da ona "ne valja"? Valja samo ta vaša, koju snimate? Zašto onda vi niste uspeli da prodate vašu telenovelu nigde osim na lokalnom nivou HTV-u?

Molim tebe i tvoj tim, da nas poštedite hvalispevki na račun vaše telenovele - zgadiće mi se unapred, verujem i drugima.

A telenovele u isti termin. Zašto "kod Nove"... mogli ste i vi vašu telenovelu staviti u drugi termin. No... meni je svejedno, jer ću gledati AVA-inu na TV Pink.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:42   #17
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Bla bla...
Što ti znaš filozofirati Svi znamo razliku između sapunice i telenovele... Valjda je naziv 'sapunica' postao uvriježen za sve sapunasto na TV Čak se prilog časopisa Tena koji je pisao o telenovelama zvao Sapunice
__________________
TV ovisnik
Dodo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:50   #18
Quote:
Dodo85 kaže: Pogledaj post
Brblja, brbljaj
Znamo ti i ja razliku između sapunice i telenovele... ali nisam baš siguran da znaju svi... ponajmanje naši novinari. Ali bilo bi poželjno da znaju ljudi, koji rade na tim projektima.

Al' ti je časopis "Tena" jak izvor uuu .
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 23:26   #19
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Nije isto. Da obe pripadaju dramskom žanru okej... nemci i austrijanci su slični, ali nisu isti. Englezi i irci su slični, ali nisu isti

Telenovela i sapunica se znatno razlikuju po atmosferi, stilu i rešavanju dramaturški čvorova.

AVA nije bila jedina... možda u Hrvatskoj, ali ne i u regionu. Snimljene su i druge telenovele kao "Ne daj se, Nina", "Ljubav i mržnja" kao i "Jelena", koja je by the way prodata u oko petnaestak država.

A za "Zaustavi vreme"... odlučeno je da se ta telenovela snimi u celini, pa tek onda emituje. Ne kao ostale... da se snima i uporedno emituje. Ona će se emitovati sada na jesen. Logično je da AVA želi da naplati najveću moguću cenu... kada već RTS i Pink žele ovu telenovelu. Da ova serija valja... ne sumnjam. Do sada su sve telenovele valjale, koje je AVA snimila (a i ostale serije). Možda je već prodata... to što ja neznam ko ju je kupio ne znači da nije već kupljena... nisam ja AVA-in PR menadžer. Otkuda znaš, da ona "ne valja"? Valja samo ta vaša, koju snimate? Zašto onda vi niste uspeli da prodate vašu telenovelu nigde osim na lokalnom nivou HTV-u?

Molim tebe i tvoj tim, da nas poštedite hvalispevki na račun vaše telenovele - zgadiće mi se unapred, verujem i drugima.

A telenovele u isti termin. Zašto "kod Nove"... mogli ste i vi vašu telenovelu staviti u drugi termin. No... meni je svejedno, jer ću gledati AVA-inu na TV Pink.

ja ne snimam nista (nazalost), niti promovisem ikoga, a niti odredjujem termim emitovanja. cini mi se da bi Sve ce biti dobro moglo biti dobro, pa me to onda interesira...

ne znam valja li zakon ljubav, nadam se da valja. ti si taj koji stalno suvereno govori da je to super. zato sam pitao ako je to super, zasto jos nitko nije kupio.

ne bih se slozio da su sve avine serije bile uspjesne, jer je urota dozivjela opravdani debakl u regiji. ali se slazem da su im telenovele vise-manje bile vrlo, vrlo dobre.
najbolji su bili obicni ljudi , ali moram da priznam da mi se ratkajevi bas i nisu
svidjeli. nelosa je bila i ljubav u zaleđu.

a moram da primetim jednu stvar. slazem se s dosta toga u tvojim diskusijama i vidi se da razumes neke stvari, ali kako mozes da tvrdis da je Nedaj se Nina kvalitetan proizvod. kada se radi o jednoj od najlosije produciranih serija, s očajnom glumom, lošom režijom, presmešnom scenografijom... čak je i rtl shvatio da im je proizvod kvalitetan, pa je prestao s emitiranjem nakon četiri epizode, te potom pustao po pola epizode svaki dan u vreme dnevnika htv-a, samo da se toga reše..
harlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 00:28   #20
@Harlan

Ne govorim "samouvereno da je super"... otkud bih ja to znao, a da nisam video ni insert ? "Zakon ljubavi" je kupila Nova TV a u Srbiji verovatno TV Pink. "Zaustavi vreme"... na to si verovatno mislio, i ako si napisao "Zakon ljubavi"... rekao sam "da mislim da će biti dobro, poznavajući stare AVA-ine telenovele". Otkud znaš da niko nije kupio? Rekao ti je neko ili radiš kod AVA-e?

"Urota" nije doživela nikakav debalk u regiji. Možda kod vas u Hrvatskoj. U Srbiji, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini je uredno emitovana. A to je znatno veće tržište, nego sama Hrvatska.

Telenovele su im bile sve dobre... naravno da se nije svaka svidela baš svakom... ali sve u svemu, za naše skromne uslove, su bile baš dobre.

Za "Ne daj se, Nina" je isti slučaj kao sa "Urotom". U Srbiji, Makedoniji i Bosni i Hercegovini je uredno emitovana i imala je okej gledanost. Kada su glumci u organizaciji Fox televizije imali promociju, su ih fanovi skoro rastrgli.

Očigledno je istinita ona stara narodna... Najteže je biti prorok u svom selu .

Neznam što bi gluma bila lošija nego u drugim telenovelama, kada su glumili svi oni, koje smo već znali iz bivših hrvatskih i srpskih telenovela. Scenografija je diskutabilna . Baš kao i što je diskutabilno ukidanje "Zabranjene ljubavi"... ali očigledno RTL Hrvatska ima neke probleme sa programskom šemom.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.