Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2008., 16:43   #1
Postavljanje ukrasnih greda na kosi krov

Pozdrav svima. Zanima me da li netko ima iskustva u postavljanju drvenih greda (kao svojevrstan ukras) na kosi strop. Tko izvodi, otprilike cijene, itd...
Hvala
cagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 16:49   #2
to ti je pametnije pitati na podforum "sam svoj majstor"..
__________________
Ne gledaj u meni svoga goluba
*dobra s modicama*
Sabur..ti je kad gutaš..kiselo..gorko..i ljuto..a da ti se na licu ništa, sem osmjeha ne vidi..
PLAVI GOLUB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 07:37   #3
Quote:
cagi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Zanima me da li netko ima iskustva u postavljanju drvenih greda (kao svojevrstan ukras) na kosi strop. Tko izvodi, otprilike cijene, itd...
Hvala
Neki dan sam pričao sa jednim majstorom o tome,samo ga nisam pitao za cijene.Kaze da se te grede bruse i lakiraju a da ih se sve vidi odozdo jer su dimenzija čini mi se 18x10 ili tako nekako,a prostor izmedju se popunjava izolacijom i knaufom.Na kraju svaka greda "viri" odozdo jedno 5 cm.
josnik12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 11:51   #4
Hvala na odgovorima.
U mom slučaju strop je već gotov, mislio sam to ugradit radi estetskih razloga. I krov je kosi. Znači pitanje je montaža na strop da se baš ne vidi da je to namontirano naknadno (da se ne vide vide ili nekakvi metali i sl) tj da se dobije dojam kao da su dio stropa od prije, recimo.
cagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 18:55   #5
Quote:
cagi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Zanima me da li netko ima iskustva u postavljanju drvenih greda (kao svojevrstan ukras) na kosi strop. Tko izvodi, otprilike cijene, itd...
Hvala
mjesto prebivališta?
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 19:03   #6
Quote:
ravnalo kaže: Pogledaj post
mjesto prebivališta?
Split izgleda,nista od fusa
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 21:49   #7
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 10:14   #8
Lokacija Split.
Ako netko zna koliko se kreću cijene postavljanja? Stavio bih npr 4-5 greda dužine cca 4,5 m.
cagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 14:11   #9
Quote:
cagi kaže: Pogledaj post
Lokacija Split.
Ako netko zna koliko se kreću cijene postavljanja? Stavio bih npr 4-5 greda dužine cca 4,5 m.
teško je odrediti cijenu postavljanja...zasto? - zato sto je to relativno lagan posao. Ako se radi samo o 4-5 greda ne vidim razloga zasto ih sam ne postaviš jer to je u istinu lagan posao...neznam koje grede kojih dimenzija ali recimo neka su 10 x 10 cm...Kazes krov je kosi - nadam se da je betonski jer je onda lakse za raditi jer ako je strop FERT moze se desiti da sarafom pogodis fert gredicu i onda nece saraf unutra...
sto se tiče gredica bilo bi najbolje da uzmes alat koji zovu TESLA..neznam kako se kod vas kaze...i onda sa "teslom" sam uredis grede da izgledaju ajmo rec starinski...jer greda koja je blanjana i pravilna ne zasluzuje da visi na plafonu jer je to totalno bezveze...radije je poteši sa teslom onako doslovce kao da si pijan...jer onda bude efekta...ofarbaš ju i onda postaviš gore...kazem ako je krov betonski ide lakse...izbusis rupe na gredama dok su na zemlji i onda ih sa kompanjonima (kumom ili nekim slicnim s kim ces kasnije piti pivu) dignes gredu na poziciju i izbusis rupe u krovu...maknes gedu na pod...u rupe u plafonu stavis tiple...vratiš gredu na mjesto...spicis sarafe i to ti je to...

recimo za postaviti te grede...majstoru bi trebalo sat i pol...e sad on ti nece naplatiti po satu jer to nebi bilo ni 100 kuna ali recimo 300 ce ti sigurno uzeti...
a ako sam napravis - gajba pive je 100 kuna a sarafe ionako moras kupiti jer majstor ionako naplacuje samo ruke
Sniperman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 14:37   #10
Hvala puno na tvom odgovoru.
Prije nego sam postavio ovu temu na forum i sam sam razmišlao o postavljanju greda. Ovdje informativno tražim cijene i savjete, ono o čemu sam razmišao je i ako se odlučim za samostalno postavljanje je npr. kako sakriti vide/šarafe da se vide od dole? Zatim grede bi trebale biti dobro pričvrščene da se nekako dobije dojam da vire iz zida a ne da su namontirane, zato sam razmišljao o kvadratnom formatu recimo 7x10 a ne kockastom 10x10. Sve to mene zanima prije nego se usudim na postavljanje. Stoga sam vrlo zahvalan svima koji sudjeljuju ovdje.
Pozdrav.
cagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 15:25   #11
Quote:
cagi kaže: Pogledaj post
Hvala puno na tvom odgovoru.
Prije nego sam postavio ovu temu na forum i sam sam razmišlao o postavljanju greda. Ovdje informativno tražim cijene i savjete, ono o čemu sam razmišao je i ako se odlučim za samostalno postavljanje je npr. kako sakriti vide/šarafe da se vide od dole? Zatim grede bi trebale biti dobro pričvrščene da se nekako dobije dojam da vire iz zida a ne da su namontirane, zato sam razmišljao o kvadratnom formatu recimo 7x10 a ne kockastom 10x10. Sve to mene zanima prije nego se usudim na postavljanje. Stoga sam vrlo zahvalan svima koji sudjeljuju ovdje.
Pozdrav.
sakriti šarafe mozes tako...joj akko da ti objasnim....ajmo ovako...znaci prvo bi trebao izvaditi komad drveta kao da je čep..kuzis?..onda kad zasaravis taj saraf..vidu...ili kako vec kazes..onda vraćaš taj "čep" ali tako da si ga namazao ljepilom...ima i ona neka fora sa piljevinom ali neznam kako...za ovo znam sigurno...znaci mora biš izvaditi taj komad sa kojim kasnije čepis

sto se tiče dojma da grede VIRE to ćes tesko dobiti jer koliko sam skuzio kod tebe je vec sve sredjeno i pozbukano...mi kad smo zadnji put radili mi smo sve pozbukali na grubo..montirali grede i onda sa gotovom finom (onom u vrecama) radili zavrsnu obradu izmedju greda i to moras paziti da zastitis grede jer ovaj lik je kupio traku pa je ono zastitio grede trakom al traka bila neka luđačka pa kad ju je odljepljivao on povukao svu farbu sa grede...
Sniperman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 22:08   #12
Evo mene opet na istu temu, naime odlučio sam na ljeto postaviti te grede na strop. U dogovoru sa prijateljem odlučio sam između greda postaviti knauf da dobijem efekt kao da vire, još bi iskoristio knauf i riješio rasvjetu sa nekoliko (10tak) reflektora onako razbacano između greda ili u krug. Na žalost krov nije nalivena ploča (cijeli betonski) već je rađen u kombinaciji armiranih greda plus cigla (mislim da je to taj FERT kako je ntko spomenuo ovdje). Pošto su krajevi betonski (vijenac, cerklaž ili sl., nadam se da je razumljivo svima) mislio sam glavnu nosivost riješit na krajevima greda te na još dva mjesta na strop?
Ne bih htio da to jednog dana bude nestabilno ili nešto tako, što mi savjetujete?
Zatim koje drvo da uzmem u obzir, i koliko prije treba naručiti takve grede (koliko treba da budu stare, od kada su ispilane) te da li treba napomenuti da se nekako fiksiraju da se ne bi iskrivile dok se suše. Pitam to jer mi poznanik ima pilanu pa bih s njm probao rješit grede. Uh koliko nedoumica, ah kad sam nisam u tome pa me sve zanima.
Hvala
cagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 12:22   #13
gdje ima greda za kupiti?

da li netko zna gdje se mogu kupiti takve ukrasne drvene grede za strop?
dadika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:52   #14
postoje gotovi profili u imitaciji pravih greda koji su lagani i jednostavni za ugradnju. potraži malo po internetu
pixel pixić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 14:54   #15
Quote:
pixel pixić kaže: Pogledaj post
postoje gotovi profili u imitaciji pravih greda koji su lagani i jednostavni za ugradnju. potraži malo po internetu
našla sam samo ovo http://www.dekozema.com/Default.aspx...=9&idpodkat=33
čekam odgovor na upit o cijeni
al evo pitam da li netko zna za još neko mjesto di se mogu nabaviti...
dadika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 16:36   #16
Quote:
dadika kaže: Pogledaj post
da li netko zna gdje se mogu kupiti takve ukrasne drvene grede za strop?
vidio u Bauhausu. Napravljeni su od stiropora.Skupoooooooooo
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 11:40   #17
Quote:
marijoj kaže: Pogledaj post
vidio u Bauhausu. Napravljeni su od stiropora.Skupoooooooooo
Koliko je to skupo?
U bauhaus-u i dekozemi?
cagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 12:58   #18
Quote:
cagi kaže: Pogledaj post
Koliko je to skupo?
U bauhaus-u i dekozemi?
iz dekozeme sam dobila odgovor za duljinu 2m 200-tinjak kuna, za 3m 300-tinjak kuna
tak da mi se to ne čini nešto skupo
a lako se montira
dadika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.