Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2011., 17:33   #401
Quote:
¤amélie¤ kaže: Pogledaj post
Rabbit poslala sam ti pm, nisam sigurna da li mogu sve pisati na ovu temu da nebude offtopic.

Edit-evo uspjela sam na kompu sve srediti i pisalo je da je otkljucavanje u tijeku bla bla bla i "done!" ali nije mi ga otkljucao.

Here we go again.


edit 2- Uspjela!
Aleluja
rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 17:36   #402
Može li netko od vas kojima je uspjelo napisati neki kratki tutorial kako bi pomogli onima koji nisu baš sigurni u sebe?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:26   #403
Evo mogla bi @amelie ja se s tim nisam igrao
rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:30   #404
Quote:
rabbit kaže: Pogledaj post
Jedna stvar koju sam primjetio i eto podjelio bi s onima koji nisu . Jedna od stvari što me strašno živciralo nakon moje N95 8gb na desireu je slikanje i to na način da moram pritisnuti onaj "track ball" kao okidač, nikako se nisam mogao odlučiti kojim prstom niti kako da smirim ruku da se ne zamuti slika. Neki dan sam sasvim slučajno imao otvorenu kameru tj fotoaparat i držao prst na ekranu malo duže, što je mobitel shvatio kao zapovjed da isfokusira točku koju sam mu pokazao i automatski okine bez da se mora išta stiskati . Sad kad slikam slika je puno kvalitetnija . Nisam taj trik nigdje vidio pa eto smatram da bi moglo biti mnogima korisno.



BRAVO MAJSTORE!!!
sad je vec boljeee
kaskader_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:45   #405
Evo c/p sa jednog foruma:

Quote:
ISO preselite na CD, u kompjuteru u BIOS-u podesite da boot-a sa CD-a, pokrenete komp, spojite Desire koji ste prije toga ugasili pa pritisli VOL- pa tek onda palili (da pokrene boot screen), spojite sa kompjuterom, pricekajte da digne OS sa tog CD-a i pratite upute na kompjuteru.....par sec i voila...
Znaci doslovno tako. Ja sam imala problema sa stavljanjem .iso na cd i zato mi nije funkcioniralo, pa sam pomocu ovog programa stavila to na usb (http://unetbootin.sourceforge.net/). Nakon toga uštekala odmah usb i namjestila da mi boot-a sa usb sticka, upalila komp i pokrenulo mi se. Nakon jedno pet pokušaja mi je otkljucalo. Mobitel se restartao i etogaca

U principu jedini problem koji sam imala i sto me mucilo citavo vrijeme je bilo to sto nisam ispravno kopirala taj .iso na stick/cd pa mi se nije moglo pokrenuti.
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 19:40   #406
Evo ja uspio pa da napišem

Iz onog linka skinete ISO image i spržite na CD...nakon toga stavite CD u komp i napravite restart računala. Prije restarta u BIOSu treba podesiti da je 1 boot device CD-DVD ROM!
Kod bootanja računala ne radite apsolutno ništa!
Kada na računalu piše HBOOT USB PLUG (ili nekaj jaaako slično), upalite svoj Desire na način da stisnete Volume DOWN tipku i dok je držite, stisnete POWER tipku.
Na ekranu HTCa će vam se pokazati HBOOT screen. Kada se upali HTC, uključite njegov USB u računalo (preporučam USB utor sa stražnje strane računala jer je direktno na matičnoj ) i na računalu će vam pisati: PRESS ANY KEY TO CONTINUE. Dakle na tipkovnici računala stisnete bilo koju tipku i pustite da odradi svoje.
Kada napiše: DONE! Desire se automatski restarta i računalo se gasi za 10 sekundi. Postupak je gotov.
Meni je uspjelo iz prve i SIEEMPI (lik koji je napravio cijelu stvar) mi je uštedio 200kn i sad mu idem donirati pivu
Neka vam svima uspije i nadam se da je sve jasno napisano. Cijeli postupak traje minutu

Živjeli
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 21:23   #407
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Evo ja uspio pa da napišem

. Prije restarta u BIOSu treba podesiti da je 1 boot device CD-DVD ROM!
Kod bootanja računala ne radite apsolutno ništa!

Živjeli
Sve je jasno al malo nekompletno, mislim da bi bilo sve kompletno kad bi pojasnio i opisa korake kako ući u bios i gdje u biosu podesiti da je 1 (prvi?) boot device cd-dvd? I jel nako što smo otključali uređaj jel potrebno ulaziti u Bios i mjenjati postavke koje smo promijenili ?

lik stvarno zaslužuje pivu, naravno i ti isto
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 21:34   #408
Quote:
Eppur si muove kaže: Pogledaj post
kako ući u bios i gdje u biosu podesiti da je 1 (prvi?) boot device cd-dvd? I jel nako što smo otključali uređaj jel potrebno ulaziti u Bios i mjenjati postavke koje smo promijenili ?
U BIOS se ulazi kada se boota računalo. Kada je još crni ekran tapkaš po DELETE tipki (ovisi o računalu, moguće da je negdje F2 ili nekaj drugo, ali u principu ide sa DEL tipkom). Pojavi se plavi ekran sa nekoliko tabova i nađeš tab BOOT nešto (uglavnom, shvatiš kaj se traži)...uđeš u tab i podesiš cd-dvd rom kao first boot priority. Obično je u desnom dijelu ekrana objašnjeno kako se podešava. Nakon kaj si namjestio, stisneš F10 i potvrdiš i to je to. Staviš CD - restart i deri
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 08:56   #409
Nakon sto si to obavio ne moras ponovo podesavati boot device ali ce te ako ostavis tako svaki put pitati pri bootanju ako vidi cd u drive-u kako zelis bootati. Nista strasno samo malo duze traje :-)

Quote:
Eppur si muove kaže: Pogledaj post
Sve je jasno al malo nekompletno, mislim da bi bilo sve kompletno kad bi pojasnio i opisa korake kako ući u bios i gdje u biosu podesiti da je 1 (prvi?) boot device cd-dvd? I jel nako što smo otključali uređaj jel potrebno ulaziti u Bios i mjenjati postavke koje smo promijenili ?

lik stvarno zaslužuje pivu, naravno i ti isto
rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 09:03   #410
E da...sorry...to sam zaboravil napisati
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 11:56   #411
chillout23, jesu ostale sve postvke na telefonu, nisi niš izgubio?
Pozdrav
vmilano2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:28   #412
Sve je kak treba biti ne gubi se apsolutno ništa
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:52   #413
Quote:
rabbit kaže: Pogledaj post
Nakon sto si to obavio ne moras ponovo podesavati boot device ali ce te ako ostavis tako svaki put pitati pri bootanju ako vidi cd u drive-u kako zelis bootati. Nista strasno samo malo duze traje :-)
Znači, bilo bi dobro u biosu vratit postavke boota u prijašnje parametre?!
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 17:19   #414
chillout23, hvala
vmilano2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 17:38   #415
Quote:
Eppur si muove kaže: Pogledaj post
Znači, bilo bi dobro u biosu vratit postavke boota u prijašnje parametre?!
Ako držiš CD od Windowsa ili neki drugi bootabilni CD/DVD cijelo vrijeme u kompjuteru i imaš neodoljivu potrebu tipkati po tipkovnici kad se kompjuter pali- vrati u prijašnje stanje.
Ako ne- sami boot će trajati kojih 5 sekundi više, ali će se kompjuter normalno upaliti ako ništa ne stišćeš i nemaš bootabilni CD u njemu.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 20:08   #416
Quote:
vmilano2 kaže: Pogledaj post
chillout23, hvala
welcome

Quote:
Eppur si muove kaže: Pogledaj post
Znači, bilo bi dobro u biosu vratit postavke boota u prijašnje parametre?!
Baš sam htio napisati da nema nikakve potrebe, ali vidim da je assassin već obavil posel
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje assassin : 22.02.2011. at 21:45. Reason: Koristi tipku Edit
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 23:23   #417
Imam problem sa rootanjem radim sve po ovom principu i kad uključim Desire u računalo ne događa se apsolutno ništa pa molim nekoga tko je rootao svoj Desire, da mi pošalje na PP (ako je ovdje zabranjeno) kako je uspio...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 08:13   #418
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Imam problem sa rootanjem radim sve po ovom principu i kad uključim Desire u računalo ne događa se apsolutno ništa pa molim nekoga tko je rootao svoj Desire, da mi pošalje na PP (ako je ovdje zabranjeno) kako je uspio...

ja sam rootao nedavno po ovim uputama i nisam imao nikakvih problema, pokušaj po tome pa ćemo onda vidjeti jel trebaš pomoć
rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 10:00   #419
Ok...vidjet ću večeras ili sutra...kad stignem pa javim...thx
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 15:09   #420
Jel postoji mogućnost da se makne vibra kad se tipkaju brojevi telefona (phone)
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.