Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2009., 22:20   #1
Kia Rio 2008.god. - rucna kocnica

Nedavno mi je majstor u servisu zategao rucnu tako da je sada prenapeta,hvata vec na prvom zubu.A mogu je max zategnuti na 3.-4. zub (na granici moguceg)!? Mislim da se tip malo zaigrao sa stelanjem pa me zanima na koliko treba biti postelana rucna(koji zub)? U knjizici vozila to nije navedeno...Rucna je bila odlicno drzala,ali je bila pomalo labava,cinilo mi se da ima dosta "lufta" pa sam na prvom servisu trazio da je malo dotegne,a ne zategne!!!?
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 22:58   #2
Ručnu ti svi zatežu po "oku", nema pravila na koliko se zateže, to se samo zategne šaraf od sajle ručne.
Ili čekaj dok se razloha ili odi do majstora nek ti ju malo otpusti, za to mu treba 5 minuta.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 23:47   #3
zam da voliš svoj novi auto, ali ne može li sve u jednu temu "kia rio", po uzoru na hyundai i 30, kiu ceed, i slično. ako ti ručna ne koči u vožnji(kad je otpuštena), sve ok...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 00:01   #4
vidječeš, ak ti se zadnji kotači griju, usrao je motku
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 09:18   #5
Pa mozes si i sam otpustiti sajlu. Mogucnost stelanja: mozda ispod zastitne gume u kabini, mozda pa s moras leci ispod auta .
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 01:34   #6
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
zam da voliš svoj novi auto, ali ne može li sve u jednu temu "kia rio", po uzoru na hyundai i 30, kiu ceed, i slično. ako ti ručna ne koči u vožnji(kad je otpuštena), sve ok...
Ne koci u voznji,kotaci su se normalno okretali dok je bio na dizalici,ali se bojim da mi to ne sjebe sajlu rucne posto je "momacki" zategnuta.Inace,tip je rucnu stelao na kotacima (valjda sa svake strane -lijevi i desni- ima neki vijak za stelanje)
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 02:28   #7
Ako oces sam otegnuti rucnu ona ti se oteze kod straznje osovine gdije se rasclanjuje prema kocnicama treba ti samo kolko se sjecam gedora 8.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:22   #8
Quote:
rizla19 kaže: Pogledaj post
Ako oces sam otegnuti rucnu ona ti se oteze kod straznje osovine gdije se rasclanjuje prema kocnicama treba ti samo kolko se sjecam gedora 8.
Majstor u kiji kaze da je skidao zadnje kotace da bi postelao rucnu??Zasto je to radio ako se to radi na "skretnici"?
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:30   #9
Nisi to trebao zatezati na "novom" autu. Ja sam se isto žalio da mi do prva 4 zuba slabo drži pa su rekli da je to normalno i da se ne preporuča dirati do prvog redovnog servisa.
Lokalni mehaničar je isto pogledao i kaže da je OK.
stef_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:42   #10
Quote:
stef_zg kaže: Pogledaj post
Nisi to trebao zatezati na "novom" autu. Ja sam se isto žalio da mi do prva 4 zuba slabo drži pa su rekli da je to normalno i da se ne preporuča dirati do prvog redovnog servisa.
Lokalni mehaničar je isto pogledao i kaže da je OK.
Znaci li da je sad nesto sjebano ili je na dobrom putu da se nesto pokvari? Koji je auto kod tebe?
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:54   #11
nista nije sjebano i nista se nece pokvariti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 22:08   #12
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nista nije sjebano i nista se nece pokvariti
Znaci da nema veze sto je momacki zategnuta rucna?Brine me da sajla nije pretegnuta pa da se ovako isforsirana ne bi kasnije previse olabavila ili pukla? Jel postoji mogucnost da se plocice ne trose vise nego sto je uobicajeno?
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 22:14   #13
Quote:
LAV-LAV kaže: Pogledaj post
Majstor u kiji kaze da je skidao zadnje kotace da bi postelao rucnu??
e svašta, jesi li to dobro čuo? baš je to rekao ili
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 22:37   #14
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
e svašta, jesi li to dobro čuo? baš je to rekao ili
Da,bas to!Uostalom kad sam ulazio u garazu po auto,taman je vracao kotace natrag.Dozvoljeno mi je biti u garazi za vrijeme servisa,a bas taj dan sam isao vidjeti nesto u salon i dok sam se vratio on je vec bio gotov (cca 20 min s promjenom ulja).Samo mi je rekao da se sa svake strane kotaca(valjda kod diskova) nalaze nekakvi vijci za dotezanje rucne.
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 22:59   #15
Quote:
LAV-LAV kaže: Pogledaj post
Da,bas to!Uostalom kad sam ulazio u garazu po auto,taman je vracao kotace natrag.Dozvoljeno mi je biti u garazi za vrijeme servisa,a bas taj dan sam isao vidjeti nesto u salon i dok sam se vratio on je vec bio gotov (cca 20 min s promjenom ulja).Samo mi je rekao da se sa svake strane kotaca(valjda kod diskova) nalaze nekakvi vijci za dotezanje rucne.
onda valjda kia ima tak riješeno
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 14:45   #16
Quote:
LAV-LAV kaže: Pogledaj post
Majstor u kiji kaze da je skidao zadnje kotace da bi postelao rucnu??Zasto je to radio ako se to radi na "skretnici"?
Da imaš vjerojatno iza diskove, a unutar diskova su pakne..

Ima na nutarnjem djelu diska kad skineš kotač(onaj dio na koji felga nalegne) jedna rupa kroz koju gurneš šarafciger i pomičeš graničnik za pakne. Ručna je dobro naštelana onda kada lagano struže po tom nutarnjem djelu diska. To što struže malo nema veze to se potroši za par km, neće ti se nikaj pregrijati..
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 20:29   #17
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Da imaš vjerojatno iza diskove, a unutar diskova su pakne..

Ima na nutarnjem djelu diska kad skineš kotač(onaj dio na koji felga nalegne) jedna rupa kroz koju gurneš šarafciger i pomičeš graničnik za pakne. Ručna je dobro naštelana onda kada lagano struže po tom nutarnjem djelu diska. To što struže malo nema veze to se potroši za par km, neće ti se nikaj pregrijati..
Evo sad nakon tjedan dana se i rucna sama od sebe otpustila pa izgleda puno normalnije (nije vise onako naspanana).
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.