Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2010., 20:25   #21
Ghost, da te nešta pitam....zašto se moraju mjenjat postavke u gprs0.vipnet.hr? mislim kad sam napravio to što si rekao gore uspio sam se spojit na net preko Desire-a (sa data.vip.hr nije htjelo), sad me zanima dali su to 100% postavke za podatkovnu tarifu, ja sam inače na vip pretplati, a kod njih na stranici sam našao pun klinac različith postavki, tak da mi nije baš jasno....
__________________
Ne vjerujte osobama koje lažu!
surfer00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 20:59   #22
Quote:
surfer00 kaže: Pogledaj post
Ghost, da te nešta pitam....zašto se moraju mjenjat postavke u gprs0.vipnet.hr? mislim kad sam napravio to što si rekao gore uspio sam se spojit na net preko Desire-a (sa data.vip.hr nije htjelo), sad me zanima dali su to 100% postavke za podatkovnu tarifu, ja sam inače na vip pretplati, a kod njih na stranici sam našao pun klinac različith postavki, tak da mi nije baš jasno....
Iskreno ni ja ne razumim, valjda je data.vip.hr za data pretplatu (homebox, usb stickovi i slično). I to su 100% postavke za podatkovnu tarifu, jer se drugačije neće spojiti. Pretpostavljam da imaš neku tarifu 150/250/400 sa uključenim prometom u tarifu?
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 21:23   #23
Ma imam easy tarifu, bez pretplate, tj. platis kolko potrosis, a aktivirao sam tarifu surf200 cisto da mogu provjeravat mejlove, da mi radi weather i jos neke od internet aplikacija...znas kako je to sa smartphone-ima....
__________________
Ne vjerujte osobama koje lažu!
surfer00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 22:53   #24
Jel netko zna gdje je nestala originalna tema o HTC Desire-u? sad sam malo tražio, al ko da je u zemlju propala....

Pa ću ovdje pitati. Jel mislite da će novi sense UI doći i na originalni desire i ako ne, jel će biti moguće portanje tog ROMa? Vidim na youtubeu da likovi imaju novi ROM na HD2 i na EVOu pa zašto ne i na desireu?
Ako ne izađe, koliko je pametno prosječnom useru da porta taj novi sense?

EDIT (Moderator): Premješeno
__________________
POTPIS STOLJEĆA

Zadnje uređivanje assassin : 26.09.2010. at 12:04.
M_and_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 03:43   #25
[HTC Desire] Razlike u brandiranju

Odlucio sam da kupim HTC Desire, e sad zanima me ima li razlike izmedju Desire-a iz Vip-a i fabrickog Desire-a? Citao sam negdje nekad da u Vip-u i T-mobile-u u neke mobitele ubacuju oni svoje softvere (ono kad upalis mob pokaze njihov logo, a ne logo firme mobitela) koji su puno losiji od njihovih originalnih fabrickih softvera... Zanima me dali je tako sa Desire-om ili ako jest tako dali bi se to moglo nekako promjenit npr. upgradeom softvera na noviju verziju... Hvala!
rslaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 08:22   #26
To nije slučaj sa Desireom, Androidi (barem Milestone i Desire koje sam vidio) se ne mogu previše brandirati.
I, ako stave koju stvar od Vipa, jednostavno staviš drugi ROM koji sve to miče.
Uglavnom, nemaš brige.

Brandiranost se najviše vidi kod dummy mobitela.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 11:00   #27
Desire iz Vipa nije brandiran
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 11:51   #28
Ok, hvala puno na odgovorima! Jos samo jedno pitanje, kako se desire otkljucava da radi na sve mreze?
rslaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 11:57   #29
Ako ga kupuješ u oglasniku- oni iz Vipa sa AMOLED ekranom nisu zaključani.
Vip je počeo zaključavati samo ove nova sa S-LCD ekranom.

Možeš otključati pomoću Turbo SIM- a.
Besplatno ne možeš.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 17:06   #30
Quote:
M_and_M kaže: Pogledaj post
Jel netko zna gdje je nestala originalna tema o HTC Desire-u? sad sam malo tražio, al ko da je u zemlju propala....

Pa ću ovdje pitati. Jel mislite da će novi sense UI doći i na originalni desire i ako ne, jel će biti moguće portanje tog ROMa? Vidim na youtubeu da likovi imaju novi ROM na HD2 i na EVOu pa zašto ne i na desireu?
Ako ne izađe, koliko je pametno prosječnom useru da porta taj novi sense?

EDIT (Moderator): Premješeno
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=789830

nije sluzbeno od HTCa (sami su rekli da jos ne znaju hoce li portati Sense HD na starije mobitele..) ali je ipak nesto

ja bih ipak pricekao da portaju ROM od Desire Z posto je taj mobitel specifikacijama puno blize obicnom desireu

ovaj sense ui za HD je prevelik (pokusavaju ga modderi sad smanjiti da stane na internu memoriju mobitela) i navodno draina bateriju

a i ne podrzava landscape nacin rada tako da mi i nije od neke koristi
Furma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 07:30   #31
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ako ga kupuješ u oglasniku- oni iz Vipa sa AMOLED ekranom nisu zaključani.
Vip je počeo zaključavati samo ove nova sa S-LCD ekranom.

Možeš otključati pomoću Turbo SIM- a.
Besplatno ne možeš.

Kupio desire prije 1mjeseca u vipu i naravno smrad je bio zakljucan tako da sam ga morao otkljucati ali mi se nije dalo zaj..sa tim turbo sim forama nego sam im platio da ga ofkljucaju,racun dobio za to i jamstvo ostaje..Prica je ovakva dodjes sa novim desirem u vip i kazes dobar dan pokvario mi se neznam sta mu je,zgodna plavusa sa velikim sisama ga uzima i kaze neee pa vi ste ga kupili prije 1mjeseca i otkljucan je?jel mogu vidjeti racun za to?a ti pognute glave odgovaras pa nemam ga..A teta plavusa se bezobrazno nasmije i kaze jel ste jos nesto trebali ovo nemozemo servisirati bez racuna da je otkljucan,samo starije modele desire koje nismo zakljucali....(novi desire kao moj ne)....eto malo slikovito ali nadam se da ste svatili da je tetka dobra a i da morate imati racun za dekodiranje ako mislite imati jamstvo

Zadnje uređivanje gatara : 27.09.2010. at 07:53.
gatara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 01:06   #32
Quote:
gatara kaže: Pogledaj post
Kupio desire prije 1mjeseca u vipu i naravno smrad je bio zakljucan tako da sam ga morao otkljucati ali mi se nije dalo zaj..sa tim turbo sim forama nego sam im platio da ga ofkljucaju,racun dobio za to i jamstvo ostaje..Prica je ovakva dodjes sa novim desirem u vip i kazes dobar dan pokvario mi se neznam sta mu je,zgodna plavusa sa velikim sisama ga uzima i kaze neee pa vi ste ga kupili prije 1mjeseca i otkljucan je?jel mogu vidjeti racun za to?a ti pognute glave odgovaras pa nemam ga..A teta plavusa se bezobrazno nasmije i kaze jel ste jos nesto trebali ovo nemozemo servisirati bez racuna da je otkljucan,samo starije modele desire koje nismo zakljucali....(novi desire kao moj ne)....eto malo slikovito ali nadam se da ste svatili da je tetka dobra a i da morate imati racun za dekodiranje ako mislite imati jamstvo
Ajde ne baljezgaj o onom o čem pojma nemaš, niti Vipov zaposlenik kojem predaješ mob na servis provjerava je li otključan a koliko sam primjetio nit u Vipu ima zgodnih plavuša. U Vipu ti samo napišu opis kvara, provjere jel garancija važeća i šalju na servis. A i otključani mobiteli kod Agram servisa su nomalno prolazili.

Gatara molim te nemoj (opet) dovodit ljude u zabludu. Inače, dosad jedini način otključavanja je TurboSIMM. Mob ne radi 100% kako bi trebao, ali u nedostatku boljeg i ovo je sasvim ok rješenje. Garancija se ne gubi, i kad izvadite Turbo SIM mob je opet zaljučan. Što se tiče webshopova koji prodaju kodove, dosad koliko je meni poznato nije bilo sreće s nijednim jednostavno VIP kodove nemaju u bazi.
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...

Zadnje uređivanje ghost : 28.09.2010. at 01:15.
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 07:26   #33
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Ajde ne baljezgaj o onom o čem pojma nemaš, niti Vipov zaposlenik kojem predaješ mob na servis provjerava je li otključan a koliko sam primjetio nit u Vipu ima zgodnih plavuša. U Vipu ti samo napišu opis kvara, provjere jel garancija važeća i šalju na servis. A i otključani mobiteli kod Agram servisa su nomalno prolazili.

Gatara molim te nemoj (opet) dovodit ljude u zabludu. Inače, dosad jedini način otključavanja je TurboSIMM. Mob ne radi 100% kako bi trebao, ali u nedostatku boljeg i ovo je sasvim ok rješenje. Garancija se ne gubi, i kad izvadite Turbo SIM mob je opet zaljučan. Što se tiče webshopova koji prodaju kodove, dosad koliko je meni poznato nije bilo sreće s nijednim jednostavno VIP kodove nemaju u bazi.
Vidi da se previse ne natezemo postoji razlika u djelovima hrv u ponasanju pa su mom frendu u vipu u Os kenjali za to,drugi frend je isao u nasicama otkljucati mob legalno u vip za 500kn pa su mu rekli da oni to nerade i odakle mu ta ideja hoces jos primjera ili ti je dosta?? ajmo dalje,kupio sam preko 100predmeta na ebayu i u OS su mi za svaki predmet trazili racun na carini dok moj frend u Rijeci kupuje parfeme po 400kn na ebayu i nitko ga nikada nije nista pitao...znaci zakljucak je da hrv nije samo zg ili st nego postoje i druga mjesta gdje ljudi se ponasaju drukcije...hvala i odustajem od komentiranja na ovom forumu punom pametnih ljudi.bok
gatara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 20:35   #34
Koja je bolja navigacija,navigon ili copilot ?
__________________
What we do in life echoes in eternity.
felix_arba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 21:46   #35
Froyo i app2SD

mala pomoć znalaca...
naime koju got aplikaciju skinem pikne ju u memoriju uređaja a ne na karticu sd...
zar nije to froyo omogućio?
uređaj je htc poželjni a ja sam zbunjen
__________________

kak taj svemir i sve to?
kaj_buljiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 11:21   #36
menu > settings > applications > manage applications > all

i onda jednu po jednu gledaj koju ne zelis na memoriji mobitela vec na SD kartici (sam dugo drzi pritisnut neki program i pojave ti se njegove opcije)

i ne mogu se svi programi prebacit na SD karticu (osim ako nisi rooto mobitel, formatirao sd karticu sa ext particijom i instalirao app2sd/app2sd+)
Furma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 11:30   #37
nisam ga rootao jer nisam to znao da se mora napravit... mislio sam da sa 2.2 verzijom to dolazi automatski a ne da moraš još drkat mob...
nego da pitam jel postupak jednostavan ko jailbreake iphona ili kompliciraniji...?
__________________

kak taj svemir i sve to?
kaj_buljiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 14:51   #38
Quote:
kaj_buljiš kaže: Pogledaj post
nisam ga rootao jer nisam to znao da se mora napravit... mislio sam da sa 2.2 verzijom to dolazi automatski a ne da moraš još drkat mob...
pa ne moras ga rootat da bi instalirao aplikaciju na SD
jedino moras imati android 2.2 i aplikacija podrzavati instalaciju na SD

parti one moje korake i vidjet ces da li ti je dozvoljeno prebaciti aplikaciju na SD ili ne

Quote:
kaj_buljiš kaže: Pogledaj post
nego da pitam jel postupak jednostavan ko jailbreake iphona ili kompliciraniji...?
ima vec dosta nacina rootanja
mislim da je nedavno izasao i one click root - tj rotanje preko aplikacije koju skines sa marketa
prosurfaj malo
Furma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 13:38   #39
Koristio sam CoPilot na Herou i mogu samo reći:
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 14:16   #40
ja sam na kraju stavio motonav i čini mi se ok,samo je za manje gradove loša pokrivenost,veći gradovi solidni
__________________
What we do in life echoes in eternity.
felix_arba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.