Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2008., 12:05   #1
Unhappy Uništena/oštećena kosa

Oduvijek sam imala dugu, zdravu i ravnu kosu. No otkako sam se ošišala i ofarbala(u crveno) imam sve više problema s njom. Vrhovi su mi jako suhu, oštećeni(rascvjetani) i ide svaki na svoju stranu. Često idem kod frizera, tako da nije problem u tome što se ne šišam.
Htjela bi se opet farbat u svjetliju boju,ali se bojim da će mi to još više oštetiti kosu. Sušim je fenom oko 2-3 puta tjedno i često peglam. Koristim gliss asian beauty sprej za kosu i garnier fructis masku za obnavljanje kose. Svi su mi preporučili čičkovo ulje ali bojim se da opet neće biti rezultata(koristim čikov šampon za kosu).
Dok se nisam ošišala i ofarbala nisam imala nikavih problema s kosom, mogu li se ikako vratiti na staro? Ako mi možete preporučiti neke dobre proizvode koju bi mi kosu barem malo "doveli u red"?
zlochesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 15:18   #2
Quote:
zlochesta kaže: Pogledaj post
Oduvijek sam imala dugu, zdravu i ravnu kosu. No otkako sam se ošišala i ofarbala(u crveno) imam sve više problema s njom. Vrhovi su mi jako suhu, oštećeni(rascvjetani) i ide svaki na svoju stranu. Često idem kod frizera, tako da nije problem u tome što se ne šišam.
Htjela bi se opet farbat u svjetliju boju,ali se bojim da će mi to još više oštetiti kosu. Sušim je fenom oko 2-3 puta tjedno i često peglam. Koristim gliss asian beauty sprej za kosu i garnier fructis masku za obnavljanje kose. Svi su mi preporučili čičkovo ulje ali bojim se da opet neće biti rezultata(koristim čikov šampon za kosu).
Dok se nisam ošišala i ofarbala nisam imala nikavih problema s kosom, mogu li se ikako vratiti na staro? Ako mi možete preporučiti neke dobre proizvode koju bi mi kosu barem malo "doveli u red"?
Mozda je problem tu
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 21:10   #3
Kad se peglam-užasna je jer pošto je ravna vidi se da je suha
Kad se ne peglam-još je gore

Stvarno više neznam što da radim
zlochesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 15:37   #4
Quote:
zlochesta kaže: Pogledaj post
Kad se peglam-užasna je jer pošto je ravna vidi se da je suha
Kad se ne peglam-još je gore

Stvarno više neznam što da radim
mislim da bi se trebala osisati ,znam da zvuci grozno ali mislim da druge pomoci nema.ja sam stvarno sve zive preparate isprobala cak i one kao najskuplje i najbolje ali nema bas previse ucinka,sve dok se nisam malo jace osisala i sada mi je jos u losem stanju ali je ipak bolje.odluci sama.
mala 1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 20:14   #5
Ma kaj ošišat?! Moja kosa je dulja od polovine leđa, a preživjela je par godina blajha, potom farbanje u smeđe i konstantno peglanje (jer je neispeglano izgledala ko' slama), a o fenu da i ne govorim. Prestala sam ju peglati, počela koristiti prirodne šampone i regeneratore, prvih mjesec dana nije bila baš predivna, ali nakon toga se preporodila. Fen su zamijenili gumeni uvijači i sada sam nedavno našla kerastasov noćni serum i kosa mi je kao sa reklame
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 20:15   #6
Šišam se svaka 2,3 mj. mrvicu po potrebi, koristim kvalitetne farbe 2,3x godišnje i više nemam potrebe fenirati kosu. Sve što sam uvijek željela.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 20:18   #7
hoces napisati koje proizvode koristis?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 10:26   #8
UČESTALI PROBLEMI I RJEŠENJA S KOSOM
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 21:15   #9
Quote:
Ponosna kaže: Pogledaj post
Prestala sam ju peglati, počela koristiti prirodne šampone i regeneratore, prvih mjesec dana nije bila baš predivna, ali nakon toga se preporodila. Fen su zamijenili gumeni uvijači i sada sam nedavno našla kerastasov noćni serum i kosa mi je kao sa reklame
Nešto slično sa mnom. Nakon minivala koji ju je jako oštetio, odbacila sam kemikalije, fen i peglu i bacila se na intenzivno kuriranje kose. Pakunzi (maslinovo ulje ), regeneratori i prirodno sušenje svaki drugi-treći dan su učinili svoje, nakon par mjeseci se vratila na staro.
StuckMojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 12:03   #10
Quote:
zlochesta kaže: Pogledaj post
Kad se peglam-užasna je jer pošto je ravna vidi se da je suha
Kad se ne peglam-još je gore

Stvarno više neznam što da radim
pa gotovo ti je sad, uništila si peglanjem, a oštečenim vlasima nema pomoći, možeš stvaljat šta hoćeš na glavu, i to ti može samo ublažit izgled...
nabolje rješenje su ti škare (ak se ne želiš kratko ošišat, reži malo po malo )
i da, s peglom se nemoj više družit
flamme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 19:25   #11
Ponavljam, ne moraš ju skroz ošišati, vrati se na neku prirodnu nijansu (isključi crvene i plave), izbaci peglu i kupi dobru masku ili serum, ne suši fenom barem 2 mj., ošišaj se par cm i kosa će ti se oporaviti. Ne bi škodila ni kura vitamina za kosu tipa merz spezial.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 01:06   #12
Imala sam sličan problem. Prestala sam peglati kosu i sušiti je fenom(iako to nisam radila često) i koristila kremice,serume i maske,prala je s blagim šamponom i sad je
_evil_cookie_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 01:31   #13
istu situaciju imam i ja dan danas....
Prije sam oduvijek također imala lijepu dugu plavu kosu, svi se uvijek divili kako je lijepa i bujna, sve do jednog dana dok ju nisam skroz kratko ošišala ( ne ponovilo se više nikad ) i kako je počinjala rasti svaki kraj je išao na svoju stranu...i tu je počelo moje druženje s peglom i izvlačenjem tih krajeva koji su bili neukrotivi.
Na kraju sam došla do faze da sam cijelu kosu iskidala ( jer sam tada glupača koristila one jeftinjare od pegle koje naprave više štete nego koristi i lome kosu) i na kraju završila sa ekstenzijama...
Danas hvala bogu imam opet dugu kosu ali još uvijek mi je ostao problem sa peglom ( dobro, kupila sam kvalitetnu keramičku) ali me izluđuje što ju moram svaki dan peglat i svaki drugi fenirati sa okruglom četkom jer ako ju ne isfeniram kao slama je, a ako ne opeglam bolje da ni ne spominjem kakva je...
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 09:57   #14
Da, imam i ja takvo slično iskustvo, ali meni je kosa bila jadna i rijetka sve dok nisam počela koristiti tri mjeseca ricinusovo ulje svaku večer i ujutro prala- imala sam jako kratku kosu. Uz to sam se farbala u plavo i to svaka tri tjedna. Iako je bila dosta suha to sam uspjevala riješiti sa mlijekom za kosu i sprejem, nikada mi nije bila gušča i ljepša, prava griva. Morala sam spavati sa viklerima da ujutro ne izgledam ko luđakinja. I meni lijepo padne na pamet da se ošišam i prestanem farbati jer je to jako štetno, kao i da više ne želim biti plavuša. Užas! Otpalo mi pola kose, morala sam se farbati ipak ( sijede) i to više nego ikad jer su mi na glavi ispadale svakave boje, da ne duljim- padoh u komu.
Sada ponovno puštam kosu ( imam problema, teško mi je nači šampon koji čisti a ne isušuje i ne izaziva mi reakciju na vlasištu), farbam se sa Biokap bojom za kosu- super je, ne isušuje, kosa mi je kao svila, sušim na zraku, barem sada dok je toplo.
Jedno nisam plavuša. Osim u duši.
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 20:20   #15
Gusta kosa

Imam ogromni problem kosa mi je pre pre gustatreba mi najmanje 1 sat da je osušim ošišala sam se na kratko i opet mi dugo treba da je osušim a volim dugu kosu. Ako itko ima savjeta neka mi ih kaže imam 13 godina.
Cornelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:33   #16
uh...ja inače imam jako gustu kosu
i dugu

ali brzo ju osušim

naime headbengam uz glazbu

a čuj
jesi probala kosu stvaro dobro trljati ručnikom

ako treba jedan pramen par minuta
pa malo koristi fen (ja ga uopće ne koristim)

zatim uzmi suhu stranu ručnika, ili novi ako nije frka
pa stvarno temeljito trljej kosu

to mora pomoći
__________________
e da mi makar nešto pametno padne na pamet...
promočena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 22:37   #17
i btw...

ja od sad prelazim na nenavikane proizvode za kosu

dakle nikakvi gliss kurevi i ovo i ono

sve probala

i nikakvi ekstra rezultati

koristim orahovo ulje za kosu
skoro kao masku
pa ga isperem

nekad ga obilno koristim u kombinaciji s keuneovim regeneratorom
(odjednom)
i mogu reći da mi dosta pomogne kosi
__________________
e da mi makar nešto pametno padne na pamet...
promočena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:52   #18
pegle, fenovi, grube gumice za kosu out
ja bi i boje izbacila al ok
kosu treba pustit da diše, eventualno ju skupit kopčom
mazit je i pazit dok se ne oporavi i pomalo ju šišat, jer što je ispucalo neće ozdravit..
__________________
Visit my beauty blog!
zekica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:57   #19
i ja ne bi preporučila trljanje ručnikom!!
radije neka promijeni dva ručnika.
ošiša se stepenasto malo, i malčice istanji...
koristi dosta regeneratora...
i bude sretna što ima takvu kosu s kojom može sve to )
__________________
Visit my beauty blog!
zekica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:27   #20
Quote:
zekica21 kaže: Pogledaj post
i ja ne bi preporučila trljanje ručnikom!!
radije neka promijeni dva ručnika.
ošiša se stepenasto malo, i malčice istanji...
koristi dosta regeneratora...
i bude sretna što ima takvu kosu s kojom može sve to )
po meni je manje zlo dobro sušenje ručnikom nego fen

fen mrzim iz dna duše i ne koristim ga
al ono moje je bio odgovor na upit o nemogućnosti sušenja kose
__________________
e da mi makar nešto pametno padne na pamet...
promočena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.