Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2008., 23:20   #81
Mene je prije par dana počela užasno boljeti desna dojka na dodir i kad se krećem,ne smijem pipnit koliko boli,ali stalno pipam i tražim kvržicu i ništa.
Zanimljivo je to što dojim bebu već 6 mjeseci i stalno se pitam ima li to kakve veze s tim i stalno pomišljam na najgore.
Ima li tko sličan problem?
__________________
You may only be a person in this world, but for someone, you are
the world!!!!
mary_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 23:32   #82
jel ti jako beba vuče i jel imaš mlijeka?
mene je znalo boljeti kad je znala vući tad već starija curka i znale su često
biti baš bolne kvrge od zaštopanih mliječnih žlijezda morala sam se stalno masirati.
a zašto pišeš pod ovom temom zar imaš i kvržicu ispod pazuha?
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 22:01   #83
Ljudi mene strah! Ja na preponi već duže imam jednu takvu kvrzicu, nije prist, nije upaljeno, samo ispod koze mekana kuglica.Ja sam to pokusala istisnuti i izasao mi je malo gnoja i krvi.Ne znam da li je urasla dlacica.GLupo mi ici doktoru zbog toga
ivana_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 19:49   #84
Quote:
ivana_5 kaže: Pogledaj post
Ljudi mene strah! Ja na preponi već duže imam jednu takvu kvrzicu, nije prist, nije upaljeno, samo ispod koze mekana kuglica.Ja sam to pokusala istisnuti i izasao mi je malo gnoja i krvi.Ne znam da li je urasla dlacica.GLupo mi ici doktoru zbog toga
idi... moja frendica je dugo imala tak kvrzicu, a sad bi trebala pod noz s tim (koma...). dobila je antibiotik neki, a onda ce vjerojatno ic rezat to. rekli su joj da je to od urasle dlake...
ledolinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 21:35   #85
Evo i mene sa kvržicama. I to 2-3 ispod svakog pazuha. Budu par dana pa prođu, pa par dana mira i opet nove. Dojim, ali nevjerujem da ima veze s tim. Prije mjesec i pol imala sam upaljenu Bartholinijevu pa sam je morala izvaditi, pila sam tri puta antibiotike u mjesec dana pa mi se sada baš i ne ide kod doktora po još antibiotika (zbog dojenja). Ne znam zašto se te glupe žlijezde upale i kako da ojačam imunitet - mislim da se dosta zdravo hranim.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 17:07   #86
Kvržica na grudima / kod i ispod pazuha

ljudi,vidim svi spominjete kvrzice po vratu....a meni je jedna ispod lijevog pazuha....prvi put mi se pojavila otprilike prije 2 miseca,bila je tu mozda tjedan dana i nestala sama,nije ni bolna ni nista,samo je osjecan pod prstom.i sada se opet pojavila i cini se opet ce sama od sebe nestat....

nego nisan se prvi put obazirala ali sad me vec nekako strah kada sam svasta procitala....uglavnom...znaci kvrzica ispod pazuha,pojavi se i ode,ne boli.moram li naglasit da san prebolila mononukleozu nedavno,tj lani...ali nalazi su prije neki tjedan pokazali da je sve u redu sta se tice krvi i enzima....a u zadnje vrime iman jos nekih tegoba sta se tice pazuha...naime bile su mi izbacivale neke flekice i cesalo me,mislila san da mi je to od dezedoransa pa san ga prominila i nije vise bilo ali sad me opet samo jako cese pazuh,oba,sad neznan jel to radi znoja,dezedoransa ili brijanja....ili pak ima veze s necim drugim,...mozda s tim cvorom....iako mi to nema smisla....


dali je moguce biti bolestan a da se to na nalazima krvi ne vidi????

uglavnom....dajte kakve prognoze ako imate iskustva
__________________
Try and fail,but don't fail to try....
-angelina- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 17:25   #87
Ja isto sa kvržicama ispod pazuha. Stalno dolaze i odlaze same od sebe. Kad rastu bole, kad odlaze više ne. Vadila krvnu sliku nedugo, međutim nikakvu upalu nemam .
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 20:25   #88
Luda limfna zlijezda pod lijevim pazuhom

Prije sest dana sam primjetila bolnu kvrzicu pod pazuhom, nisam se previse zabrinula jer sam vec dva puta imala problema s tim prije sest godina ali se bila povukla nakon dva tri dana. Medutim ova kvrzica luduje, crvena je i raste i boli, ne namjerava se povuci izgleda, nocu ne spavam na lijevoj strani, danju ruku nemogu spustiti uz tijelo niti ju dici u zrak, uzasno me zateze i neugodna je za poluditi . E sada, znam da moram ici doktoru i ici cu sutra, medutim ja se nalazim u stranoj drzavi jos slijedecih par mjeseci, bojim se da ce to morati pod noz ali prije dva mjeseca mi je istekla zdravstvena i nisam jos poduzela sve mjere za izvadit novu jerbo sam u guzvi i luda zadnjih i slijedecih nekoliko mjeseci . Znam da nije pametno, znam da je zdravlje na prvom mjestu, blabla bla bla ali me brine sad ovo, znam da cu morati platiti, znate li mozda kolika je cijena u RH za te stvarcice i sto je uopce uzrokovalo tu bombicu pod pazuhom?
Inace, koristim vec isti dezic zadnje tri godine ( rexonu), posto je put iskrsnuo u zadnji tren, uzela sam prvi dezic iz ormara ( baleu) i koristila istu dva tjedna. Kada sam osjetila da mi se stvara kvrzica, brze bolje sam bacila dezic u smece i kupila rexonu, trenutno ne koristim nista, cak ni kremu, ne brijem taj pazuh i nadam se cijelo vrijeme da ce se smiriti. Friska figa
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 09:54   #89
Quote:
3nina3 kaže: Pogledaj post
Prije sest dana sam primjetila bolnu kvrzicu pod pazuhom, nisam se previse zabrinula jer sam vec dva puta imala problema s tim prije sest godina ali se bila povukla nakon dva tri dana. Medutim ova kvrzica luduje, crvena je i raste i boli, ne namjerava se povuci izgleda, nocu ne spavam na lijevoj strani, danju ruku nemogu spustiti uz tijelo niti ju dici u zrak, uzasno me zateze i neugodna je za poluditi . E sada, znam da moram ici doktoru i ici cu sutra, medutim ja se nalazim u stranoj drzavi jos slijedecih par mjeseci, bojim se da ce to morati pod noz ali prije dva mjeseca mi je istekla zdravstvena i nisam jos poduzela sve mjere za izvadit novu jerbo sam u guzvi i luda zadnjih i slijedecih nekoliko mjeseci . Znam da nije pametno, znam da je zdravlje na prvom mjestu, blabla bla bla ali me brine sad ovo, znam da cu morati platiti, znate li mozda kolika je cijena u RH za te stvarcice i sto je uopce uzrokovalo tu bombicu pod pazuhom?
Inace, koristim vec isti dezic zadnje tri godine ( rexonu), posto je put iskrsnuo u zadnji tren, uzela sam prvi dezic iz ormara ( baleu) i koristila istu dva tjedna. Kada sam osjetila da mi se stvara kvrzica, brze bolje sam bacila dezic u smece i kupila rexonu, trenutno ne koristim nista, cak ni kremu, ne brijem taj pazuh i nadam se cijelo vrijeme da ce se smiriti. Friska figa
Upalila ti se znojna žlijezda. Nemoj koristiti deziće s antiprespirantom (aluminij klorohidrat) jer oni blokioraju znojenje, a onda se žlijezda upali. Oboje i Balea i Rexona ga sadrže u svojim dezićima.
Izbjegavaj i alkoholni dezić. Probaj Biosen deziće koji se rade od kristala. Ima ih u DMu.
Vjerojatno ćeš kod dr. dobiti terapiju antibiotikom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 11:42   #90
Kako znaš da je znojna? Jesu li limfne one male kvržice što ih se upali više odjednom? Kako ih u biti razlikuješ?
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 12:19   #91
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Kako znaš da je znojna? Jesu li limfne one male kvržice što ih se upali više odjednom? Kako ih u biti razlikuješ?
Po opisu mi se čini da je upala znojnice.

A ovo je pojačan limfni čvor što se događa kod npr. nekog upalnog procesa u tijelu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 13:39   #92
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Po opisu mi se čini da je upala znojnice.

A ovo je pojačan limfni čvor što se događa kod npr. nekog upalnog procesa u tijelu.
moram reci da ovo moje ne izgleda bas kao upala znojnice osim sto je crveno. Moja je kvrga puno veca i bas je okrugla kvrzica i nema ovaj "cepic" na vrhu.
Znaci Biosen dezici, ok budem se raspitala za to ovdje, znaci ne mislis da bi mogli to rezati ili nesto, antibiotik samo? Pred vecer idem doktoru pa cemo viditi, hvala puno!
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:25   #93
Quote:
3nina3 kaže: Pogledaj post
moram reci da ovo moje ne izgleda bas kao upala znojnice osim sto je crveno. Moja je kvrga puno veca i bas je okrugla kvrzica i nema ovaj "cepic" na vrhu.
Znaci Biosen dezici, ok budem se raspitala za to ovdje, znaci ne mislis da bi mogli to rezati ili nesto, antibiotik samo? Pred vecer idem doktoru pa cemo viditi, hvala puno!
Nije žuto jer nije još došlo do površine.
Ne vjerujem da će se rezati. Dobit ćeš antibiotik.
Imaš na linku neke od savjeta za prvu pomoć pa probaj.
Biosen je zakon!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:27   #94
I eto tako, posla ja jucer cici doktoru kad on meni mrtav hladan kaze da to nije nista neobicno, da je to samo urasla dlaka , dao mi je Hexomedine, tekucinu od koje moram raditi obloge i antibiotsku mast Fucidine. Kvrzica mi stalno mora biti pod oblozima ili namazana tom mascu, ne smije biti suha niti tren, to sad moram mazati tri dana i ako mi se ne smanji do kojih pedeset posto, morat cu operirati
Eto nemogu vjerovati da urasla dlaka moze uzrokovati takvu kvrgu koja je, usput receno, velika poput pola palca, uzas, uzas, pogotovi uzas jer ne pretjerujem sa brijanjem pazuha svaki dan pa cak ni ljeti, to obavljam svaki treci, cetvrti dan jer ne zelim iritirati kozu i jos gore sto, koliko sam uspjela viditi, vecina zena ako ima problema sa uraslim dlakama, ima problema sa bikini podrucjem, ja nikad (kucam tri puta o drvo) i sad mi napadne moj dobro pazen i mazen pazuh . I jos me tjera da pijem tablete jer boli do suza, frustrirana sam

Eto zene, ako vam ikad iskoci kvrga koja paralizira funkciju cijele ruke, vjerojatno je rijec o urasloj dlacici
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 06:11   #95




:mmm



kljik
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

Zadnje uređivanje gottcha : 09.09.2009. at 06:21.
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 08:33   #96


:jajaja:

__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 07:48   #97
A čuj, ak je urasla dlaka onda je to vjerojatno čir ili prišt. Možeš možda porazgovarat s kojom kozmetičarkom koja će ti to probušit tankom iglicom i istisnut. Istina, bolit će jer ognojeno uvijek boli.
Antje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 14:15   #98
evo me stigla iz bolnice, Antje hvala na savjetu ali bojim se da bi ovo kozmeticarka samo jos vise upropastila i inficirala . daklem, bila ja u bolnici i morala sam to operirati (pod generalnom anestezijom) jerbo ruku nisam mogla vise pomaknuti i plakala sam od boli. da, radilo se o urasloj dlacici , to sto su mi oni isprali ima polumjer od 1,7 cm, sada je to u laboratoriju. moj pazuh nisu zasili vec su umetnuli nekakav poseban tampon u tu ''rupu'' tako da pravilno zacijeli i svakih dva dana ce mi dolazit doma medicinska sestra to mijenjati. bas se veselim :grize nokte:
provela sam dvije noci u bolnici i posto sam tu strankinja, moram priznati da su me sestre tetosile, donosile vocne sireve, jogurte, vruce cokolade () itd.. itd..
sve u svemu dobro sam prosla, jest da malo pecka i boli ko vrag kad to sve mijenjaju posto je rana otvorena ali cula sam da je bilo slucajeva gdje je jednoj zeni dlaka urasla u uterus gdje se sve isto tako inficiralo i nabreklo, za to treba do pola godine da zacijeli nakon operacije
eto, izgleda da takve stvari nazalost cesto nadodu
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 16:07   #99



bitno da si dobro sad bude proslo sad ce te 'doma' tetosit
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 18:08   #100
jelda? ludnica
je, to je najsladi dio svakog oporavka

__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.