Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2011., 17:30   #1
Kako poništiti natječaj s kojeg su me nepravedno diskvalificirali?

Javila sam se na natječaj u jednoj državnoj službi gdje se tražilo:
- dokaz o državljanstvu - presliku osobne iskaznice, putovnice, vojne iskaznice ili domovnice,
- dokaz o stručnoj spremi – presliku svjedodžbe
- uvjerenje o nevođenju kaznenog postupka (ne starije od 6 mjeseci),
- presliku uvjerenja o položenom državnom stručnom ispitu,
- dokaz o dosadašnjem radnom iskustvu - presliku radne knjižice ili potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
- potvrdu poslodavca ili drugi odgovarajući dokument (ugovor o radu, rješenje i sl.) o radnom iskustvu ostvarenom na poslovima odgovarajuće stručne spreme i struke u trajanju od najmanje jedne godine,
- životopis.

Ps. Ono što su raspisali je bio ekvivalent da tražite SSS medicinske škole za radno mjesto neurokirurga jer to što su tražili nije dovoljno visoka stručna sprema za opis poslova koji je u igri.

Ok, javila sam se i priložila svoje dokumente:
1. Dokaz o državljanstvu – preslika domovnice
2. Dokaz o stručnoj spremi – preslika diplome
3. Uvjerenje o nekažnjavanju
4. Dokaz o dosadašnjem radnom iskustvu – preslika radne knjižice
5. Odgovarajući dokument (ugovor o radu) o radnom iskustvu ostvarenom na poslovima odgovarajuće stručne spreme i struke u trajanju od najmanje jedne godine
6. životopis + molba


Dobila sam odbijenicu jer mi je prijava, citiram: nepotpuna.

Mogu li se žaliti i kojoj instituciji radi ove odluke?
Naime, iz svojih nekih krugova sam primila informaciju da je natječaj već unaprijed bio namješten.

Je li preslika diplome "nepotpun dokaz"? Je li Ugovor o radu na neodređeno "nepotpun dokaz"?

Jako sam ljuta i htjela bih nekako reagirati na ovu nepravdu.
Što mi predlažete da učinim, hvala!
Cedevitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 17:34   #2
svi poslovi u državnoj službi idu preko veze,natječaj je samo formalost.nepotpuni dokumenti su ti zato šta nisu ovjereni kod javnog bilježnika.al i da jesu,isto bi ti bilo.

nemaš se šta kome žalit,zakonski je tu sve u redu.primljena je osoba koja odgovara uvjetima koji su navedeni i to je jedino bitno tu.a zakonski je to čisto i nećeš ništa postić nikakvim žalbama.
Mujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 17:57   #3
Ne djeluje mi ovo tumačenje kao ispravno.
Naime, nigdje nije pisalo da traže "ovjerene preslike".
Znači formalno ispunjavam uvjet.
Oba dokumenta su formalno ispunjena - i ugovor o radu i dokaz o stručnoj spremi.

Za natječaj znam da je namješten, ali odlučila sam im jebati mater i pokušati ima pod svaku cijenu srušiti natječaj. Pa nek se ovaj čiji je to posao potrudi malo i opet piše molbu.

I trebam pomoć u tome

Znači, umjesto destruktivnog stava "sve je namješteno i prihvati to", željela bih čuti savjete i sugestije!
Hvala!
Cedevitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 18:11   #4
A gdje je dokaz o položenom stručnom ispitu?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 18:17   #5
Quote:
Cedevitka kaže: Pogledaj post
Javila sam se na natječaj u jednoj državnoj službi gdje se tražilo:
- dokaz o državljanstvu - presliku osobne iskaznice, putovnice, vojne iskaznice ili domovnice,
- dokaz o stručnoj spremi – presliku svjedodžbe
- uvjerenje o nevođenju kaznenog postupka (ne starije od 6 mjeseci),
- presliku uvjerenja o položenom državnom stručnom ispitu,
- dokaz o dosadašnjem radnom iskustvu - presliku radne knjižice ili potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
- potvrdu poslodavca ili drugi odgovarajući dokument (ugovor o radu, rješenje i sl.) o radnom iskustvu ostvarenom na poslovima odgovarajuće stručne spreme i struke u trajanju od najmanje jedne godine,
- životopis.

Ps. Ono što su raspisali je bio ekvivalent da tražite SSS medicinske škole za radno mjesto neurokirurga jer to što su tražili nije dovoljno visoka stručna sprema za opis poslova koji je u igri.

Ok, javila sam se i priložila svoje dokumente:
1. Dokaz o državljanstvu – preslika domovnice
2. Dokaz o stručnoj spremi – preslika diplome
3. Uvjerenje o nekažnjavanju
4. Dokaz o dosadašnjem radnom iskustvu – preslika radne knjižice
5. Odgovarajući dokument (ugovor o radu) o radnom iskustvu ostvarenom na poslovima odgovarajuće stručne spreme i struke u trajanju od najmanje jedne godine
6. životopis + molba


Dobila sam odbijenicu jer mi je prijava, citiram: nepotpuna.

Mogu li se žaliti i kojoj instituciji radi ove odluke?
Naime, iz svojih nekih krugova sam primila informaciju da je natječaj već unaprijed bio namješten.

Je li preslika diplome "nepotpun dokaz"? Je li Ugovor o radu na neodređeno "nepotpun dokaz"?

Jako sam ljuta i htjela bih nekako reagirati na ovu nepravdu.
Što mi predlažete da učinim, hvala!
I da si predala sve što traže, ako te ne izaberu, šalju ti opću odbijenicu.
Za sve ista odbijenica.

Ako nemaš štelu, šteta kopija i 4 kune za markicu.
__________________
E520 DZK
BaracudaVk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 18:29   #6
Državni stručni ispit ne trebaš imati prilikom zapošljavanja.

Citiram dio natječaja koji je uvijek isti kada je riječ o državnoj službi i lokalanoj samoupravi:
Natjecati se mogu i kandidati koji nemaju položen državni stručni ispit, uz obvezu da ga polože u roku od godine dana od prijma u službu.


Budući dolazim iz privatnog sektora nemam mogućnost polagati taj ispit "ovak s ceste". Zapravo da ga želim sada položiti zaista ne znam kome bih se trebala javiti
Cedevitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 18:33   #7
Quote:
BaracudaVk kaže: Pogledaj post
Ako nemaš štelu, šteta kopija i 4 kune za markicu.
Ok, ali meni je dosta svega i imam, hvala Bogu, dovoljno novaca (iako sam ostala bez posla) pa siiilnoooo želim potrošiti te 4 kn za markicu.

Može li konkretni prijedlog?

Nigdje u odbijenici mi ne stoji uputa o pravnom lijeku, te ih za početak namjeravam u ponedjeljak nazvati i tražiti ju.

Što mi još možete savjetovati da učinim?
Cedevitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 19:27   #8
Jebi im mater . Tak treba! Nemam nekih savjeta, al javljaj kak je proslo. Sretno!
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 19:40   #9
Quote:
Cedevitka kaže: Pogledaj post
Javila sam se na natječaj u jednoj državnoj službi gdje se tražilo:
- dokaz o državljanstvu - presliku osobne iskaznice, putovnice, vojne iskaznice ili domovnice,
- dokaz o stručnoj spremi – presliku svjedodžbe
- uvjerenje o nevođenju kaznenog postupka (ne starije od 6 mjeseci),
- presliku uvjerenja o položenom državnom stručnom ispitu,
- dokaz o dosadašnjem radnom iskustvu - presliku radne knjižice ili potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
- potvrdu poslodavca ili drugi odgovarajući dokument (ugovor o radu, rješenje i sl.) o radnom iskustvu ostvarenom na poslovima odgovarajuće stručne spreme i struke u trajanju od najmanje jedne godine,
- životopis.

Ps. Ono što su raspisali je bio ekvivalent da tražite SSS medicinske škole za radno mjesto neurokirurga jer to što su tražili nije dovoljno visoka stručna sprema za opis poslova koji je u igri.

Ok, javila sam se i priložila svoje dokumente:
1. Dokaz o državljanstvu – preslika domovnice
2. Dokaz o stručnoj spremi – preslika diplome
3. Uvjerenje o nekažnjavanju
4. Dokaz o dosadašnjem radnom iskustvu – preslika radne knjižice
5. Odgovarajući dokument (ugovor o radu) o radnom iskustvu ostvarenom na poslovima odgovarajuće stručne spreme i struke u trajanju od najmanje jedne godine
6. životopis + molba


Dobila sam odbijenicu jer mi je prijava, citiram: nepotpuna.

Mogu li se žaliti i kojoj instituciji radi ove odluke?
Naime, iz svojih nekih krugova sam primila informaciju da je natječaj već unaprijed bio namješten.

Je li preslika diplome "nepotpun dokaz"? Je li Ugovor o radu na neodređeno "nepotpun dokaz"?

Jako sam ljuta i htjela bih nekako reagirati na ovu nepravdu.
Što mi predlažete da učinim, hvala!
Ovako mi se čini da imaš sve dokumente. ukoliko ne zadovoljavaš formalne uvjete natječaja trebali bi ti objasniti što ne zadovoljavaš u odbijenici koju si primila. Obično je rok za žalbu 15 dana od rješenja, ali to piše na dokumentu na kraju, zašto tebi ne piše neznam. Pretpostavljam da se svejedno možeš žaliti Odboru za državnu službu u roku od 15 dana od primitka odbijenice. Pogledaj malo stranice ministarstva uprave, oni su zaduženi za sve to.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 19:42   #10
Pa ovako, ako baš želiš jebati mater, prijavi inspekciji. Moj kolega je to napravil i radil to tri godine....tri godine im je jebal mater. jer njega nisu uzeli, a tip kojeg jesu nije udovoljaval uvjetima. I nisu mogli uzeti nikog tri godine, stalno su morali poništavati natječaj. On je za to vrijeme radio negdje drugdje, da se razumijemo....na kraju je on odustao, dosadilo mu, pa...uglavnom, možeš i anonimno. Inspekcija, pa čak ako i od odabranog kandidata tatica radi u njoj, ima obvezu poduzeti nešto, taman samo provjeriti to što ćeš navesti u prijavi. Samo ako je prijava anonimna, ne mogu ti poslati odgovor, kao što ni ne mogu pogledati zašto tvoja dokumentacija nije bila potpuna, što u njoj fali (možda preslika radne knjižice?). Ali moraju u roku od 30 dana "izaći na teren", kak se to veli. Znam i iz vlastitog iskustva. Nije istina da inspekcija ne poduzima ništa - čim im dođe urudžbirana tvoja pritužba, ne mogu kompletirati spis prije nego u njega stave i neko rješenje. Naravno da su tu moguće svakojake manipulacije, ali ako ništa drugo, barem si probala. Ja bi ti preporučila da prijaviš pod svojim imenom, inspekciji rada. Osim ako se nadaš da će te ubuduće ipak uzeti, onda znaš, ne smiješ se zamjeriti, kao, pa...
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 19:45   #11
Quote:
Cedevitka kaže: Pogledaj post
Javila sam se na natječaj u jednoj državnoj službi gdje se tražilo:
- dokaz o državljanstvu - presliku osobne iskaznice, putovnice, vojne iskaznice ili domovnice,
- dokaz o stručnoj spremi – presliku svjedodžbe
- uvjerenje o nevođenju kaznenog postupka (ne starije od 6 mjeseci),
- presliku uvjerenja o položenom državnom stručnom ispitu,
- dokaz o dosadašnjem radnom iskustvu - presliku radne knjižice ili potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
- potvrdu poslodavca ili drugi odgovarajući dokument (ugovor o radu, rješenje i sl.) o radnom iskustvu ostvarenom na poslovima odgovarajuće stručne spreme i struke u trajanju od najmanje jedne godine,
- životopis.

Ps. Ono što su raspisali je bio ekvivalent da tražite SSS medicinske škole za radno mjesto neurokirurga jer to što su tražili nije dovoljno visoka stručna sprema za opis poslova koji je u igri.

Ok, javila sam se i priložila svoje dokumente:
1. Dokaz o državljanstvu – preslika domovnice
2. Dokaz o stručnoj spremi – preslika diplome
3. Uvjerenje o nekažnjavanju
4. Dokaz o dosadašnjem radnom iskustvu – preslika radne knjižice
5. Odgovarajući dokument (ugovor o radu) o radnom iskustvu ostvarenom na poslovima odgovarajuće stručne spreme i struke u trajanju od najmanje jedne godine
6. životopis + molba


Dobila sam odbijenicu jer mi je prijava, citiram: nepotpuna.

Mogu li se žaliti i kojoj instituciji radi ove odluke?
Naime, iz svojih nekih krugova sam primila informaciju da je natječaj već unaprijed bio namješten.

Je li preslika diplome "nepotpun dokaz"? Je li Ugovor o radu na neodređeno "nepotpun dokaz"?

Jako sam ljuta i htjela bih nekako reagirati na ovu nepravdu
Što mi predlažete da učinim, hvala!
Erm, dopuštam da sam nešto fulala u prebrzom čitanju, ali, stručni ispit?

EDIT: aha, vidim sad.

Ima li osoba koja je primljena stručni ispit?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 19:46   #12
Quote:
Mujsa kaže: Pogledaj post
svi poslovi u državnoj službi idu preko veze,natječaj je samo formalost.nepotpuni dokumenti su ti zato šta nisu ovjereni kod javnog bilježnika.al i da jesu,isto bi ti bilo.
Dokumenti ne moraju biti ovjereni kod javnog bilježnika.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 20:11   #13
Koliko ja znam, dostavlja se dokumentacija koja je tražena. Ako stručni ispit ne navode u traženoj dokumentaciji, ne znam zašto bi ga trebala uopće dostavljati.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 12:48   #14
Cedevitka, mislim da ćeš izgubiti previše energije i vremena na borbu s vjetrenjačama. A konačno, takvi bi te potezi mogli koštati nekog budućeg zaposlenja...
__________________
Kad narastem bi'ću televizor, kad narastem bi'ću teve!!
envoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 13:01   #15
Je li ti odbijenica sluzbeno RJESENJE ? Ako je onda bi na dnu stranice trebala imati uputu o pravnom lijeku, nema li ga propust je njihov i imas osnovicu za zalbu.
Onda pokusaj zalbu poslati Min. Uprave.
taraa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 21:40   #16
Dragi svi,
hvala na podršci!
Ne, nije rješenje, nego naprosto papir bez upute o pravnom lijeku kao info o tome da se nisam kvalificirala jer sam predala "napotpune dokaze".
Odlučila sam da se neću bosti s rogatim, jer ipak nam je privatni sektor NLO, priča se da postoji ali nitko ga živ nije vidio.
Tak da nema smisla si zatvoriti sva vrata doživotno za posao.
Hvala svima koji su me urazumili!
I sretno u traženju posla, kako vama, tako i meni samoj...
Cedevitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:09   #17
Ako se netko javio tko ima položeni državni ispit, onda je u prednosti i tada se tvoja prijava može smatrati nepotpunom. Tako da ono, ne znam ima li se smisla gurati oko toga.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:30   #18
Quote:
Cedevitka kaže: Pogledaj post
Dragi svi,
hvala na podršci!
Ne, nije rješenje, nego naprosto papir bez upute o pravnom lijeku kao info o tome da se nisam kvalificirala jer sam predala "napotpune dokaze".
Odlučila sam da se neću bosti s rogatim, jer ipak nam je privatni sektor NLO, priča se da postoji ali nitko ga živ nije vidio.
Tak da nema smisla si zatvoriti sva vrata doživotno za posao.
Hvala svima koji su me urazumili!
I sretno u traženju posla, kako vama, tako i meni samoj...
Svi, baš svi natječaji u državnoj službi su namješteni. Znam, itekako znam. Na tvom mjestu ne bi odustala, žalila bi se. Čisto onako da im zapaprim i bar na malo onemogućim unaprijed dogovoren scenarij. Inače čak i da prihvate tvoju žalbu, neće te zaposliti, poništit će natječaj. Razlog: prestala je potreba za zapošljavanjem na tom radnom mjestu. I zato smo tu di jesmo...
sshery is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:35   #19
Quote:
sshery kaže: Pogledaj post
Svi, baš svi natječaji u državnoj službi su namješteni. Znam, itekako znam. Na tvom mjestu ne bi odustala, žalila bi se. Čisto onako da im zapaprim i bar na malo onemogućim unaprijed dogovoren scenarij. Inače čak i da prihvate tvoju žalbu, neće te zaposliti, poništit će natječaj. Razlog: prestala je potreba za zapošljavanjem na tom radnom mjestu. I zato smo tu di jesmo...
Šta da se žali kada nije predala svu dokumentaciju. Uostalom, nema uvid u druge kandidate, možda se javio netko s više iskustva i sl. Na osnovi čega bi trebali poništiti natječaj?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:41   #20
Quote:
sshery kaže: Pogledaj post
Svi, baš svi natječaji u državnoj službi su namješteni. Znam, itekako znam.
Vidiš, ja itekako znam da ovo nije istina.
Odnosno, nije istina da su svi namješteni.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.